Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
wybór taniej kosy spalinowej
Autor Wiadomość
siekol 

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 2
  Wysłany: 18 Czerwiec 2015, 12:28   wybór taniej kosy spalinowej

Witam,
przymierzam się do zakupu kosy spalinowej. Nie planuję kosić arów lub hektarów, więc szkoda mi kasy na Stihla czy Husqvarnę. Po zagłębieniu tematu mój wybór padł w sumie na 3 kosy z 2 firm. Potrzebuję opinii o nich, może ktoś mi je przysłowiowo "wybije z głowy" ;) :
1. Faworyt RG 520 - czytałem podobny post sprzed 2 lat i wybór padł na poprzednika tejże kosy RG 427. Może jakieś opinie o tym modelu, o innych produktach tej firmy.
2. Faworyt VKS 580W - nie wiem czy nie lepsza od rg 520.
3. NAC BP 540-30B-V - znajomy kupił ją niedawno. Kosi, co do pracy z nią nie mam zastrzeżeń. Nie wiem jak wytrzymałość i ewentualny serwis (przy innych modelach tej firmy czytałem o wielu problemach z reklamacjami).

Thanks from mountain za wszystkie opinie i podpowiedzi.
Pozdrawiam
 
arcz 

Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 36
Wysłany: 19 Czerwiec 2015, 08:37   

Kup tą do której serwisu masz najbliżej bo bedziesz częstym gościem.
 
japko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 94
Wysłany: 19 Czerwiec 2015, 09:24   

Dokładnie tak, każda z nich to słabizna i jednorazówka. Powinni dawać od razu zapas tabletek na uspokojenie, bo częściej lezy w serwisie niż pracuje. Ale pewnie nie posłuchasz. Dodam tylko, że jesli chcesz sobie dokończyć po kosiarce czy skosić ze 300 m2 trawy takiej ok. 30 cm to lepiej kupić stihla FS 55, teraz jest w promocji. Moc niby mała, ale maszyna na lata. Te 3 KM w chińskich nie są równe nawet 1 KM w firmówce, nie mówiąc o masie, ergonomii, jakości wykonania itd. Znajomy i jego znajomi kupią juz 3 maszynę a Ty będziesz lał paliwo i kosił swoim stihlem. Ale Twój wybór.
 
siekol 

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 2
Wysłany: 19 Czerwiec 2015, 10:44   

Jeszcze w oko wpadła mi kosa Stiga SB33D (w promocji za 569 zł). Może to będzie złoty środek jakość/cena ?
 
japko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 94
Wysłany: 19 Czerwiec 2015, 11:09   

No nie wiem, bo mocy wiele nie ma, a ciężka jak profesjonalne wycinarki leśne. Ja bym nie kupił ale to ja. Do Stihla FS 55 dorzucę jeszcze OleoMac Sparta 250. Obie są lekkie, do koszenia obrzeży gdzie kosiarka nie dojedzie czy kawałka między drzewami w sadzie idealne. Szkoda Ci kasy na porządną maszynę to kup tanią i nie żałuj na serwis. Pozdrawiam.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 19 Czerwiec 2015, 11:45   

Weż któregoś z faworytów,wiadomo że rewelacji nie będzie ale przy twoich wymaganiach zdadzą egzamin,nie ma sensu dokładać do droższych Chińczyków
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 19 Czerwiec 2015, 21:20   

faworyt da rade, jak bedziesz korzystal okazjonalnie i masz niezbyt duzy areal to powinno byc dobrze.....ewentualnie oleo mac sparta jak juz cos lepszego...sam mam chinczyka agrome juz 3-ci sezon i daje rade
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 19 Czerwiec 2015, 22:03   

to już lepiej hortmasza BCD 52
 
Rachan 

Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 2
Wysłany: 16 Luty 2016, 11:25   A może Powermat...

Temat nieco już starawy i kosa za pewne kupiona. Ale dla stojących przed wyborem taniego chińczyka...Rozważcie Powermat 4,2KM. U mnie 5ty sezon się szykuje. Na początku całą działkę kosiłem 800 mkw, wyrównana. Trawa "na dziko". Od 2 lat tylko zewnętrzny pas wokół płotu i przy krawężnikach na posesji. Będzie tego ze 170 mkw. Kosa raz w serwisie. Zniszczyłem głowice na stalowym pręcie kiedy założyłem nóż do wykoszenia grubych zarośli.
Podsumowując - Nie narzekam. Choć fakt - chińczyk i do serwisu mam niecałe 50km.
_________________
JAKMET 1300W; kosa Powermat 4,2KM
 
Kangaroo
[Usunięty]

Wysłany: 21 Luty 2016, 16:21   

Jak już wcześniej wspomniano warto wybrać markę, której serwis jest niedaleko. Nieuniknione są awarie tego sprzętu i warto mieć gdzie go naprawić.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum