Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Użytkowanie] [Awaria] [Problem] Kosiarka spalinowa z napęde
Autor Wiadomość
szlukasz 

Imię: Łukasz
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 6
Wysłany: 28 Sierpień 2014, 14:55   [Użytkowanie] [Awaria] [Problem] Kosiarka spalinowa z napęde

Witam,
Miałem problem z napędem w kosiarce, po zdjęciu koła pojawiła się zębatka na osi, a pod nią jeszcze taki bolec:



wszystko było brudne, był też jakiś stary smar który już się kruszył i zablokował ten bolec
i teraz moje pytanie jaki smar powinien tam być (w obrębie pracy bolec-zębatka) myślałem o silikonowym niby nie łapie piachu? Albo może powinno to pracować "na sucho"? Ma ktoś jakieś doświadczenia i mógłby się podzielić?

Pozdrawiam
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 28 Sierpień 2014, 16:08   

Na sucho ! Chodzi o ty by swobodnie "spadał" przy ruchu napędowym i nie zostawał przy cofaniu .
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 28 Sierpień 2014, 16:41   

powinien być smar to nie pracuje na sucho może być litowy oregona
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 28 Sierpień 2014, 16:42   

Zawsze odrobina smaru jest najlepiej silikonowego ale odrobina, a bolec jest odbijany do pozycji zakleszczenia przez krzywkę w kole zębatym.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 28 Sierpień 2014, 18:03   

troku napisał/a:
Zawsze odrobina smaru jest najlepiej silikonowego ale odrobina, a bolec jest odbijany do pozycji zakleszczenia przez krzywkę w kole zębatym.

I się szlifuje.....
Widziałem takie smarowane "pieski" .Albo oś w przetyczce zmienia wymiar albo razem z kołem zebatym jesli z alu. Dobry element jest z fosforobrązu
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 28 Sierpień 2014, 18:17   

Te zębatki i sworznie się zużywają - pracują w trudnych warunkach więc nie wymagajmy od nich pracy do końca życia mojego lub twojego.

Jeżeli producent zastosował by samosmarujące się elementy to kosiarka kosztowała by sporo więcej ponieważ oszczędzając na napędzie robi to też na reszcie osprzętu.

Mając kosiarkę co roku czyszczę i smaruję przeniesienie napędu i nie mam problemu z trakcją.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
  Wysłany: 28 Sierpień 2014, 18:44   

troku napisał/a:

Mając kosiarkę co roku czyszczę i smaruję przeniesienie napędu i nie mam problemu z trakcją.


A ja nie smaruję (i czyszczę także) i jeżdze 8 lub 10 sezon MTD. ;)
Ale układ 3 wałeczkowy poziomy , bezprzetykowy w osi. Napęd poprzez zakleszczanie.
  
 
szlukasz 

Imię: Łukasz
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 6
Wysłany: 2 Wrzesień 2014, 12:49   

Witam ponownie,

Na forum jak w urzędzie jeden przepis, dwóch urzędników i trzy interpretacje 
Musimy z tym żyć ;-)
Myślę, że przesmaruje delikatnie silikonowym i będzie OK, zamówiłem nowe zębatki i kliny stare były już chyba trochę nie teges, oczywiście Honda musi mieć jakieś nietypowe 5,2mm bo przecież 5mm to by sobie człowiek sam dorobił…
Pod śrubę pokrywy paska napędu założę jakąś podkładkę sprężynującą bo mi się odkręca i już trzy osłony noże przemieliły.

Jako ciekawostkę (ciekawostkę na pewno dla mnie) napiszę, że Honda i jakiś Castel Garden to jedno i to samo! Na stornie e-honda teraz już nic nie ma, a ty użytkowniku wypchaj się, na szczęście jakimś cudem znalazłem części od Castel i wszystko pasuje tj. kliny, zębatki, nawet pokrywa paska (deck).

Kosiarki są na tych samych częściach z innymi naklejkami a 1000zł z ceny odjęte, jedno jest pewne nigdy więcej Hondy jako całości, silnik może być ale reszta…

Pytanie dbacie jakoś przesadnie o linki? Zerwała mi się od hamulca silnika(gdzieś się zatarła w pancerzu) Honda oczywiście nie typowa 132cm O-Z ale pasującą znalazłem(oczywiście nie u producenta bo jak już pisałem wcześniej oni nic nie mają).

Pozdrawiam





 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum