Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: wargo
12 Sierpień 2010, 14:51
Zakup kosiarki na duży teren
Autor Wiadomość
Ogrodnik22 

Wiek: 44
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 28
  Wysłany: 30 Maj 2010, 20:02   Zakup kosiarki na duży teren

Witam. Postanowiłem kupić kosiarkę jednak nie wiem jaką, więc zwracam się z prośbą do Was o pomoc w wyborze. Teren jaki mam do skoszenia to 1.30 ha obsadzony drzewkami owocowymi. Do tej pory (rok) kosiłem kosiarką Stigi z napędem o mocy 5.5 km (http://allegro.pl/item1046307483_kosiarka_stiga_turbo_53_4s_b_s_650_techmark.html) oraz kosiarką żyłkową sthil'a do obkaszania. Jednak na dłuższą metę koszenie takim sprzętem nie ma sensu. bardziej jestem skłonny ku traktorkowi gdyż w zimę będę chciał odśnieżać spory kawałek drogi. Przeglądając specyfikację traktorków zauważyłem, że nie znacznie od tego ile ma KM jego prędkość max to ~10 km/h. Więc mam kilka pytań:
1. Skoro każda kosiarka rozwija ~10 km/h to w takim razie po co brać traktorek z większą mocą.
2. Jak działa skrzynia hydrostatyczna.

Do wydania mam ok 9 tys. zł. Proszę o doradzenie.
Pozdrawiam.
_________________
Jedyna trawa, która może skosić ogrodnika?... Marihuana.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 30 Maj 2010, 20:50   Re: Zakup kosiarki na duży teren

Ogrodnik22 napisał/a:
Witam. Postanowiłem kupić kosiarkę jednak nie wiem jaką, więc zwracam się z prośbą do Was o pomoc w wyborze. Teren jaki mam do skoszenia to 1.30 ha obsadzony drzewkami owocowymi. Do tej pory (rok) kosiłem kosiarką Stigi z napędem o mocy 5.5 km (http://allegro.pl/item1046307483_kosiarka_stiga_turbo_53_4s_b_s_650_techmark.html) oraz kosiarką żyłkową sthil'a do obkaszania. Jednak na dłuższą metę koszenie takim sprzętem nie ma sensu. bardziej jestem skłonny ku traktorkowi gdyż w zimę będę chciał odśnieżać spory kawałek drogi. Przeglądając specyfikację traktorków zauważyłem, że nie znacznie od tego ile ma KM jego prędkość max to ~10 km/h. Więc mam kilka pytań:
1. Skoro każda kosiarka rozwija ~10 km/h to w takim razie po co brać traktorek z większą mocą.
2. Jak działa skrzynia hydrostatyczna.

Do wydania mam ok 9 tys. zł. Proszę o doradzenie.
Pozdrawiam.


W danym traktorku marki np: X przeniesienie napędu z silnika ma to samo przełożenie we wszystkoch traktorkach danej marki, we wszystkich silnikach wał korbowy obraca sie z podobna wartością obr/min. I np czy silnik jest B&S 15.5 km czy 24 km mając podobną ilość obrotów na min obracas z podobną prędkością koła pasowe i paski napędu traktorka z tym że z wału korbowego silnika 24 km jest przekazywana wieksza moc na koła pasowe i pasek napędu a z silnika 15.5 km rzecz jasna mniejsza moc.
Jadąc traktorkiem na sucho bez załączonych noży czy bedzie silnik 15.5 km czy 24 km to różnicy w mocy nie odczujesz ale jak załączysz nożę to już tak i to dużą.


Co do skrzyni hydrostatycznej nie będę robił wykładu z czego jest zbudowana itd bo raczej nie o to ci chodzi. Przełożenie napędu działa na podobnej zasadzie jak w skuterze ale tylko zasadzie. Z tym że w skuterze dodając gazu sprzęgło się załącza i skuter zaczyna jechać a w traktorku obroty silnika są stałe a za przeniesienie napędu odpowiedzialna jest ta skrzynia hydrostatyczna im mocniej przyciśnie się dzwignię po prawej stronie która steruje praca skrzyni tym on szybciej jedzie.

Do 9 tys zł jest duży wybór nie chcę narzucać daj jakieś modele to coś doradzę.
Ostatnio zmieniony przez dolek 30 Maj 2010, 20:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
Ogrodnik22 

Wiek: 44
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 28
Wysłany: 30 Maj 2010, 20:57   

Dzięki za odpowiedź i wytłumaczenie.
Co do samego modelu to zastanawiałem się nad Partnerem 18.5 KM koszt takiego ciagniczka to 8 800 na allegro i z tego co się oriętowałem serwisują je w każdym serwisie husqvarna, a takowy znajduje się w moim mieście. Być mozę doradzisz mi coś lepszego w tym przedziale cenowym. Chciał bym aby kosiarka miała kosz.
_________________
Jedyna trawa, która może skosić ogrodnika?... Marihuana.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 30 Maj 2010, 20:58   

wklej linka
 
Ogrodnik22 

Wiek: 44
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 28
Wysłany: 30 Maj 2010, 21:04   

http://allegro.pl/item105...woz_gratis.html
_________________
Jedyna trawa, która może skosić ogrodnika?... Marihuana.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 30 Maj 2010, 21:20   

Powiem tak. Moim zdaniem to dając 8800zł za 18 konny silnik jednocylindrowy to doradzałbym dorzucić parę setek i kupić na Silniku Briggsa v-twin taki jak w linku
Niby dwa konie różnicy ale to tylko suche cyfry. Tu jest 18km i jeden cylinder a tu 20 i 2 cylindry w układzie V różnica w mocy przy koszeniu będzie duża. Ale to moje zdanie a nie moje pieniądze

http://allegro.pl/item105...woz_gratis.html


rozumie żę chcesz tylko Partnera albo Husqvarnę ze względu na serwis?
 
Ogrodnik22 

Wiek: 44
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 28
Wysłany: 30 Maj 2010, 21:27   

Ten, który mi podałeś niestety przewyższa moje możliwości finansowe. CO do marki to jestem otwarty na wszystkie firmy ale chciał bym aby serwis działał w miarę sprawnie.
_________________
Jedyna trawa, która może skosić ogrodnika?... Marihuana.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 30 Maj 2010, 21:33   

Ogrodnik22 napisał/a:
Ten, który mi podałeś niestety przewyższa moje możliwości finansowe. CO do marki to jestem otwarty na wszystkie firmy ale chciał bym aby serwis działał w miarę sprawnie.


To szkoda że przewyższa bo ten silnik na 20 konnym v-twinie to inna bajka niż 18 km singiel.
A powiedz czy masz w okolicy serwis takich marek jak np MTD?
 
Ogrodnik22 

Wiek: 44
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 28
Wysłany: 30 Maj 2010, 21:36   

Niestety najbliższy znajduje się 80 km ode mnie. A przewożenie traktorka co przegląd moim zdaniem mija się z celem.

A nie przepraszam, sprawdzałem nie w tej zakładce. Jednak serwis znajduję się na terenie mojego miasta.
_________________
Jedyna trawa, która może skosić ogrodnika?... Marihuana.
Ostatnio zmieniony przez Ogrodnik22 30 Maj 2010, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 30 Maj 2010, 21:48   

Ogrodnik22 napisał/a:
Niestety najbliższy znajduje się 80 km ode mnie. A przewożenie traktorka co przegląd moim zdaniem mija się z celem.


Zgadza się. Na allegro widziałem kiedyś Traktorki Murray na 24 konnych v tvinach po 7500zł lub 7900zł ale sprowadzane z USA i w takim przypadku nie ma gwarancji. Ale znowu z Murrayem to są schody z częściami w Polsce a jak już są to ceny kosmos.

W przypadku zakupu traktorka ważne jest sprawne działanie serwisu więc jak masz w pobliżu serwis Husqvarnę / Partnera wiec nie ma co kombinować z innymi markami żeby potem w razie czego nie było problemów.

Ale tak czy inaczej radziłbym ci te "szczypte grosza" dołożyć i pomysleć nad V-twinem, zawsze możesz się targować, jak mu zależy sprzedać to opuści parę stów, w końcu nie codziennie trafia się klient po traktorek za 9k.
 
Ogrodnik22 

Wiek: 44
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 28
Wysłany: 30 Maj 2010, 21:52   

Po przeszukaniu internetu w mieście mam serwisy Husqvarny/Parntera, Stiga MTD. Jutro zadzwonię i zapytam się ile jest w stanie utargować. A z MTD co byś mógł polecić? Ważne dla mnie jest aby był kosz.
_________________
Jedyna trawa, która może skosić ogrodnika?... Marihuana.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 30 Maj 2010, 22:19   

Mtd to jest dobra firma która raczej sie nie zchińszczyła. Części bedą raczej droższe niż do Prtnera. Ale możesz zawsze ofertę MTD zobaczyć. Stigi TO BROŃ BOŻE.

Jak byś inne traktorki oglądał to aby nikt ci ze sprzedawców nie próbował wcisnąć z silnikiem Kawasaki bo Kawasaki to "wepchnij w krzaki" . hehe żartuję oczywiście ale bardzo cenię motocykle tej marki ale nie silniki w sprzetach ogrodniczych.

W kosiarkach i Traktorkach to najlepsze silniki to Briggs pełna sieć serwisów łatwy dostęp do części itd.


Z tym Partnerem targuj się takie droższe traktorki powyżej 5500zł to tak nikt za bardzo nie "łapie" więc myślę że powinien pare stów zejść.


Jak byś miał kupować go to zanim kase wypłacisz i podbije ci gwarancję to niech on odpali go i niech pochodzi z pół godziny oczywiście z przerwami np 5 min pochodzi 5 nim odpoczynku . Dlaczego?
Była pewna partia silników w traktorkach od 12.5 km w zwyż i miały wadliwe zaworki elektroniczne w gażniku tzn poszczały paliwo (szło do oleju)
Potem ta wadę wyeliminowali.
Więc sprawdż po kilku minutach pracy i postoju czy do oleju nie idzie paliwo tzn wyjmuje się bagnet oleju i trzeba powachac czy nie czuć benzyny w oleju lub czy stan oleju nie zwiększył się.

Nie to żę chce straszyć ale warto sprawdzić...
Ostatnio zmieniony przez dolek 30 Maj 2010, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Maj 2010, 05:14   

Kolega "dolek" ma racje! Jesli traktorek to dwa cylindry , inna kultura pracy silnika i jego sprawnosc. Twoj teren do koszenia jest dosyc spory i przy zakupie sprzetu warto zwrocic uwage na szczegoly sprzetu ulatwiajace prace .Warto tez byc moze troche poczekac i nabyc sprzet troche lepszy, zwlaszcza ze moze sie okazac ze bedzie on troche drozszy a znacznie lepszy. Jak napisales masz na swoim areale drzewka i w zwiazku z tym koniecznosc manewrowania wokol nich - tu skrzynia hydrostatyczna mogla by ci wiele ulatwic prace! Na marginesie-nie jestem mechanikiem ,ale wydaje mi sie ze nazwa hydrokinetyczna nie do konca pasuje do tego typu rozwiazania przeniesienia napedu {i czy wogole nie lepiej nazywac tego sprzeglem , a nie skrzynia}Wracajac do rzeczy , jesli chcesz kupic -nazwijmy to automata dowiedz sie czy przy wlaczonej funkcji koszenia nie wylaczaja sie noze podczs cofania, to jest wazne jesli chodzi o wygode pracy. Moje doswiadzenia sa takie: mam dwa sprzety z hydrokinetykiem Kraftsman 24 HP 48" i ZERO-TURN 23.5HP 52" .Jak do tej pory ten drugi chodzi juz 4-rok . praktycznie dzien w dzien i do tej pory nie mialem wiekszych problemow. W wiekszosci traktorkow kosz na trawe wraz z oprzyrzadowaniem jest opcjonalny i byc moze mozna dokupic go pozniej.Jesli lubisz natomiast sie bawic niezlym rozwiazaniem sa " snaperki".to bardzo wdzieczne traktorki a jeden duzy nozyk pozwoli ci na bardzo estetyczny efekt koncowy Pozdrawiam!
 
Ogrodnik22 

Wiek: 44
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 28
Wysłany: 31 Maj 2010, 15:01   

Dziękuje Wam za rady. Doszedłem do wniosku, że macie rację i lepiej dołożyć trochę pieniędzy ale mieć sprzęt na lata. A co myślicie o tym Riderze?
http://www.allegro.pl/ite..._z_agr_95c.html
Myślicie, że te 12.5 KM da radę?
_________________
Jedyna trawa, która może skosić ogrodnika?... Marihuana.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 31 Maj 2010, 17:27   

Raczej będzie ciężko,12km to nie jest powalająca moc tym bardziej przy jednym cylindrze nie wspominając o cenie dość wysokiej,radził bym rozważyć Traktorek Snappera ELT1840RD
18km,dwa cylindry i z koszem,cena jego to ok 12tyś,myśle że to jest o wiele lepsza oferta
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 31 Maj 2010, 17:46   

Ogrodnik22 napisał/a:
Dziękuje Wam za rady. Doszedłem do wniosku, że macie rację i lepiej dołożyć trochę pieniędzy ale mieć sprzęt na lata. A co myślicie o tym Riderze?
http://www.allegro.pl/ite..._z_agr_95c.html
Myślicie, że te 12.5 KM da radę?



Raider jest niepraktyczny, nie ma kosza do trawy. Druga sprawa silnik jest mały a też to napędzania noży trzeba koni. Trzecia sprawa jak pisałem Stiga to ogólnie lipne rzeczy.
Stiga to taka marka która wywodzi sie od Alpiny strasznie lipna.

Niech zgadne pewnie byłeś gdzieś w sklepie i doradzili ci tego raidera, bo pewnie mają na stanie i pomyśleli że jak trafił sie taki klient co ma 9k to trzeba wcisnąć.... możę i za 13k kupi. Z tym żę sprzedawcom w sklepie wierzyc nie wolno oni będą próbowali ci wcisnąć to czego mają najwięcej na stanie lub to co stoi i sprzedać nie mogą.

Taki raiderek na 12.5 km silniku i jeszcze na Stidze to uwierz nie będzie sprzętem na lata.

Raider to taka typowa kosiarka która nie wiem dlaczego tyle kosztuje nie ma niczego w nich nadzwyczajnego.
Traktorek na 12.5 km silniku bedzie kosztował z 5000-5500zł a tu za raiderka i to na Stidze wołają 13000zł normalnie paranoja.

Ja doradzałbym ci tego Partnera 20 konnym V-Twinie , jeszcze do tego jak masz serwis w pobliżu.

Ale oczywiście decyzja należy do ciebie zrobisz jak zechcesz.
Ostatnio zmieniony przez dolek 31 Maj 2010, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
Ogrodnik22 

Wiek: 44
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 28
Wysłany: 31 Maj 2010, 18:32   

Jest dokładnie tak jak mówisz. Byłem w serwisie stigi i mieli takie ridery i facet z obsługi polecił mi takowy zaraz po tym jak mu powiedziałem na jakim terenie będę kosił. Powiedziano mi, że będzie łatwiej manewrować między drzewkami oraz łatwiej podjeżdżać pod jakieś krzaki etc. Ale gdy go zapytałem o moc powiedział, że w zupełności wystarczy, a będąc wcześniej patrzyłem na traktorek stiga estate 13.5 km mówił, że na mój teren za mała moc i polecił mi traktorek za prawie 15 tys. Więc na pewno coś w tym jest, że chcieli mi go wcisnąć. Co do samej firmy Stiga to po moich rocznych doświadczeniach firma jest godna polecenia. Kosiarka ani razu się nie zepsuła gdy odwoziłem kosiarkę na przegląd miałem zalanie olejem oraz paliwem gratis więc są jak najbardziej w porządku. Teraz będę się decydował pomiędzy tymi 2 partnerami 18.5 KM oraz 20 KM.
_________________
Jedyna trawa, która może skosić ogrodnika?... Marihuana.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 31 Maj 2010, 19:03   

Ogrodnik22 napisał/a:
Jest dokładnie tak jak mówisz. Byłem w serwisie stigi i mieli takie ridery i facet z obsługi polecił mi takowy zaraz po tym jak mu powiedziałem na jakim terenie będę kosił. Powiedziano mi, że będzie łatwiej manewrować między drzewkami oraz łatwiej podjeżdżać pod jakieś krzaki etc. Ale gdy go zapytałem o moc powiedział, że w zupełności wystarczy, a będąc wcześniej patrzyłem na traktorek stiga estate 13.5 km mówił, że na mój teren za mała moc i polecił mi traktorek za prawie 15 tys. Więc na pewno coś w tym jest, że chcieli mi go wcisnąć. Co do samej firmy Stiga to po moich rocznych doświadczeniach firma jest godna polecenia. Kosiarka ani razu się nie zepsuła gdy odwoziłem kosiarkę na przegląd miałem zalanie olejem oraz paliwem gratis więc są jak najbardziej w porządku. Teraz będę się decydował pomiędzy tymi 2 partnerami 18.5 KM oraz 20 KM.


To zgadłem. Po prostu stoi mu ten raiderek pewnie ze dwa sezony sprzedać nie może to próbuje bajeczki wciskać żę ta moc wystarczy i takie tam. Ale to bzdury.
Wiec żę jak kase wypłacisz to jesteś wolny... a sprzedawca wypnie na ciebie tyłek jak sprzęt będzie za słaby i powie "niemożliwe...tyle ich sprzedałem i nikt nie narzeka a większe powierzchnie ludzie koszą"

Ja też na codzień handluję sprzętem ogrodniczym ale nie jestem chu...m żeby doradzać ludziom 4 konne kosiarki na 30 ar działki tylko dlatego bo np: man dużo takich na stanie.

Wiec jak traktorek Partnera to tego 20-KONNEGO V-TWINA

Uważaj żeby sprzedawca z Husqvarny bajeczki ci nie wcisnął typu "18.5 km to to prawie to samo co 20 km v-twin tylko 1,5 km różnicy nawet pan nie odczuje tego "
 
Ogrodnik22 

Wiek: 44
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 28
Wysłany: 31 Maj 2010, 20:28   

Ok zwrócę na to uwagę. A powiedz mi proszę jeszcze czy do tych traktorków partner będzie możliwość zainstalowania odśnieżarki, nie chodzi mi o sam lemiesz.
_________________
Jedyna trawa, która może skosić ogrodnika?... Marihuana.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 31 Maj 2010, 20:48   

Ogrodnik22 napisał/a:
Ok zwrócę na to uwagę. A powiedz mi proszę jeszcze czy do tych traktorków partner będzie możliwość zainstalowania odśnieżarki, nie chodzi mi o sam lemiesz.


Nie jestem pewien ale raczej typowej odśnieżarki to nie ma możliwości zainstalowania, ale zapytaj sprzedawce może akurat...
Wiem żę możę sugerujesz się tym żę w opisie raiderka Stigi pisze żę można odśnieżarkę zainstalować. Tak z tym żę taka opcja dodatkowa słono kosztuje założe się z ok 5000zł trzeba bulnać
Ostatnio zmieniony przez dolek 31 Maj 2010, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
Ogrodnik22 

Wiek: 44
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 28
Wysłany: 8 Kwiecień 2011, 18:12   

Witam ponownie, trochę czasu minęło od czasu kiedy założyłem ten temat. Ostatecznie nie kupiłem żadnej kosiarki, postanowiłem poczekać na zimę, niestety wypadł mi wyjazd i nie miałem czasu zająć się zakupem kosiarki. Jako, że jeszcze nie mamy w pełni sezonu, kosiarki teraz są w bardziej atrakcyjnych cenach. Do końca miesiąca muszę już zakupić kosiarkę, więc zwracam się do Was drodzy użytkownicy z ponowną prośbą. A więc budżet minimalnie się zmniejszył, jednak nie chciał bym kupować słabszej kosiarki. Zastanawiam się nad używaną. Moje pytanie brzmi, na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie takiej kosiarki? Na allegro można trafić powystawowe, albo też używane z niewielkim przebiegiem. Jeżeli jednak nie warto "pchać się" w używaną kosiarkę, chciał bym abyście pomogli mi dobrać coś do 8 tys. Z góry dzięki.
_________________
Jedyna trawa, która może skosić ogrodnika?... Marihuana.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 9 Kwiecień 2011, 09:21   

Ty nigdy sam nie będziesz miał pojęcia ponieważ na tym się nie znasz,daj jakieś linki albo modele to ci spróbujemy coś doradzić
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Ogrodnik22 

Wiek: 44
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 28
Wysłany: 11 Kwiecień 2011, 13:17   

W chwili obecnej na allegro znalazłem dwa nowe modele kosiarek w atrakcyjnej cenie. Pierwsza to husqvarna http://allegro.pl/traktor...1552052173.html
a druga to również nowa, ale znacznie tańsza stiga http://allegro.pl/stiga-t...1534257141.html
Z tym, że przy zakupie tej kosiarki będę mógł wynegocjować spory rabat.
Na początku dodałem, że zależy mi na koszu, znalazłem alternatywę dla tego rozwiązania, jest nią przyczepka zbierająca trawę oraz liście http://allegro.pl/zbierac...1545726401.html
tutaj moje pytanie, czy ta przyczepka dobrze zbiera trawę?
_________________
Jedyna trawa, która może skosić ogrodnika?... Marihuana.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 13 Kwiecień 2011, 08:22   

Poszukaj sobie Snappera ELT2246 to jest model na ten rok a będzie to lepszy wybór od proponowanych przez ciebie
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Ogrodnik22 

Wiek: 44
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 28
Wysłany: 13 Kwiecień 2011, 12:47   

Nie ma serwisu u mnie w mieście, więc odpada
_________________
Jedyna trawa, która może skosić ogrodnika?... Marihuana.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum