Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka grubość żyłki do kosy spalinowej 2,1KM STIGA SBC242D
Autor Wiadomość
chris18404 

Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 68
Wysłany: 7 Czerwiec 2018, 00:38   Jaka grubość żyłki do kosy spalinowej 2,1KM STIGA SBC242D

Jak w temacie jaką polecacie grubość żyłki do kosy spalinowej której moc to 2,1KM oraz jaki wybrać kształt? Bardzo proszę o opinie
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 7 Czerwiec 2018, 13:29   

Karta produktu tej kosy sugeruje moc 1,25 kW, czyli 1,675 KM. Producent zaleca żyłkę o średnicy 2,8 mm.

Nie spotkałem żyłki o tej średnicy, zbliżona średnica to 2,7 mm. Jeżeli podana w karcie moc kosy jest poprawna, to właśnie żyłka 2,7 mm byłaby według mnie właściwa.

W swoich kosach mam tak:

2,5 KM - 3,0 mm typu flexi-blade (Oregon lub Oleo-Mac);
2,0 KM - 3,0 mm kwadrat (najczęściej Makita lub Stihl);
1,5 KM - 2,7 mm kwadrat, choć przede wszystkim tarcza;
1,3 KM - 2,4 mm kwadrat - to podkaszarka z giętkim wałem.

Ogólnie nie stosuję żyłki okrągłej, wolę bardziej agresywne. Podane zastosowania sprawdzają mi się od wielu lat.
_________________
widzę Chorągwicę
 
chris18404 

Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 68
Wysłany: 7 Czerwiec 2018, 13:39   

Trak napisał/a:
Karta produktu tej kosy sugeruje moc 1,25 kW, czyli 1,675 KM. Producent zaleca żyłkę o średnicy 2,8 mm.

Nie spotkałem żyłki o tej średnicy, zbliżona średnica to 2,7 mm. Jeżeli podana w karcie moc kosy jest poprawna, to właśnie żyłka 2,7 mm byłaby według mnie właściwa.

W swoich kosach mam tak:

2,5 KM - 3,0 mm typu flexi-blade (Oregon lub Oleo-Mac);
2,0 KM - 3,0 mm kwadrat (najczęściej Makita lub Stihl);
1,5 KM - 2,7 mm kwadrat, choć przede wszystkim tarcza;
1,3 KM - 2,4 mm kwadrat - to podkaszarka z giętkim wałem.

Ogólnie nie stosuję żyłki okrągłej, wolę bardziej agresywne. Podane zastosowania sprawdzają mi się od wielu lat.


Myślałem kupić 2,4mm kwadratową, ale nie wiem czy nie za gruba. Może lepsza będzie 2mm. Według allegro ten model ma moc 2.1KM
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 7 Czerwiec 2018, 17:49   

W karcie produktu producent określił moc kosy na poziomie 1,25 kW czyli niecałe 1,7 KM i sugeruje użycie żyłki 2,8 mm. Nie mnie rozstrzygać, czy moce z Allegro są bardziej prawidłowe. Czasem sprzęt importowany znacznie zyskuje na parametrach w kontakcie z nadwiślańskim powietrzem.

Zakładając, że Twoja kosa ma te 2,1 KM, to tym bardziej uważam za zbyt dużą ostrożność zastosowanie żyłki 2,0 lub 2,4 mm. Podałem Ci parametry moich kos i żyłek. Jeżeli te sprawdzone w praktyce dane Cię nie przekonują, to pozostanie eksperymentowanie we własnym zakresie, zaczynając od żyłki 2,0 mm. Kosa będzie bezpieczna, a koszty tych eksperymentów umiarkowane.
_________________
widzę Chorągwicę
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum