Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór silnika B&S Quantum, różnice, który lepszy.
Autor Wiadomość
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 18 Maj 2011, 18:11   Wybór silnika B&S Quantum, różnice, który lepszy.

Witam wszystkich forumowiczów.
Od pewnego czasu przymierzam się do wymiany silnika B&S w kosiarce Al-Ko BR46 Classic (3,5km).
Standardowy niestety nie daje już rady bo i teren większy, i trawa gęstsza.
Myślałem o zamianie na silnik z serii Quantum, ale oglądając specyfikacje, nie specjalnie widzę różnicę między wersjami 5,00; 5,50; 6,00 tzn. wg danych producenta mają tą samą pojemność (średnica cyl. skok tłoka) i wyglądają na pierwszy rzut oka identycznie.
Czy orientujecie się, czym naprawdę różnią się te motory, który ewentualnie wybrać (cena/jakość)??
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 18 Maj 2011, 21:26   

Różnica w mocy i co za tym idzie w momencie obrotowym.Także zużycie paliwa może być nieznacznie różne.
Weż pod uwagę dobór pod względem wałka od strony obsady noża.Są rózne wersje i długości i wykonania zbieżności końcowki.
Nie przesadzaj z mocą bo większego noża i tak do obudowy nie założysz.Pozostaje kwestia stałych obrotów roboczych,Ale to da się ustawić.
650powinien wystarczyć.lub 675,jak wózek z napędem.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 18 Maj 2011, 21:30   

Spokojnie nawet 625 wystarczy do tej kosiarki
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 19 Maj 2011, 07:45   

Wydaje mi się, że od przybytku głowa nie boli, więc lepiej kupić troszkę mocniejszy, niż
za słaby :) Dziwi mnie różnica w mocy tych silników, bo jak pisałem, pojemność mają identyczną. Może różnica jest w wałku rozrządu? A jak sprawa ma się z cylindrami w tej serii,są żeliwne?
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 19 Maj 2011, 09:29   

Tuleje są w serii I/C
Moc jest realizowana rozrzadem i kompresją.
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 19 Maj 2011, 19:46   

Dziś oglądałem różne silniki i mam już mętlik w głowie od podawanych wartości.
Praktycznie co sklep, gdzie wystawione są kosiarki, to różne dane.
W jednym dany silnik ma 5km, w innym 5,5 a nawet 6km. Ba, nawet w jednym sklepie w różnych kosiarkach te same silniki mają inną moc (dokładnie oglądałem, czy nie ma OHV, ready start etc.) Sprzedawca robi karpika, bo sam nie wie, dlaczego.
Nie wiem czy dobrze mówię. 625 ma 5km, 650-5,5 a 675-6km.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 19 Maj 2011, 21:30   

Na stronie briggsa masz podane gdzie jest pełny numer silnika w danym typie. ,Typ model.wersja.Quantum ma albo na froncie nad świeca albo na bocznej blasze nad wydechem.Ale może być i inaczej.Rysunki podają lokalizacje.
Numer trzyczęściowy.Po obejrzeniu kosiarki ,i jak się spodoba, zweryfikuj na stronie model,.wyposazenie(bywa rozrusznik elektryczny , N=Tutch(energia do rozruchu zmagazynowana w sprężynie), Podaja moc , rodzaj wału itp szczególy techniczne.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 20 Maj 2011, 00:21   

Koledzy dajcie już spokój z tą mocą, silnik quantum jest w wersjach z różnym momentem obrotowym a nie różnej mocy, moc w kM ma się nijak do momentu, a reszta to tylko czcze gadki sprzedawców. Tłoki i wały są w większości obecnie produkowanuch silników takie same, różnią się ewentualnie innym zakończeniem czopu. Moment jest większy bo są różne dysze w gaźniku i tu jest knyf.
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 20 Maj 2011, 20:20   

Czyli bez problemu mogę brać 625. Jak będzie za słaby, to mam na kogo zwalić :mrgreen:
Jeszcze ostatnie pytanko. Czy otwory montażowe są ujednolicone we wszystkich silnikach B&S?
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 22 Maj 2011, 16:34   

Koledzy, znalazłem silnik Briggsa o takim oznaczeniu XM60 (używany)
Czy są to silniki godne polecenia? Jak z ewentualnym dostępem do części.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 22 Maj 2011, 17:41   

Jest to Quantum z początka produkcji.Bez problemu części dostępne.Solidne wykonanie jeszcze przed chinolizacją B&S
Tu masz linka i dane
http://info-lowongan-kerj...-downloads.html
Ostatnio zmieniony przez conri 22 Maj 2011, 17:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 22 Maj 2011, 21:07   

Tak myślałem, że nie są to jeszcze te "plastikowe" silniki.
Dzięki Conri.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 24 Maj 2011, 07:51   

Niestety właściciel silnika Quantum XM60 chciał straszne pieniądze za niego (700zł) co porównać można już z nowymi na gwarancji.
Ale znalazłem XM45. Orientujecie się, jak duże różnice są między tymi silnikami. Czy z momentem obr.nie jest tak, jak powiedział kolega Troku, że "zdławiony" inną dyszą w gaźniku.
Bo idąc dalej tym rozumowaniem, wydaje się łatwo go odblokować i zwiększyć moment zmieniając dysze na tą z mocniejszego brata.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 24 Maj 2011, 09:11   

Różnice mogą być w korbowodzie, tłoku gażniku Moc 4.5 a 6 km to 25% ,wiec sporo.
Popatrz na rysunki złożeniowe na stronie Briggsa,i porównaj nr cześci zamiennych dla obu modeli.Jeżeli takie same to jak pisał troku
Ostatnio zmieniony przez conri 24 Maj 2011, 09:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 24 Maj 2011, 18:06   

Xm45 to inny silnik niż xm60, ma mniejsza pojemność i moc Ma inny gaznik, reasumujac porownujesz silnik quatro do qantuma.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum