Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Spalinówka do 1500zł
Autor Wiadomość
przemson 

Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: 28 Kwiecień 2015, 16:45   Spalinówka do 1500zł

Witam szukam mocnej kosiarki spalinowej do 1500zł. Przez 7 lat miałem MTD 4KM z koszem i napędem , napęd rozleciał sie po 3 latach wiec go zdemontowałem , wymiana oleju filtrow czy noza poza tym nic sie nie działo, kosiarka ma troche mało mocy przy gęstej (nie mylic z wysoka) trawie a mam na nia kupca dlatego chciałem kupic cos nowego. Trawe scinam raz w tygodniu , czasem co 2. Powierzchnia 200m2 to równe podwórko i 100m2 w ogródku miedzy krzewami. Co do napedu to nie wiem jak to teraz wyglada ale pamietam ze do tyłu sie ciezko prowadziło rowniez pchac ciezko przy wył kosiarce wiec prosił bym o propozycje bez napedu (jezeli wg taka sie znajdzie) i z napedem

Wymagania:
- min 50cm
- z koszem
- moze miec wyrzut boczny
- 6KM min
- regulacja wysokosci
- dobrze zeby miała wysoki uchwyt bo jestem 190+
- chyba z silnikiem B&S bo nic tu innego nie znajde

Znalałem na allegro firmy Husar , NEC , MTD , prosze o porade oraz jakich silników modeli sie wystrzegać. Po pracy serwisuje kosiarke wiec chciałbym taka ktora te 5 lat minimum wytrzyma

Moje znajdzki:
http://allegro.pl/kosiark...5307980611.html
http://allegro.pl/kosiark...5216562857.html
http://allegro.pl/kosiark...5286472746.html
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 29 Kwiecień 2015, 09:11   

Odpuść sobie te wynalazki co znalazłeś.

Nac i Husar - typowe chińczyki na dwa sezony
MTD - kto przy zdrowych zmysłach jeszcze kupuje MTD?

przyjrzyj się produkowanej przez Stigę kosiarce Castelgarden:
http://allegro.pl/ggp-cas...5294062661.html
_________________
Pozdrawiam
M.
 
przemson 

Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: 29 Kwiecień 2015, 12:26   

A może cos firmy AL-KO ?
moge jeszcze ewentualnie te 300zł dorzucic
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 29 Kwiecień 2015, 13:23   

W AL-KO możesz spokojnie zainwestować
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
przemson 

Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: 30 Kwiecień 2015, 08:26   

jak to jest z tymi mocami kosiarek , sprzedawcy podaja ze ma 6KM a w opisie silnik 2,4KW co po przeliczeniu przeciez nie daje 6km

ktos podrzuci jaks kosiarke do 1900 z AL-KO
http://allegro.pl/kosiark...5282706516.html
ta jest ok ?
  
 
rafaloku 

Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Kwiecień 2015, 10:42   

Osobiście używam poniższej kosiarki 3 sezon i jest ok.
http://allegro.pl/kosiark...5284920116.html
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 30 Kwiecień 2015, 12:55   

najlepiej kup na stronie AL-KO i odbierz u najbliższego dealera,tam masz cała ofertę
www.sklepalko.pl
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
przemson 

Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: 30 Kwiecień 2015, 15:03   

Najbliższy dealer ma ta kosiarke na stanie za 100zł wiecej i powiedział ze do 15 kwietnia były po 1900 a teraz podrozały wiec kupie na allegro za 1900 i w razie czego bede serwisowac u nich :)
 
przemson 

Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: 1 Maj 2015, 07:43   

do zamknieca
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 1 Maj 2015, 11:43   

Tylko żeby ci nie policzyli drożej serwisu bo wtedy oszczędność przy zakupie wyjdzie drożej w dalszym użytkowaniu
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 4 Maj 2015, 10:21   

Jeśli są mądrzy to w ogóle nie będą tego serwisować. Kupujesz przez internet, serwisuj również przez internet.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 27 Listopad 2015, 16:03   

markab.com.pl napisał/a:
Jeśli są mądrzy to w ogóle nie będą tego serwisować. Kupujesz przez internet, serwisuj również przez internet.

a niby dlaczego ? są od tego jak dupa od srania skoro kosiarka jest na gwarancji a oni są w wykazie serwisów danej marki.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 30 Listopad 2015, 13:31   

Niekoniecznie kolego.
Niestety w związku z brakiem mocy przerobowych serwis jest w stanie odmówić przyjęcia danego urządzenia do naprawy gwarancyjnej. Powinien to oczywiście zgłosić gwarantowi, a ten zasugerować klientowi inny punkt.

Można również przyjąć z tytułu gwarancji (tylko tak można zgłaszać poza miejscem zakupu) i wydłużać naprawę w związku z brakiem dostępnych części koniecznych do naprawy, nawet do 3 miesięcy. Oczywiście korespondencja ze zgłaszającym musi zostać zachowana w terminie 14 dni od zgłoszenia.

Dużo większe uprawnienia klientowi daje Ustawa o niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową...., ale ten bieg można zgłaszać jedynie w punkcie zakupu, do czego szczerze namawiam szanownych klientów.

W tym wypadku możemy żądać naprawy choćby ze względu na brak przeszkolenia przy zakupie, czy też brak instrukcji obsługi.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 30 Listopad 2015, 23:31   

Pokaż mi taki zapis. Ma przyjąć i już i ma na to określony czas na naprawę. Jest coś takiego jak rzecznik praw konsumenta to raz a dwa towar nie zgodny z umową. Taki serwis można łatwo utemperować, wiem bo zajmuję się taki rzeczami.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 1 Grudzień 2015, 21:23   

Autoryzowany punkt musi przyjąć sprzęt na gwarancji, a co z tym zrobi czy wyśle do producenta czy do innego punktu to już nie jest sprawa właściciela maszyny, natomiast ma obowiązek przyjąć. Jeśli tego nie zrobi to należy taki fakt przedstawić głównemu oddziałowi danej marki. Generalnie jest tak, że dilerzy nie chętnie przyjmują "obcego klienta" i jego sprzęt do naprawy, w przypadku gdy ta osoba nie kupiła tego sprzętu od nich, a przychodzi z gwarancją.
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2 Grudzień 2015, 16:25   

rustin napisał/a:
markab.com.pl napisał/a:
Jeśli są mądrzy to w ogóle nie będą tego serwisować. Kupujesz przez internet, serwisuj również przez internet.

a niby dlaczego ? są od tego jak dupa od srania skoro kosiarka jest na gwarancji a oni są w wykazie serwisów danej marki.


zawsze gwarancji może ci serwis nie uznać pod byle pozorem,takich cwaniaków jak ty nie brakuje co kupują po internetach,w tv usłyszą że im się wszystko należy a póżniej w lokalnym serwisie szukają idioty który im to naprawi na gwarancji i najlepiej od ręki,idż do serwisu i powiedz im tak jak napisałeś a wylecisz szybciej niż wszedłeś,wszyscy ładnie czarują w internecie ale większość klientów żałuje póżniej swoich zakupów w razie awarii,tak jestem jeszcze ciekaw ile for internetowych jeszcze odwiedzisz i gdzie i na jaki sprzęt cię bardziej zaczarują heheh bo latasz po necie jak postrzelony,kup sobie wreszcie jakiś sprzęt bo brniesz w coraz gorsze dziadostwo
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 2 Grudzień 2015, 19:17   

janek38 z tego co widzę większego cwaniaka jak ty to nie ma , ja nie. Byłem z kosą faworyta kupioną przez neta i co ? zrobili na gwarancji wiec nie każdy jest taki cwaniak jak ty. Skoro z ciebie taki serwisant jak z koziej dupy trąbka to ciesz się , że nie trafiłeś na takiego cwaniaka jak ty , przekonał byś się czy możesz nie przyjąć na gwarancję

Chętnie czy nie chętnie ma obowiązek przyjąć , a po gwarancji to ty poważnie mówisz czy udajesz takiego ? z 5 letnią kosiarką jak przyjdę to on będzie pamiętał gdzie ja ją kupiłem ? zlituj się.

Druga kwestia, że jeżeli nie ma w danem miejscowości kosiarki którą się chcę to trzeba brać to co jest aby kupić na miejscu a nie przez neta ? Chciałem olka 44 na silniku emaka , nie mają. Z tego powodu nie wybiorę innej kosiarki.

Jest serwis centralny i jak nie chce im się naprawiać sprzętu wtedy niech wysyłają do nich , mają określony czas na naprawę . Uważasz , że główny oddział przejmuje sie czy kupiłem w necie czy u janka muzykanta ?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 3 Grudzień 2015, 10:17   

Kolego rustin, niestety jak wcześniej napisałem, nie masz pełnej racji. Konsument ma bardzo szerokie prawa, ale daje mu je ustawa o niezgodności towaru z umową. Ten przepis ma jedynie zastosowanie w relacji klient-sprzedawca. Nie ma to nic wspólnego z gwarancją.
Warunki gwarancji określa producent i są one często mocno wyśrubowane na niekorzyść konsumenta. Oczywiście zazwyczaj uznaje się więcej niż wynika to z wyłączeń zawartych w karcie gwarancyjnej. No chyba, że konsument rażąco naruszył zasady użytkowania.

Zakupy w necie oczywiście nie są niczym złym, jednak wybierając tą formę zakupu możemy korzystać w najbliższym serwisie jedynie z gwarancji.

W poprzednim poście wyjaśniłem jak to wygląda realnie, janek38 w sposób dobitny i grubiański (w swoim stylu), ale bezpośrednio opisał jak się sprawy mają w rzeczywistości.

To czy będziesz takie serwisy omijał, czy się z nimi dogadywał to już Twój wybór. czasami jednak dobrze żyć z lokalnym mechanikiem, zwłaszcza jeśli jest dobrym fachowcem.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 3 Grudzień 2015, 15:48   

Proszę powiedz mi gdzie jesteś autoryzowanym serwisantem , w jakiej firmy. Przedstawię im twoje stanowisko , ciekawe jaką odpowiedź otrzymam.
janek38 zapewne nie powiem ,chociaż ponoć jest w alko, jak znajdę namiary na niego , zadzwonię i zapytam o co chodzi z serwisantem autoryzowanym przez daną markę.

Serwisant który ma umowę jest jak dupa od srania aby przyjąć sprzęt do naprawy.Koniec i kropka, jak twierdzicie inaczej proszę o wasze namiary.

A po gwarancji to mnie wali mechanik który łaskę robi aby przyjąć sprzęt, nie on to zrobi to inny.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 3 Grudzień 2015, 16:17   

Markab Ogród - autoryzowany serwis Stiga, Oleo-Mac, Stihl, Krysiak, Nac, Toro, Iseki, Hortmasz, Victus.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 3 Grudzień 2015, 19:11   

I mówisz wprost , że jak przyjdę z kosiarką kupioną przez internet to mi jej nie zrobisz/nie przyjmiesz lub stwierdzisz specjalne , że wina jest użytkownika ? Oczywiście w ramach gwarancji .
  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 4 Grudzień 2015, 20:05   

Witam. Cóż, Polska to podobno wolny kraj. Kolego Rustin, nic na siłę, jeżeli myślisz że,wykonasz telefon do importera czy głównego serwisu to firmę z którą mają podpisaną umowę wezmą na kolano i dadzą klapsa?(czytaj: zmuszą do wykonania naprawy gwarancyjnej) Otóż nie, nic nie zrobią , podpowiedzą aby udać się do innego serwisu w pobliżu. To jedno, a druga sprawa, Masz kolego 2-wie możliwości :
1- skorzystać z gwarancji (odpowiada gwarant czyli importer który to sprowadził do Polski)
2- skorzystanie z rękojmi (odpowiada sprzedawca - nie serwisant ,ale sprzedawca który to Ci sprzedał ) i w tym punkcie zaczynają się schody, ponieważ kupujesz w internecie to odsyłaj do sprzedawcy (pudełko+ oczywiście paragon ). O tym sprzedawcy w sieci już nie informują.
Punkt ten ,tak jak napisał kolega markab.com.pl mówi również o niezgodności towaru z umową.

Jeżeli nadal uważasz że serwis musi przyjąć maszynę bo tak klient uważa, to cóż , tego nie zmienimy.Wykonaj telefon do Viktusa , Alko,Nac-a , MTD czy innych firm Sam zobaczysz kto ma rację.



z poszanowaniem


Henry58 :->
_________________
Henry58
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 4 Grudzień 2015, 20:25   

Ale cały czas o tym mówię, nie pasuje komuś naprawić , ma przyjąć i odesłać do serwisu główne lub gdzie kolwiek
Cieszcie się , że nie trafiliście na równego cwaniaka co wy i proponuję się zapoznać z warunkami gwarancji , prawach konsumenta i jeżeli dalej nie wiecie to prawnika.
Nie mówię tego bo mi się wydaję, ja to wiem i wiem jak takie sprawy się rozwiązuje.

Podsumowując to dyskusję , sprzęt ma być naprawiony w czasie w jakim jest podane w warunkach gwarancji . A czy to zrobi janek38 w stodole , czy główny serwis na całą polskę , konsumenta gówno to interesuje.

koniec z mojej strony.
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 8 Grudzień 2015, 15:49   

panie rustin w dupie byłeś i g... widziałeś a jeszcze mniej wiesz,jesteś typowym papierologiem i to co wyczytasz gdzieś tam to uważasz że tak ma być,jak raz ci coś zrobili na gwarancji to się ciesz ,kup sobie faworyta jak byłeś zadowolony i nie zawracaj głowy z innym sprzętem,lubię takich mocarzy jak ty hehe,najpierw biegają ze sprzętem,dwonią gdzie się da a i tak gwarancji nie ma uznanej,czas leci nerwy zszarpane,sprzętu nie ma a za naprawę najczęściej trzeba zapłacić i to więcej niż zwykle,podsumowując czepnij się swojej "domowej stodoły" a nie mojego serwisu czy Firmy bo za cienki bolek jesteś
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 9 Grudzień 2015, 12:22   

ty masz firmę , prędzej mi kaktus wyrośnie niż taki ktoś jak ty będzie profesjonalnym serwisantem. pewnie sam naprawiasz w stodole chinczyki bo nikt ci czego lepszego do łap nie da.

ps. zmień podpis albo się nie ośmieszaj polecając w innych tematach zakupów kosiarki w markecie jeleniu
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 9 Grudzień 2015, 13:34   

Hhahahaha a czy ja gdzieś pisałem że jestem jakimś serwisantem?????od tego są mechanicy w Firmach,przecież ty nawet nie wiesz o czym piszesz tak zajadle i spójrz w lustro a wtedy jelenia zobaczysz teoretyku z koziej wólki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tak widzę że jednak ta twoja domowa stodoła spokoju ci nie daje więc zrób z nią coś
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 9 Grudzień 2015, 22:42   

To jak nie jesteś serwisantem to po co się wypowiadasz? zmień podpis, wstydu oszczędź .
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum