Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka al-ko POWERLINE5300BR, problemy ze sprzęgłem
Autor Wiadomość
spin 

Imię: Rafał
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 2
Wysłany: 9 Październik 2010, 17:12   Kosiarka al-ko POWERLINE5300BR, problemy ze sprzęgłem

Witam,
Czy ktoś może ma pojęcie czy w Polsce da się dostać części do sprzęgła napędu kół ww kosiarki. Sprzęgło to nie działa, początkowo myślałem że to pasek na którym było pęknięcie, ale wymiana paska + rolki nic nie dała.
Rozebrałem sprzęgło i okazało się że bez wymiany części nie da rady. Konkretnie chodzi o sprężynę która podczas przesunięcia dźwigni jazdy zaciska się na tulejce powodując przeniesienie napędu na koła.
Niestety nie udało mi się znaleźć żadnych części do sprzęgła tej kosiarki, trzeba kupić nowe w cenie ok 450zł !!! Czy tyle ile mała kosiarka. Może ktoś ma pojęcie gdzie to można dostać, może za granicą?

Sprzęgło działa tak: są dwie tulejki umieszczone jedna za drugą na wale napędzającym koła, jedna połączona z wałem napędzającym koła, druga poprzez przekładnię ślimakową i pasek klinowy z silnikiem. Na tych tulejach jest sprężyna nawinięta drutem w przekroju kwadrat lub prostokąt. Jeden koniec sprężyny wychodzi na zewnątrz tak że blokuje się w nasadce która jest nad tuleją i sprężyną. nasadka ta ma wycięte wyżłobienie śrubowe tak że ruch wzdłuż wału napędzającego koła powoduje jej obrót który pociąga za sobą sprężynę. W momencie gdy kosiarka ma jechać owa nasadka powoduje rozluźnienie się sprężyny która natychmiast zaciąga się na obu tulejach pod wpływem siły tarcia; ściskając je ze sobą- kosiarka jedzie. Gdy dźwignia napędu kosiarki zostaje zwolniona nasadka obraca się o pewien kąt względem sprężyny tak że ta zostaje przeciwnie skręcona i na skutek tego średnica sprężyny nieznacznie się zwiększa. Tarcie zanika i nie ma przekazania napędu.

Sprężyna po prostu się wytarła przez co jej średnica wzrosła- nie może się wystarczająco mocno zacisnąć na tulejkach.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 9 Październik 2010, 20:44   

Spróbuj bezpośrednio zamówić w firmie al-ko w wysogotowie
 
spin 

Imię: Rafał
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 2
Wysłany: 11 Październik 2010, 13:19   

nic z tego, też nie mają, trzeba kupić całe nowe sprzęgło!
 
Mniwoj 

Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 1
Wysłany: 10 Czerwiec 2011, 22:20   

Mam podobny problem.
Uszkodzony został ślimak w przekładni podobnej kosiarki ALKO 52BR Comfort.
Jeśli udało Ci się zakupić, gdzieś część zamienną do Twojej przekładni, to daj znać, gdzie tego dokonałeś. Może w takim wypadku odsprzedasz mi swoja zepsutą przekładnię. Prawdopodobnie ślimak będzie taki sam.
Jeśli natomiast nie zakupiłeś potrzebnej części, to jeśli mnie uda się kupić cały napęd, to oferuję do odsprzedania swój. Prawdopodobnie sprężyna będzie pasowała do Twojego.
_________________
AL-KO 52BR Comfort silnik B&S Quantum XRM60
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 10 Czerwiec 2011, 22:38   

Ktoś na forum reklamował AL-ko jako sprzęt jakościowy:), przewyższający Partnera.
Cóż ,awarie sprawa powszechna.
Jeżeli to sama spręzyna , to można dorobić.Jest wiele zakładów z możliwościami.WWW.i szukasz .Cena napewno niższa niż od producenta wyrobu finalnego.On musi zniechęcić do napraw, i zachęcić do kupna nowego.Pytanie tylko czy klient powróci do sprzętu,do ktorego części zamienne są tak drogie.
A może sprężyna się rozhartowała.Lub straciła powierzchniowe uszlachetnienie.
I problem w materiale
Ostatnio zmieniony przez conri 10 Czerwiec 2011, 22:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum