Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak prawidłowo odkręcić tą nakrętkę?
Autor Wiadomość
Ivan Polski 

Imię: Ivan Polski
Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 18
Skąd: Stalingrad
Wysłany: 16 Kwiecień 2014, 11:30   Jak prawidłowo odkręcić tą nakrętkę?

Cześć

Ja tutaj już kiedyś pisałem (w tamtym roku, taki problem co mi nie chciała odpalić, a przyczyną był styk kabla, który nie dotykał bolca w solenoidzie - może pamietacie). Teraz mam drobny problem ponieważ nie wiem jak odkręcić tą nakrętke (rozmiar 24). Chciałem kosiarke teraz wyczyścić i przeszkadza mi właśnie ta jedna nakrętka, żeby zdjąć ten wiatrak i oczyścić z rdzy to koło co sie kręci i prawie styka z cewką zapłonową. Powiedzcie mi w jaki sposób ja to moge odkręcić? Pytam ponieważ kiedy chce kręcić to ta pionowa oś przechodząca przez cały silnik na której jest właśnie ta nakrętka obraca mi się i na jej samym dole jest koło na którym obraca się pasek klinowy. Czy jedną ręką mam trzymać to koło na samym dole, a drugą odkręcać tą nakrętke? Nic tam nie pęknie podczas takiego odkręcania? Przecież później trzeba będzie też ją zakręcić, to wtedy mam to zrobić w taki sam sposób?

Zdjęcie 1 pokazuje tą nakrętkę, a zdjęcie 2 to metalowe koło, które chce wyczyścić.

Kosiarka-traktorek MTD E130 13HP (Briggs and Stratton) 102cm

Dzięki

2.jpg
Plik ściągnięto 732 raz(y) 77,39 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 672 raz(y) 94,27 KB

 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 16 Kwiecień 2014, 11:49   

musisz mieć klucz nasadowy,
blokujesz koło magnesowe i tu zaczynają się schody bo w kosiarce możesz nóż zblokować a w traktorku musisz założyć blokadę koła, są również i tacy co kluczem udarowym odkręcają tą nakrętkę.
 
Ivan Polski 

Imię: Ivan Polski
Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 18
Skąd: Stalingrad
Wysłany: 16 Kwiecień 2014, 12:18   

troku napisał/a:
musisz mieć klucz nasadowy,
blokujesz koło magnesowe i tu zaczynają się schody bo w kosiarce możesz nóż zblokować a w traktorku musisz założyć blokadę koła, są również i tacy co kluczem udarowym odkręcają tą nakrętkę.


Tak, wiem, że nasadówką, ale jak/czym założyć tą blokadę na koła? Kosisko jest ściągnięte i pasek klinowy też, także tam na dole jest tylko samo to koło co się na nim obraca pasek.

Dzięki
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 16 Kwiecień 2014, 13:23   

zakłada się blokadę koła magnesowego a to mają raczej serwisy
zobacz ten patent https://www.google.pl/sea...l%3B1600%3B1200
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 16 Kwiecień 2014, 16:48   

Pneumatyczny klucz udarowy. Żadnego blokowania.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 17 Kwiecień 2014, 18:51   

Podjedz do jakiegoś mechaniora lub wulkanizatora niech ci to odkręci .
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 17 Kwiecień 2014, 19:06   

Nam to zajmuje 5 sekund albo 5 minut. Jak nie chce puścić od razu, to trzeba ją lekko podgrzać i wtedy odkręcić. Tylko nie przeginajcie z tym podgrzewaniem, bo ugotujecie magnesy. Opalarka ustawiona na 500-600 stopni to z reguły bezpieczny wybór. Można też palnikiem propanowym. Pamiętajcie, że po przekroczeniu punktu curie magnesy przestaną być magnesami. A tego byśmy nie chcieli, prawda?

Schody zaczynają się później. Do zdjęcia koła magnesowego potrzebny jest ściągacz. A koła potrafią mocno siedzieć. Nie wolno używać ściągaczy które chwytają koło za boki - murowane pęknięcie koła. Musi to być ściągacz który się wkręca w 2 otwory w kole i opiera o wał. Na samym jego środku. Czasami siła potrzebna do zdjęcia koła potrafi wygiąć śrubę fi 8mm, markowaną 8.8, w pałąk na długości 4cm. Czyli jednym słowem jest grubo. Ogólnie zaleca się stosowanie oryginalnego ściągacza firmy B&S - z tego co pamiętam numer katalogowy 19203.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum