Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
czy uzywacie podczas koszenia ochraniaczy na oczy i uszy ???
Autor Wiadomość
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 25 Maj 2014, 21:27   czy uzywacie podczas koszenia ochraniaczy na oczy i uszy ???

witam tak z ciekawosci chcialem zapytac kolegow czy jak kosicie trawe i reszte zieleniny to czy uzywacie ochraniaczy na oczy i nausznikow wyciszajacych ??? pytam bo bywam tu i tam i czesto widze mlodziez czy tez starsze osoby ktore w ogole nie uzywaja tych ze ochraniaczy a przeciez praca z kosa to nie jest zabawa. sam mam komplet ochraniaczy na oczy tj. kask z szybka plastikowa z przodu oczywiscie i nauszniki gdyz moja agroma jednak do cichych nie nalezy .....a po koszeniu tych 20a nieuzytkow praktycznie cala szybka jest zabrudzona kawalkami traw i innych ....do tego kompletu oczywiscie dobre szelki i az milo pojsc w teren z kosa ......
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 26 Maj 2014, 10:09   

ja osobiście używam maski i słuchawek maska co prawda z siateczką ale spełnia swoje zadanie do tego szelki stihla na oba ramiona, buty robocze, długie spodnie i kapota oraz rękawice koszenie kosą to nie przelewki bardzo łatwo dostać jakimś kamieniem także dla bezpieczeństwa ciało powinno być całkowicie zakryte
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 26 Maj 2014, 14:00   

widze ze podchodzisz profesjonalnie do kwestii BHP ......ja rowniez mam szelki na oba ramiona innych chyba nie ma nawet co zakaldac, rekawice wampirki, gumofilce, dlugie spodnie, przy upalach koszulka z krotkim rekawkiem .....jak zimno to wiadomo ze jakas kurtka ........nie ma co ryzykowac tak jak piszesz kamien czy jakas grubsza trawa i moze cos sie stac .....dlatego nie rozumiem tych co kosza np rowy kolo posesji kosa a ubrani sa jak na plaze ......
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 26 Maj 2014, 14:49   

edek264 napisał/a:
widze ze podchodzisz profesjonalnie do kwestii BHP

oczywiście że tak na czym jak na czym ale na bezpieczeństwie oszczędzać nie można

no tak z tym krótkim rękawkiem jest dopuszczalna koszulka ostatecznie, w gumofilcach trochę nie wygodnie i za gorąco teraz mogę ci polecić buty których od 2 lat używam bardzo wygodne dość lekkie jak na buty robocze i noga się tak nie poci http://allegro.pl/43-buty...4273601549.html co do tych kosiarzy co koszą rowy są to ludzie którzy mają małe pojęcie o koszeniu wiedzą tylko jak się odpala i naciska manetke gazu a odpowiedni ubiór i bezpieczeństwo mają w nosie a bez żadnych osłon nie trudno stracić nawet oko dlatego nawet jak nie maskę to chociaż okulary założyć.
  
 
stratos37 

Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 23
Wysłany: 26 Maj 2014, 19:55   Maska ochronna z siateczki czy z pleksa przeźroczysta

Co jest praktyczniejsze, siatka ochronna, czy pleksa przeźroczysta przy koszeniu kosą ?
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 26 Maj 2014, 21:12   

Wydaje mi się że maska z pleksą jest lepsza niż siatka bo ochroni ci całkowicie twarz a siatka wiadomo jakieś drobne kamyczki potrafią się przedrzeć i uderzyć w twarz nie mniej jednak zawsze warto mieć taką czy inną osłonę by się ochronić. Ja osobiście używam maski oregona z siatką i jestem średnio zadowolony z tego powodu iż nie chroni ona tak jak pleksa.
  
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 26 Maj 2014, 21:46   

ja mam plekse ...tani chinczyk za grosze ....10 czy 15 zł ....jest dobra bo faktycznie jest pelna ochrona oczow ....i łatwo ja umyc po koszeniu .....miekka wilgotna szmatka i jest ok a z siatkami to roznie bywa bo jak naleci trawa i zaschnie to troche wiecej zabawy .....jedno czy drugie wazne ze jest .....w koncu zdrowie najwazniejsze .....tym bardziej ze pleksa czy siatka to nie jakis mega wydatek
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
sunapses 

Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 4
Wysłany: 31 Maj 2014, 16:47   

Odkąd oberwałem odpryskiem kamienia pod oko zawsze używam siatki ochronnej na twarz. Przy koszeniu nożami to już nie są żarty. Ostrzegam wszystkich niedowiarków oka nie da się wymienić na nowe. Słuchawek nie zakładam od 15 lat, czuje się w nich jakbym włożył głowę do wiadra, nie da się w tym wytrzymać.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 31 Maj 2014, 21:10   

sunapses napisał/a:
Słuchawek nie zakładam od 15 lat, czuje się w nich jakbym włożył głowę do wiadra, nie da się w tym wytrzymać.


Może masz niewygodne te słuchawki ja tam używam przy każdych głośnych pracach piła kosa traktor, krajzega przynajmniej nie będę za kilkanaście lat głuchy jak nasi dziadkowie którzy nie używali słuchawek
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 31 Maj 2014, 21:39   

Ja używam od kilku lat do pilarki słuchawki z radiem lub do wykaszarki osłona z plexi. Przez 5 dni po 8 godzin to też już zakładam słuchawki. Dbam o swoje zdrowie.
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 1 Czerwiec 2014, 13:40   

jedno jest pewne sprzet profesjonany czy nie ale zdrowie najwazniejsze i nie ma co oszczedzac na tych zabezpieczeniach wzroku i sluchu
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 11:11   

wczoraj znow koszenie 20 a starego sadu; trawa, pokrzywy, rzep, ostrozyny itd w sumie okolo 2 h roboty z przerwami, okolo 1 l mieszanki wypalone, praca 1/3 noz 2/3 zylka ....pare razy dostalem kilka strzalow w maske chroniaca twarz ze gdyby nie ona to cos by mi sie moglo stac ......takze panowie zakladajcie maski chroniace twarz i reszte sprzetu ktory chroni nasze zdrowie
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
Nielboss 

Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 1
Wysłany: 13 Listopad 2015, 09:36   

Ja używam tylko buty robocze skórzane i do tego jakieś rękawicę ochronne i to mi w zupełności wystarczy, czasami jeszcze okulary jak koszę , ale tak to raczej nic więcej.
  
 
piotr_m 

Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 5
Wysłany: 8 Grudzień 2015, 23:48   

Witam

Ja też uzywam maski z siatki ( Oregon ), szelek, rękawic i zawsze długi rękaw + długie spodnie z dobrym butem za kostkę .

W czaasie studiów jeźddziłem na farmę do Anglii ( wakacyjna robota ) kosiłem tam w teamie 3-4 ludzi, jako że było to lato każdy z nas oprócz masek pod maską miał normalnie założone okulary przeciwsłoneczne , któregoś razu kolega z grupy kosząc pokrzywę i inne chaszcze w terenie który kosiliśmy pierwszy raz dostał odłamkiem ostrego metalu coś jak spłaszczony gwóźdź, który przebił maskę i trafił w okular, ten pękł ale metal go nie przebił - gdyby nie było okularów straciłby oko . Innym razem też kosiłem w nieznanym terenie w tzw Farm House jednego z długoletnich pracowników farmy - stary dziadek traktorzysta. Za czymś w rodzaju stodoły w zaroślach ( pokrzywy i wysoka trawa ) była stara studnia przykryta tylko cienką przerdzewiałą blachą. Ja kosiłem bez podejrzeń i w pewnym momencie łup, jak pocisk w dół, kosiarka uratowała mi życie bo zawisłem na niej jak na drążku a w dół co się okazało później było ok 15 metrów.
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 31 Styczeń 2016, 14:07   

duzo jezdze po polsce i uwielbiam widoki pt. nie mam co robic to sobie np row skosze, krotkie spodenki, brak okularow, zadnych rekawic itd takie cos powinno byc karalne
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum