Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
michal2323
Autor Wiadomość
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 19 Kwiecień 2019, 10:51   michal2323

Witam,zakupilem kose z silnikiem kawasaki tj53E. W instrukcji jest napisane by stosowac mieszanke 1:50. Nie znalazlem nic na temat docierania.Czy przy docieraniu stosowac wieksza mieszanke i czy lepiej docierac na sucho(bez obciazenia czyli koszenia trawy) czy raczej nie,albo pol na pol. Z gory dziekuje za pomoc
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 19 Kwiecień 2019, 16:43   

Fabryczna instrukcja do tego silnika nie wspomina o docieraniu go. Firma Kawasaki sugeruje jedynie parametry paliwa i oleju w mieszance 1:50:

1/ min. liczba oktanowa paliwa - 91;
2/ zawartość etanolu w benzynie - nie więcej jak 10%;
3/ używanie paliwa nie starszego niż dwumiesięczne;
4/ rekomendowany olej ma mieć klasę co najmniej JASO FC.

Nie znam poważnych opracowań, dotyczących sposobu początkowego używania nowego sprzętu. Moje ostatnie nowe nabytki (kosa i pilarka) były sprawdzane "w boju", czyli gaz do dechy i praca do wypalenia paliwa (w pilarce schodzenie z obrotów na czas przygotowania nowego klocka do cięcia, w kosie praca na wysokich obrotach przez cały czas). Takie traktowanie im nie zaszkodziło.

Jeżeli uznasz, że kosa może mieć za ciężko, to warto pamiętać, że obciążenie przy pracy tarczą jest sporo mniejsze niż przy pracy głowicą żyłkową.
_________________
widzę Chorągwicę
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 20 Kwiecień 2019, 10:09   

ok,dziękuję za odpowiedź.Też znalazłem takie informacje w instrukcji,ale z tego co slyszałem to mało która instrukcja podaje,że trzeba docierać silnik,a jednak niektórzy to robią.
A co do mieszanki to co jeśli mieszanka nie wyjdzie idealnie 1:50 a np 1:60 (ZA MAŁO OLEJU) czy 1:40 (za duzo oleju). Czy producent dopuszcza jakies drobne odchylki czy raczej powinno byc idealnie. Ja zawsze robie mieszanke z 5l benzyny zeby propocje wyszly dokladniej,ale wiecej nie bardzo sie da bo paliwo sie jednak starzeje
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 20 Kwiecień 2019, 15:29   

Według mnie nie ma potrzeby docierania sprzętu bez wyraźnej sugestii producenta. To, że ktoś mimo braku wskazań to robi, to jego sprawa. W mojej ocenie daje to efekt porównywalny do zwiększania zdolności bojowej wojska poprzez (powszechne kiedyś) malowanie na biało nakrętek kół samochodów.

Przy sporządzaniu mieszanki warto skupić się na wykonywanej czynności, a wtedy mieszanka będzie właściwa. Nie słyszałem o dopuszczalnych odchyłkach proporcji, natomiast jedna z moich pilarek (NAC SPS01-38), którą używam jako frezarkę do pni, pracuje na mieszance 1:40 zamiast na zalecanej 1:25 i daje radę. Olej to czerwona Makita klasy JASO FD, a praca jest ciężka choć krótkotrwała i z przerwami, bo po każdym pniaku trzeba czyścić wszystko z ziemi i ostrzyć łańcuch. Inna sprawa, że pilarkę kupiłem kiedyś za bodajże 250 zł w jakiejś promocji i za te pieniądze nie żal eksperymentować.

Sprawa świeżości paliwa i jego starzenia się, jest często podnoszona jako jedna z ważniejszych dla współczesnego sprzętu (przykładem są nawet cytowane wcześniej zalecenia firmy Kawasaki). Moje doświadczenia do tej pory są inne. Po prostu nie przywiązuję do tego wagi, a moje maszyny widocznie nie czytają różnych forów i zaleceń i nie wiedzą, że stare paliwo lub mieszanka mogą im zaszkodzić. Oczywiście nie promuję takiej postawy, ale przedstawiam proste fakty z własnej praktyki.
_________________
widzę Chorągwicę
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 20 Kwiecień 2019, 15:34   

dziękuję za odpowiedź,w moim przypadku nie ma dużych dysproporcji w mieszance jak 1:40 i 1:25 ale oczywiscie nigdy nie da sie zrobic tego idealnie. Powiedzmy ze do 5l wlewam 100ml oleju to zawsze cos osadzi sie na sciankach itd. Poza tym wlanie dokladnie 5l tez jest niemozliwe dlatego zastanawiam sie czy przy zalecanym 1:50 jesli bedzie 1:48 lub 1:52 to nic powaznego sie nie stanie
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 20 Kwiecień 2019, 17:57   

Takie odchyłki nie mają zauważalnego wpływu na pracę silnika dwusuwowego w kosie.
_________________
widzę Chorągwicę
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 4 Maj 2019, 10:42   

Mogłeś na początek wlać mieszanke 1:40 pierwsze 4 litry tak aby silnik ułożył się przy troszkę tłuściejszej mieszance a póżniej 1:50 i takiej mieszanki trzeba się trzymać
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum