Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Wysokie obroty po ponownym zamontowaniu silnika BRIGGS 450E
Autor Wiadomość
etrade 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 41
Wysłany: 30 Listopad 2016, 18:16   Wysokie obroty po ponownym zamontowaniu silnika BRIGGS 450E

Silnik BRIGGS 450E z 2015r

Silnik został wymontowany do wyprostowania wału (zgięcie około 1,5mm) po wyprostowaniu został umieszczony na lawecie. Niestety po odpaleniu silnik ma okropnie wysokie obroty można powiedzieć że pracuje na pełnym gazie.

Przepustnica w gaźniku przy zgaszonym silniku jest na max otwarta, i po odpaleniu nie dąży do zamknięcia... sprężynka też jest ok bo założyłem już nową...

Co może być tego przyczyną ? Czy możliwe że przestawił się regulator w środku silnika ? Wolał bym nie rozbierać silnika jeśli nie jest to konieczne ...

Wał oczywiście prostowany bez wyciągania z silnika. Przed prostowaniem obroty były ok.
  
 
etrade 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 41
Wysłany: 11 Grudzień 2016, 22:51   

Nikt nic ? Proszę o jakieś naprowadzenie
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 13 Grudzień 2016, 12:31   

Witam. Drogi kolego, położenie przepustnicy tak jak opisałeś powyżej jest prawidłowe (tzn.musi byc otwarta maksymalnie przy wyłączonym silniku. W momencie kiedy silnik podejmie pracę regulator ustawi przepustnice w optymalnym położeniu). Następna sprawa, czy zamontowałeś prawidłową sprężynę ? w prawidłowym miejscu? W tym modelu występuje regulator obrotów mechaniczny. Sprawdź jeszcze raz czy wszytko dobrze złożyłeś i czy przepustnica lekko porusza się w gardzieli gaźnika.


z poszanowaniem

Henry58
_________________
Henry58
  
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 14 Grudzień 2016, 22:56   

Trzeba zacząć od tego czy dzwignia regulatora obrotów chodzi swobodnie jeśli tak to może być w przypadku tego silnika scenariusz nieoptymistyczny czyli uszkodzony regulator obrotów w silniku czasem się tak dzieje w tych silnikach po uderzeniu w coś co powoduje skrzywienie wału.
 
etrade 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 41
Wysłany: 15 Grudzień 2016, 18:50   

Dziękuję za odpowiedzi. Sprężynka jest na 100% od tego modelu, dźwignia chodzi swobodnie nic jej nie blokuje... więc wszystko wskazuje na to czego obawiałem się najbardziej czyli na uszkodzony regulator w silniku...
 
etrade 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 41
Wysłany: 17 Grudzień 2016, 13:17   

Witam ponownie, przed zabraniem się za rozbieranie silnika postanowiłem sprawdzić działanie dźwigni regulatora u znajomego (ma ten sam silnik) i dźwignie chodzą identycznie, więc opierając się na wiedzy kolegów którzy wypowiedzieli się pod moim postem wychodzi na to że regulator nie jest uszkodzony ? Jeśli nie to czy może być tego jeszcze inna przyczyna ?
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 18 Grudzień 2016, 22:00   

Może wrzuć filmik na youtube i wklej link tu.
Pisałeś że miałeś wał skrzywiony i dlatego wnioskuje że mógł uszkodzić się regulator w silniku
 
etrade 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 41
Wysłany: 31 Grudzień 2016, 14:19   

Przepraszam że tak długo, tak jak na filmiku kosiarka po odpaleniu wchodzi na maksymalne obroty...

https://www.youtube.com/watch?v=moaAa-BGVDU
 
etrade 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 41
Wysłany: 16 Styczeń 2017, 17:48   

nurtuje mnie jeszcze jedne wątek tej sprawy, jeśli podczas prostowania przekręciłem wałem w stronę odwrotną niż normalnie pracuje to może od tego przestawił się regulator ?
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 17 Styczeń 2017, 10:50   

Witam. Mam jeszcze pytanie, czy silnik do prostowania wału był rozbierany na części?

z poszanowaniem

Henry 58
_________________
Henry58
 
etrade 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 41
Wysłany: 18 Styczeń 2017, 22:29   

Witam, nie, silnik nie był rozbierany, prostowałem na takiej maszynce gdzie dokręca się śrubą wał.

Jeśli trzeba rozebrać silnik, czy ktoś jest w stanie napisać jak to zrobić żeby żeby nic się nie poprzestawiało z zaworami i tłokiem, lub jak to później ustawić ?
  
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 28 Styczeń 2017, 17:14   

Moim zdaniem padnięty regulator w silniku chyba że coś "podeszło" pod dzwigienke pod obudową rozrusznika lub w okolicach gaznika lub zastana przepustnica gażnika (rzadkość)
 
keram2504 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2016
Posty: 28
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 29 Styczeń 2017, 20:21   

etrade napisał/a:
dźwignia chodzi swobodnie nic jej nie blokuje...


To chyba jednak nie zablokowana przepsutnica

etrade napisał/a:

Wał oczywiście prostowany bez wyciągania z silnika. Przed prostowaniem obroty były ok.


Henry i dolek nawet wam sie nie chce czytac wcześniejszych postów
  
 
etrade 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 41
Wysłany: 31 Styczeń 2017, 20:22   

ok, dzięki wszystkim za porady, w weekend zabieram się za rozebranie silnika, mam tylko małe pytanie czy są gdzieś jakieś znaki żeby dobrze ustawić rozrząd ? Chodzi mi o to co widać na załączniku (znalazłem takie zdjęcie w internecie)

maxresdefault.jpg
Plik ściągnięto 181 raz(y) 59,11 KB

 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 1 Luty 2017, 08:43   

ktoś był zdolny ale nigdy nie ustawiałem rozrządu w ten sposób zawsze ustawiałem na znakach
 
etrade 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 41
Wysłany: 2 Luty 2017, 19:34   

Ale gdzie znajdę te znaki ? Nie chciałbym rozebrać i złożyć :D a nie zostawić jeszcze bardziej popsute, jeden pewnie na zębatce tej plastikowej a drugi ? i czy tłok musi być maksymalnie wysunięty do przodu czy schowany do środka podczas ustawiania ?
  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 3 Luty 2017, 14:08   

Witam.Znaki są na kole rozrządu (plastikowym) oraz na zębatce wału korbowego.Tłok musisz ustawic w GMP(górny martwy punkt ) zawory muszą byc zamknięte.


z poszanowaniem

Henry58
_________________
Henry58
 
etrade 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 41
Wysłany: 4 Luty 2017, 13:23   

Super ! Dziękuję !
Zabieram się za naprawę, może się uda.
 
etrade 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 41
Wysłany: 8 Luty 2017, 20:27   

Winny okazał się regulator, dzięki Waszym wskazówkom wymieniłem na nowy i silnik śmiga jak nówka z fabryki.

Dziękuję i pozdrawiam !
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum