Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek 9-12 tys. zł na 2500m2+ wertykulacja i odśnieżanie
Autor Wiadomość
Huston11 

Imię: Krzysztof
Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 5
Wysłany: 31 Sierpień 2016, 19:03   Traktorek 9-12 tys. zł na 2500m2+ wertykulacja i odśnieżanie

Witam,
We wrześniu chcę zakupić traktorek ogrodowy i zastanawiam się co wybrać. Potrzebuję traktorek do koszenia 2500 m2 trawy na prostym terenie, zimą odśnieżanie 300m2, wiosną wertykulacja takim o to wynalazkiem . Po kilku dniach przeglądania sieci i tego forum zebrałem takie opcje. Zależy mi na sprzęcie który bez problemu uciągnie wertykulator z 20 igłami wbitymi na 4-6 cm w trawnik pod obciążeniem cegłami 40kg, a zimą da radę z odśnieżaniem.

HUSQVARNA TC 138 - 10,5 tys. zł
STIGA Estate 3098 H - 10,5 tys. zł
JOHN DEERE X115R - 11 tys. zł

Budżet 11 tys. zł to raczej max. Wiem że większość forumowiczów poleca Snappera ELT 1838 RDF 18,0 HP, czy JOHN DEERE X135R, ale ta przyjemność to już ponad 13 tys. zł.

Co powiecie o wybranych modelach? Któryś nada się do moich zastosowań? Najbardziej poza koszeniem zależy mi na wertykulacji na wiosnę, żeby wreszcie pozbyć się badziewnego wertykulatora pchanego z ciągle rozwalającym się wałkiem z nożami, opękającym pasku...
  
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 1 Wrzesień 2016, 08:06   Re: Traktorek 9-12 tys. zł na 2500m2+ wertykulacja i odśnież

Ten wynalazek :) , zresztą jak jest podane to aeracja , a nie wertykulacja. A więc co chcesz robić aeracje czy wertykulacje ? Bo to są odrębne czynności służące czemu innemu. Tzn służące trawie, ale mające inny wpływ na zieleninkę.
 
Huston11 

Imię: Krzysztof
Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 5
Wysłany: 1 Wrzesień 2016, 12:20   

Akurat ci goście z linka nie mają pojęcia co sprzedają, a to jest wertykulator do wyciągania filcu i martwej trawy, a nie areator do napowietrzania trawnika. Tylko, że nie w tym problem, na pielęgnacji trawnika znam się troszeczkę - 10 lat pracy w ogrodnictwie, lecz nigdy nie miałem traktorka ogrodowego i nie wiem co wybrać...
 
operator 

Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 123
Wysłany: 1 Wrzesień 2016, 22:37   

Mam ten skaryfikator i mogę Ci go serdecznie polecić. Wygrabia praktycznie tak samo jak wertykulator. Nie nacina darni tak mocno jak wertykulator, ale filc wygrabisz bez problemu. Wystarczy odpowiednio dociążyć. I taka kwestia techniczna, Ten skaryfikator maksymalnie wchodzi w ziemię 2 cm, nie licząc trawy. W każdym razie ja już nie wypożyczam wertykulatora, bo skaryfikator daje ten sam efekt.
Traktorka Ci nie polecę, bo już się nie oriętuję jak to wygląda. Ja sam mam snappera z silnikiem 2 cylindrowym i jestem zadowolony. husqvarne i john derre'a na Twoim miejscu bym odrzucił. Rozejrzyj się jeszcze może za oleo maciem i simplicity(to samo co snapper). A co do serwisowania snappera, to nie potrzebujesz do serwisu dystrybutora. Wystarczy, że znajdziesz serwis gdzie serwisują i mają licencję od Briggsa. Tam zamówią Ci wszystkie części jakie chcesz. Inna sprawa, że mam snappera już 3 rok i 0 problemów.
 
andrzej33 

Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 6
Wysłany: 19 Październik 2016, 18:21   

mam ten traktor husqvarny Tc 138 juz 2 sezon i super. Silnik B&S z pompa oleju i filtrem oraz tłumieniem drgań ,skrzynia hydrostat bezobslugowa. A ceny czesci pasków itp. nie sa droższe od starego mtd które mi sie rozleciało.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum