Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Dymi dopiero po mocnym nagrzaniu - Kawasaki
Autor Wiadomość
koval78 
Koval78

Wiek: 45
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 6
Wysłany: 3 Sierpień 2010, 16:55   Dymi dopiero po mocnym nagrzaniu - Kawasaki

Witam,

mam problem z kosiareczka. Silnik to kawasaki FC150v na lawecie aluminiowej Gutbrod'a MH454re. Nie jest to mlodziak, ale za cos nowego w podobnej jakosci trzeba by bylo troch ewylozyc $...

Problem polega na tym, ze zaczyna dosc mocno kopcic (na bialo), ale dopiero po jakichs 15-20 minutach. Kompletnie tego nei rozumiem ...

spotkal sie ktos z czyms podobnym?




PS http://www.motoruf.de/mo/...4F1EB5995FCA6AE

976657172.jpg
Plik ściągnięto 23488 raz(y) 33,78 KB

_________________
Nie matura, a chec szczera zrobia z Ciebie ofycyjera ;/
 
 
koval78 
Koval78

Wiek: 45
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 6
Wysłany: 3 Sierpień 2010, 16:56   

...

976657172_3.jpg
Plik ściągnięto 23484 raz(y) 34,04 KB

_________________
Nie matura, a chec szczera zrobia z Ciebie ofycyjera ;/
 
 
Andro1994 


Wiek: 30
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 65
Wysłany: 3 Sierpień 2010, 17:20   

Po prostu rozgrzeje się, traci szczelność, i pali olej. Rozglądaj się za nowym silnikiem.
 
koval78 
Koval78

Wiek: 45
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 6
Wysłany: 3 Sierpień 2010, 17:38   

a silnik nie powinien stawac sie szczelniejszy wlasni epo rozgrzaniu?
_________________
Nie matura, a chec szczera zrobia z Ciebie ofycyjera ;/
 
 
Andro1994 


Wiek: 30
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 65
Wysłany: 3 Sierpień 2010, 18:51   

Powinien, ale twój już jest najwidoczniej wyeksploatowany i działa odwrotnie. Ile kosiarka ma lat. Długo ją masz? A może po prostu masz olej w tłumiku(bywa tak po kładzeniu kosiarki na boki).
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 3 Sierpień 2010, 19:27   

Powiedz mi a nie rośnie ci stan oleju bo to jest objaw właśnie rozrzedzania oleju benzyną,
Jak na błękitno to pali olej a jak na czarno to dostaje za dużo paliwa.
Ostatnio zmieniony przez troku 3 Sierpień 2010, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
koval78 
Koval78

Wiek: 45
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 6
Wysłany: 3 Sierpień 2010, 21:21   

ile kosiarka ma lat to trudno mi powiedziec bo zostala przywieziona z niemiec :(

faktem jest, ze olej ubywa, dzisiaj przechylalem bo chcialem wyjac noz, no i wczesniej przechylilem ja na bok zeby spuscic olej i paliwo, a olej ani myslal sciekac, poza tym bagnet pokazywal poziom pod kreska

dym jest zdecydowanie jasny, ale po prawie godznnym koszeniu zadymilo ze 2 hektary wokolo .. na szczescie nie zadymilo sasiadow tylko poszlo pod las...

nie mam pojecia co z tym zrobic - naprawa pewnie nie oplacalna, za nowa kosiarke podobnej klasy pewnie trzeb awylozyc z 1,5 tys ... zastana3iwalem sie czy moze wlac ceramizer zeby uszczelnil tlok..


no i nasmieszniejsza sprawa jest to, ze kopci dopiero jak si emocno zagrzeje (???)

wyjalem dzisiaj filtr - wypralem, teraz bede suszyl pare dni i zobaczymy .. moze cos pomoze





kurde, a tyak sie cieszylem, ze laweta aluminiowa i nie bedzie jej zarlo ;/ ...........
_________________
Nie matura, a chec szczera zrobia z Ciebie ofycyjera ;/
 
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 3 Sierpień 2010, 21:47   

Czyli "łyka" olej więc możesz poszukać sobie nowego silnika najlepiej B&S, poszukaj może coś znajdziesz,
Jest jeszcze jedno wyjście znajdź zakład co dorabia pierścienie na wymiar, wymontuj tłok z pierścieniami i daj dorobić, cylinder też daj żeby dopasowali na wymiar( wydaje mi się że te silniki mają żeliwną tuleję więc gładź się za dużo nie starła) przez pewien okres czasu powinno ci to wystarczyć,
 
koval78 
Koval78

Wiek: 45
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 6
Wysłany: 4 Sierpień 2010, 07:01   

Tak zrobie, zawioze ja najpierw do serwisu jakiegos (zna ktos porzadny w Opolu?) i zobaczymy ile krzykna za wymiane pierscieni ...


Nie znam sie na silnikach, ale powiadasz, ze warto si erozgladac za B&S zamiast np za Honda? Bedzie sie dalo podlaczyc naped, bo franca ciezka (40kg ponad)



Zaczybnam si ezastanawiac nad kosiarka elektryczna ;/ koszty o 60% nizsze ;/ i sie pewnie tak nei zuzywaja czesci bo to w zasdadzie odkurzacz bez wiatraka tylko z nozem ;p ....
_________________
Nie matura, a chec szczera zrobia z Ciebie ofycyjera ;/
 
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 5 Sierpień 2010, 00:37   

koval78 napisał/a:
Tak zrobie, zawioze ja najpierw do serwisu jakiegos (zna ktos porzadny w Opolu?) i zobaczymy ile krzykna za wymiane pierscieni ...




.


Raczej poprzez forum nie zdiagnozujemy dogłębnie. Jak pojedziesz do serwisu to nie pytaj ile wymiana pierścieni tylko niech sami ci zdiagnozują i określą. W przypadku używanego silnika (leciwego) wymiana pierścieni mija się z celem. Jeżeli objawy o których piszesz nie są spowodowane przekręceniem kosiarki na niewłaściwą stronę a tym samym zalaniem olejem, tylko wyeksploatowaniem to na 90% tuleja cylindra jest uszkodzona.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 5 Sierpień 2010, 15:56   

Przy aluminiowej tulei fakt nic nie pomoże ale przy żeliwnej ma to sens-nie wyciera się, wymieniałem pierścienie w traktorku murray 18,5Hp lekko dymił po 9 latach pracy, pomogło, reszta została nietknięta a traktor chodzi i nie kopci.

Teraz przeglądając katalog kawasaki zauważyłem że prawdopodobnie będzie pasował tłok z pierścieniami od silnika ohv produkowanego w chinach do odśnieżarki 4,5hp zmierz mi tylko średnicę tłoka, szerokość rowków pierścieniowych i średnicę sworznia, a zobaczę gdzie i po ile można kupić kpl. tłok lub same pierścionki, i prześlij mi na maila
  
 
koval78 
Koval78

Wiek: 45
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 6
Wysłany: 6 Sierpień 2010, 14:05   

słabo sie znam na rozkręcaniu silników, a na składaniu ich do kupy to już kompletnie nic - ale wielkie dzięki za zaangażowanie.

W każdym razie byłem w serwisie kosiarek - Agroma w Opolu - no i facet mnie kompletnie odciągał od pomysłu kupowania nowej. Powiedział, że to zupełnie inna półka niż nawet B&S. Sprzęt łożyskowany, tłok żeliwny, temat wymiany pierscionków. Za 20 złoty zrobią mi ekspertyzę, a jak sie zdecyduje na naprawę to nie płacę tych 2 dych. Pokazywał mi w ofercie podobną do mojej, to nówka, sztuka kosztuje prawie 5 tys .. :/

Co do ceny naprawy to niestety części nie będą tanie, będzie dzwonil do krakowa do serwisu kawasaki i okaże się po ile są pierścionki, podobno hondy kosztują prawie 300 :/

Nowy akumulator za to kosztuje około 80 zł ... i za te 8 dyszek nie będę już musiał sznura ciągnąć tylko palić z kluczyka :)
_________________
Nie matura, a chec szczera zrobia z Ciebie ofycyjera ;/
 
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 13:44   

koval78 napisał/a:
słabo sie znam na rozkręcaniu silników, a na składaniu ich do kupy to już kompletnie nic - ale wielkie dzięki za zaangażowanie.

W każdym razie byłem w serwisie kosiarek - Agroma w Opolu - no i facet mnie kompletnie odciągał od pomysłu kupowania nowej. Powiedział, że to zupełnie inna półka niż nawet B&S. Sprzęt łożyskowany, tłok żeliwny, temat wymiany pierscionków. Za 20 złoty zrobią mi ekspertyzę, a jak sie zdecyduje na naprawę to nie płacę tych 2 dych. Pokazywał mi w ofercie podobną do mojej, to nówka, sztuka kosztuje prawie 5 tys .. :/

Co do ceny naprawy to niestety części nie będą tanie, będzie dzwonil do krakowa do serwisu kawasaki i okaże się po ile są pierścionki, podobno hondy kosztują prawie 300 :/

Nowy akumulator za to kosztuje około 80 zł ... i za te 8 dyszek nie będę już musiał sznura ciągnąć tylko palić z kluczyka :)


Z tym że moim zdaniem kupować kosiarkę do trawy za 5 tys to jakiś absurd..... chyba że komuś się naprawdę przelewa.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 14:59   

Dlaczego? można co roku kupować po 500 zł lub raz na 10 lat za 5 tys. swoją drogą są na alu z rozrusznikiem tańsze niż kawasaki i równie dobre np toro 20796 mam taką i jestem zadowolony

Zobacz tu silnik kawasaki 6,5Km
https://lookup3.toro.com/partdex/PartPage.cfm?xCaller=Toro&PageID=391111&PdfPath=371/371618.gif&Rez=1x&MYBE=29547&PageName=Piston%20and%20Crankshaft%20Assembly&DrawingIndex=15
Ostatnio zmieniony przez troku 7 Sierpień 2010, 16:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum