Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
pierwsza wymiana oleju
Autor Wiadomość
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 25 Marzec 2013, 18:05   pierwsza wymiana oleju

Witam czy podczas pierwszej wymiany oleju trzeba wymieniać również filtr? bo nie wiem czy kupować czy nie w instrukcji o tym nie pisze ze trzeba filtr tylko po 50mth filtr i olej
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 25 Marzec 2013, 18:11   

Oczywiście że wymiana oleju z filtrem
Ostatnio zmieniony przez dolek 25 Marzec 2013, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 25 Marzec 2013, 18:16   

ok a nawiązując do tego majonezu w oleju facet kazał mi samemu spuścić olej bez wymiany filtra oleju i wlać nowy olej
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 27 Marzec 2013, 01:42   

kamilos napisał/a:
ok a nawiązując do tego majonezu w oleju facet kazał mi samemu spuścić olej bez wymiany filtra oleju i wlać nowy olej


To do takiego serwisu to nawet nie wież traktorka
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 26 Marzec 2013, 09:55   

nie obraź się ale to niebył serwisant tylko naprawiacz lub wymieniacz każdy serwisant by ci powiedział że jak wymiana oleju to z filtrem
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 26 Marzec 2013, 13:49   

Zamiast wymieniać olej z filtrem zawsze można wymienić cały silnik. Tylko nie wiem czy taniej będzie :)

Filtr jest po to aby wydłużyć czas pomiędzy wymianami, poprzez jak sama nazwa wskazuje filtrację oleju. Zatem co wymianę oleju zawsze wymieniamy filtr. Teoretyzując - brudny i niedrożny filtr jest znacznie gorszy dla silnika niż jego brak. Jak żałujesz pieniędzy na oryginalny filtr Briggsa wstaw Filtrona OP518 (od Cinquecento) - koszt poniżej 20 zł.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 26 Marzec 2013, 17:16   

ja nie żałuje pieniędzy i dam oryginalny filtr i olej motul 10W30 jak myślicie to chyba dobry olej teraz ale wymiana to dopiero jak będzie ciepło.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 26 Marzec 2013, 18:51   

Dobry Motul nie jest zły. Ja nie narzekam i leję ulubiony olej Andrzeja :) 10W30 z nalepką Oleo-Mac. W myśl zasady tani i dobry.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 26 Marzec 2013, 19:10   

słuchaj a jeżeli jest ten majonez w oleju w silniku to można rozgrzać silnik bez konsekwencji żeby wymienić olej?
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 26 Marzec 2013, 19:24   

Można. Uwierz mi, nie wybuchnie :) Ale nie smarowałbym tym jajek wielkanocnych.
Dopóki masz olej w silniku się tak łatwo nie zatrze.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 26 Marzec 2013, 19:40   

o zastosowaniu go do jajek na razie nie myślałem:) dzięki za wskazówki jutro idę kupić filtr a później zamawiam motula, swoja droga ile kosztuje krotki filtr briigsa oryginalny?
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 26 Marzec 2013, 22:00   

Zależy, możesz znaleźć nawet za 50 zł
Lecz szukaj może taniej się uda.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 27 Marzec 2013, 01:39   

Już ci pisałem jak najlepiej zrobić jak nie zrozumiałeś to napisze jeszcze raz

1. Rozgrzewasz porządnie silnik
2 Stawiasz traktorek na równej powierzchni, odkręcasz (wyjmujesz) bagnet oleju a następnie odkręcasz specjalnym kluczem lub przedłużką nasadki korek spustowy (zlewowy) oleju( bagnet wykręcasz żeby był "odpowietrzony" silnik bo inaczej olej nie ścieknie w całości)
3. Goracy olej sobie ścieka a ty przez ten czas odkręcasz filtr oleju
4. Olej nadal sobie ścieka z silnika a ty myjesz filtr oleju w np: benzynie lub nafcie żeby nie było w nim majonezu, wysuszasz go z benzyny lub nafty.
5. Jeżeli już cały olej wypłynie z silnika przez otwór spustowy (zlewowy) wtedy moczysz palec w oleju i sparujesz uszczelkę gumową przemytego i wysuszonego filtra oleju i następnie przykręcasz filtr oleju do silnika i dociskasz go rękami.
6. Wkręcasz korek spustowy (zlewowy) oleju i zalewasz olej do przepłukania silnika może być trawol w ilości tak jak podaje serwisówka a następnie sprawdzasz stan oleju na bagnecie.
7. Po odpaleniu silnika ponownie go gasisz po ok 20 sekundach i sprawdzasz stan oleju na bagnecie (miarce oleju)bo filtr oleju wciągnie olej a tym samym poziom na bagnecie może się zmniejszyć. Jeżeli jest stan oleju na 3/4 stanu lub max stan to odpalasz silnik i dajesz mu popracować aż do porządnego rozgrzania się lub możesz pokosić trawe lub sobie pojeżdzić traktorkiem bez celu .
8. Wymieniamy olej na ten markowy z filtrem po przepłukaniu, czyli czynności takie jak w punkcie 1,2,3.
9 Jeżeli olej ten co przepłukał silnik z majonezu już w całości wycieknie z silnika przez otwór spustowy wtedy przystępujesz do montażu NOWEGO filtra oleju, bierzesz maczasz palec w oleju i smarujesz uszczelkę gumową nowego filtra oleju a następnie wkręcasz go do silnika i dociskasz mocno rękami.
10. Wkręcasz korek spustowy (zlewowy) oleju i zalewasz przez otwór wlewowy nowy jakościowy Olej np:taki jak Troku ci polecił lub http://www.motul.com/pl/p...103?f[range]=51 w ilości takiej jak podaje instrukcja obsługi lub serwisówka, a następnie sprawdzasz poziom oleju na bagnecie. Po odpaleniu silnika ponownie na ok 20 sekund go gasisz i sprawdzasz stan oleju na bagnecie (miarce oleju) bo filtr oleju wciągnie olej a tym samym poziom na bagnecie może się zmniejszyć. Jeżeli stan oleju bę♦dzie na 3/4 stanu lub Max stan tzn że jest OK

Jeżeli nie czujesz się na siłach to lepiej nie zabieraj się za to bo znam przypadki kiedy ludzie sobie sami wymieniali oleje i przyjeżdzali z zatartymi silnikami.
Ostatnio zmieniony przez dolek 27 Marzec 2013, 08:24, w całości zmieniany 5 razy  
 
operator 

Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 123
Wysłany: 4 Lipiec 2013, 14:16   

dolek napisał/a:
Już ci pisałem jak najlepiej zrobić jak nie zrozumiałeś to napisze jeszcze raz

1. Rozgrzewasz porządnie silnik
2 Stawiasz traktorek na równej powierzchni, odkręcasz (wyjmujesz) bagnet oleju a następnie odkręcasz specjalnym kluczem lub przedłużką nasadki korek spustowy (zlewowy) oleju( bagnet wykręcasz żeby był "odpowietrzony" silnik bo inaczej olej nie ścieknie w całości)
3. Goracy olej sobie ścieka a ty przez ten czas odkręcasz filtr oleju
4. Olej nadal sobie ścieka z silnika a ty myjesz filtr oleju w np: benzynie lub nafcie żeby nie było w nim majonezu, wysuszasz go z benzyny lub nafty.
5. Jeżeli już cały olej wypłynie z silnika przez otwór spustowy (zlewowy) wtedy moczysz palec w oleju i sparujesz uszczelkę gumową przemytego i wysuszonego filtra oleju i następnie przykręcasz filtr oleju do silnika i dociskasz go rękami.
6. Wkręcasz korek spustowy (zlewowy) oleju i zalewasz olej do przepłukania silnika może być trawol w ilości tak jak podaje serwisówka a następnie sprawdzasz stan oleju na bagnecie.
7. Po odpaleniu silnika ponownie go gasisz po ok 20 sekundach i sprawdzasz stan oleju na bagnecie (miarce oleju)bo filtr oleju wciągnie olej a tym samym poziom na bagnecie może się zmniejszyć. Jeżeli jest stan oleju na 3/4 stanu lub max stan to odpalasz silnik i dajesz mu popracować aż do porządnego rozgrzania się lub możesz pokosić trawe lub sobie pojeżdzić traktorkiem bez celu .
8. Wymieniamy olej na ten markowy z filtrem po przepłukaniu, czyli czynności takie jak w punkcie 1,2,3.
9 Jeżeli olej ten co przepłukał silnik z majonezu już w całości wycieknie z silnika przez otwór spustowy wtedy przystępujesz do montażu NOWEGO filtra oleju, bierzesz maczasz palec w oleju i smarujesz uszczelkę gumową nowego filtra oleju a następnie wkręcasz go do silnika i dociskasz mocno rękami.
10. Wkręcasz korek spustowy (zlewowy) oleju i zalewasz przez otwór wlewowy nowy jakościowy Olej np:taki jak Troku ci polecił lub http://www.motul.com/pl/p...103?f[range]=51 w ilości takiej jak podaje instrukcja obsługi lub serwisówka, a następnie sprawdzasz poziom oleju na bagnecie. Po odpaleniu silnika ponownie na ok 20 sekund go gasisz i sprawdzasz stan oleju na bagnecie (miarce oleju) bo filtr oleju wciągnie olej a tym samym poziom na bagnecie może się zmniejszyć. Jeżeli stan oleju będzie na 3/4 stanu lub Max stan tzn że jest OK

Jeżeli nie czujesz się na siłach to lepiej nie zabieraj się za to bo znam przypadki kiedy ludzie sobie sami wymieniali oleje i przyjeżdzali z zatartymi silnikami.


Czy ta zasada obowiązuje również przy wymianie oleju bez tego "majonezu"

Czas na pierwsza wymiane oleju w moim traktorku. Znalazłem tą cenną poradę i się zastanawiam czy jak nie mam "majonezu" to mam robić tak samo
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 4 Lipiec 2013, 14:46   

operator napisał/a:
dolek napisał/a:
Już ci pisałem jak najlepiej zrobić jak nie zrozumiałeś to napisze jeszcze raz

1. Rozgrzewasz porządnie silnik
2 Stawiasz traktorek na równej powierzchni, odkręcasz (wyjmujesz) bagnet oleju a następnie odkręcasz specjalnym kluczem lub przedłużką nasadki korek spustowy (zlewowy) oleju( bagnet wykręcasz żeby był "odpowietrzony" silnik bo inaczej olej nie ścieknie w całości)
3. Goracy olej sobie ścieka a ty przez ten czas odkręcasz filtr oleju
4. Olej nadal sobie ścieka z silnika a ty myjesz filtr oleju w np: benzynie lub nafcie żeby nie było w nim majonezu, wysuszasz go z benzyny lub nafty.
5. Jeżeli już cały olej wypłynie z silnika przez otwór spustowy (zlewowy) wtedy moczysz palec w oleju i sparujesz uszczelkę gumową przemytego i wysuszonego filtra oleju i następnie przykręcasz filtr oleju do silnika i dociskasz go rękami.
6. Wkręcasz korek spustowy (zlewowy) oleju i zalewasz olej do przepłukania silnika może być trawol w ilości tak jak podaje serwisówka a następnie sprawdzasz stan oleju na bagnecie.
7. Po odpaleniu silnika ponownie go gasisz po ok 20 sekundach i sprawdzasz stan oleju na bagnecie (miarce oleju)bo filtr oleju wciągnie olej a tym samym poziom na bagnecie może się zmniejszyć. Jeżeli jest stan oleju na 3/4 stanu lub max stan to odpalasz silnik i dajesz mu popracować aż do porządnego rozgrzania się lub możesz pokosić trawe lub sobie pojeżdzić traktorkiem bez celu .
8. Wymieniamy olej na ten markowy z filtrem po przepłukaniu, czyli czynności takie jak w punkcie 1,2,3.
9 Jeżeli olej ten co przepłukał silnik z majonezu już w całości wycieknie z silnika przez otwór spustowy wtedy przystępujesz do montażu NOWEGO filtra oleju, bierzesz maczasz palec w oleju i smarujesz uszczelkę gumową nowego filtra oleju a następnie wkręcasz go do silnika i dociskasz mocno rękami.
10. Wkręcasz korek spustowy (zlewowy) oleju i zalewasz przez otwór wlewowy nowy jakościowy Olej np:taki jak Troku ci polecił lub http://www.motul.com/pl/p...103?f[range]=51 w ilości takiej jak podaje instrukcja obsługi lub serwisówka, a następnie sprawdzasz poziom oleju na bagnecie. Po odpaleniu silnika ponownie na ok 20 sekund go gasisz i sprawdzasz stan oleju na bagnecie (miarce oleju) bo filtr oleju wciągnie olej a tym samym poziom na bagnecie może się zmniejszyć. Jeżeli stan oleju będzie na 3/4 stanu lub Max stan tzn że jest OK

Jeżeli nie czujesz się na siłach to lepiej nie zabieraj się za to bo znam przypadki kiedy ludzie sobie sami wymieniali oleje i przyjeżdzali z zatartymi silnikami.


Czy ta zasada obowiązuje również przy wymianie oleju bez tego "majonezu"

Czas na pierwsza wymiane oleju w moim traktorku. Znalazłem tą cenną poradę i się zastanawiam czy jak nie mam "majonezu" to mam robić tak samo


Wszystko robisz tak jak napisał dolek tylko nie wlewasz oleju do płukania silnika skoro nie masz majonezu to po co rozgrzej spuść olej i zalej nowym oczywiście nowy filtr czynność ta jest banalnie prosta zrobisz ja sam tylko z odkręceniem filtra możesz mieć problemy strasznie mocno przykręcony jest filtr oleju od nowości mi odkręcił sąsiad hydraulik kluczem hydraulicznym:) jak będziesz przykręcał nowy to przykręć tyle ile masz siły i to wystarczy by potem nie mieć problemow z jego odkreceniem przy kolejnej wymianie
Ostatnio zmieniony przez kamilos 4 Lipiec 2013, 14:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 27 Marzec 2013, 10:03   

Dzięki za wskazówki ale nie będę sam tego robił a co do korka spustowego to odkręcą się go ręka a nie kluczem ale nie ważne serwis mi to zrobi.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 27 Marzec 2013, 10:39   

traktorek ok ale kosę radziłbym wymienić na coś normalnego
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 27 Marzec 2013, 11:45   

Chętnie bym wymienił ale funduszu brak a na razie ta mi wystarczy jak się zużyje to pomyśle nad czymś markowym ale ta na moje powierzchnie wystarcza.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 9 Czerwiec 2013, 19:46   

Witam pisze tutaj żeby nie zakładać nowego tematu mam takie pytanko co ile trzeba smarować zwrotnice w traktorach i w jaki sposób to się robi?
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 9 Czerwiec 2013, 20:43   

Masz to określone w instrukcji obsługi co 50 godzin przegląd i smarowanie wyznaczonych punktów
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 12 Czerwiec 2013, 18:51   

troku napisał/a:
Masz to określone w instrukcji obsługi co 50 godzin przegląd i smarowanie wyznaczonych punktów


ok ale jak ewentualnie czym dokonuje się tego smarowania jest jakaś tawotnica czy coś bo widze ze sa takie lebki na zwrotnicach i przy agregacie bo przecież nie będę do samego smarowania traktora zawoził do serwisu
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Czerwiec 2013, 19:37   

Takie cyklopki ? Z jednym oczkiem ? A te oczka to tlie jakby kulki?
Tak ! To smarowniczki !
Ppotrzebujesz smar i smarownicę . To prosta czynność , jednak za pierwszym razem dobrze , żeby Ci ktoś pokazał jak to się robi.
Ostatnio zmieniony przez pfp76 12 Czerwiec 2013, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 12 Czerwiec 2013, 20:37   

U nas się na to mówi kalamitki, tak smaruj regularnie a nawet częściej a będzie wszystko chodziło jak powinno.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 12 Czerwiec 2013, 21:19   

troku napisał/a:
U nas się na to mówi kalamitki, tak smaruj regularnie a nawet częściej a będzie wszystko chodziło jak powinno.


Tak dokładnie to są kalamitki muszę kupić sobie smarownice jak myslicie ta bedzie dobra ?http://allegro.pl/smarownica-tawotnica-pneumatyczna-reczna-poj-400ml-i3288114173.html
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 13 Czerwiec 2013, 15:00   

No i po kłopocie dzisiaj kupiłem smarownice i nasmarowałem go to bardzo prosta czynnosc jak napisal kolega pfp76
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Czerwiec 2013, 21:57   

Ile tego smaru wcisnąłes?
Ostatnio zmieniony przez pfp76 13 Czerwiec 2013, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 13 Czerwiec 2013, 22:59   

pfp76 napisał/a:
Ile tego smaru wcisnąłes?


No w sumie nie za dużo bo zaczol bokiem wychodzić także chyba nie było go mało no bo w sumie traktor jest nowy ma tam 14mth a ile tak się powinno go wciskać jest jakaś zasada czy coś? a ty jak często smarujesz swój traktor?
Ostatnio zmieniony przez kamilos 13 Czerwiec 2013, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Czerwiec 2013, 12:04   

No włśnie tyle , żeby zaczął wychodzić bokiem . Czysty.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 21:19   

A co do tego smaru to jakiego najlepiej używać ja użyłem uniwersalnego litowego orlen może być ten?
 
operator 

Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 123
Wysłany: 5 Lipiec 2013, 21:46   

Odkeciłem korek spustowy, ale olej przez niego nei wycieka. Tylko przez filtr oleju i cały czas z niego kapie. Dlaczego tak się dzieje?
 
operator 

Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 123
Wysłany: 5 Lipiec 2013, 22:23   

Okazało się, że najpierw odkręcony został filtr oleju, a dopiero potem otworzony spust...

Trochę oleju wyciekło, ale nadal jest wystarczająco na znaczniku. Wkręciłem z powrotem filtr. Czy jak jutro rozgrzeję ponownie silnik i tym razem najpierw odkręcę spust nic się nie stanie?
Bo trochę oleju przez filtr wyleciało...
Gdybym był od początku przy wymianie to bym do tego nie dopuścił.
Jest się o co martwić, czy można spokojnie jutro przeprowadzić ponownie wymianę?
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 6 Lipiec 2013, 00:04   

a kto ci zabierał się za ta wymianę? sadzać po tym ze najpierw odkręcał filtr to chyba jakiś paprok jeśli oleju jest wystarczająco dużo na bagnecie to rozgrzej i spuść olej odkręć filtr jak olej ścieknie no i przykręć nowy oczywiście zatkaj korek spustowy i nalej olej ale radze niech lepiej zrobi to osoba która ma trochę pojęcia żebyś silnika czasami nie zatarł a i jak będziesz odkręcał korek spustowy to wyjmij bagnet to lepiej będzie ci olej sciekac
 
operator 

Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 123
Wysłany: 6 Lipiec 2013, 01:09   

Znajomy "mechanik"
Twierdził, że się na tym zna...

No cóż za dużo oleju nie ubyło, na wskaźniku jest minimum. Czyli jak teraz rozgrzeje i zrobię tak jak należy nic się nie stanie?
Najgorsze jest to, że wiedziałem jak to zrobić, tylko nie miałem czasu zajrzeć do mechanika...

Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 7 Lipiec 2013, 18:22   

Operator jeżeli bedzie stan oleju na minimum to możesz ale jeśli będzie poniżej minimum lub suchy bagnet to absolutnie nie.

Olej przez korek spustowy nie wyleciał bo nie odkręciłeś korka wlewu i zadziałał efekt zapowietrzenia. Po pierwsze musisz rozgrzać silnik.
 
operator 

Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 123
Wysłany: 8 Lipiec 2013, 00:19   

Zrobiłem tak jak wcześniej tutaj pisaliście na forum i wymiana przebiegła bez żadnych problemów. Dziekuje za pomoc.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum