Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Wertykulator jaki polecacie
Autor Wiadomość
Lolek 

Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 9
Wysłany: 19 Kwiecień 2016, 22:37   Wertykulator jaki polecacie

Przymierzam sie do zakupu wertykulatora spalinowego i mam na uwadze
MDT OPTIMA 38 VO
lub
Hortmasz SPS 42B
bardziej skłaniam się ku MDT OPTIMA 38 VO ze względu na wymienny wałek do areacji ale niepokoją mnie trochę opinie na temat tych silników ThorX
co sądzicie lub ew co innego byście polecili w podobnej cenie
  
 
Lolek 

Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 9
  Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 12:40   

Czy naprawdę nikt nie może mi poradzić, coś powiedzieć na temat tych urządzeń ?
Wiem że nie są to cuda, tylko idąc ku lepszemu można dojść do wartości za 4-6 tyś a i też zawsze znajdzie się ktoś kto powie że lepszy byłby inny model.
Chciałbym poznać opinie aby z pewną świadomością dokonać wyboru lub zrezygnować.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 13:26   

najtańsze co mogę polecić to ta zabawka ale to też tylko zabawka dla amatora
Wertykulator Texas Procut 460TG
 
Lolek 

Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 9
Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 23:09   

Kurcze przyznam że wcześniej nie myślałem że takie to będzie drogie.
To co zaproponowałem jest aż tak kiepskie ? :-(
Nie chce tego używać zawodowo, tylko myślę amatorsko - do własnego użytku ale tego użytku mam ponad 2500m2
 
Szym3k 

Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 31
Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 12:54   

Kolego, przemyśl czy opłaca Ci się kupować wertykulator. Jak często to robisz? Raz na rok prawda.
U mnie cena wynajmu wertykulatora to 80 zł/dobę. Podziel sobie cenę takiego urządzenia przez te 80 zł i Ci wyjdzie po ilu latach zaczniesz "dokładać" do interesu. A w swoim sprzęcie będziesz musiał jeszcze wymieniać olej.
 
Lolek 

Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 9
Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 21:52   

dziękuję za podjęcie dyskusji
Co do wypożyczenia to już nad tym myślałem, ale u mnie w okolicy biorą 120zł/doba
- w jeden dzień nie obrobię powierzchni ( jak dwa to daje 240zł i muszę się sprężać +2gi raz w roku = 480 )
- jeżeli byłby na własność i z wymiennym wałkiem to mógłbym również areować
Nie wiem jak jest przy wypożyczeniu w sytuacji jeżeli coś się uszkodzi czy nie obciążają za naprawę ?
Mając na własność jest pewna wygoda, że dziś mam trochę czasu i ochoty to porobię a nie muszę cały dzień lub dwa rezerwować na wertykulację.
Na początku nie myślałem że cena będzie tak wysoka i że to co upatrzyłem w tej cenie jest aż tak słabe :(
W obecnej sytuacji jestem w kropce :-x
  
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 26 Kwiecień 2016, 20:58   

Cześć, ja wiem czy słabe, taki Hortmasz, czy MTD, też zrobi swoją robotę, to są właśnie maszyny do użytku prywatnego, może nieco wolniej, ale zrobisz tym co Ci się podoba na własnym ogrodzie. Droższe profesjonalne maszyny bardziej nadają się własnie dla firmy która wynajmuje taki sprzęt, i w której przepracowuje on znacznie więcej mtg w sezonie

moim zdaniem taki hortmasz, czy MTD wystarczy Ci przy odpowiednim szanowaniu co najmniej 5 lat. Przy kosztach wynajmu 480zł na rok tak jak napisałeś i tak zaoszczędzisz sporą część gotówki. A śmiem również stwierdzić że z odpowiednim szanowaniem pocieszysz się i 7-10lat.

Najważniejsze w takiej maszynie, ze względu na jej długi postój (dwa razy w roku po pół roku) jest to aby dokładnie wypalić całe paliwo z gaźnika po pracy, aż do zatrzymania się silnika, i wraz ze startem nowego sezonu wertykulacji zalewać silnik świeżym paliwem. Oczywiście skrupulatnie dbać również o czystość paliwa, gdy silnik stoi długo z brudnym paliwem w gaźniku bardzo szybko gaźnik się zakleja.

Więc moim zdaniem taka tania maszyna Ci wystarczy, to jest własnie stworzone do takich prywatnych potrzeb jak dla Ciebie.

AAA i co do tego który wole to nie będę doradzał bo się nie znam na parametrach weltykulatora, dodam tylko że fabryczny wałek do wertykulacji zazwyczaj wytrzymuje cały okres użytkowania, a celowałbym jeśli to możliwe w model z silnikiem Briggsa, chińskie silniki typu Loncin czy Thorx lubią po kilku latach zgubić iskrę, gdyż ich cewki nie lubią takich postojów, silniki Brigssa technicznie wiele lepsze nie są, ale ich cewki zapłonowe są znacznie trwalsze jeśli chodzi o takie przestoje, nie mówiąc już o tym że sam gaźnik lepiej znosi dłuższe przestoje.
  
 
Jurek 

Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 7
Wysłany: 27 Kwiecień 2016, 23:22   Re: Wertykulator jaki polecacie

Witam

Osobiście posiadam Banermana https://www.youtube.com/watch?v=E883LuLu3OQ.
Zaczynałem od starych dobrych SABO. Polecam uzywany model 38. Alu obudowa wiec nie będzie rdzewieć. czasami na allegro można kupić za 400zł. Kosz podpowiadam ze nie jest potrzebny, po przejechaniu 3 metrów jest juz pełny.
Silnik minimum 3KM, wszystko poniżej będzie sie męczyło przy dużej ilości filcu/mchu

Opcja areatora, zapomnij to zabawka a nie aerator. Od tego są inne maszyny.

Pozdrawiam

Jurek




Lolek napisał/a:
Przymierzam sie do zakupu wertykulatora spalinowego i mam na uwadze
MDT OPTIMA 38 VO
lub
Hortmasz SPS 42B
bardziej skłaniam się ku MDT OPTIMA 38 VO ze względu na wymienny wałek do areacji ale niepokoją mnie trochę opinie na temat tych silników ThorX
co sądzicie lub ew co innego byście polecili w podobnej cenie
 
Lolek 

Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 9
Wysłany: 30 Kwiecień 2016, 23:32   

konradviking napisał/a:
.....moim zdaniem taki hortmasz, czy MTD wystarczy Ci przy odpowiednim szanowaniu co najmniej 5 lat. Przy kosztach wynajmu 480zł na rok tak jak napisałeś i tak zaoszczędzisz sporą część gotówki. A śmiem również stwierdzić że z odpowiednim szanowaniem pocieszysz się i 7-10lat.
........a celowałbym jeśli to możliwe w model z silnikiem Briggsa, chińskie silniki typu Loncin czy Thorx lubią po kilku latach zgubić iskrę, gdyż ich cewki nie lubią takich postojów, silniki Brigssa technicznie wiele lepsze nie są, ale ich cewki zapłonowe są znacznie trwalsze jeśli chodzi o takie przestoje, nie mówiąc już o tym że sam gaźnik lepiej znosi dłuższe przestoje.

ale brinks jest droższy. Jeżeli awaria chińczyka miała by dotyczyć cewki to z tym sobie spokojnie poradzę.

Jurek napisał/a:
Osobiście posiadam Banermana https://www.youtube.com/watch?v=E883LuLu3OQ.
Zaczynałem od starych dobrych SABO. Polecam uzywany model 38. Alu obudowa wiec nie będzie rdzewieć. czasami na allegro można kupić za 400zł. Kosz podpowiadam ze nie jest potrzebny, po przejechaniu 3 metrów jest juz pełny.
Silnik minimum 3KM, wszystko poniżej będzie sie męczyło przy dużej ilości filcu/mchu

Opcja areatora, zapomnij to zabawka a nie aerator. Od tego są inne maszyny.

Używane obecnie ciężko kupić a jak są to drogie, kupując nie wiadomo ile to przelatało i jak było eksploatowane. Pomimo że chcą połowę ceny nowego to i tak wychodzi 70% nowego chińczyka

Hortmasz SPS 42B ma silnik 5,5KM Loncin i mają żeliwne tuleje a MDT OPTIMA 38 VO ma ten dodatkowy wałek aeratora.
Ale skoro piszesz że ten aerator to zabawka to chyba skłonię się ku Hortmasz SPS 42B
 
Yazz 

Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 15
Wysłany: 4 Maj 2016, 19:52   

Podepnę się pod temat zakupiłem weltykulator używany z silnikiem kawasaki fa76d jaki olej wlać?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 4 Maj 2016, 21:18   

sae 30 lub 10w30
 
marcin11 


Wiek: 43
Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 35
Wysłany: 27 Czerwiec 2016, 10:24   

Znajdzie się coś tańszego?
_________________
byliny
 
Lolek 

Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 9
Wysłany: 27 Czerwiec 2016, 19:41   

a więc idąc tropem aby nie kup[ować szczotki do trawy kupiłem Hortmasz SPS 42B.
Pierwsze wrażenia są pozytywne. Dwa razy już tym pracowałem i wydaje się że spokojnie i bez problemu robi swoją robotę.
Teraz zauważone niedogodności a może raczej spostrzeżenia.
Więc maszyna pomimo że będzie gorąca, po zgaszeniu i ponownym odpalaniu wymaga włączenia ssania. Bez ssania nie zapali.
Kosz to raczej dla wyglądu. Zapełnia się tylko do połowy. Więc zrezygnowałem z niego i robiłem bez, tym bardziej że po kilku krokach był już pełny. Więc lepiej było przejechać bez a potem zgrabić.
Przydałoby się aby miał składany uchwyt do prowadzenia byłoby fajniej i zajmowałby mniej miejsca po pracy> Co prawda można odkręcić ale to już nie to.
Tak po za tym prowadzi się dobrze i nie odczuwa wykonywanej pracy.

Teraz muszę w innym dziele lub temacie odpytać na temat glebogryzaki :)
 
Ulysse09 

Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 1
Wysłany: 21 Lipiec 2017, 17:21   Re: Wertykulator jaki polecacie

Lolek napisał/a:
Przymierzam sie do zakupu wertykulatora spalinowego i mam na uwadze
MDT OPTIMA 38 VO
lub transfers Amiens
Hortmasz SPS 42B
bardziej skłaniam się ku MDT OPTIMA 38 VO ze względu na wymienny wałek do areacji ale niepokoją mnie trochę opinie na temat tych silników ThorX
co sądzicie lub ew co innego byście polecili w podobnej cenie

What is this????
 
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum