Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
dylemat :)
Autor Wiadomość
makos2074 

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 3
Wysłany: 19 Styczeń 2016, 13:35   dylemat :)

Witam. Prosiłbym o pomoc w wyborze kosiarki spalinowej na działke wielkości około 2500m2. działka płaska docelowo będzie tam sad więc troche do omijania drzewek. Zastanawiałem się na początku nad kosiarką samojezdną ale mógłbym wydać max 5000. zł a w tej cenie musiałbym myśleć o maszynie używanej a tego jednak troche bym się bał. z nowych to raczej marketowe marki do których też nie mam przekonania. Pozostał więc wybór kosiarki spalinowej tradycyjnej. Musi być napęd oraz funkcje: mulczowania, zbierania do kosza oraz wyrzutu bocznego(wyrzut tylni niekonieczny). Max mogę wydać na to 3000 zł. Jeśli chodzi o serwisowanie to akurat mam mniejwięcej jednakową odległość do wszystkich tych serwisów tych marek. Wybrałem cztery opcje i prosiłbym o pomoc w wyborze lub jeśli ktoś może polecić coś innego również będę wdzięczny :)
http://www.husqvarna.com/...#specifications
https://www.stiga.pl/skle..._53_sevq_b.html
http://www.al-ko.com/shop...ne-526-vsi.html
https://www.sklephonda.pl...onda-naped.html
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 19 Styczeń 2016, 16:46   

1. Honda
2. Stiga
3. Alko
4. HQV

To z tych modeli co wymieniłeś.

Ten model Stiga został w 2016 zastąpiony przez Twinclipy. Przyjrzyj się tym kosiarkom, warto.
Zobacz jeszcze ofertę na kosiarki Active, jeśli masz w pobliżu.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
obert 

Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 9
Wysłany: 21 Styczeń 2016, 14:13   

Witam serdecznie, jestem tu pierwszy raz.

Marcin fajne te kosiarki powyżej, ale jak możesz, to powiedz, która z nich byłaby najlepsza do trochę wyższej - przerośniętej trawy ( 25a - sad, świerkowy młodnik).
Patrzę na Olka, ten na emaku k800 ma szeroki wyrzut boczny i tylny, wysoki dek.
Mam doświatczenia z kosiarkami Partner - bardzo się zapychała trawą (niski dek, wąski boczny otwór).
Dobrze mi się kosiło kosiarką sabo i as motor, głównie dlatego, że - jak myślę - miały czym wyrzucić trawę i tu podoba mi się oleo mac - szerokie otwory do wyrzutu.
Nie o moc kosiarki tu chodzi, bo wszystkie miały około 6 KM.
Boję się że kosiarki 2 razy droższe od OM nie dadzą lepszych efektów.

Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam pogodnie
 
makos2074 

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 3
Wysłany: 21 Styczeń 2016, 17:58   

markab.com.pl
Dziękuje za odpowiedź. Na stronie stigi jeszcze nie ma tych kosiarek i nie bardzo wiem gdzie jest znaleźć. Jednak i tak zdecyduje się chyba na Honde. A w sprawie jakiegoś taktorka kosiarki mógłbyś coś podpowiedzieć? Warto inwestować 5000 zł w używany? Z góry dziękuje za odpowiedź.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 1 Luty 2016, 10:18   

Używki omijaj szerokim łukiem, chyba że od znajomego odkupujesz. Na allegor cena używki składa się z dwóch składników:

1. odległość jaką trzeba było ciągnąć złom do Polski
2. koszt plastików, farby i naklejek, żeby złom przypominał jak najwierniej model, którym kiedyś był.

Cena nie określa stanu używek.

Twinclipy ze Stigi będą dostępne od początku marca.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
makos2074 

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 3
Wysłany: 9 Luty 2016, 09:50   

OK. Dzięki bardzo za pomoc i cenne informacje. Zastanowie się jeszcze nad Stiga o której pisałeś. Pozdrawiam
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 10 Luty 2016, 11:11   

markab.com.pl napisał/a:
Używki omijaj szerokim łukiem, chyba że od znajomego odkupujesz.

Wszyscy, albo prawie wszyscy odradzają kupno używanego traktorka. osobiście całkowicie się z tym nie zgadzam. Nie stać mnie na wydanie dużej kasy na nowy egzemplarz, a też chciałbym korzystać z dobrodziejstw jakim jest traktorek kosiarka. W ubiegłym roku za 3.800 kupiłem Hondę 2218 z silnikiem oczywiście hondy v-tvin 18 hp. Niby traktorek ma przejechane 600 motogodzin /licznika cofnąć się tam nie da.. ew. w grę wchodzi podmiana/ Traktorek w jakim był stanie opisuję na tym forum.., jak ktoś jest ciekaw jak wygląda i co przy nim robiłem niech sobie poczyta... Dołożyłem do niego dalsze 400 zeta na nowe noże i piasty noży..., reszta to kosmetyka , aby przywrócić mu wygląd dobrej maszyny, czego nie liczę. Jestem bardzo z niego zadowolony. Maszyna elegancko śmiga. teraz przymierzam sie do wymiany oleju w skrzyni hydro... I niech mi nikt nie mówi, że nie opłaci kupić się używki. Oczywiście kupując taki traktorek należy ocenić i patrzeć co się kupuje. I żeby było jasne nie jestem żadnym handlarzem tego sprzętu, bo ich niby bronię. powiem tylko, że za dużo zarabiają na tym handlu, bo w wiekszości traktorki kupują za niewielkie pieniądze w Niemczech..
 
obert 

Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 9
Wysłany: 14 Luty 2016, 18:53   

Cześć, a u mnie było zupełnie odwrotnie niż u Tornado. Zakupiłem dwie kosiarki używane i dla pewności od razu profesjonalne: as motor i sabo. Obie padły w pierwszych tygodniach sezonu. I tak w skrócie... naprawiam: częsci nowe - chore ceny, części używane - zardzewiałe i mocno zużyte, lepsze - np. noże wyrzucałem na złom. Naprawa 30% ceny zakupu, stres i wkur... e gratis.
Jestem całkowicie i zupełnie, wyleczony z kupowania używek od handlarzy... na wieki wieków. amen.
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 14 Luty 2016, 19:56   

obert napisał/a:
Cześć, a u mnie było zupełnie odwrotnie niż u Tornado. Zakupiłem dwie kosiarki używane i dla pewności od razu profesjonalne: as motor i sabo. Obie padły w pierwszych tygodniach sezonu


Zapytam wprost, po co Ci dwie kosiarki? Jeden traktorek dla jednego użytkownika jest chyba spokojnie wystarczający.. No chyba, że prowadzisz firmę z zakresu koszenia.. Po drugie, kupiłeś najprawdopodobniej traktorki profesjonalne, które harowały w firmie jak wół i nikt o nie specjalnie nie dbał. Profesjonalnego sprzętu, nie kupuje przeciętny zjadacz chleba. Dlatego też Masz co Masz.

Ja jednak zdania nie zmienię. Każdy kupujący musi sobie sam wyrobić opinię w tym względzie...
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 14 Luty 2016, 22:32   

Tu racja z używkami bywa różnie najlepiej mieć trochę pojęcia co się kupuje jeśli nie jesteś w temacie stanowczo odradzam używek ale okazje też się trafiają :)
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 14 Luty 2016, 23:07   

Aby zakończyć temat, powiem tak...kupujmy wszyscy nowe auta, bo używanych się nie opłaca....., cholera i znowu bronię handlarzy, a wcale mi o to nie chodzi...
 
obert 

Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 9
Wysłany: 15 Luty 2016, 07:32   

Temat pewnie do zakończenia, ale ja jeszcze tylko małe wyjaśnienie - chciałem wczoraj dopisać, ale dzieci laptop mi zabrały.
Tornado - wcześniej pisałem (przepraszam, bo żle się wtedy wyraźiłem), że kupiłem dwie kosiarki, ale nie naraz tylko rok po roku, pierwszą kupiłem - sprzedałem i z druą to samo.
Nie jestem profesjonalistą, a kosiarki profi kupiłem do mego małego lasku gdzie trawa i nie tylko trawm miała metr wysokości - zwykła mała kosiareczke, by się nienadała.
W poprzednim poście ja nie pisałem wprost, że kupujcie lub nie kupujcie używanych - wszystkowiedzący to ja nie jestem.
Jednak uczciwie napisałem jak w tym temacie, było u mine.
Szacunek i pozdrawiam
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 15 Luty 2016, 10:37   

No, ale ten sprzęt nie jest do koszenia metrowej trawy :-(
 
obert 

Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 9
Wysłany: 16 Luty 2016, 08:17   

Zaręczam, że kosi. As motor, to poprostu "AS". W wersji na 3 koła z listwą na 63cm i dwusuwem (taki miałem) dawał radę badylom, nawet większym niż 1m (łoboda, nawłoc pokrzywy, odrosty dzikich śliwek - kopce kretów też).
Po wyczyszczeniu działki as-em, przyszła kolej na sabo - dla wtajemniczanych w kolorze zielonym, pancerny sprzęt można na niej stanąć - co zresztą zrobiłem prezentując kupującemu przy odsprzedaży, a mam 90kg.
Jak się ktoś odezwie, co tym sprzętem działał to Ci potwierdzi.
PS
Działka wyczyszczona i wyrównana, teraz kolej na - polecanego przez Was Oleo Maca.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 1 Marzec 2016, 23:10   

AS MOTOR tylko do metrowej trawy, maszyna nie do zatrzymania, na zwykłym trawniku to ona wręcz śmiesznie wygląda :D Zielone Sabo temat również znany, przy zakupie Oleo-Maca możesz zrobić duże oczy jeśli w przeszłości pracowałeś tak profesjonalnym sprzętem :D

Z Używkami jest różnie, trochę handluje i wiem o tym że byle jaki początkujący handlarz potrafi wciskać złom... ale nie każdy, są tacy którzy zrobią sprzęt taniej i lepiej niż nie jeden serwis, bo serwis w Husqvarny w moim mieście naprawia 5 traktorów rocznie, i jest przeszkolony tylko z teorii, a handlarze potrafią naprawić i sprzedać nawet 150, chcąc nie chcąc mają więcej pola żeby się "nauczyć" tego naprawiać. A cena połowę mniejsza, dodam że złom to najczęściej Polacy robią ze sprzętu, niemiecki traktorek można naprawić, ten używany w Polsce najczęściej do niczego się nie nadaje. Wiadomo z tego forum każdy się interesuje i dba o sprzęt, ale Polska mentalność prowadzi do tego że na dolewkę niektórzy dolewają zużytego oleju z samochodu bo buteleczka 0,6l kosztuje aż 15zł

Uwierzcie że wśród kupujących są tacy co kupią 5 używanych kosiarek, i według nich wszystkie to złom. Wiadomo można natrafić na minę, ale gdyby mnie potrącono 5 razy na przejściu dla pieszych to chyba myślałbym o tym co ja robię źle że mnie potrącają, a nie wyzywałbym na kierowców-wariatów .
 
obert 

Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 9
Wysłany: 2 Marzec 2016, 08:41   

Witam serdecznie.
Kondratviking pisze: "Wiadomo można natrafić na minę, ale gdyby mnie potrącono 5 razy na przejściu dla pieszych to chyba myślałbym o tym co ja robię źle że mnie potrącają, a nie wyzywałbym na kierowców-wariatów"... - moim zdaniem pięciu potrąceń z rzędu na pasach byś nie przeżył ( nie daj Panie Boże ) - umarłbyś, jak mój temat z używkami. Nie ma powodu by być potrąconym choć jeden raz. Dla mnie koniec tematu.
Pozdrawiam pogodnie.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum