Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
PROSZĘ O POMOC Z TRAKTORKIEM
Autor Wiadomość
Stasiu070721 

Imię: Stasiu
Wiek: 49
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 3
Wysłany: 18 Styczeń 2017, 18:58   PROSZĘ O POMOC Z TRAKTORKIEM

Witam bardzo bym prosił jakiegoś speca o doradzenie mi bo mam wielki problem posiadam ciągniczek marki Jonsered włożyłem nowy silnik nowe paski i jest taki problem że jak pochodzi z 5-10 minut u traci moc. Silink chodzi normalnie ale traktorek praktycznie stoi w miejscu słabo do przodu i słabo to tyłu a jak ciepły to praktycznie wcale a jak zimny to jedzie chciałem zaznaczyć że skrzynia to jest automat. Był już w dwóch warsztatach i powiedzieli że się nie opłaca naprawiać. Za dużo w niego włożyłem bo dałem w naprawę 3 tysiące i nie wiem czy go naprawiać czy go sprzedać. Jakie mogą być koszty i przyczyna.
MODEL CIĄGNICZKA: Jonseder ICT 13 Automatic
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 18 Styczeń 2017, 19:21   

Czeka cię generalny remont przekładni hydrostatycznej, a to nie małe koszty i często nie opłacalna naprawa w stosunku do wartości całej maszyny.
Skontaktuj się z tym człowiekiem, on więcej ci powie na ten temat.
  
 
Stasiu070721 

Imię: Stasiu
Wiek: 49
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 3
Wysłany: 18 Styczeń 2017, 20:09   

A może to sprzęgło czy to mogło się stać od ciągnięcia wału zrobionego z boilera
i mniej wiecej jaki to koszt tej przekładni
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 18 Styczeń 2017, 23:26   

Nie ma w przekładni hydrostatycznej żadnego sprzęgła, jeśli po nagrzaniu traci moc to jest to typowy objaw umierającej przekładni. Trzeba rozebrać, zweryfikować i naprawić lub wymienić odpowiednie elementy, a ani części ani robocizna nie są tanie. Zazwyczaj przekładnie siadają z powodu braku wymiany oleju, teraz nie ma co spekulować czy to od bojlera czy od czegoś innego, ktoś nie dbał o skrzynię, a teraz to ty ponosisz tego konsekwencje.

Jest jeszcze opcja mało prawdopodobna, ale jest, że skrzynia może mieć nie odpowiednie chłodzenie, np uszkodzone łopatki wentylatora, co powoduje niedostateczne chłodzenie i przegrzewanie oleju.

Koszt nowej przekładni to wydatek ok 3000zł w zależności od rodzaju i modelu skrzyni.
 
Stasiu070721 

Imię: Stasiu
Wiek: 49
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 3
Wysłany: 20 Styczeń 2017, 20:39   

A to koło pod silnikiem co chodzi pasek i sprężynka to jest sprzęgło czy to coś wspólnego z tym czy nie ?
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 21 Styczeń 2017, 18:22   

Pomyśl, .. a potem pytaj :mrgreen: Nie ma nic wspólnego.., skoro na "zimnej skrzyni chodzi", a na "ciepłej nie"... skrzynia jest ...na szrot.. :roll:
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum