Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór podkaszarki spalinowej.
Autor Wiadomość
Szym3k 

Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 31
Wysłany: 11 Maj 2016, 17:32   Wybór podkaszarki spalinowej.

Witam,

Zaczynam nowy temat - jednym z powodów jest to, że w poprzednim o wyborze podkaszarki akumulatorowej nikt się nie odzywał, a drugim jest to, że doszedłem do wniosku, że raczej wybór takiej nie ma sensu - zbyt krótki czas pracy.
Urządzenie ma służyć tylko do wykaszania trawy w miejscach w których kosiarka nie da rady dotrzeć i usuwania nadmiaru ziemi, trawy przy obrzeżach trawnikowych. W sumie mam około 150 m bieżących obrzeży. Mój wybór padł na Stihl FS38 - tu zadecydowała cena. Nie wiem tylko czy można tą kosę tak obrócić aby żyłki cięły w pionie? Co myślicie o moim wyborze? Czy w kwocie do 600 zł dostanę coś lepszego?
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 11 Maj 2016, 22:08   

To jest tzw. podkaszarka, ma ona zgiętą na końcu "rurę" i głowica na końcu jest napędzana za pomocą linki, a nie pręta. Wiec w tej kosie nie można obrócić przekładni aby żyłka pracowała w pionie (notabene ona nawet nie ma takiej przekładni) i nie zastosujesz tutaj np. noża tnącego, lub tarczy tnącej, pracuje wyłącznie z żyłka.

Takie dodatki można stosować tylko w kosach z prostym kijem.

A co do kosy, to trochę się tych sprzętów narobiłem, i akurat jeśli chodzi o kosy to nie ma lepszej marki od Stihla. W każdym razie taka moja opinia, na dzisiejsze czasy prywatnie mam dwie duże kosy Stihla, specjalnie o nie nie dbam, a w każdej chwili mogę podejść i wiem że odpali. tak więc moim zdaniem to dobry wybór, z pewnością Ci wystarczy, a w razie co dostępność części i serwis zawsze pod ręką w każdym większy mieście, a z tą marką raczej go często nie odwiedzisz
 
Szym3k 

Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 31
Wysłany: 12 Maj 2016, 17:59   

To, że jest to podkaszarka to ja wiem i właśnie takiego czegoś poszukuję. Ma ona u mnie służyć tylko do wycinania trawy przy obrzeżach granitowych (około 150 metrów bieżących) no i w miejscach w których kosiarka nie daje rady ze względu na swoje rozmiary. To, że nie ma ona obrotowej głowicy to też wiem, chodziło mi czy można kosiarkę obrócić o 180 stopni tak aby żyłka cięła pionowo - tak jak na tym filmiku około 35 sekundy. Czyt takie trzymanie podkaszarki nie będzie jej szkodziło.
https://www.youtube.com/watch?v=VzokZk1zNis
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 12 Maj 2016, 18:03   

możesz ją obracać jak tylko chcesz i nic jej nie będzie pod warunkiem że filtr paliwa zawsze będzie utopiony w paliwie
 
Szym3k 

Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 31
Wysłany: 12 Maj 2016, 18:29   

A jaka jest możliwość, że jak ją tak odwrócę filtr nie będzie zanurzony w paliwie? Bo oczywiście w sklepie powiedzą, że nie ma takiej opcji i że wszystko mogę z nią robić, a w razie reklamacji oczywiście całą winę zrzucą na mnie.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 12 Maj 2016, 19:10   

jak będziesz miał mało paliwa w zbiorniku to może łapać powietrze
 
Szym3k 

Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 31
Wysłany: 12 Maj 2016, 19:38   

I co wtedy dzieje się z takim urządzeniem - pytam bo jestem kompletnym laikiem w tej kwestii.
No i ostatnie pytanie czy za 600 zł dostanę coś lepszego?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 12 Maj 2016, 20:25   

częste braki paliwa powodują niewłaściwą mieszankę a co za tym idzie mogą nawet prowadzić do zatarcia sinika
 
Szym3k 

Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 31
Wysłany: 13 Maj 2016, 06:44   

Ok dzięki. A czy w tej cenie dostanę coś lepszego? Jutro chciałbym kupić podkaszarka więc sprawa trochę pilna.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 13 Maj 2016, 08:00   

za 600 zł nie dostaniesz nic lepszego
 
Szym3k 

Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 31
Wysłany: 13 Maj 2016, 20:32   

Ok, dzięki za wszelką pomoc.
W takim razie jutro jadę po ta podkaszarkę.

Pozdrawiam,
Szymon
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum