Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek Viking Cyklon układ bezpieczeństwa
Autor Wiadomość
Mr.Do 

Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 2
Wysłany: 19 Marzec 2017, 19:28   Traktorek Viking Cyklon układ bezpieczeństwa

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu awarii.

Chodzi o system bezpieczeństwa czyli czujniki, które do tej pory były ominięte. Traktorek nie zapalał tylko gdy świeciła kontrolka od siedziska.
Aktualnie traktorek zapale tylko gdy świeci kontrolka P, natomiast silnik gaśnie gdy ruszę lewarkiem od załączenia kosiska - gdy zaświeci kontrolka.
Silnik nie gaśnie natomiast gdy zejdę z siedziska, kontrolka się zapala i silnik dalej pracuje.
Przejrzałem traktorek i nie mam stycznika od napełnienia kosza. Nie wiem czy ten model miał oryginalnie. Znalazłem przewód nigdzie nie wpięty na wysokości siedziska z zaizolowaną kostką.
Czy objawy które opisałem mogą być spowodowane brakiem czujnika napełnienia kosza?
Chciałbym aby wszystkie zabezpieczenia działały z uwagi na syna który będzie kosił również.
 
Arecki 

Wiek: 54
Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Marzec 2017, 21:46   

Szkoda, że wspomniałeś jaki to model. Ale standardowo, masz czujnik pod siedzeniem, czujnik załączania kosiska oraz również jest czujnik hamulca który po naciśnięciu uruchamia silnik. Musisz na spokojnie prześledzić instalację czujnika kosiska. Jestem na 90 % pewien, że to "badziewie" jest najbardziej narażone na uszkodzenie. Idąc jeszcze dalej załóż w miejsce czujnika "mostek" możesz to zrobić za pomocą bezpiecznika 15A i wtedy zobaczysz czy silnik się uruchamia. Jak taki czujnik nabierze wilgoci to często/gęsto ulega awarii wewnątrz styki oksydują. Te czujniki są ze sobą połączone. To nie jest straszna awaria.
  
 
Mr.Do 

Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 2
Wysłany: 21 Marzec 2017, 07:49   

Model ciężki do ustalenia. Brak tabliczki znamionowej. Jest to starszy model.
Zainspirowany Twoim postem sprawdziłem przewody i się okazało że włącznik od siedziska jest źle wpięty. Zamieniłem przewody i wszystko działa. Przy okazji na szrocie znalazłem stycznik od kosza i wpiąłem go w instalację. Szkoda że nie wiem gdzie go przykręcić bo chętnie bym go zainstalował.
Mam problem jeszcze z hamulcem ręcznym bo cięgno lata na wszystkie strony i jest trudno trafić na stycznik.
Dla pewności zapytam:

silnik zapala tylko gdy świeci kontrolka od hamulca
rozrusznik nie zakręci gdy świeci kontrolka od kosiska.

W czasie jazdy:
silnik nie gaśnie po włączeniu kosiska
silnik gaśnie po zejściu z fotela

Czujnik od kosza nie ma wpływu na prace silnika

Tak u mnie aktualnie wygląda
 
Arecki 

Wiek: 54
Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Marzec 2017, 19:03   

Czujnik od kosza nie ma wpływu na pracę silnika on wyłacza kosisko. Wyobraź sobie jaka "tragedia" może się wydarzyć, kiedy nie masz kosza a kosisko się zalączy i któryś z noży załapie kamień i wrzuci go do kanału wtedy ten kamien leci jak pocisk. Rowniez prawidlowo jest kiedy zsiada się z traktorka silnik gasnie. W niektorych nie zgasnie ale musi byc zaciagniety hamulec ale kosiska i tak nie wlaczysz. Wzgledy bezpieczenistwa. Sorry za Polskie znaki.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum