Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: wargo
12 Sierpień 2010, 14:51
Co kupić?
Autor Wiadomość
BartZ 

Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: krk
Wysłany: 9 Sierpień 2008, 11:39   Co kupić?

witam

Poszukuje kosiarki elektrycznej z koszem. Do ścinania niedużo bo ok 100 m2. Mogę wydać na nią ok 300 zł. Chciałbym żeby trochę podziałała bo moja poprzednia - Rotrak 320 firmy bosch padła bardzo szybko a serwis mówi że koszt naprawy większy od ceny nowej... Może ktoś jakaś zasugerować?
 
Michał76 

Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 25
Skąd: mazowsze
Wysłany: 9 Sierpień 2008, 17:08   

Witam
mała powierzchnia ale tak naprawdę małe kosiarki elekt. nie są do większej powierzchni jak 200m2
tak naprawdę będziesz miał problem bo w zalewie chłamu marketowego za ok 150zł nie ma co wybrać
odradzam market tam nic dobrego nie znajdziesz
możesz rozważyć najmniejszego Vikinga (Stihl) - jest droga ale ma dobry silnik
bardzo dobre są kosiiarki z Jak-met z Kraśnika
90% kosiarek w Polsce ma silniki produkowane w Chinach i nic w tym by nie było złego gdyby były dobrej jakości
Ogromny problem z jakością hamulca i uzwojeniem oraz brak zabezpieczeń przeciążeniowych to plaga
pozatym klient kupujący taką kosiarkę często kożysta z niej w sposób niewłaściwy
pozdrwaim miłego szukania
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 10 Sierpień 2008, 15:09   

Witam , osobiście z elektrycznych polecam Kiwi, Bingo z firmy Victus Poznań, oraz Agroma Warszawa i jak już wspomniał wcześniej Michał 76 Vikinga :-)
_________________
Henry58
 
Michał76 

Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 25
Skąd: mazowsze
Wysłany: 11 Sierpień 2008, 07:51   

Witam
Słyszałem że Agroma ze swoimi kosiarkami też ma problem silnikowy ale dobrze rozwiązali problem reklamacji oddajesz do przewinięcia a oni za to płacą - szybko i sprawnie
pozatym te kosiarki to chyba mesko co??
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 11 Sierpień 2008, 18:24   

Witam ,wydaje mi się,że Mesko produkuje swoje kosiarki i nie tylko (przemysł zbrojeniowy).
A Agroma to firma z tradycją oczywiście polską i nie koniecznie kojarząca się z kosiarkami.
_________________
Henry58
 
BartZ 

Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: krk
Wysłany: 11 Sierpień 2008, 18:57   

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Chciałbym się jeszcze zapytać o kosiarkę ELM3700 firmy Makita. Proponował ją gościu ze sklepu (NIE z markietu). Na necie też spotkałem dobre opinie o niej. Co sądzicie o tym modelu?
 
Michał76 

Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 25
Skąd: mazowsze
Wysłany: 11 Sierpień 2008, 22:23   

Witam
Co do makity to pewnosci nie mam ale to chyba Catel Garden czyli to samo co czerwony Variolux w Obi , i żółta Stiga i alpina - jeżeli tak to całkiem niezła kosiarka - choć moja sąsiadka już taką reklamowała na gwarancji (stigę) za tę tę kasę to Viking będzie lepszy mimo mniejszej mocy - a napewno pewniejszy silnikowo
pamiętaj obudowa nie jest aż tak ważna jak środek
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 12 Sierpień 2008, 20:17   

Witam, osobiście uważam że Makita jest godna polecenia. Serwisuję maszyny (kosiarki i pilarki) Makity i nie mam żadnych zastrzeżeń do wykonania. :-)
_________________
Henry58
 
Michał76 

Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 25
Skąd: mazowsze
Wysłany: 12 Sierpień 2008, 21:42   

tak tylko że kosiarki makity nie mają nic wspólnego z makitą
sprawdziłem to wszystko Castel Garden GGP - włoszczyzna z chińskimi silnikami
 
etomk 

Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: google
Wysłany: 14 Sierpień 2008, 11:31   

witam! podepne sie pod temat zeby nie tworzyc nowego. poszukuje malej kosiarki elektrycznej z koszem . naczytalem sie o wynalazkach za 250,300 zl i strach to kupowac w markecie, no chyba ze ktos lubi kontakty z serwisantami. do wydania mam tak do 500 zl, silnik 1,1 lub 1,3, noz tez nie musi byc szeroki. zalezy mi na niezawodnosci, wygodzie w regulacji wysokosci ostrza. jezeli ktos z forumowiczow ma jakies propozycje lub nawet link do sklepu to chetnie skorzystam z doswiadczen. nie jestem za barzdo obeznany w temacie i markach narynku. pozdrawiam
 
Michał76 

Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 25
Skąd: mazowsze
Wysłany: 14 Sierpień 2008, 23:11   

za takie pieniadze kupisz np BOLENSA BL 1440 EP
to jest seria limitowana MTD
ładna obudowa praktyczny kolor zielony centralna regulacja kół,
czójnik napełnienia kosza koła na tulejkach i co najważniejsze silnik jeszcze produkowany w znanej fabryce fevill na Węgrzech - polecam bardzo mała awaryjność
 
etomk 

Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: google
Wysłany: 26 Sierpień 2008, 10:03   

witam i dzieki. a jak sie ma ten model bolensa do vikinga 2VIKING ME 360 1100 W 33cm ? widze ze parametry nizsze, al ejakosc do ceny. naprawde niewiele tej trawy mam... poza tym zalezy mi na porecznosci kosiarki bo nie da sie koscic pasami, za duzo przeszkod, typu drzewa itp. pozdrawiam
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 26 Sierpień 2008, 19:45   

Witam, cóż wybór należy do Ciebie Viking jest austriacką firmą ,ale Bolens-a również polecam i zgadzam się z Michałem 76 :-)
_________________
Henry58
 
Michał76 

Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 25
Skąd: mazowsze
Wysłany: 26 Sierpień 2008, 22:20   

Witam
nie wiem jaką masz powierzchnię ale jeżeli 200- 300m i pod warunkiem że masz zadbany trawnik i będziesz systematycznie kosił trawę to na moc nie musisz specjalnie patrzeć kosiarka o mocy 1400W (ale prawdziwe 1400W) lepiej poradzi sobie z wyższą trawą jeżeli takową będziesz kosił niż 1100W
różni te kosiarki jeszcze kosz w Vikingu to plastikowy odlew a Bolens ma materiałowy spód i troszkę większą pojenmość (w efelcie żadziej będziesz opróżniał kosz)
reszta to kwestia estetyki
Tak naprawdę wszystko zależy od powierzchni i od stanu trawnika no i co najważniejsze od twojego dbania o tę maszynę
 
Alekosiarki 

Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 2
Wysłany: 6 Marzec 2009, 23:20   Jaka kosiarka będzie najlepsza do małego ogrodu.

Witam.
Mnóstwo ludzi pyta mnie jaka kosiarka do mojego ogrodu???
Kosiarki można najłatwiej podzielić na spalinowe i elektryczne ale jest jeszcze podział pchane, z napędem, wrzecionowe i traktorowe.
Odpowiedź wbrew pozorom nie jest taka prosta. Do małych powierzchni tzn do 300 m2 zalecam kosiarkę z silnikiem elektrycznym ale jak mamy do czynienia z trawnikiem od 300 do nawet 1500 m2 to nieodzowna będzie kosiarka spalinowa.
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum