Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Użytkowanie] Jak uruchomić kosiarkę NG 464 TR
Autor Wiadomość
Gitner 

Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 6
Wysłany: 12 Sierpień 2012, 19:34   [Użytkowanie] Jak uruchomić kosiarkę NG 464 TR

Witam

Dostałem używaną kosiarkę spalinową z napędem. Wstawiłem do garażu i czeka do jutra na uruchomienie. Jest trochę sfatygowana, potrzebuje męskiej ręki :) Nie bawiłem sie nigdy taką i mam pytanie jak ją uruchomić. Nie mogę znaleźć w necie jakiejkolwiek instrukcji (poza wykazem części). Z lewej strony ma czerwoną rączkę z linką i obok niej jest przełącznik prędkości, z prawej jest czarna rączka z linką. Przy silniku nie zauważyłem żadnego włącznika. Rozrusznik odpalany z linki. Pociągnąłem nią kilka razy ale moge wyciągnąć pół metra i nic nie drgnie. Od poprzedniego właściciela wiem tylko, że jest na chodzie (nie uzyskam od niego żadnej podpowiedzi). Muszę kółka przednie naprawić, wyczyścić, naostrzyć etc.
 
Paralaksa 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 30
Wysłany: 12 Sierpień 2012, 23:06   

Linka nie dała się wyciągnąć bo prawdopodobnie nie wyłączyłeś hamulca silnika(jedna z tych dźwigni przy uchwycie, zwykle górna wyłącza hamulec silnika a dolna dołącza napęd). Pamiętaj żeby sprawdzić poziom oleju, a najlepiej go wymienić(SAE30 lub 5w30, 10w30) i koś na pełnych obrotach silnika.
_________________
pozdrawiam
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 13 Sierpień 2012, 08:26   

To kosiarka zdaje się na silniku Tecumseh Vantage 35.
1. Podpompować kilka razy pompką (primerem) znajdującym się na gaźniku
2. Obroty ustawiamy na wysokie (na zająca)
3. Przyciskamy dźwignię zwalniającą hamulec koła magnesowego (i tym samym włączającą zapłon)
4. Lekko zazębiamy rozrusznik, po czym energicznie ciągniemy za linkę.

Tecumseh jest znany z kiepskich rozruszników, jeżeli działa w porządku nie leź do niego bo możesz sam nie poskładać do kupy. Jeżeli podczas odpalania występuje mocne odbicie - tak jakby kosiarka Ci chciała rękę z barku wyrwać to masz ścięty klin na kole magnesowym (przestawiony zapłon), czyli kosiarka w przeszłości zaliczyła uderzenie w coś twardego. W takim przypadku trzeba sprawdzić czy wał nie jest zgięty.
Warto oczyścić sprężonym powietrzem i nasmarować WD-40 (albo innym preparatem penetrującym) zespół regulatora odśrodkowego - taka dźwigienka wychodząca z boku silnika.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
Gitner 

Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 6
Wysłany: 13 Sierpień 2012, 20:47   

THX Panowie, Wasze rady pomogły, kosiarka lata jak ta lala, jeszcze tylko otrze dopieścic. Szkoda, że nie ma wstecznego :)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum