Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Uwaga na podróby !!!
Autor Wiadomość
Barthos 
Husqvarna Online

Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 23
Skąd: Internet
Wysłany: 21 Grudzień 2007, 14:13   Uwaga na podróby !!!

Witam.

Radze wystrzegac sie tego typu maszyn:

husqvarna 359 g 357 xp 395 xp

Pozdrawiam.
  
 
 
wargo 
Administrator
Robot nadzorujący

Imię: Wojciech
Wiek: 29
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 64
Wysłany: 22 Grudzień 2007, 11:21   

Może szczegóły, powód?
 
 
Barthos 
Husqvarna Online

Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 23
Skąd: Internet
Wysłany: 27 Grudzień 2007, 14:23   

bo to marnej jakości podróby :P
 
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 27 Grudzień 2007, 17:15   

Witam , lipa straszna, ale zapewne są klienci którzy dokonali zakupu takiej maszyny. No cóż
pieniądze wyrzucone w" błoto"

pozdrowienia Henry58
_________________
Henry58
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 7 Listopad 2010, 15:58   

dużo w obiegu jest takich śmieci jak te na tym dolnym obrazku. Sprzedawane są na bazarach a także w tzw handlu obwożnym przez obcokrajowców.

http://www.stihl.pl/isapi...gen/default.htm

Z tego co zawiedzeni jakością podróbki Stihla klienci mówią że ceny wahają się od 200-600zł.
Jeśli ktoś by jednak skusił się na podróbkę Stihla sugerując się mocą z naklejki lub długą prowadnicą która na pierwszy rzut oka potwierdza niby tą moc to muszę powiadomić o wadach tej super pilarki. Zacznę od wad bo zaletę to ma aby jedną.

Wady
- świeca w 70% przypadkach od razu do wymiany
- sprzęt tani ale rozrusznik rozlatuje się po kilku pociągnięciach za sznurek koszt naprawy rozrusznika od 70 do 150zł.
- bęben sprzęgła często wytrzymuje nie dłużej niż 1min cięcia. Nowy bęben Nac-oski + wymiana to ok 80zł pod warunkiem żę podczas wymiany bębna nie wyłupie się tłok.
- gażnik to najgorszy szmelc jaki może być, często tej super pilarki nie da się w ogóle wyregulować. Dobrej jakości gażnik do tego sprzęta to ok 200-250zł
- większość gwintów w tym sprzęcie jest na jedno odkręcenie i zakręcenie.
- często pęka tłok w trakcie pracy
- pękające łańcuchy, prowadnice też nie grzeszą jakością.
- smarowania łańcucha albo od nowości nie działa albo bardzo szybko przestaje działać koszt naprawy to ok 50-100zł
- często padają cewki koszt nowej Nac-owskiej ok 100zł+wymiana

Zalety
- może służyć jako dekoracja np: do garażu, lub pomieszczenia majsterkowicza. Do domu jako dekoracja właściwie też może posłużyć, ale myślę że wstyd by było powiesić coś takiego na ścianie w domu zamiast obrazu lub postawić na parapecie zamiast kwiatów.
Ostatnio zmieniony przez dolek 7 Listopad 2010, 16:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 7 Listopad 2010, 16:51   

Dokładnie, mnóstwo podrób sprzedają m.in. cyganie (romowie? ) na giełdach towarowych. Dziwi mnie, że policjanci to widzą i nie interesują się, żeby sprawdzić trefny towar.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 7 Listopad 2010, 16:56   

A później ludzie mają epizod z filmu "Meksykańska masakra piłą lechaniczną"
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
Domel 
sprzedawca, serwisant

Imię: Dominik
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 18 Listopad 2010, 21:48   

Ludzie jednak patrzą na cenę. Kolor pomarańczowy to już dla klientów STIHL i nie dziwi wogóle niska cena sprzętu. A tam wszystko najgorszej jakości. Niestety przy próbie rozkręcania wszystko prawię pękało w rękach. Gaźniki mało wytrzymałe, łańcuchy się rwą, prowadnice padają też dość szybko.

Nie warto poświęcać nawet 200zł...
 
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 19 Listopad 2010, 22:22   

Pilarki od cyganów lub innych nacji są dostępne na jarmarkach lub u sprzedawców - domokrążców nie polecam takich zakupów ponieważ jakość tego sprzętu to mniej niż minimum funkcjonalności i bezpieczeństwa operatora nie radzę kupować takich maszyn pod szyldem "steel" lub innych. Markowe produkty są droższe ale na pewno pewniejsze.
Ostatnio zmieniony przez troku 19 Listopad 2010, 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kretokiler 

Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 10
Wysłany: 19 Kwiecień 2014, 14:19   

dolek napisał/a:
dużo w obiegu jest takich śmieci jak te na tym dolnym obrazku. Sprzedawane są na bazarach a także w tzw handlu obwożnym przez obcokrajowców.

http://www.stihl.pl/isapi...gen/default.htm

Z tego co zawiedzeni jakością podróbki Stihla klienci mówią że ceny wahają się od 200-600zł.
Jeśli ktoś by jednak skusił się na podróbkę Stihla sugerując się mocą z naklejki lub długą prowadnicą która na pierwszy rzut oka potwierdza niby tą moc to muszę powiadomić o wadach tej super pilarki. Zacznę od wad bo zaletę to ma aby jedną.

Wady
- świeca w 70% przypadkach od razu do wymiany
- sprzęt tani ale rozrusznik rozlatuje się po kilku pociągnięciach za sznurek koszt naprawy rozrusznika od 70 do 150zł.
- bęben sprzęgła często wytrzymuje nie dłużej niż 1min cięcia. Nowy bęben Nac-oski + wymiana to ok 80zł pod warunkiem żę podczas wymiany bębna nie wyłupie się tłok.
- gażnik to najgorszy szmelc jaki może być, często tej super pilarki nie da się w ogóle wyregulować. Dobrej jakości gażnik do tego sprzęta to ok 200-250zł
- większość gwintów w tym sprzęcie jest na jedno odkręcenie i zakręcenie.
- często pęka tłok w trakcie pracy
- pękające łańcuchy, prowadnice też nie grzeszą jakością.
- smarowania łańcucha albo od nowości nie działa albo bardzo szybko przestaje działać koszt naprawy to ok 50-100zł
- często padają cewki koszt nowej Nac-owskiej ok 100zł+wymiana

Zalety
- może służyć jako dekoracja np: do garażu, lub pomieszczenia majsterkowicza. Do domu jako dekoracja właściwie też może posłużyć, ale myślę że wstyd by było powiesić coś takiego na ścianie w domu zamiast obrazu lub postawić na parapecie zamiast kwiatów.


Zapomniałeś dodać, że to badziewie nie ma nawet filtra powietrza. Jedynie kształtem i kolorem przypomina STIHLA. Identyczne podróby są Husqwarny a bebechy identyczne. Kolega kupił do gałęzi w lesie i nawet pół dniówki nie wytrzymała :evil: Cygani jeżdżą po wsiach i wciskają to nawet po 300zł. Jak ktoś nie kumaty to kupuje i cieszy się z okazji hhehe.
To nawet naprawić się nie da, gniazda łożysk są plastikowe :evil:):
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 19 Kwiecień 2014, 14:32   

Przecież w palcach wyciągniesz uszczelniacza i założysz. :D
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 19 Kwiecień 2014, 15:10   

Znam temat u mnie też byli chcieli mi wcisnąć kosę "steela" za 200 zł co ciekawe odpalali kosę na czystej benzynie a wcale nie był to 4 suw także omijać z daleka domokrążców
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2 Maj 2014, 16:44   

Popyt na to jest ludzie w Polsce lubią kupić coś tanio i jarać się tym że tanio dali mimo że przez pół roku użytkowania dokładają do danego produktu drugie tyle na naprawy.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 3 Maj 2014, 10:12   

Ja powiem tak nigdy nie kupuje się od domokrążców ale chiński produkt nie zawsze oznacza zły ja mam skuter od 5 ciu lat chiński nic nie było robione kosę chińską od 4 lat też nic nie było robione więc moim zdaniem jeżeli już się kupuje chińczyka to ważne żeby była gwarancja której w tym przypadku nikt nam nie udzieli
 
Nadrian90 

Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 4
Wysłany: 6 Maj 2014, 15:47   

Chińskie kontrukcje są proste to można zaryzykować kupno. O ile się zna ktoś na serwisowaniu

Szamba betonowe opolskie
  
 
wargo 
Administrator
Robot nadzorujący

Imię: Wojciech
Wiek: 29
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 64
Wysłany: 6 Maj 2014, 16:16   

Nadrian90 napisał/a:
O ile się zna ktoś na serwisowaniu
Chyba mało użytkowników sprzętu się zna. A wysłanie do serwisu to koszty.
 
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Maj 2014, 17:18   

Nadrian90 napisał/a:
Chińskie kontrukcje są proste to można zaryzykować kupno. O ile się zna ktoś na serwisowaniu


:-/ w czym prostsze? Poza tym jak siądzie Ci cewka to dorobisz sobie sam bo jest prościej zbudowana? Ulepisz z foli aluminiowej? Części w tym się sypią na potęgę a te musisz kupować. Nie znajduję logicznego wyjaśnienia dla kupowania Steela, Stila itp.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 10 Maj 2014, 18:19   

a ja znajduje ludkowie dają w ten sposób zarobić serwisom
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 10 Maj 2014, 21:39   

Nadrian90 napisał/a:
Chińskie kontrukcje są proste to można zaryzykować kupno. O ile się zna ktoś na serwisowaniu

kupno chińskiej konstrukcji można zaryzykować jak ktoś sporadycznie używa danego urządzenia i nie ma kasy na nic lepszego ja zaryzykowałem i się opłaciło i to w 2 przypadkach które wymieniłem wczesniej
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 6 Styczeń 2015, 16:46   

Z tego co zaobserwowałem to te chińczyki z bazarków się już kończą bo coraz mniej tego pojawia się do naprawy.


ps:
Klient rekordzista dołożył do kosy china w tym roku łącznie wyliczyłem 800zł
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 6 Styczeń 2015, 20:02   

dolek napisał/a:


ps:
Klient rekordzista dołożył do kosy china w tym roku łącznie wyliczyłem 800zł


To ci dopiero oszczędność w zakupie :mrgreen:
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Styczeń 2015, 09:02   

dolek napisał/a:

ps:
Klient rekordzista dołożył do kosy china w tym roku łącznie wyliczyłem 800zł


To przy następnej wizycie postaw mu piwo :)
"Więcej takich „bożych krówek" trzymam w powiecie, które po maleńku doję" /Rokita, Gość Oczekiwany
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum