Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
przechowywanie paliwa
Autor Wiadomość
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 9 Luty 2013, 17:53   przechowywanie paliwa

Witam mam pytanie w czym najlepiej przechowywać benzynę do kosiarki dotychczas przechowywałem w bance 5l po płynie do spryskiwaczy czy po uni gruncie ale słyszałem ze plastik może się rozpuszczać pod wpływem benzyny nie miałem jak dotąd żadnych problemów ale chce wiedzieć czy to nie jest szkodliwe dla silnika i czy te banki się nadają ?
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 10 Luty 2013, 09:05   

Jeżeli bańka jest wykonana z polietylenu o wysokiej gęstości możesz w niej śmiało przechowywać paliwo. Oznaczenie HDPE lub PEHD ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Polietylen ). Oczywiście kanistry aluminiowe i stalowe to też dobra opcja. Co więcej, paliwa nie przechowujemy dłużej niż 3 miesiące. Współczesne paliwa bardzo szybko się starzeją. Co za tym idzie spada liczba oktanowa czyli mamy niższą temperaturę zapłonu. Co może doprowadzać do przedwczesnego zapłonu mieszanki w cylindrze na skutek np wysokiej temperatury nagaru na świecy. A to implikuje spalanie stukowe (zapłon detonacyjny) i znacząco podnosi temperaturę pracy silnika.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 10 Luty 2013, 09:58   

No ok ale jak z tym paliwem jest bo słyszałem ze paliwo starzeje się po 2 miesiącach a od ciebie słyszę ze po 3 ma to dla mnie duże znaczenie bo mam zamiar kupić traktor wiec paliwo musi być dobre bo to drogi sprzęt który ma posłużyć mi na lata.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 10 Luty 2013, 11:01   

Paliwo starzeje się po 3 dniach. Tu dochodzi sprawa zdatności do danego urządzenia. Traktora 3-miesięczne nie zabije, a pilarkę o wysokim stopniu kompresji już może przegrać. Wszystko by było pięknie gdyby stacje trzymały się normy 4-5% etanolu. Na niektórych stacjach masz ~bio~rewulucje gdzie dają 17-30%. Jest to niezgodne z prawem, ale w trudnych czasach każdy grosz się liczy, a kary są "surowe" - 2000 zł. Więc proceder kwitnie w najlepsze. Briggs & Stratton mówi że paliwo musi mieć min 89 oktanów. (Polecam zapoznać się z definicją http://pl.wikipedia.org/wiki/Liczba_oktanowa ). Wszystko poniżej jest niezdrowe dla silnika.

Możesz dodawać stabilizator do paliwa (takie niebieskie fioleczki, ma to Oregon i B&S z tego co wiem), wtedy można z powodzeniem do 6 miesięcy paliwo przechowywać. Ale wszystko to teoria. W praktyce jest tak, że jak stacja robi Cię w trąbę, można pilarkę zatrzeć na teoretycznie świeżym paliwie i bardzo dobrym oleju. Kilkanaście lat temu póki eko-terroryści się nie dorwali do tematu, byłoby to nie do pomyślenia. Ale wszystkim producentom taka sytuacja jest na rękę. Diametralnie skraca żywotność produktów. A to w połączeniu z mechanizmami celowego postarzania produktów przekłada się na większą sprzedaż.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum