Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
kompresor
Autor Wiadomość
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 16 Listopad 2014, 19:53   kompresor

Witam mam problem i nie mogę znaleźć przyczyny posiadam kompresor olejowy dedra pansam 2.3kw problem polega na tym, iż nie chce zastartować czasami i w ogóle jak już zastartuje to nie ma takich obrotów jak powinien, wiem, że problem leży w instalacji elektrycznej ponieważ sprawdzałem w innym budynku, dodam jeszcze że jak załączam kompresor to w domu przygasa światło i dzieję się tak tylko w przypadku tego urządzenia pomóżcie bo nie wiem co jest grane.
 
Moreno 

Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 206
Wysłany: 17 Listopad 2014, 15:20   

Przygasanie światła może być spowodowane twardym (szybkim i natychmiastowym) startem silnika i cienkimi przewodami w instalacji elektrycznej - w momencie startu silnika jest największy pobór prądu i co z tym idzie duże obciążenie kabli. Dlatego właśnie światła w domu przygasają. :-)
Ewentualnie może być słabe (niedostateczne) połączenie kabli np. w puszkach lub w skrzynce bezpieczników. ...pomimo, że 10-20 lat temu ktoś dobrze dokręcił śrubki w puszcze, to pod wpływem czasu i dużym przepływie prądu mogą się nieco utlenić bądź ponadpalać, co sprowadza się do słabszego ich połączenia elektrycznego.

Moja rada taka: Zaciągnij kompresor do sąsiada i sprawdź u niego.
..ale skoro czasami nie chce "wystartować", to obstawiałbym uszkodzony stycznik w sterowaniu wł/wył silnika. :-)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 17 Listopad 2014, 15:47   

jaki masz silnik - jedno czy trójfazowy ??
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 17 Listopad 2014, 15:59   

silnik 2.3kw na 230v, tak jak mówię urządzenie jest ok było sprawdzane w innych instalacjach i działa bez zarzutu, problem tkwi w instalacji moich budynków ktoś coś popierdzielił.
  
 
Moreno 

Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 206
Wysłany: 17 Listopad 2014, 16:05   

Zanieś kompresor do domu i podepnij pod któreś gniazdko. Jeśli będzie wszystko ok, to będziesz miał do sprawdzenia jedynie kable (i ich łączenia w puszkach) od bezpieczników do gniazdka w warsztacie. :-)
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 17 Listopad 2014, 16:41   

w domu jest ok startuje tylko nie ma tych obrotów co powinien, no i światło nadal przygasa
 
Moreno 

Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 206
Wysłany: 17 Listopad 2014, 17:15   

W takim razie odczep silnik od kompresora i wtedy sprawdź.
Jeśli silnik będzie chodził elegancko, to będzie oznaczało, że kompresor ma jakieś niepożądane opory. A jeśli sam silnik będzie słabo chodził "na sucho", to wtedy zostaje albo kwestia elektryki silnika albo jego zwojów. ...ewentualnie łożysk?

A olej wymieniałeś? Jaki tam jest zalany? Powinien być typowy do sprężarek.

Spróbuj jeszcze podmienić kondensator (z takimi samymi parametrami). Możesz kupić nowy w sklepie i potem zwrócić w razie czego. :-)
  
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 17 Listopad 2014, 17:37   

Silnik, kompresor jest ok działa normalnie u sąsiada zapiernicza aż miło tylko u mnie coś w sieci jest nie tak, był już u naprawy dla sprawdzenia i jest ok. gdzie indziej za każdym razem startuje tylko tak jak mówię coś w instalacji elektycznej u mnie jest nie tak, zresztą już z jerzykiem rozmawiałem na ten temat więc wiem co mam robić.
  
 
Moreno 

Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 206
Wysłany: 17 Listopad 2014, 17:47   

Czyli volty masz, ale "prundu" już brakuje ;-)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum