Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Stihl ms230 problem z obrotami
Autor Wiadomość
lorts 

Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 6
Wysłany: 7 Wrzesień 2014, 16:02   Stihl ms230 problem z obrotami

Witam mam problem z pilarką stihl ms230 mianowicie mam ją ok 3 lat i wystąpiła awaria pilarka po dodaniu gazu zaczęła gasnąć czyściłem gaźnik regulowałem i nic to nie dawało na biegu jałowym zaczęły falować obroty rozebrałem gaźnik wymieniłem uszczelkę między gaźnikiem a króćcem i nic teraz jest problem z odpaleniem pilarki tzn odpali i zgaśnie regulacja nic nie daje gaźnik jest tam zama C1Q-s85c znalazłem gdzieś na forum że może być to tłoczek przyśpiesznika z oringiem tylko w którym miejscu znajduje się on jutro sprawdzę szczelność silnika bo od tego powinienem zacząć .

c1q s85c.jpg
Plik ściągnięto 7799 raz(y) 56,02 KB

 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 7 Wrzesień 2014, 16:21   

Tłok przyśpiesznika ma za zadanie wzbogacenie mieszanki w momencie dodawania gazu więc nie sądzę by to był on winny.
 
lorts 

Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 6
Wysłany: 7 Wrzesień 2014, 17:08   

Ale na samym początku był taki objaw że podczas dodawania gazu silnik gasł.Nie mogę zlokalizować tego przyśpiesznika.Co kolega jeszcze zasugeruje do sprawdzenia.
 
Moreno 

Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 206
Wysłany: 7 Wrzesień 2014, 19:34   

Ja ze swojej strony proponuję wizytę w serwisie.
Skoro miałeś już dwa podejścia i się tylko pogorszyło (tak to zrozumiałem), to raczej nie ma co dalej tracić czasu na dalsze "dłubanie". Bo przecież pilarka to nie jest mebel - nie ma stać, tylko pracować ;)
  
 
lorts 

Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 6
Wysłany: 7 Wrzesień 2014, 20:19   

Tak to napisałem że po kolejnej próbie, ale pilarka pracowała nieco lepiej ale jak postała 2 tygodnie to zaczęło się jej pogarszać.Nie jedną pilarkę kosiarkę naprawiałem ale z tym przypadkiem nie mogę sobie poradzić ale jak to mówią człowiek się uczy całe życie.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 8 Wrzesień 2014, 19:45   

Witam.Tłoczek przyspiesznika pompy znajduje się w korpusie gaźnika.Należy zdemontowac przepustnicę gazu (nie ssania) następnie wymontowac sprężynę przepustnicy, zdjac zabezpieczenie i ostrożnie wysunąc oś przepustnicy gazu.Należy byc bardzo czujnym bo tłoczek wraz ze sprężyną zrobi fiu.... i tyle go zobaczysz.
_________________
Henry58
 
lorts 

Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 6
Wysłany: 9 Wrzesień 2014, 18:23   Stihl ms230 problem z obrotami

Dziękuje za naprowadzenie rozebrałem ten przyśpiesznik i widać że tłok jest znacznie wytarty z jednej strony mam pytanie czy dostanie taki kompletny tłok
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 9 Wrzesień 2014, 18:42   

Witam.Tak oczywiście, należy spisac typ gaznika Np.C1Q 312 ZAMA i zestaw do takiego gaźnika można otrzymac. W skład w kpl. wchodzi : tłoczek oring oraz sprężynka.

z poszanowaniem

Henry58
_________________
Henry58
 
lorts 

Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 6
Wysłany: 10 Wrzesień 2014, 17:12   Stihl ms230 problem z obrotami

Pilarka naprawiona po wymianie przyśpiesznika i regulacji gaźnika pilarka pracuje jak nowa.
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 14 Wrzesień 2014, 15:34   

Dodam ze taki efekt jest przez to że zaciaga powietrze przez os przepustnicy i przez nieszczelny tłoczek, w niektórych pilarkach efekt ten jest mniejszy bo jest zaślepiony otwór tłoczka nad oską przepustnicy.
Można wymienic i sam o-ring wymiary jeśli sie niemyle to 1x3mm.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 7 Październik 2014, 17:32   

Tak jak Henry pisze w korpusie gaznika pod osią "motylka" jest taki tłoczek i jak jego wymieniasz to będzie jak ręką odjął. Wiele nawet serwisów nie wie że tam jest takie "coś"

Tylko od razu piszę że wymiana jest prosta ale znam 2 przypadki gdzie przy dokręcaniu motylka przepustnicy delikwenci ukręcali gwint i potem śrubka wpadła w czasie pracy co cylindra i było po zawodach.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum