Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Karczownica - Kosiarka - różnice.
Autor Wiadomość
pat 

Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 19
Wysłany: 2 Czerwiec 2011, 16:22   Karczownica - Kosiarka - różnice.

Witam

Już posiadam kosirkę traktorek o mocy 20 KM, mógł bym nie narzekać na moc ale mimo że noże naostrzone to i tak zostawia kępki trawy jeżeli trawa ma ponad metr muszę jechać na pół.
Moje pytanie brzmi, co zrobić aby kosiła wysoką trawę, czy pomógł by zabieg wycięcia w kosisku otworu a dokładniej paska na czele tak aby trawa nie była kładziona tylko aby nóż od razu ucinał trawę a dla ochrony na samym przodzie kosiarki dać gumę która by chroniła przed kamieniami czy innymi śmieciami. Czasem używam kosza tak więc można by zrobić klapkę na zawiasach. Co myślicie o tym pomyśle ?
Ciągnik jest potrzebny mi w pracy, ogólnie jestem zadowolony ale czasem trawa ok 1,8 m jest już problemem wtedy jadę powoli i biorę na pół.

Dodam że dobrą opcją jest opuszczenie kosiska tak aby brak przy korzeniu ale wtedy pasek się ślizga ze względu na duże obciążenie.

Co ma takiego karczownica czego nie ma kosiarka ?

Myślałem aby dać agregat bijakowy ze stiga park który obsługiwany jest na pasku tak więc jest kwestia tylko uchwytów.

Pozdrawiam
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 2 Czerwiec 2011, 16:43   

Pomyliles pojęcia kosiarki trawę tej wysokości zetniesz ale innym sprzętem są specjalne kosiarki do wysokich traw i kosiarki bijakowe tym traktorkiem to mozesz kosic trawę max 15 cm aby była równo scieta
Ostatnio zmieniony przez troku 2 Czerwiec 2011, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
pat 

Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 19
Wysłany: 2 Czerwiec 2011, 22:38   

Rozumiem ale patrząc na karczownicę to widzę kosiarkę w stylu podobnym do gokarta z wyższym kosiskiem. W czym tkwi tajemnica ? Z różnic jakie dostrzegłem w porównaniu ze zwykłą kosiarką/traktorkiem to moc oraz wyższe kosisko z otwartym przodem. Co do mocy to myślę że 20KM będzie wystarczające, kosisko też można przerobić ale nie wiem czy da to pożądany efekt.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum