Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka z dobrym napędem na 1600 m2 trawnika
Autor Wiadomość
lucke2223 

Imię: Łukasz
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: 27 Kwiecień 2015, 08:10   Kosiarka z dobrym napędem na 1600 m2 trawnika

Cześć, po paru dniach skłaniania się ku traktorkowi pójde jednak w kosiarke.
Dotychczasowa to bidny Faworyt - kupiłem w 2010 roku,moc 4 kM , szerokośc koszenia 46 cm.. Przez pierwszy rok nawet jakoś dawała rade ale od samego początku problem z napędem ( już przy zakupie i zalaniu olejem w sklepie Pan z servisu coś przestawił szczypcami podnosząc obroty żeby cyt " trawa lepiej do kosza leciała ". I tak był z tym odwieczny problem.Napęd się zacinał przez zatykająca go trawe i tak w kółko..

Więc tak : kryteria moich poszukiwań
- Szerokośc koszenia 53-55 cm ( nie chce za żadne skarby zejśc niżej , miejscami komary i muszki chca mnjnie pożreć więc im szerzej i szybciej tym lepiej ! )
- Napęd.. tu chciał bym się was mocno poradzić, przód trawnika prosty ale za domem teren jest lekko pochyły i "podpychanie poprzedniej kosiarki powodowało chęc przerzucenie jej przez płot na pole, bardzo chciał bym żeby napęd zawsze działał sprawnie i żeby trawa lecąca w kosz go nie ograniczała.
- cena... pasowało by mi bardzo gdyby to była kwota w okolicach 2 tyś ( fajnie żeby było mniej ale dołoże i 2-3 stówy więcej jak sprzęt będzie napewno spełniał moje oczekiwania.
Trawe kosze co 2 tyg, jest gęsta i zdrowa, bywa też często że jest niestety wilgotna i nic na to nie poradze,wyczekiwanie na idealnie suchą spowoduje to,że będe musiał wjechac kosą a nie kosiarką..
- No i firma.. tu nie wiem nic. podpowiedzcie. Czy Stiga czy Alko czy Victus Czy Toro, czy co jeszcze.. nie ukrywam,że zależy mi na czasie bo trawa ruszyła jak szalona a mój faworyt się sp.... już 5 raz ( napęd ) i mam zwyczajnie dość,aha jeszcze linka od napędu strzeliła.
Podpowiedzcie ile możecie, aha i jeszcze przyuważyłem gdzuies kosiarki Husqvarny ale mało o nich znalazłem.Pozdrawiam was serdecznie !
_________________
Pozdrawiam!
 
lucke2223 

Imię: Łukasz
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: 27 Kwiecień 2015, 14:10   

Podnosze temat z jeszcze jedną kwestią. Szukam,przegladam i czy dobrze widze ,że szerokości robocze 53-55 cm ma tylko stiga i oleo mac ?? Nie wiem czy dobrze przyuwazylem gdzies vikinga ale cena juz lekko poza... Licze na was ! ;)
_________________
Pozdrawiam!
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 27 Kwiecień 2015, 18:07   

Combi 53 SQB, szeroka, mocna i porządna, do tego trwała przekładnia i duże tylne koła.
Sprawdź na stronie stiga.pl dokładny opis, ale moim zdaniem nic lepszego na Twoje warunki nie znajdziesz w cenie do 2000 zł.

Sprawdzi się na 100%.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
lucke2223 

Imię: Łukasz
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: 27 Kwiecień 2015, 18:16   

Właśnie jej się przyglądam i to dokłądnie z literką B czyli silnik Briggs-a tak ? jest jeszcze w opcji z silnikiem Stigi - jak się takowy sprawuje?
Chciał bym już jutro lecieć i ją zakupić tylko powiedzcie mi prosze jak jest z jej napędem i napełnianiem kosza. Czy jakieś komplikacje z wrzucaniem trawy wpływają na napęd? i jak może sobie poradzić z wilgotną trawka?
_________________
Pozdrawiam!
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 28 Kwiecień 2015, 11:21   

Poradzi sobie dobrze. Zarówno z silnikiem GGP i B&S. Zazwyczaj klienci wybierają B&S.

Kosiarka ma duży silnik i żadne obciążenie jej nie straszne.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
lucke2223 

Imię: Łukasz
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: 28 Kwiecień 2015, 11:26   

no to się zdecydowałem. Dzieki za pomoc, teraz rozglądam sie po okolicy co bym mógł ewentualnie dobrac mały wertykulatorek i wciągnąc to sobie na raty ale widze,że nie wiele sklepów ma..będe szukał !
_________________
Pozdrawiam!
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 28 Kwiecień 2015, 15:30   

Rozważ jeszcze ten model

http://www.grass.com.pl/p...-s875ex-ohv/496

ma najmocniejszy silnik co może się przydać
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
lucke2223 

Imię: Łukasz
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: 28 Kwiecień 2015, 20:52   

No faktycznie silnik mocniejszy ale pierwszy raz słysze o Snapper.. ? Z czym to można porównac?
_________________
Pozdrawiam!
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 29 Kwiecień 2015, 07:34   

Możesz porównać nawet ze Stigą która słabiej wypadnie przy Snapperze,traktorki Snapper ma super,kosiarki też b.dobre chociaż jest ich mało,nie jest to typowa masówka,w tym roku są tylko dwa modele w Polsce
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 29 Kwiecień 2015, 09:04   

Zanim zaczniesz rozpatrywać "nietypową masówkę" sprawdź sobie dostępność choćby kółka napędowego do tej kosiarki i jego cenę. Powinno wystarczyć.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 29 Kwiecień 2015, 13:22   

Oczywiście że będzie droższe ze względu na "nie masówkę" tylko kiedy ono się popsuje,towar dobry tak szybko się nie psuje jak ten gorszy niestety,więc o kółku można zapomnieć
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
lucke2223 

Imię: Łukasz
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: 29 Kwiecień 2015, 16:05   

A więc.. zakupiłem tą Stige.Poskładałem , ale poprzez dziwnie skonstruowaną instrukcje mam dwa pytania. Bede kosil przewaznie do kosza. czasami boczny wyrzut (wtedt rozumiem zakladam blokade wylotu na tyl i dokladam komin na bok.A mulczowanie ?? na czym to polega w tej kosiarce.. ?? Zaeaz chce przetestowac i nie chce niczego zmajstrowac
_________________
Pozdrawiam!
 
lucke2223 

Imię: Łukasz
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: 29 Kwiecień 2015, 18:59   

Relacjonuje ;)
Ogólnie od momentu otwarcia pudła do samego odpalenia wielkie podniecenie,ale i zaskoczenie.Obudowa elegancko pomalowana-chyba proszkowo czymś dobrej klasy bo sprawia wrażenie bardzo porządnego,sam silnik wygląda jak małe Lambo na wózeczku ;) Rączke prowadzenia z linkami skłąda się łątwo i przyjemnie,kosz w zasadzie też ale wracając do rączek...Szukam dzwigni "wolniej-szybciej" i nie ma :( To jest pierwszy minus, - w instrukcji jest napisane ,że moc to 2,52 kW co po przeliczeniu na kM daje 3,5 z groszem ale coś mi świtało,że to na wolnych obrotach a po dodaniu gazu moc będzie ok 5-6 kM !! Od razu wytłumaczcie mi proszę czy ta kosiarka zawsze pracuje tylko w jednym trybie " jak z kartonu" czy można samemu podnieśc obroty czy cos,czy jakoś.. No i dalej :arrow: skosiłem trawe za domem,jakieś 700-800m2 fajnie,stosunkowo cichutko,napęd faktycznie robi ale jak wjeżdzam w troszke większą trawe to odczuwam spadek mocy i tu troszke sie też zaskoczyłem ale nie było problemu na lekkim wzniesieniu-daje rade. Teraz rzeczy ciekawe ;) czyli przyłącze węża. Pokosiłem,odstawiłem żeby ciut ostygła,poszedłem po wąz-podłączyłem,odkręciłem wode i.. i leje sie woda z agregaty na trawe i nic. zaglądam pod spód a to zwykła dziura bez żadnych wodotrysków :) Więc wydedukowałem,że nóż musi pracować żeby tą wode rozbujać tylko wtedy jaki jest sens studzenia kosiarki.. tu też wyjasnijcie coś w temacie. Samo koszenie petarda,trawa skoszona równo,ładnie,wrzuca do kosza tez pięknie pod warunkiem że nie wjedziemy w kępke wyzszej trawy a ta skuteczneie zapcha wlot do kosza i..trzeba odepchac. Ahaa jeszcze jeden duuzy minus : po napełnieniu kosza,podnosze klapke i ściągając kosz wysypuje się dobry kilogram trawy.Wiem,że dużo kosiarek na to cierpi ale kurcze.. Stiga ? no i cóż więcej..ogólnie fajna,wkońcu koniec męki i potów ale brak regulacji mocy troszke mnie zasmucił i ta moc..


_________________
Pozdrawiam!
 
lucke2223 

Imię: Łukasz
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: 30 Kwiecień 2015, 21:39   

Panowie fachowcy :) Podpowiecie coś w temacie czy z góry skazany jestem na domyślanie się .. ;)
_________________
Pozdrawiam!
 
danielbudyn 

Imię: Daniel
Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 3
Wysłany: 30 Kwiecień 2015, 22:16   

Z mojej wiedzy, przylacze do wody - kosiara musi chodzic zeby wode rozrzucic i "umyc sie", wyrzut boczny jak napisales, blokada tylu, kolnierz i do roboty, mulczowanie - zatykasz tyl i wyrzut boczny i po prostu kosisz, tylko trawke musisz miec stosunkowo mala(polega na tym ze rozdrabnia na malutkie kawalki trawe robiac nawoz dla trawy), nie wiem czy musi byc sucha czy mokra tez moze byc, co do mocy to jak nie ma dzwigni to raczej nic nie zrobisz, niby da sie podkrecic obroty(wieksza dawka paliwa) ale na ile to bezpieczne jest to nie wiem :) A i fachowiec z mnie zaden ;)
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 1 Maj 2015, 11:38   

Szkoda że kupiłeś z regulacją prędkości,jak sam widzisz funkcja ta by ci się przydała ale i ta ci pochodzi choć pewnie do końca zadowolony nie jesteś :-x
 
lucke2223 

Imię: Łukasz
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: 1 Maj 2015, 22:52   

Kupiłem bez regulacji...O zadowoleniu napiszę po kilku koszeniach o ile kogos to w ogóle zainteresuje.... Poki co czekam aż ktoryś z sympatycznych servisantów coś napisze w odp na tą moją pisanine wyzej :)
_________________
Pozdrawiam!
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 4 Maj 2015, 10:25   

Kolego. obroty można podnieść w serwisie. Ze względu na normy hałasu producenci musza obniżać je przy montowaniu na kosiarkach, ale przy sprzedawca je zazwyczaj ustala na poziomie 3000 obr/min.

Złączka do mycia sprawuje się dobrze, jeśli wodę puszczasz przy włączonym nożu.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
lucke2223 

Imię: Łukasz
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: 18 Lipiec 2017, 20:06   

Czesc, odswieże troszkę temat :) leci drugi sezo jak latam z moją stigą, kwestie obrotów sobie darowałem bo po dziś dzień w sumie nie przeszkadza to nic a nic bynajmniej tak mi się zdaje - dlatczego ? Otóż mimo mycia po kazdym koszeniu i dbania i chuchania to napęd nie napędza tak jak wcześniej. Wystarczy ciut wyższa trawa lub pół kosza i sama nie pojedzie... kurcze. Czy mozna jakoś to poprawić ? Zrobić jakis lepszy przegląd we własnym zakresie czy tylko serwis ? Poza tym jest okej..
_________________
Pozdrawiam!
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 19 Lipiec 2017, 13:19   

zamiast stigi trzeba bylo kupic uzywany profesjonalny sprzęt typu sabo,toro.Chciales miec nowy to teraz nie będziesz kosil :lol:
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 20 Lipiec 2017, 08:39   

Jak drugi sezon to może masz jeszcze gwarancję na nią,jak nie to lepiej zawież do serwisu może to nic grożnego,sam lepiej nie majstruj

Natomiast słuchając bzdur poprzednika z używkami to od razu lepiej otworzyć złom a na to samo wyjdzie :-P , nowe jak najbardziej ale czasami trzeba dokonywać różnych wyborów lepszych czy gorszych
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum