Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór kosiarki spalinowej dla trawnika
Autor Wiadomość
Ragless 

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 2
Wysłany: 12 Kwiecień 2017, 21:52   Wybór kosiarki spalinowej dla trawnika

Witam

Początek sezonu, trawa na nowym trawniku zaczyna rosnąć wiec trzeba pomyśleć o kosiarce.
Do tej pory miałem małą powierzchnię działki i używałem kosiarki elektrycznej teraz nowa działka i znacznie większa powierzchnia koszenia to czas na spalinową niestety za bardzo się nie znam.
Działka - nowy trawnik o powierzchni 2400m2, powierzchnia w kształcie prostokąta, teren równy w 85% pusta powierzchnia, jedynie kilka drzew.
Wymagania co do kosiarki:
- Niskie koszty eksploatacji - zużycie paliwa / wydłużone okresy wymiana oleju.
- Napęd na koła
- Duża szerokość koszenia
- Funkcja mulczowania trawy - nie wiem przy jakiej max wysokości trawy daje radę.
- Funkcja czyszczenia wodą po podłączeniu węża ogrodowego.
 
almemento 

Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 10
Skąd: Rybnik
Wysłany: 13 Kwiecień 2017, 22:54   

hmm ... moze to co ja kupilem: Viking 448VC
co prawda węża z wodą nie podłączysz, ale po koszeniu, odczekaniu aż wystygnie kosiarkę możesz postawić i umyć wodą z natrysku + kosz.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 14 Kwiecień 2017, 14:47   

Zobacz kosiarki ACTIVE model 5000 SB za 2500 będziesz miał już w obudowie aluminiowej i napęd dyferencjał
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 16 Kwiecień 2017, 17:23   

Weibang WB536SBV lub jeżeli ma być na pełnej opcji z napędem na wał kardana (ogranicza to potrzebę wymiany pasków napędowych) Weibang WB537SCV nazwa tych kosiarek może nie kojarzyć się zbyt dobrze, ale polecam wybrać się do dilerów i zobaczyć jakość wykonania tych kosiarek. Ewentualnie jakaś Husqvarna LC153S, często je widzę jako kosiarki stosowane do użytku w firmach.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 19 Kwiecień 2017, 07:38   

Nie podzielam twojej opinii na temat Wibanga,ona ma wałek a nie wał który jest z chińskiej stali i nie wiadomo ile wytrzyma a jak się ukręci to dupa,pasek przynajmniej się zerwie nie robiąc szkody a być może będzie dłużej chodził niż ten "wał",z częściami też może być różnie ale do odważnych świat należy,na temat Husqv sporo było już powiedziane negatywnych opinii więc nie będę nic dodawał
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 19 Kwiecień 2017, 11:50   

Podejrzewam że jeszcze nigdy na oczy nie widziałeś kosiarki Weibanga, też byłem sceptycznie nastawiony do tej marki (bo made in china) aczkolwiek po zobaczeniu tych kosiarek i testowaniu ich we własnym zakresie stwierdzam że to naprawdę dobre produkty w rozsądnej cenie. Co do Chinskich produktów już to kiedyś poruszałem na innym forum, wszystko zależy od kontroli jakości i technologii wytwarzania. Doskonałym przykładem jest firma Apple, każdy ich produkt jest wytwarzany w chinach, a jakościowo wystarczy porównać telefon myphone do iPhone'a itp. A co do Husqvarny to akurat ciekawe spostrzeżenie o negatywnych opiniach bo z tego co zauważyłem to negatywnie o tej marce wypowiadają się jedynie sprzedawcy innego sprzętu i to najczęściej w internecie. Natomiast opinie użytkowników, którzy użytkują ten sprzęt i przynoszą go na przeglądy są jak najbardziej pozytywne. Ahh te sposoby na współczesny marketing :lol:
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 19 Kwiecień 2017, 17:04   

Na twoje nieszczęście widziałem i nie jestem sceptycznie nastawiony tylko takie są realia,kontrolę jakości możesz mieć w Stihlu ale nie tu jest ten poziom,chyba jesteś dealerem Husqvarny bo tylko wy(no już nie wszyscy)widzicie tu "jakość" ,niestety świata nie zbawisz i sami użytkownicy waszych sprzętów a liczba raczej ich maleje zdają sobie sprawę że to idzie w odwrotną stronę i niestety dla was zyskują na tym inne firmy i największy konkurent Stihl
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 19 Kwiecień 2017, 21:11   

Prześledziłem Twoje posty i powiem szczerzę sprawdza się moja teoria że dilerzy AL-KO, Solo to największa grupa internetowych hejterów innych marek żeby tylko sprzedać swoje ;) (już nie mówiąc o Twoich wyskokach do każdego kto ma odmienne zdanie niż Ty)Piszesz że Weibang jest słaby, a w innym temacie polecasz komuś kosiarki Weibang/World/Grass, hipokryzja? :lol:
Ja świata nie zbawiam, bo prostu bawi mnie czasem jak ktoś poleca kosiarkę al-ko (do teraz stoją sprzedawane po marketach), która świeci tandetnymi plastikami jak zabawka z odpustu, a później na przegląd przyjeżdża pospinana "trytkami" żeby się jakoś wszystko trzymało kupy to jest właśnie jakość :lol: Aż chyba zacznę robić zdjęcia i wstawiać na forachi jak wyglądają kosiarki HQV/Viking po kilku latach użytkowania, a jak inne marki żeby uspokajać taki "ból dupy" na forach :evil:):
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 20 Kwiecień 2017, 08:06   

Dobrze że reklamujesz AL-KO widać wiesz co jest dobre ale teraz piszę o wałkach a nie o całych kosiarkach Weibanga,wspomniałem również o częściach ,tu akurat napędy mają dobre,o sprzęcie możesz dopiero coś powiedzieć po np.5 latach przy sporej sprzedaży a te kosiarki z wałem to świeża sprawa,czytaj ze zrozumieniem bo widzę że zabolało kakao,nie będę tłumaczył co i jak bo z głupim w dyskusje lepiej nie wpadać,żyj sobie dalej w tym zamkniętym świecie ale ja na to nic już nie poradzę,ponadto jak jesteś taki mądrala to napisz w czym kosiarki np.Husqv sa lepsze od AL-KO Highline czy nawet Worlda np.GRB,a może chcesz porównać do kosiarek Active :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 20 Kwiecień 2017, 13:48   

Ach Ci sprzedawcy al-ko/solo, Wy tak bardzo plujecie jadem w tym internecie na każdym forum i każdym medium społecznościowym bo Wam żadna inna lepsza marka autoryzacji nie dała? Znam takich kilka przypadków waszych "dilerów" no ale cóż prawda boli najbardziej. Co do HQV/Vikinga co tu dużo gadać kosiarki są zrobione solidnie, obudowy nawet z plastiku wytrzymują bardzo wiele, nikt nie narzeka na osprzęt bo tak naprawdę nic oprócz pasków napędu i noży się nie zużywa, silniki są dobierane trwałe B&S ewentualnie viking zaczął stosować lonciny i dostęp do części jest na około 20 lat do przodu jak nie lepiej, który diler chińskiej myśli technicznej niemieckiego temperamentu al-ko potrafi to zagwarantować? Układ regulacji prędkości napędu zgapiliście od huski także brawa za innowacje, nauczcie się jeszcze robić wytrzymałe kosiarki, które nie wyglądają jak marketówka z tandetnej jakości plastiku co rozpada się w oczach i klient musi ją łatać trytkami żeby się to trzymało kupy :lol: już nie mówiąc o tym że jest jeszcze jeden typ użytkowników dla którego kosiarka nie dość ze ma spełniać walory trwałości i komfortu pracy to jeszcze musi cieszyć oko i tutaj znowu punkcik dla Vikinga/HQV. Moje zdanie jest takie że miejsce al-ko jest koło stigi na regale w markecie bo tam pasuje najlepiej. :lol:
I nie będę dalej podejmował polemiki z gościem niezrównoważonym emocjonalnie, który w każdym temacie napina dupsko (zniżę się do Twojego poziomu wypowiedzi) bo ktoś ma odmienne zdanie niż Ty, żyj sobie w tym mniemaniu, ale z tego wynika że to Ty jesteś zamknięty. (fachowo w psychologii nazywa się to projekcja ;) nię dziękuj za pomoc)
BTW. proszę bardzo znalezione przez znajomego na złomowisku :lol:

17888616_1314512155250764_1181938765_n.jpg
Plik ściągnięto 104 raz(y) 34,79 KB

 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 20 Kwiecień 2017, 14:53   

Po pierwsze to część tego postu napisz do AL-KO i nie używaj zwrotów których nie rozumiesz,po drugie możesz kosiarki w obudowach z tworzywa porównać do SOLO a nie do AL-KO,po trzecie fajne zdjęcie kosiarki tylko nie wiem po co ono,widać wiesz jak używać w swoich kosiarkach "trytytek" ja na szczęście nie używam bo nie muszę,po czwarte to piszesz bardzo niezrozumiale i chaotycznie a to pewnie dla tego z tej swojej zajadłości nie wiesz już ci pisać aż ci się moherowy berecik unosi na czuprynie,to się nazywa "spermotus-wytryskus-do czaskus"zupełnie jak na tych waszych sekciarskich szkolonkach,widać boli że się nie ma takiego sprzętu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 20 Kwiecień 2017, 17:46   

Jakby to powiedział Pan Zbysiu Stonoga "Szkoda strzępić ryja" ;-)
 
Ragless 

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 2
Wysłany: 21 Kwiecień 2017, 16:48   

A co powiecie o Stiga Combo 53 SQB ?
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 21 Kwiecień 2017, 18:21   

Stigi bym nie polecał w żadnym wypadku. Określ może swój budżet jaki chcesz wydać na kosiarkę wtedy będzie łatwiej coś doradzić. Aczkolwiek jeżeli ma być kosiarka w dobrej relacji cena/jakość no to jeszcze Weibang WB536SKL na Kohlerze. Masz w tej kosiarce wszystkie systemy koszenia, solidną obudowę tak samo dobrze zbudowany zespół napędowy, no i 5 lat gwarancji. Sprawdź na stronie https://www.cedrus.com.pl czy w okolicy masz gdzieś dilera tego sprzętu, jedź i zobacz na własne oczy jak kosiareczka wygląda. Pozdrawiam
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 22 Kwiecień 2017, 09:47   

Lepiej dołożyć i to bardzo niewiele i kupić coś lepszego np.Active 5300SB,kosiarki produkowane w całości we Włoszech,a nie jak Weibang w Chinach,napęd dyferencjał,silnik B&S 800
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum