Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Co zamiast Victus VSS 53 TK Allroad 4 ?
Autor Wiadomość
arro28 

Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 23
Skąd: Marki
Wysłany: 7 Maj 2017, 09:56   Co zamiast Victus VSS 53 TK Allroad 4 ?

Cześć,

Za Waszą namową kupiłem 3 lata temu w/w kosiarkę. Pracuje bezawaryjnie i nie żałuję zakupu. Notabene kulka rzezy już kupiłem bazując na pomocy tego forum i raczej jestem zadowolony ze wszystkiego.

Dziś chciałbym zastąpić tego Victusa czymś szybszym i szerszym. Koszenie ok 1200m2 trawy zajmuje mi jakieś 3,5h raz na tydzień na działce i jak dołożę do tego dojazd do niej to zabiera mi to cały fun z jej posiadania, bo wygląda na to, że po tej trawie to niewiele zostaje mi już czasu na korzystanie z jej uroków. Stąd pomysł na kupno czegoś szybszego szerszego. Victus dla mnie to ślimak i zapychający się kosz. Mogę spokojnie biegać za nim 2x szybciej. :) Pokusiłbym się na traktorek ale nie mam gdzie go składować. Drzwi do kontenera mają ok 90cm. Nie znalazłem nic co by wlazło.

Trochę poczytałem na pilarzu i tutaj i wychodzi na to że dobrze by było popatrzeć na sprzęt TORO. np. http://www.kosiarkitoro.p...er-55-cm-20955/

Budżet to jakieś 3500PLN na kosiarkę. Musi mieć mulcz i zbieranie do kosza i szybki napęd.

Od razu napiszę na TIMEMASERa nie ma szans. To raczej poziom cenowy traktorków

Cytując tow. Gierka "To jak towarzysze pomożecie..." ? :)
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 7 Maj 2017, 10:17   

A może taka maszynka ??

http://www.marex-sklep.pl...dowa-aluminiowa
 
arro28 

Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 23
Skąd: Marki
Wysłany: 7 Maj 2017, 10:49   

monika napisał/a:
A może taka maszynka ??

http://www.marex-sklep.pl...dowa-aluminiowa


Szukam jednak czegoś bardziej markowego. Nie znam tej firmy i mało na temat jej produktów informacji w sieci.
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 7 Maj 2017, 11:39   

Może raczej szukasz"bardziej znanego" bo z markowymi produktami jest bardzo różnie,jak ja szukałam traktorka to też dużo ludzi mi mówiło Snapper? a co to jest? że tego nie znają a teraz? lepszego nie znajdziesz i to tak niedawno było
 
arro28 

Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 23
Skąd: Marki
Wysłany: 7 Maj 2017, 20:55   

@monika tak dokładnie o to mi chodzi. Nie mogę znaleźć informacji o serwisach w centralnej Polsce (okolice Warszawy - Marki). Brakuje mi też informacji na temat szybkości napędu. Ten w Vivtusie jest za wolny. Jak ma jeździć tak samo szybko jak Victuus to nie ma to sensu.

Czy ktoś może podać jakie modele jeżdżą szybciej?
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 8 Maj 2017, 16:03   

Co tu dużo gadać HUSQVARNA LC 356V szeroka kosiarka, wszystkie systemy koszenia, regulacja prędkości napędu, mocny i bezawaryjny silnik Hondy.

http://www.husqvarna.com/...356v/961410291/
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 9 Maj 2017, 10:32   

arro28 napisał/a:
monika napisał/a:
A może taka maszynka ??

http://www.marex-sklep.pl...dowa-aluminiowa


Szukam jednak czegoś bardziej markowego. Nie znam tej firmy i mało na temat jej produktów informacji w sieci.


Dobrze ci "kobicina" poradziła może aż za dobrze bo mogła ciut mniejszą 5400SB,co do opinii to ciężko bo nie dużo się ich sprzedaje i są faktycznie świetnie wykonane i bardzo solidne,kolega sympatyk Husqvarny niech nawet nie próbuje porównywać tej ze swojego linku do Activy
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
arro28 

Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 23
Skąd: Marki
Wysłany: 9 Maj 2017, 12:23   

janek38, Czy możesz podrzucić coś w temacie serwisu tych kosiarek i szybkości napędu?

Jak kupowałem Victusa też było o nim mało info. Trochę się łamię na tą Avtive. O Toro dużo czytałem na tej grupie i skłania mnie do niego trwałość i pewna renoma tego sprzętu. Choć za wysoką cenę.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 9 Maj 2017, 15:17   

Podałem ci propozycję maszyny na pewno nie gorszej ale sporo tańszej,Active to dawniejsze kosiarki Harry o których też mało było słychać ale wtedy nie był jeszcze rozwinięty internet,dla mnie osobiście dziś większość dużych importerów nabija sobie markę właśnie przez neta,lub inne formy płatnej reklamy do tego dorzucą ze 30% +wysokie koszy utrzymania i sprzęt mają droższy znacznie od pozostałych i na kosiarce jest np.1000zł.co jest głupotą jak i kupowanie takiego sprzętu mimo ceny,moim celem było zaproponować tę właśnie markę a nie proszenie o zakup tego właśnie sprzętu jak to mają inni w nawyku,serwisu jak nie masz blisko jest door to door a silniki w każdym serwisie np.B&S ale tu się nic nie psuje jak na razie,jeden chce mieć napis a drugi sprzęt
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 9 Maj 2017, 19:23   

janek38, Ja też tylko zaproponowałem, uważam że człowiek myślący nie kieruje się w 100% opiniami z forum tylko najpierw osobiście w miarę możliwości przejrzy ZAPROPONOWANY sprzęt i dokona wyboru. I nie mam zamiaru się z Tobą kłócić i czegokolwiek podważać bo wiem że z taką osobą jak Ty to nie ma sensu ;-)
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 10 Maj 2017, 13:27   

wiktor117 napisał/a:
janek38I nie mam zamiaru się z Tobą kłócić i czegokolwiek podważać bo wiem że z taką osobą jak Ty to nie ma sensu ;-)


Tu nie chodzi o kłótnie tylko o dojście do sedna sprawy,niestety nie masz żadnych argumentów do dyskusji tylko"bo Husqvarna" i nic więcej,więc przestaw dla czego np.jest lepsza od Activy wtedy podyskutujemy,nich każdy pozna wady,zalety i różnicę między sprzętami,niestety nic ciekawego nie przedstawisz poza nazwą i wysoką ceną co coraz bardziej żle się kojarzy
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 10 Maj 2017, 20:45   

Naprawdę nie chce mi się wchodzić z Tobą w bezsensowną dyskusje. Kosiarki Active są jak czarne dziury, ktoś o nich słyszał że są ale nikt ich jeszcze nie widział, a przynajmniej w moim rejonie nie znam żadnego dilera, który by tym handlował i nie widziałem żadnego użytkownika tego sprzętu. Także dla mnie jest to kosiarka "widmo". Natomiast co do takich firm jak husqvarna stihl sprawa jest prosta, użytkowników tego sprzętu jest relatywnie dużo. Jak powszechnie wiadomo są ludzie myślący, którzy dbają o sprzęt i maszyna im służy. Jest również drugi typ użytkowników, którzy mają wszystko gdzieś i eksploatują maszynę do granic możliwości bez odpowiedniej eksploatacji (lub "serwisują" po swojemu), a później przychodzi taki jegomość z pretensjami że maszyna nie działa i wtedy okazuje się że 99% usterek to brak oleju w mieszance, filtry czarne jak święta ziemia, nigdy nie wymieniany olej lub jego nadmiar i wymieniać mógłbym do jutra... Dlatego jak to ojciec zawsze tłumaczy w układzie człowiek-maszyna jedna z tych osób musi myśleć, jak tego nie będzie to wszystko da się uszkodzić/zepsuć na amen.
  
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Maj 2017, 21:04   

Husqvarna jest sprzętem typowo marketowym . Jej popularność wynika z dobrej reklamy. jakość na poziomie średnim w sensie dosłownym . Nie gorsza od innych "średnich"marketówek , ale i nie lepsza.
I proszę nie umieszczać blisko siebie marek Husqvarna i Stihl .
  
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 10 Maj 2017, 21:16   

Ja swoje zdanie popieram na tym że od urodzenia jestem związany z całym tym światem sprzętu ogrodniczego, a moim poparciem w tym jest osoba która profesjonalnie zajmuje się tym prawie 30lat. Jak się zapewne domyślasz osoba ta miała w ręku więcej pił i wszelakiego sprzętu ogrodniczego niż jesteś sobie w stanie wyobrazić. I powiem tak to co przed chwilą przedstawiłeś to jest Twoje zdanie, ale ja się z nim nie zgadzam i tyle w temacie. I powiem więcej nie mam żadnych skrupułów żeby postawić koło siebie te dwie marki ;-) a co do reklam osobiście częściej widuje reklamy stihla w telewizji w radiu, marketing w internecie od takich marek jak OM, Solo, Al-ko itp. Natomiast reklam ani marketingowców od hqv dawno nie widziałem. Także dziwna opinia.
  
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Maj 2017, 21:26   

A ja swoje zdanie opieram na podstawie prowadzenia przez 15 lat Usług w zakresie koszenia trawy . W strefie podzwrotnikowej na wschodnim wybrzeżu USA. W tym klimacie usługi wykonuje sie prawie cały rok i nie masz możliwości przejechania 20 mil. , żeby nie minąć po drodze jakiś servis ze sprzętem . Tak więc wiem czego sie używa do usług profesjonalnych, a co stoi w markecie .
A reklamę i marketingowca "od hqv." widziałem ostatnio w poście wyżej....

I jeszcze jedno , jest coś co nas łączy ,obaj znamy markę hgv. natomiast jest dużo marek Europejskich (często bardzo dobrych) ,których obaj nie znamy...
,bo jak sam napisałeś:

" ktoś o nich słyszał że są ale nikt ich jeszcze nie widział, a przynajmniej w moim rejonie nie znam żadnego dilera, który by tym handlował i nie widziałem żadnego użytkownika tego sprzętu"
  
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 10 Maj 2017, 21:55   

No to bardzo ciekawe, gdyż będąc w USA w zeszłym roku firma, która zajmowała się profesjonalnym koszeniem osiedli używała właśnie sprzętu HQV do takowych prac. A że tania siła robocza z meksyku obsługiwała maszyny to pewnie resztę można sobie samemu dopowiedzieć ;) W Polsce sytuacja wygląda identycznie jak się Polakowi nie chce robić to załatwi nawet najlepszą maszynę żeby nie odpaliła, nie mówiąc już o prawidłowej eksploatacji. Czasy się zmieniły, a producenci prześcigają się w walce o stworzenie maszyn, które będą najbardziej zaawansowane technicznie posiadały najlepszy stosunek mocy do masy itp. itd.(bo tego oczekują konsumenci spragnieni nowości) i to widać w każdej dziedzinie naszego życia, jeżeli miałbym na wszystko patrzeć przez pryzmat tego że jakiś model się nie udał to nie używałbym telefonu z samsunga bo przecież jeszcze niedawno była afera że seria Note wybuchała. A co do reklamy i marketingu hqv, to niestety źle trafiłeś :lol:
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Maj 2017, 22:07   

Nie rozumiem tej Twojej całej retoryki ...
Powiem tylko tyle , byś nie obrażał meksykańczyków ,bo jest to bardzo pracowity naród , I nie głupi . A ,że ,często, ciężko pracuje za np. 7.5$ za godz. , to juz nie jego wina.
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 10 Maj 2017, 22:29   

Pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź użytkownika innego forum, która moim zdaniem trafia w sedno.

"Ponownie zaś spotykamy się przy okazji wpisu w temacie: "Jaka markowa kosa na 1 ha powierzchni" i tu jak zwykle zrobimy to, co stanowi jądro każdego forum - będziemy udowadniać, że kosa marki "X" jest lepsza dla Ciebie niż kosa marki "Y". Przy okazji jak zwykle ocenimy wzajemnie swój poziom inteligencji, pochodzenie, reputację naszych przodków oraz nasz zasób wiedzy i doświadczenia. A TY co prawda nie otrzymasz jednoznacznej odpowiedzi, ale będziesz mógł czuć dumę, że forum żyje i ma się dobrze. "
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Maj 2017, 22:39   

Jedwab od czasów starożytnych stanowił towar poszukiwany oraz luksusowy - początkowo zarezerwowany wyłącznie dla chińskich władców. W pewnych okresach historycznych był on też wykorzystywany jako waluta. W Chinach wytwarzany jest już od 5,5 tysiąca lat.
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 10 Maj 2017, 22:57   

Widzę że aluzja nie została zrozumiana. ;-)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum