Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki traktorek
Autor Wiadomość
chodacek 

Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 2
Wysłany: 27 Czerwiec 2017, 22:58   Jaki traktorek

Witam,

Przeczytałem mnóstwo różnych informacji na różnych forach na temat traktorków z koszem.
Działka 40arów. Dzika trawa. Teren niby równy ale są miejscami "kocie łby".
Traktorek z koszem. Zimą odgarnianie śniegu pługiem.
Po wielu opiniach odrzuciłem MTD, WOLF GARTEN, CUB CADET (ponoć te trzy to to samo czyli MTD).

Moje typy to:
John Deere 155R (2 lata gwarancji)
John Deere 350R (4 lata gwarancji)
Simplicity Regent SRD300 (3 lata gwarancji na silnik, reszta 2)
OLEO MAC OM 106/24 KH
OLEO MAC OM 124/24 KH
STIGA 6102

Przedział cenowy to 15-19k PLN

Pozdrawiam
Marcin
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 28 Czerwiec 2017, 09:27   

Snapper RXT300/Simplicity SRD300,najsolidniejsze z tego towarzystwa
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Arek14 
Arek

Imię: Arek
Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 11
Wysłany: 28 Czerwiec 2017, 21:30   

Albo John Deere 350R
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 28 Czerwiec 2017, 22:42   

janek38 napisał/a:
Snapper RXT300/Simplicity SRD300,najsolidniejsze z tego towarzystwa

haha co ty w ogóle wypisujesz,przecież zakup takiego traktorka za takie pieniądze to jest głupota.Gdyby kosztował 8tys.zł to może,powtarzam może bym się zdecydował.Kazyd profesjonalny sprzet kilkunastoletni lub nawet dwudziestoletni jest o niebo lepszy od tego snappera czy simplicity.Jakość wykonania tych wynalazków jest niska(sam plastik). Najbardziej śmieszy mnie ten mikroskopijny wyrzut tylny do kosza.To jest totalne nieporozumienie,żeby żądać za takie coś 18tys.zl.Za te pieniądze móglbym kupić używany profesjonalny sprzęt i jeszcze by starczyło na wymianę częsci eksploatacyjnych przez kilka lat.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 29 Czerwiec 2017, 11:00   

Zobacz jeszcze AL-KO T23-125.6 HD V2 cena promocyjna w tej chwili 17999
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 29 Czerwiec 2017, 15:04   

haha co ty janek 38 znowu reklamujesz?Jesteś na tym forum codziennie aktywny łacznie z dwoma kolegami,a nie wypowiedziałes się nawet na temat tego postu:
http://e-kosiarki.net/top...t3422.htm#27373
To jest wstyd,że uznajesz się za wielkiego znawcę,a nie masz pojęcia nawet o traktorkach TORO,które są jedne z najlepszych o ile nie najlepszych na świecie
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 29 Czerwiec 2017, 16:06   

michal2323 napisał/a:
haha co ty janek 38 znowu reklamujesz?Jesteś na tym forum codziennie aktywny łacznie z dwoma kolegami,a nie wypowiedziałes się nawet na temat tego postu:
http://e-kosiarki.net/top...t3422.htm#27373
To jest wstyd,że uznajesz się za wielkiego znawcę,a nie masz pojęcia nawet o traktorkach TORO,które są jedne z najlepszych o ile nie najlepszych na świecie


Widać że nie masz wszystkich w domu,chyba że masz psa bo z takim rozumem raczej ciężko ci będzie o kogoś innego :mrgreen: :mrgreen: poleć może jeszcze coś za 300tyś to będzie jeszcze lepsze Panie wiejski zna"f"co,tymi najlepszymi nie szachuj tak bezmyślnie bo za cienki jesteś aby to pojąć a w razie awarii w tych najlepszych ceny części z marsa bo nawet z kosmosu są niższe :roll:
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
chodacek 

Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 2
Wysłany: 3 Lipiec 2017, 22:35   

Witam,

Widziałem noże od STIGI i JD - muszę przyznać, że jest ogromna różnica w wykonaiu. Ten do JD to jak miecz a ten do STIGA jak nożyk. Pan z serwisu powiedział, że nóż do SIMPLICITY jest coś pomiędzy STIGA a JD.

Kolejna sprawa to silnik.
* W SIMPLI jest najmocniejszy B&S 8270 Proffessional (niby 27KM). Serwisant mi radził abym patrzył na pojemność a nie moc silnika. SIMPLI ponad 700cm3, kosisko nie wyglądało na bardzo mocne - pojedyncza blacha wywinięta. Duży kosz ponad 350L.
* JD (X155R) to B&S 656cm3 9,7KW (17KM) - agregat koszący wykonany z grubej stali (wywinięta podwójna blacha) 3mm. Mniejszy kosz tylko 300L.
* JD (X350R) to silnik Kawasaki o pojemności 600cm3 (troche się go obawiam, na pewno droższy w utrzymaniu i podczas serwisów/przeglądów)12,2KW - agregat to co w x155r ale wzmocniony dodatkowo rurą. Mniejszy kosz tylko 300L.
* w JD są dwa paski klinowe napędzające każdy nóż z osobna w SIMPLI jest jeden pasek.

W używanych traktorkach boję się, że jak ktoś go sprzedaje tzn. że trzeba będzie w niego sporo zainwestować wcześniej czy później. Wiem, że za powyższe ceny mógłbym kupić używkę KUBOTA czy ISEKI.

Pozdrawiam,
Marcin
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum