Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kiedy najlepiej kupować kosiarki
Autor Wiadomość
wierny ogrodnik 

Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 5
Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 12:26   Kiedy najlepiej kupować kosiarki

Dzień dobry wszystkim,

miło mi zagościć na forum, mam nadzieję bywać tu dość często, bo jako początkującemu użytkownikowi przydomowego ogródka pytań nasunie się pewno sporo. Tak jak spore są oczekiwania względem tych mniej więcej 6 arów ogródka :)

Pytanie pierwsze dotyczy zakupu kosiarki. Poczytałem tu trochę, na częśc pytań odpowiedziałem już sobie, ale nie na wszystkie. Otóż nie wiem:

1) kiedy najlepiej (czyt najtaniej) kupić kosiarkę. Czy okres wyprzedażowo-promocyjny jest teraz w pełni, czy ciągnie się jakoś do późnej jesieni? Pytanie o tyle istotne, że teraz niekoniecznie mam środki na zakup. Ale jeśli za miesiąc ma być znacznie drożej, to jakoś je zorganizuję

2) o ile lepsze (gorsze) są najtańsze kosiarki spalinowe w porównaniu do nieznancznie od nich tańszych elektrycznych? Zakładam zakup w budżecie 700-1200 PLN. Pytając o "lepsze" mam na myśli wykonanie i wytrzymałość. Chcę kupić coś na lata, a nie na kilka sezonów. Lepiej więc brać np elektryczkę za 800 czy spalinówkę za 1200?

serdeczne dzięi za każdą pomoc
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 13:00   

spalinówkę, bez dwóch zdań.

pozostaje kwestia doboru parametrów. pamiętaj, że nie zawsze czym mocniejszy silnik tym lepsza kosiarka. warto porządnie przejrzeć forum wybierając kosiarkę.

jeśli chodzi o ceny, to wyprzedaże zaczynają się od sierpnia, a kończą z początkiem nowego sezonu.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
wierny ogrodnik 

Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 5
Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 13:44   

o innych parametrach coś tam już poczytałem, poczytam jeszcze zresztą więcej. NA razie chcę się skupić na wytrzymałości, bo to dla mnie priorytet. Pisząc "zdecydowanie spalinówka" chcesz mi zasugerować, że te wykonane są znacznie lepiej niż elektryczne w zbliżonej cenie, czy tak? Czy też, że wykonane są podobnie, ale są bardziej funkcjonalne? Bo to czy za funkcjonalnośc i wygodę warto dopłacać kilkaset złotych,będę się zastanawiał później :)
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 14:08   

jak priorytetem jest dla ciebie wytrzymałość to spalinówki na 10 lub więcej lat zaczynają się od 2500 zł :-(
 
wierny ogrodnik 

Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 5
Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 14:17   

czyli te za 1200 nie pochodzą zbyt długo :-|
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 14:52   

pochodzą ale po 5-8 latach podwozie zostanie zjedzone
 
wierny ogrodnik 

Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 5
Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 15:16   

blacha zwykła mam rozumieć? A te elektryczne za ok 800 zł z czego mają podwozie?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 15:22   

przeważnie z blachy te lepsiejsze z plastyku
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 15:23   

Napisałem zdecydowanie spalinówka, bo to przede wszystkim wygoda. Trawnik masz nie taki wcale mały, a koszenie to praca, która może być uciążliwa, ale może też sprawiać dużo frajdy. Wszytsko zależy od tego, czy dobrze dobierzesz kosiarkę.

Jerzyk pisząc o kosiarce za 2500 ma oczywiście rację. taki wydatek pozwala nabyć solidną maszynę, na każde niemal warunki ogrodnicze.
W Twoim przypadku nie ma aż takiej potrzeby (moim zdaniem), bo inną maszynę nalezy zakupić na 2000 m2 a inną na 600m2.

Z oferowanych przeze mnie (choć za moment dostaniesz cały wachlarz konkurencyjnych maszyn, niektóre również godne uwagi), mogę polecić Vikinga MT 448T, Stigę Combi 48SQB. Obie, jeśli będziesz dbał, posłużą 10-15 lat

Dobre kosiarki robi też Alpina, Oleo-Mac, Makita.

Te 1200 zł to dolna granica porządnej kosiarki. Można za nie dostać chyba najszerzej opisywaną kosiarkę tutaj, Victusa VSS 53 TK Allroad. Sama maszyna dość solidna, godna uwagi, ale czy za 4-5 lat spawy nie puszczą na lawecie, tego nie mógłbym zagwarantować. Troku pewnie będzie lepszym doradcą w tym przypadku. Przy Vikingu nie ma tego problemu. Obudowa plastikowa, niezniszczalna, nie korodująca, łatwa w konserwacji. Do tego szereg innych cech wyróżniających Vikingi, ale to już poszukaj w innych wątkach.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
wierny ogrodnik 

Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 5
Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 15:39   

jeśli napiszę, że dodatkowo ten mój trawnik jest w całości dość mocno pochyły, nierówny i pełen różnych drzewek, studni, rabat kwiatowych, wędzarników i psich kojców tym bardziej namawiać będziecie mnie do spalinówki. ALe nie dam więcej niż 1200, a i tak naprawde skłonny jestem dać nie więcej niż 800. I jeśli za te 1200 mam kupić spalinówkę którą za kilka lat wywalę, wolę dać powiedzmy 900 za kosiarkę z kablem, która pochodzi dłużej. O ile takowe są rzecz jasna
 
Mirek71 

Imię: Mirek
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 26
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 16:03   

Kosiarka z kablem to nie taka tragedia ,kwestia przyzwyczajenia i organizacji koszenia z przewodem elektrycznym. Ja mam elektryczną Alko E46 którą kupiłem 14 lat temu w Auchan za 650 zł i chodzi do dzisiaj. Po 9 latach wymieniłem łozyska w silniku i kosi do dzisiaj ale tylko okazjonalnie bo mam teraz samojezdną. A te 6 arów to ja bym mógł nożyczkami obciąć bo ja mam do koszenia 65 arów. ;-)
Życze trafnego wyboru i pozdrawiam.
 
Abramek 

Imię: Patryk
Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 2
Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 12:31   

Zgadzam się z przedmówcą, kosiarka elektryk z kablem nie jest w cale zła i gorsza od spalinówek. Ja mam kosiarkę Lider KC 1000A za niecałe 300 zł i jestem z niej zadowolony. Dodam że mój trawnik ma około 400m2.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 08:03   

Jeśli chcesz to kup elektryka. Spalinówka to paliwo, olej, przeglądy... z elektrykiem jest mniej zabawy, jeśli nie brać pod uwagę kabla. Wydaje mi się, że pisałeś o dużej ilości krzewów i innych przeszkód. Ja bym do tego wziął spalinówkę ale to Ty widzisz ogród i Ty będziesz tym pracował :)

Wybierz tylko coś solidnego a nie małego elektryka. Ten Lider powyżej to mała maszynka... zdecydowanie za mała. Polecę Ci coś takiego:
http://www.amapoland.pl/i...at=158&prod=644
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
vafel 

Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2
Wysłany: 18 Wrzesień 2014, 12:36   

Witam wszystkich serdecznie,

Potrzebuję, a już na pewno będę potrzebował po zimie, porządnej kosiarki do koszenia ogrodu o pow. około 20 ar (lekki spadek, sporo drzewek i krzewów). I tak się zastanawiam czy kupować kosiarkę już teraz licząc na posezonowe obniżki cen (ale wybór już mały - część modeli polecanych tutaj na forum nie jest już nigdzie dostępna) czy lepiej poczekać do początku przyszłego roku (bo różnica w cenie niewielka lub wręcz żadna, a wybór będzie znacznie większy). Poradźcie proszę...

P.S. Bardzo spodobał mi się ten Ariens ze skrętnymi kółkami, ale powyżej 3000 zł to za dużo, więc będę szukał czegoś tańszego za około 1,5 tys. PLN z napędem i możliwie szerokiego (pow. 50 cm szerokości koszenia).

Dzięki i pozdrawiam!
Tomek
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 18 Wrzesień 2014, 13:07   

Logicznie opłaca się kupować teraz, pod warunkiem, że na koncie jest ów zapas.

Chłamu ani dziwactw nie ma co kupować, ale jeśli zostały gdzieś przyzwoite kosiarki to warto skorzystać z jesiennych rabatów.

Osobiście na ten teren polecam Stigę Combi 53SB. Po szczegóły zapraszam na prv.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 18 Wrzesień 2014, 14:01   

.
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 18 Wrzesień 2014, 14:01   

_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 18 Wrzesień 2014, 13:21   

wydaje mi się że mają zapasy bez przesady wszyscy nie kupują kosiarek co rok a jak kupują to i tak większość idzie do marketu przeważnie także można spokojnie kupić po niższej cenie jeśli taka występuje.
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 18 Wrzesień 2014, 14:02   

Poczekaj sobie do kwietnia z zakupem ,będzie większy wybór,wspomniana wyżej Stiga to nic specjalnego za te pieniądze,jak by była ze 300zł tańsza to jeszcze można by było o niej pomyśleć a za taka samą cenę będziesz mógł wybierać i przebierać w innych Firmach,rozważ sobie AL-Ko lub dołóż do Ariensa a nie pożałujesz
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 18 Wrzesień 2014, 16:05   

Widziałeś kiedyś tą kosiarkę? Nie sądzę. I nie zobaczysz, bo to porządna konstrukcja, a Ty polecasz tylko to co potem będziesz mógł serwisować. Przykre.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 09:18   

Nic dziwnego że Stige nazywasz porzadną jeżeli nie widziałeś jeszcze faktycznie dobrej kosiarki,idż gdzieś do innego sklepu i zobacz na własne oczy bo cały czas będziesz żył w niewiedzy
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
vafel 

Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 12:21   

Janek38: czy możesz napisać które to są te naprawdę dobre kosiarki, lepsze niż Stiga?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 13:44   

Poczekaj, Janek musi się rozejrzeć po sklepie i zapisać co mu zostało z niesprzedawalnych chińczyków.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 15:04   

markab.com.pl napisał/a:
Poczekaj, Janek musi się rozejrzeć po sklepie i zapisać co mu zostało z niesprzedawalnych chińczyków.



Już można się śmiać ????? ale chyba tylko z twojej wrodzonej lub nabytej głupoty :lol: :lol: :lol: piszesz tak jak byś nie miał Chińskich wynalazków hehe

Kosiarki Solo chociażby są lepsze a przy nich Stiga wypada jak sprzęt z marketu :lol:

:lol: :lol:

trwajcie sobie dalej w swoim świecie
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 13:47   

:lol:
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 15:24   

janek ciekawie piszesz ale z tego co wiem solo też robi na markety
 
Przemek 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 82
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 15:41   

słuchajcie mamy doradzać a nie kłocić się co lepsze.
Pamiętajmy że ten co kupuje musi podjąc
decyzję by potem nie było że ktos coś źle doradził.
_________________

 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 15:49   

Jerzyk wiem że robili tańsze wersje ale mi chodzi o te modele z obudową z tworzywa.


Klienci często biegają po forach i szukają nie wiadomo czego,pierwsze wrażenia po zakupie są bardzo dobre ale za 3-4 lata już wstyd się im przyznać że dziadostwo kupili ale z drugiej strony są zadowoleni że przynajmniej tyle sprzęt pokosił i to często przez polecane tu sprzęty z których po mniej więcej czterech latach zostaje ok 30% -40% w użytkowaniu.Oczywiście wiadomo że internet ma duzą siłę przebicia ale część userów ma tu tylko własny interes i to jest złe
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 17:22   

Ja proponuję ze swojej stajni kosiarkę elektryczną G 48 PE w dobrej cenie
http://www.oleomac.pl/Pro...ottoFamiglia=55

mam ją za niecałe 900zł

mocna stalowa konstrukcja i silnik indukcyjny na uzwojeniu z miedzi czyli żywotność powyżej 15 lat

oczywiście jeżeli szukasz kosiarki elektrycznej

dobre spalinowe będę miał dopiero na początku roku
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 20 Wrzesień 2014, 07:39   

Dodaj że ta żywotność jest teoretyczna

A ja proponuję ze stajni AL-KO

http://www.sklepalko.pl/t...-e-comfort.html
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Przemek 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 82
Wysłany: 20 Wrzesień 2014, 07:44   

zywotność czegokolwiek zawsze zależy od użytkownika.
_________________

 
kamil9176 

Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 17
Wysłany: 27 Marzec 2015, 12:44   

czasem nawet te za 2000tys. się zepsują , chyba nie ma reguły.
_________________
kamil nowak
 
DlaPilarzy.pl 

Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 25
Wysłany: 11 Wrzesień 2015, 13:08   

Jeżeli kupisz dobrą,markową kosiarkę jak np Viking,to ryzyko tego że coś się zepsuje jest naprawdę znikome,tutaj nie ma się czego obawiać,a w razie czego masz gwarancje oraz serwis. A kiedy najlepiej jest kupować? Myślę,że właśnie teraz po zakończeniu sezonu.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 11 Wrzesień 2015, 14:32   

Hahahahahahaah dobre tylko w majtki nie nasiusiaj ,cóż za reklama
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
JoasiaS 

Dołączyła: 19 Paź 2015
Posty: 15
Wysłany: 19 Październik 2015, 20:28   

Jak dbasz to się nie psuje.
 
DlaPilarzy.pl 

Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 25
Wysłany: 21 Październik 2015, 12:25   

Akurat Co do marki Viking lub Stihl to nie trzeba ich reklamować,bo firmy zna każdy,ja jedynie podkreślam że faktycznie pod względem jakości,są bardzo dobre i sprawdzone,wiec warto dołożyć aby mieć solidną kosiarkę na lata,chyba przecież głównie o to chodzi autorowi,prawda?
 
manuel43 

Dołączył: 18 Wrz 2015
Posty: 3
Wysłany: 21 Październik 2015, 14:28   

Ja mam kosiarkę Stihl Serii 2 MB 253 i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem ją po sezonie, więc była w okazjonalnej cenie. Póki co działa, niech tak pozostanie :)
_________________
Ludzie są jak kwiaty: stworzeni do tego, aby się rozwijać...
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum