Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Silnik B&S Serie 675 RS- wyciek oleju/pocenie się silnik
Autor Wiadomość
Corr 

Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 10
Wysłany: 1 Czerwiec 2014, 20:05   Silnik B&S Serie 675 RS- wyciek oleju/pocenie się silnik

Kosiarka to Viking mb545t, przepracowane ma obecnie niecałe 4 godziny więc nawet jeszcze nie zmieniałem oleju po dotarciu.
Po ostatnim koszeniu zauważyłem plamę oleju(głównie na tym "żeberku" widocznym na zdjęciu), oleju jest tyle, że spływa po obudowie. Wytarłem wszystko do sucha bo myślałem, że może to jakiś olej do konserwacji wypłynął ale po kolejnym pół godziny pracy olej pojawił się w tym samym miejscu. Poziom oleju jest w normie ale trochę mnie martwi, że nowy silnik się poci. W tym miejscu nie widać żadnej uszczelki więc olej musi spływać z góry?

Pewnie będę reklamować kosiarkę ale chciałem najpierw zapytać was co o tym myślicie :-D

C.jpg
wyciek po pół godzinie pracy, widać zaciek na obudowie
Plik ściągnięto 156 raz(y) 1001,58 KB

CAM00199.jpg
sory za paluch na obiektywie...
Plik ściągnięto 152 raz(y) 1001,99 KB

 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 1 Czerwiec 2014, 20:52   

Sam dałeś sobie odpowiedź- REKLAMACJA .Korzystaj z praw klienta.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 2 Czerwiec 2014, 21:39   

Witam.Drogi kolego mam pytanie, czy kosiarka nie była przechylana na stronę tłumika? Wyciek jest z tłumika?czy z miski olejowej?
_________________
Henry58
 
Corr 

Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 10
Wysłany: 3 Czerwiec 2014, 00:41   

Nie, kosiarka była zawsze przechylana do czyszczenia zgodnie z instrukcją "świecą do góry", nigdy na boki. No i nie ma objawów oleju w komorze spalania bo nie kopci ;-)

Na pewno wyciek jest z okolic bloku silnika/miski olejowej(ciężko dokładnie stwierdzić) a nie tłumika.

Kosiarka dzisiaj pojedzie do serwisu i zobaczymy czego się dowiem.

Edit

Dla porządku informuję jak się skończyła się naprawa, diagnoza to zbyt słabo dociągnięte śruby od miski olejowej, przez tą pogodę nie miałem okazji przetestować kosiarki więc jeszcze nie wiem czy to rzeczywiście to :-P
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum