Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Areał: 300-400m², jaka kosiarka elektryczna?
Autor Wiadomość
Pimi 

Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 4
  Wysłany: 10 Maj 2014, 19:15   Areał: 300-400m², jaka kosiarka elektryczna?

Witam,

to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość :).

Kilka dni temu wyzionęła ducha kosiarka elektryczna którą użytkowałem przez ca. 12 lat. Niestety nie jestem na bieżąco w kwestii kosiarek i trudno mi wybrać nową, która nie zawiedzie przy takim areale i posłuży dłużej niż trwa na nią okres gwarancyjny.

Areał: 300-400m²
Cena: do 400zł max.

jaka kosiarka elektryczna będzie odpowiednia, najlepiej taka która nie bedzie stawała przy koszeniu ciut wyższej trawy (przykładowo takiej która ma 10 cm)?

Do tej pory rozważałem dwie kosiarki ale nie wiem czy dały by rade w takich warunkach:

1. AL-KO 3.82 SE (1400W)
2. Stiga Collector 40 E (1400W)

A może jakieś inne propozycje?
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 10 Maj 2014, 19:44   

Niestety Jak-Met Classic 1300W będzie nieco droższy. A to bym z pewnością polecił.

AL-KO 3.82 SE (1400W) odradzam. To silnik szczotkowy plus przekładnia pasowa. Awaryjne to.

Stiga Collector 40 E (1400W) - nigdzie nie piszą czy silnik szczotkowy czy indukcyjny. Niestety nie sprzedaję Stigi więc nie potrafię doradzić.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 10 Maj 2014, 19:52   

Możesz jeszcze zastanowić się nad gardeną http://www.gardena.com/pl.../powermax-32-e/
 
Pimi 

Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 4
Wysłany: 10 Maj 2014, 20:10   

Dziękuję za odpowiedzi :)

irukard napisał/a:
Niestety Jak-Met Classic 1300W będzie nieco droższy. A to bym z pewnością polecił.

O ile droższy? Gdzie można kupić ten model (woj. mazowieckie)?

irukard napisał/a:
AL-KO 3.82 SE (1400W) odradzam. To silnik szczotkowy plus przekładnia pasowa. Awaryjne to.

Sąsiad kupił ostatnio tę kosiarkę dzisiaj mówił że ma problem z wyższą trawą 7cm - kosiarka mocno zwalnia :(
Chyba faktycznie ją odpuszczę.

irukard napisał/a:
Stiga Collector 40 E (1400W) - nigdzie nie piszą czy silnik szczotkowy czy indukcyjny. Niestety nie sprzedaję Stigi więc nie potrafię doradzić.

Zadzwonie w tyg. do źródła lub wyśle e-mail do producenta z tym pytaniem, dam znać co odpowiedzą.

Przy okazji jaki silnik ma ten JakMet Classic 1300W i jaka jest różnica między wersją Classic i Standart?

hqv napisał/a:
Możesz jeszcze zastanowić się nad gardeną http://www.gardena.com/pl.../powermax-32-e/

Dziękuje, szkoda że ma tylko 32cm szerokośc koszenia :(
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 10 Maj 2014, 20:14   

Jak sobie zerkniesz na stronę to są większe 34 etc tyle, że wtedy nie zmieścisz się z 400zł tylko będziesz musiał dołożyć kilak groszy. :mrgreen:
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 10 Maj 2014, 21:12   

Classic 1300 to koszt około 440-480 zł.
Masz 2 lata gwarancji na kosiarkę i 5 lat na korpus.

Wszystkie Jak-Mety mają 38,5 cm szerokości. Korpus wykonany z Polipropylenu udarowego.
Stosują włączniki Tripus - w zasadzie bezawaryjne. Kondensatory INCO. Części bardzo tanie.
Model Classic w stosunku do Standard jest bogatszy o 8 łożysk (po 2 łożyska kulkowe na koło) i podwójnie składany uchwyt. Coś za co warto dołożyć parę złotych.
Osie kół są wylotne - przez całą szerokość kosiarki, dodatkowo poprawia to stabilność. Ponadto mają bardzo ciekawy system przestawiania wysokości.

Jak-Met jest produkowany w Polsce. I to jest chyba najważniejszy argument.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
Pimi 

Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 4
Wysłany: 10 Maj 2014, 21:34   

irukard, dziękuję za obszerne i bardzo pomocne wyjaśnienia.
Jeszcze mam pytanie bo tej informacji też nigdzie nie moge znaleźć jakiego rodzaju silnik jest w tym Jak-met Classic 1300W?

W porównywarkach cen - sa wersje standard tylko, w marketach nigdy nie widziałem Jak-met'a... wyslałem już zapytanie do firmy o dostępność produktów w moim rejonie... zobaczymy co odpowiedzą.
 
Pimi 

Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 4
Wysłany: 11 Maj 2014, 11:12   

Natknąłem się na taki temat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2049096.html

W związku z tym czy wersja JakMet 1500W Classic byłaby trwalsza od 1300W?
Obie wersje maja silnik indukcyjny?


EDIT:
Wygląda na to że 1500W też to dotyczy: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1705525.html

Teraz już zgłupiałem... co kupić? ;/
  
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 11 Maj 2014, 18:56   

Wszystkie kosiarki Jak-Met mają silniki indukcyjne. A usmażyć można każdą kosiarkę. Wystarczy kiepski przedłużacz. Im większa moc tym grubszy przekrój przedłużacza należy zastosować, aby uniknąć spadków napięć.

Classic 1300 to nasza podstawowa kosiarka Jak-Met w sprzedaży.
Sprzedajemy też model CR 1500. Większych jak 1500W nie sprzedajemy. Bo 1500W przy tej szerokości obudowy to w zupełności wystarczająca moc.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum