Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa kosa wibruje
Autor Wiadomość
lordkb 

Imię: Krzysztof
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1
Wysłany: 5 Sierpień 2017, 22:33   Nowa kosa wibruje

Witam. W dniu wczorajszym zakupiłem Husqvarne 525. Mam na działce do koszenia gęstą, mocno wyrośniętą trawę oraz twarde chwasty. Założyłem tarcze do skoszenia grubszych chwastów, wszystko ładnie szło. Po skoszeniu chwastów postanowiłem zmienić na żyłkę, aby skosić reszte gęstej trawy. Wykaszarka traciła moc przy kępach trawy i po około 10 minutach koszenia zaczęła mocniej wibrować. Czy jest to oznaka przegrzania silnika? Jakieś porady? Może powinienem zmienić narzędzie tnące?

Z góry dziękuje za pomoc :)
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 6 Sierpień 2017, 14:59   

Robiłeś przewy w koszeniu żeby kosa przez pierwsze 5l mieszanki się dotarła? Kosisz 15 minut, przerwa i znów jak trochę ostygnie kolejne 15-20 minut i do tego stopnia aż zleci te 5l mieszanki.

JAk kosiłeś na nożu to na pełnym gazie?

Żyłkę masz oryginalną czy jakieś inne dziadostwo?
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 6 Sierpień 2017, 15:37   

na samym poczatku kose trzeba docierac,a ty od razu dales w palnik.Przy takiej trawie warto czesto robic przerwy w prrzypadku dotartej kosy,a co dopiero w przypadku niedotartej.Dlugo tak kosiles?Wydaje mi sie,ze przyczyna wibracji nie tkwi w silniku,ale raczej z mechanizmem kosy.Teoretycznie przekladnia katowa powinna byc nasmarowana,ale niewykluczone ze nie i w sklepie specjalnie nienasmarowali,zebys zatarl mechanizm.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum