Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Mam chrapke na Al-KO 4.24:)
Autor Wiadomość
Foorio 

Wiek: 45
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 2
Wysłany: 21 Styczeń 2017, 12:56   Mam chrapke na Al-KO 4.24:)

Witam.
Od lutego 2017 wprowadzam sie do nowego domu z ogrodem. Mam plan kupic pierwsza w moim zyciu kosiarke spalinowa. Dzialka ma 8 arow (Rowny teren i 3 jablonie w ogrodzie) i bedzie uzytkowana przeze mnie w polowie. Musze wiec swoja czesc utrzymac i potrzebuje w tym celu zakupic kosiarke. Szukam od 2 tygodni odpowiedniego dla mnie modelu. Jestem prawie zdecydowany na Al-KO 4.24. Z Al-Ko dostalem informacje ze kosiarka ma silnik Loncin 135 OHV. Jak dla mnie bomba bo znalazlem duzo dobrego o tym silniku na niemieckich stronach i forum. Jako alternatywa do nowych jednorazowek B&S wypada bardzo dobrze. Interesuje mnie opinia uzytkownikow na podstawie ich doswiadczenia z ta kosiarka, lub inna z tym silnikiem:
- jak wyglada eksploatacja,
- jak wygladaja koszty,
- czy jest problematyczna w serwisowaniu,
- czy warto?

Poydrawiam,
Foorio
_________________
Posiadacz wlasnego ogrodu od 02.2017
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 23 Styczeń 2017, 08:55   

Bardzo dobry silnik, koszty eksploatacyjne: raz w sezonie filtr powietrza i olej + ostrzenie wyważenie noża. Problemów w serwisowaniu brak a czy warto ? na to pytanie musisz sam odpowiedzieć.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 25 Luty 2017, 10:23   

jerzyk napisał/a:
Bardzo dobry silnik, koszty eksploatacyjne: raz w sezonie filtr powietrza i olej + ostrzenie wyważenie noża. Problemów w serwisowaniu brak .


O i mamy "nie zniszczalny silnik" który można spokojnie wymienić na nowy bo naprawy nieopłacalne

Osobiście AL-KO jak najbardziej ale nie ten model,4.24 bo to wersja supermarket,wybierz jakiś bardziej cywilizowany model
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 27 Luty 2017, 07:13   

Jeżeli chodzi o silnik to jest praktycznie bezawaryjny, czasem zdarzają się przypadki że przepustnica w gażniku od ssania ulegnie wyrobieniu osiowemu i ssanie się załącza nie do końca co powoduje cięższy rozruch, ale ten problem nie dotyczy nowych silników tylko po paru sezonach eksploatacji.
  
 
krzysztof75 

Dołączył: 06 Mar 2017
Posty: 1
Wysłany: 6 Marzec 2017, 20:39   

a ile to kosztuje
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum