Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
victus vss48 czy 53
Autor Wiadomość
mrozek 

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 3
Skąd: łódzkie, okolice Aleksandrowa
Wysłany: 16 Wrzesień 2012, 19:45   victus vss48 czy 53

Witajcie.

Pierwszy post, więc witam wszystkich, dziękując tym samym za masę informacji, które znalazłem do tej pory na forum.
Mam problem z wyborem. Obserwuję forum od dłuższego czasu, bo i dość długo zeszło mi z przygotowaniem podłoża i założeniem trawnika. Miało być go ok. 700m2, wyszło ok 500.

Założenia:
- nowo zasiany trawnik, teren równy, niewielki
- na pewno chcę kosiarkę z napędem i na pewno spalinową
- zakładam bogate nawożenie i nawadnianie trawnika, kosiarka może mieć co robić (wbrew pozorom to trochę wyrośnięta soczysta trawa to większe wyzwanie niż suche chaszcze)

Planowałem coś na BS, co się nie rozleci za szybko, Alko nie chcę, Stiga też - padło na model 19700 Snappera, na BS serii DOV 700, ale zrezygnowałem jednak... opinie nt DOV różne, więc dają do myślenia.

Finalne podejście dało całkiem inny dylemat. Kupię kosiarkę na EMAKu, z Victusa. 3 lata gwarancji, niezłe opinie, kusząca cena. Mam jedynie pytanie dotyczące moich lekkich wątpliwości:

PYTANIE 1: vss48 k50 jest na silniku k500 czy k600?. Strona victus.pl mówi co innego, co innego opisy w sklepach, aukcjach. Katalogu online (takiego jak dla Oleo-mac nie znalazłem, więc nie mam innego źródła porównawczego). To o ile wierzyć niektórym opisom 5 KM, zgadza się?

PYTANIE 2: Takie same silniki jak w vss48 są w vsp48, czyli w kosiarkach z takim samym nożem, ale bez napędu. Wystarczy mocy na napęd czy może za mało?

PYTANIE 3: vss53 k60 ma silnik k800 (6KM?) i to wg mnie dobry stosunek mocy do długości noża i napędu, ale może się mylę?

Szczerze mówiąc wolałbym mniejszą ze względu na przechowywanie (zajmowane miejsce), jak i fakt, że powierzchnia do koszenia nie za duża, ale obawiam się nieco braku mocy.

z góry dziękuję za opinie,

zdrówka, mrozek
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 17 Wrzesień 2012, 07:55   

kolego na tak małej powierzchni każda sobie poradzi nie potrzebujesz kobyły na 2000-3000 metrów kw.
wystarczy ci silnik ok 4KM. i 45cm do 48cm nóż na co ci 8KM i 53cm nóż
 
mrozek 

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 3
Skąd: łódzkie, okolice Aleksandrowa
Wysłany: 17 Wrzesień 2012, 08:11   

Jerzyk, dzięki za opinię. Z moich doświadczeń wynika, że to nie wielkość terenu jest podstawowym czynnikiem wyboru, a zdolność maszyny do zrobienia swojej roboty. Jak trawa gęsta, to 4KM z napędem w mojej opinii będzie za mało.

Nie bardzo wiem jak będzie w przypadku 5KM i stąd moje pytanie...

zdrówka, mrozek
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 17 Wrzesień 2012, 08:58   

kolego naprawiam ten złom od 12 lat wiadomo im mocniejszy silnik tym trudniej go zniszczyć ale nie popadajmy w paranoje 4KM może mieć problem tylko na mokrej trawie bo wyrzut będzie się zatykał ale to samo dotyczy mocniejszych
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 17 Wrzesień 2012, 09:18   

Poza tym wysokość koszonej trawy też ma znaczenie jeżeli kosimy z 10 na 5 cm suchej trawy to i 4 kuce dadzą radę a jak kosimy z 20 na 5 to i 6 kucy ma duży problem
 
mrozek 

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 3
Skąd: łódzkie, okolice Aleksandrowa
Wysłany: 17 Wrzesień 2012, 11:07   

Dzięki, Panowie za opinie, współbrzmiące jak widzę. Czyli krótko mówiąc - brać mniejszą, bo da radę i nie wydziwiać.

zdrówka, mrozek
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 17 Wrzesień 2012, 11:08   

dokładnie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum