Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosa spalinowa do 500zł - Jest Faworyt RG427
Autor Wiadomość
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 23 Listopad 2013, 14:58   Kosa spalinowa do 500zł - Jest Faworyt RG427

Witam wszystkich!

Potrzebuję kosy spalinowej do koszenia działki 10arowej na której buduje dom ( dom stoi w stanie surowym otwartym i garaż także mniej do koszenia :) ) . Jeszcze nie jest wyrównana działka i nie ma zasianej trawy dlatego kosa to jedyne wyjście aby parę razy do roku wykosić trawę itp co porośnie. Wiem , że budżet nie jest duży ale może coś doradzicie. Warunek musi być nowa.

I czy teraz to jest dobry okres aby kupić? Tzn , już prawie zima czyli po sezonie więc może cenny będą niższe?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 24 Listopad 2013, 14:52   

Witam. Cóż , w tej kwocie nowego - dobrego raczej nie znajdziesz 8-)
_________________
Henry58
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 24 Listopad 2013, 17:52   

dołóż jeszcze 1000 a pomyslimy o czymś dobrym
 
Argoss
[Usunięty]

Wysłany: 25 Listopad 2013, 10:24   

Kupić to może i kupisz jakąś chińszczyznę... która rozleci się po pierwszym albo drugim koszeniu. Dołóż drugie tyle i pole manewru będzie o wiele większe :)
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Listopad 2013, 10:44   

500 zł?! Absolutnie nic dobrego nie znajdziesz w tej cenie. Są maszyny, nawet tańsze ale tylko w zakupie. Bez serwisu, bez części zamiennych, bez zwrotu kosztów dojazdu do serwisu, bez sensu.

Jak dołożysz drugie tyle to nie będziesz żałował a po roku i tak wyjdzie Ci taniej. Wylicz sobie co wychodzi taniej :)
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 25 Listopad 2013, 11:30   

A ja powiem trochę przekorniej....

Dostałem kiedyś kosę marki "OBI" czyli marka z wiewiórem :) - od kumpla z Niemiec ( pracował w OBI )
Mało tego, ta kosa to jest czterosuw, a i jeszcze składany. Czyli są 2 części. I jak to się mówi... nie dość, że chińczyk, to słabszy od 2 suwa, to jeszcze nie w jednej części.
I co, a no to, że mam ją do tej pory i nic się z nią nie dzieje. Fakt, że 2-gi sezon b.mało jej używam, ale używam.
Wcześniej kosiła kila razy prawie 0.5 ha haszczy oraz raz na 2 tyg ok 0.3 trawy.

Także nie wiem, czy mi się trafił dobry egzemplarz, czy to co trafia na niemiecki rynek jest lepszej jakości, a darowanemu koniowi.....

A jak padnie to padnie , na pewno już swoje zrobiła :D
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 25 Listopad 2013, 17:59   

A kosa demon? Agroma?
Łatwo powiedzieć dołóż jeszcze tysiąc. Dokładać można tak do końca.
Czyli do 500zł to wszystko chińczyki nic nie warte?
A do tysiąca co można kupić?
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 25 Listopad 2013, 18:22   

A kosy NAC ?
http://allegro.pl/nac-kos...3736264230.html
?
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 25 Listopad 2013, 19:46   

Jak napisał Toma możesz trafić na jakiś ekstremalny egzemplarz i ci trochę posłuży. Fakt praca sprzętem za 500zł jest jak by to ująć gówniana. W tym roku sam osobiście sprzedawałem takie sprzęty pierwszy raz i na 10 szt sprzedanych wróciło 7 :)

Jak już chcesz taki sprzęt to każdy jaki weźmiesz to będzie to samo w innym kolorze :)
Pamiętaj tylko żeby kupić kosę u lokalnego dealera żeby później nie mieć problemu z gwarancją i częściami. Odradzam supermarket i internet chyba że najbliższy serwis obok ma dostęp do części zamiennych sprzętu który wybrałeś !!



Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 25 Listopad 2013, 20:27   

rozumiem, a ten NAC to też chińczyk lipny?
Jak do tysiąca to jaką kose??
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 25 Listopad 2013, 23:03   

leszek41 napisał/a:
Jak napisał Toma możesz trafić na jakiś ekstremalny egzemplarz i ci trochę posłuży. Fakt praca sprzętem za 500zł jest jak by to ująć gówniana. W tym roku sam osobiście sprzedawałem takie sprzęty pierwszy raz i na 10 szt sprzedanych wróciło 7 :)

........


Pozdrawiam



Nie to żebym polecał, bo nie polecam. Zresztą mój traktorek ( jak wiecie ) jest jaki jest :D i na pewno jest wart swojej ceny, tak samo z kosą. Gdybym miał kupić, to pewnie bym się skusił na coś co działać będzie przez lata.

Także koledzy dobrze mówią, chcesz mieć spokój w pracy i w razie czego z serwisem, kup coś normalnego/ dobrego / firmowego. A na pewno każda wydana zł. na taki sprzęt zwróci Ci się przy koszeniu.

Pozdr
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Listopad 2013, 09:27   

Rustin, nie zrozum nas źle ale naprawdę możesz się ostro naciąć kupując coś w cenie do 500 zł. Wielu użytkowników zadaje tu podobne pytania ale zawsze dostaje tą samą odpowiedź - czy im się to podoba czy nie. Nie kupisz niczego porządnego w tej cenie. Ryzykujesz! Leszek napisał Ci, że na 10 kos 7 wróciło. Wśród tych trzech jest ktoś zadowolony z zakupu. Taką masz szansę.

Mogę Ci polecić moje maszyny Ama. Choć nie jest to najwyższa jakość to do ogródka starczy. Konkurencja ma podobnie. Szukaj Oleo-Mac, Makita. Tak jak już tu zostało powiedziane, jak chcesz oszczędzić to naprawdę kup w jakimś lokalnym serwisie. Dostaniesz obsługę w cenie maszyny - to jest ważne jeśli nie masz zamiaru wpakować w sprzęt 2 tyś.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 26 Listopad 2013, 09:39   

nac jest typowym chińczykiem który w tej chwili jest mocno awaryjny jak musisz kupować w tej cenie to kup favoryta yl 430 http://www.krysiak.pl/ofe...oryt-yl-430-11/
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 26 Listopad 2013, 12:42   

Do tysiąca złotych wybór jest nieduży.
Oleomac. Hitachi też są niezłe, tylko serwis słabo rozpowszechniony i ceny części drogie.

Kawasaki pomimo tego że fajne, radzę omijać z daleka. W tym roku miałem okazję zamawiać klientowi cewkę do małej kosy Kawasaki. 490 zł, gaźnik sprawdziłem z ciekawości też w granicach 500 zł.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 26 Listopad 2013, 16:18   

tysiąc złoty to już jest naprawdę max.
Wrzućcie linka co w tej cenie kupić?
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 26 Listopad 2013, 19:59   

markab.com.pl napisał/a:


Kawasaki pomimo tego że fajne, radzę omijać z daleka. W tym roku miałem okazję zamawiać klientowi cewkę do małej kosy Kawasaki. 490 zł, gaźnik sprawdziłem z ciekawości też w granicach 500 zł.


Wiesz co ci powiem jak tak śmiało dajesz dobre rady na temat sprzętu którym jak myślę nie handlujesz to ja też dam dobrą radę Omijać twój sklep z daleka Ceny części KOSMOS.
Fakt części do kawasaki nie należą do najtańszych ale za jakość się płaci. No ale ceny które podałeś są śmieszne.


rustin polecić śmiało mogę kosę Active 2.5B . Po pierwsze nie ma nic wspólnego z Chinami . Mała firma z Włoch. Po drugie Lekka o odpowiedniej mocy jeśli faktycznie jest jak mówisz z działką. Po trzecie Gaźnik Walbro a nie chińska Zama którą montują do reszty sprzętów"zachodnich firm".
Link do kosy

rustin napisał/a:

I czy teraz to jest dobry okres aby kupić? Tzn , już prawie zima czyli po sezonie więc może cenny będą niższe?


Tak jak najbardziej idź do lokalnego sprzedawcy (SERWISU!!!) i popytaj. Ja osobiście sprzedawałem tak kosę w tym sezonie -15% rabatu.

Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 26 Listopad 2013, 20:21   

Ama Poland w tej cenie co macie?
leszek ale gdzie tą kosę można dostać? Nigdzie w internecie nie ma tego activa
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 27 Listopad 2013, 09:10   

Leszku41, podałem ceny które otrzymałem od Grassa, spróbowałem sprowadzić cewkę za pośrednictwem MTD, który również jest dystrybutorem wielu części do silników Kawasaki. Cena taka sama. Skoro cewka przestała pracować po 1,5 roku to ta jakość niewspółmierna do ceny.

Myślę, że zanim wysmarowałeś swój post nawet nie sprawdziłeś tego co napisałeś.

Sądzę, że faktycznie będzie lepiej jeśli Ty będziesz omijał mój sklep czy serwis z daleka. Czym więcej takiej wszystkowiedzącej, zadufanej w sobie konkurencji, tym lepiej dla mnie.

Active swoją drogą również polecam. Bardzo dobre kosy.
_________________
Pozdrawiam
M.
Ostatnio zmieniony przez markab.com.pl 27 Listopad 2013, 09:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Listopad 2013, 09:15   

Sprawdź wiadomość prywatną.
Upewnij się, że będziesz miał serwis pod ręką.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
Ostatnio zmieniony przez Ama Poland 27 Listopad 2013, 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 27 Listopad 2013, 13:54   

z tymi cenami to markab troszkę przesadziłeś bo sa na pewno niższe do kawasaki ale to tak na marginesie
Leszek dobrze radzisz Active to porządny sprzęt,jedna z niewielu jeszcze nie z Chińszczonych Firm na rynku
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 27 Listopad 2013, 19:14   

Panowie to już co nieco wiem.
To teraz konkrety. Wszystko do 500zł to jeden pies ?
Nie ukrywam , że zainteresowała mnie ta kosa Faworyt 430 , czy to nie chińczyk?

Do tysiąca to kosa AMA , Active 2.5 i czy coś jeszcze jest?
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 27 Listopad 2013, 21:04   

Markab sprzedaje dziesiątki kos Kawasaki i jakoś nie trafiały mi się cewki w małych modelach raz trafiło się w KBH45 ale od czego mamy gwarancje i tam faktycznie gaźnik koło 500zł( po sprawdzeniu dla klienta max 400 przy mojej sporej marży:) ) . Podaj model tej feralnej kosy ? I powiedz mi czy klient zapomniał o gwarancji(rozumiem jeśli fakturka była) ? sprzedajesz te kosy że je odradzasz ? i żadna dla mnie konkurencja jesteś bo nie dość że daleko to jeszcze po sklepie patrząc czym innym handlujesz wiec rozumiem czemu chcesz wprowadzić potencjalnych kupców kos Kawasaki w bład !

rustin czym wiecej sprzętu zostanie podane tym bardziej niezdecydowany się zrobisz.
Pamiętaj żeby miała choć z 1.2KM oczywiście markowego sprzętu bo do 500zł to i 5KM widziałem :) i żebyś miał dostęp do części. Kupując przez neta kup od jakiegoś sklepu z serwisem żeby ewentualnie z latami wysyłali ci części jeśli majsterkujesz :) A jeśli nie odwiedź jak już pisałem lokalnych dealerów może zaproponują ci mocniejszy sprzęt 1200-1300 w cenie 1000zł co by puźniej taniej robocizne i części liczyli :)



Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
Ostatnio zmieniony przez leszek41 28 Listopad 2013, 20:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 28 Listopad 2013, 08:08   

rustin napisał/a:
Panowie to już co nieco wiem.
To teraz konkrety. Wszystko do 500zł to jeden pies ?
Nie ukrywam , że zainteresowała mnie ta kosa Faworyt 430 , czy to nie chińczyk?


Niestety Chińczyk jak wszystko w tej cenie,

nie wiem skąd macie takie ceny na części do Kawasaki ale np.gażnik jest sporo tańszy
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Listopad 2013, 09:28   

Rustin prosta rzecz - do 500 zł kup cokolwiek bo wszystko jeden pies, jak to napisałeś. Zadbaj tylko o serwis w okolicy.
W okolicy tysiąca złotych tak jak Ci powiedzieli koledzy, Hitachi, Makita, Oleo-Mac, Active albo też moja Ama.

Jedno wiedz, warto dołożyć :)
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 30 Listopad 2013, 12:15   

http://allegro.pl/kosa-sp...3758412911.html
to też chińczyk?
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
  Wysłany: 30 Listopad 2013, 18:43   

Jak ci napisali że nic nie znajdziesz to znaczy że NIC NIE ZNAJDZIESZ !!!
Tak produkt z stajni Emaka produkowany w Chinach oczywiście.
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
polekino 

Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 9
Wysłany: 30 Listopad 2013, 20:30   

Też wydawało mi się, że odpowiednia dla mnie będzie kosa spalinowa, ale po krótkim czasie przekonałem się, że nie ma sensu wydawać 500 zł na kosę, a dodać kilka złotych na porządną kosiarkę.
_________________
Chińczykom tak, chińczyk mi w smak.
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 30 Listopad 2013, 22:13   

Nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź po co i na co. Nie wszędzie da sie wykosić kosą.
Pojadę do sklepów co mają też serwisy niedaleko i sprawdzę co mają 'markowego' i chińskiego.

Czy jak np kupię kosę przykładowo NAC na allegro i w mojej miejscowości jest serwis który się nimi zajmuje to w ramach gwarancji oni to zrobią?
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 1 Grudzień 2013, 09:25   

leszek41 napisał/a:
Jak ci napisali że nic nie znajdziesz to znaczy że NIC NIE ZNAJDZIESZ !!!
Tak produkt z stajni Emaka produkowany w Chinach oczywiście.


To jest linia Victus i nie ma nic wspólnego z linią Emak więc nie wprowadzaj innych w błąd Leszku
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 1 Grudzień 2013, 09:28   

Cytat:
Czy jak np kupię kosę przykładowo NAC na allegro i w mojej miejscowości jest serwis który się nimi zajmuje to w ramach gwarancji oni to zrobią?


Jeżeli ma autoryzację to powinien przyjąć do naprawy bez gadania,
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 1 Grudzień 2013, 10:35   

troku, czyli ten Victus to nie chińczyk? I można go już śmiało kupić?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 1 Grudzień 2013, 11:57   

andrzeju weź pod uwagę że w marcu tego roku ponad 40% serwisów zerwało umowy z nac a w kartach gwarancyjnych dalej mają autoryzację
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 1 Grudzień 2013, 15:24   

To może jestem w błędzie ale troku kto produkuje silniki do tych kos Victusa? A z tymi gwarancjami NAC to nie jest tak kolorowo Nac kuleje i serwisanci już nie witają sprzętu na gwarancji z otwartymi rękoma :)
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
Ostatnio zmieniony przez leszek41 1 Grudzień 2013, 15:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 1 Grudzień 2013, 16:10   

jerzyk napisał/a:
andrzeju weź pod uwagę że w marcu tego roku ponad 40% serwisów zerwało umowy z nac a w kartach gwarancyjnych dalej mają autoryzację


Jeżeli ma autoryzację to musi robić jak z niej zrezygnował to tylko jego chęci czy naprawi czy nie
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 1 Grudzień 2013, 16:15   

rustin napisał/a:
troku, czyli ten Victus to nie chińczyk? I można go już śmiało kupić?

Jest to sprzęt z CHRL i też o tym świadczy cena jak zdążyliście zauważyć.

Rozbudowana sieć serwisowa i stały dostęp do części zamiannych to też zaleta, ma ją oczywiście i reszta renomowanych firm takich jak al-ko czy krysiak co sprzedają kosy z tej samej półki cenowej
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 1 Grudzień 2013, 20:18   

troku napisał/a:
leszek41 napisał/a:
Jak ci napisali że nic nie znajdziesz to znaczy że NIC NIE ZNAJDZIESZ !!!
Tak produkt z stajni Emaka produkowany w Chinach oczywiście.


To jest linia Victus i nie ma nic wspólnego z linią Emak więc nie wprowadzaj innych w błąd Leszku


Nie wprowadzam nikogo w bląd napisałem "z stajni" a to nie znaczy że to to samo co oleomac ale producent silników ten sam więc nie rozumiem ?
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
Ostatnio zmieniony przez leszek41 1 Grudzień 2013, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 1 Grudzień 2013, 22:29   

No i gwoli informacji nie ten sam producent co Oleo-mac,
to ten sam producent huasheng co np. al-ko sprzedaje i inne znane i lubiane firmy, każda ma tylko swoje wymagania kolorystyczne i wizualne no i jakościowe żecz jasna ale to już inny temat.

Nie umniejszając każda obecnie wiodąca marka ma fabrykę w chinach i wcale się tego nie wypiera, nie oznacza to gorszej jakości ( kwestia ile klient jest za nie zapłacić aby były dobrej jakości ) chodzi przede wszystkim o cenę produktu finalnego a jak wiem to wszyscy chcą płacić mniej

Dysputy na temat chińskie czy nie chińskie powinny być raczej zastąpione czy złe chińskie czy dobre chińskie bo nas i całą europę oni już biją na głowę kwestia ile im zapłacić trzeba za konkretny produkt.
 
basia1227 

Dołączyła: 02 Gru 2013
Posty: 4
Wysłany: 2 Grudzień 2013, 15:13   

Z czystym sumieniem mogę polecić tą kosę: http://www.sklepalko.pl/t...owe/bc-250.html Używam jej już drugi rok i działa bez zarzutu.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 2 Grudzień 2013, 17:57   

Basiu czyż nie za dużo reklamy w twoich postach jest ???
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 2 Grudzień 2013, 19:32   

Aha rozumiem myślałem że jak jest właścicielem to macza w nich palce.

Tak do jednego worka to bym nie wrzucał wrzystkich firm które robią sprzęt w PRC chyba że ten worek ma pułki . Dobrze wiesz że niektóre firmy strasznie spadły z jakości odkąd ich towar przypływa z Chin a w cale nie zmniejszyli cen :)
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 2 Grudzień 2013, 22:38   

Czyli powoli dochodzimy do wniosku jaki powinien paść na samym początku.
Jakie chińskie kosy są dobre i można je kupić o ile serwis mamy niedaleko?
Proszę o konkretne marki wypisać i po temacie.

Jeżeli do tysiąca to AMA , Acitve, Olemac,Hitachi
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 3 Grudzień 2013, 18:50   

kiedyś dawno temu chciałem sprawdzić kosę i padło na cg430 od krysiaka maszyna mocna, kosiła wszystko co chciałem przy okazji pijąc ogromne jak na pojemność ilości paliwa ale po pewnym czasie stwierdziłem że coś słabnie rozkręciłem silnik w drobny mak i złożyłem na nowych częściach i sprzedałem znajomemu lecz obecne konstrukcje z chrl są już mniej trwałe chociaż na amatorskie użytkowanie mogą być.
Wszystko zależy od kasy czy wolisz wydać 2X600 zł czy raz 1300zł a masz dłuższy czas czas pracy maszyny i serwis dostępność części to twój wybór.

Proponuję jednak markowe kosy i tu rządzi stihl husqvarna potem masz inne markowe równie dobre dobierz je do swoich do twoich potrzeb

twój wybór,
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 5 Grudzień 2013, 17:43   

Pytam co konkretnie kupić za 1000zł to nie ma odpowiedzi , tylko , że chińczyki są do niczego.
proszę o konkretną odpowiedz
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 5 Grudzień 2013, 17:52   

Rzuć monetą:

O: Active 2.5
R: OleoMac BC240T
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Grudzień 2013, 09:04   

Rustin, dlaczego wymagasz żebyśmy podjęli decyzję za Ciebie. Podaliśmy Ci marki które są dobre i w jakich cenach. Powiedzieliśmy Ci co omijać i co Cię prawdopodobnie czeka kiedy postanowisz tego nie ominąć. Tu się doradza co dobre a nie robi reklamy jednej marki.

Marcin znalazł Ci rozwiązanie. Co kupisz będzie dobrze.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 14 Luty 2014, 12:19   

kosa za 500zł tez ci pochodzi....jak nie potrzebujesz je na ekstremalne koszenie i koszenie sporadyczne to styknie ...pamietaj tylko ze niestey bedzie to sprzed nieco zawodny a to trzeba co jakis czas obroty regulowac to sruby mocujace gaznik do korpusu sie poluzuja itd itd ....ale z drugiej strony wiele tych napraw mozna samemu zrobic, dokrecic, ja mialem przypadek ze wymienilem uszczelke gaznik-korpus, padla mi sprezyna od sprzegla tez mozna to samemu zrobic wymienic, czesci do chinczykow sa b.tanie dostepne na allegro .....ale jest to sprzet zawodny niestety .....takze jak cos to zainwestuj wieksza kase w cos lepszego. to jest moja pierwsza kosa i zapewne kiedys kupie cos bardziej profesjonalnego ......
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
Sekrety Ogrodu 
B.H.U. Andrzej Krysiak


Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Marzec 2014, 10:52   Kosa spalinowa Faworyt

Jeżeli szukacie mocnej kosy spalinowej polecamy model Faworyt YL 45K (Kawasaki). Silnik o mocy 1,42 kW / 1,93 KM.
Szczegóły modelu znajdziecie tu: http://www.sklep.krysiak....45k-kawasaki-2/
_________________
Pozdrawiamy,
B.H.U. Andrzej Krysiak
www.blog.krysiak.pl
www.sklep.krysiak.pl
 
Paawel 

Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 2
Wysłany: 13 Marzec 2014, 10:58   

W tym przedziale cenowym dobry jest moim zdaniem NAC 2 3KM WLBC 520 G kosztuje w granicach 400 zł. Ma 9000 obr/min przy mocy 2,3 KM. Do tego można kupić części zamienne i olej w przypadku awarii w sklepie Hurtownia Rolnicza. Olej kupi się już nawet do 10 zł za litr.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 13 Marzec 2014, 14:44   

wolę 100 razy favoryta YL 45 niż raz nac WLBC 520
 
Ernni 


Wiek: 41
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 1
Wysłany: 4 Kwiecień 2014, 11:19   

markab.com.pl napisał/a:
Rzuć monetą:

O: Active 2.5
R: OleoMac BC240T


Ja mam Active 2,5 i to jest moc. Jak koszę to leci mi tak trawa po nogach że musiałem sobie kupić profesjonalne buty robocze szok! Polecam bo przez 5miesięcy nie mam z nią problemów żadnych wszystko śmiga. Raz na jakiś czas ostrzenie i działa jak marzenie :D
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 4 Kwiecień 2014, 18:47   

Ernni masz rację kosy Active to bardzo dobry sprzęt nie jakiś tam pseudo Włoch czy Niemiec to prawdziwa europejska KOSA + gaźniki Walbro ( wprawdzie modele 2.5 i 2.9 są uboższymi modelami ale to zawsze markowy i solidny sprzęt) . I tak naprawdę jest się czym chwalić pewnie koledzy polecający kosy Oleomaca nie pochwalą się gdzie są produkowane... czy tam Victus jakiś
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
Ostatnio zmieniony przez leszek41 4 Kwiecień 2014, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 4 Kwiecień 2014, 23:13   

A sam pewnie piszesz z komputera made in china taki z ciebie europejczyk,

Większość renomowanych firm ma swoje fabryki w chinach co wcale nie oznacza że są one zaraz gorsze,

Oleo-mac ma fabrykę na dalekim wschodzie i wcale się tego nie wstydzi, pozwala to proponować sprzęt równie dobrej jakości jak produkowane w europie ale na większą skalę.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 6 Kwiecień 2014, 14:20   

Tak firma się nie wstydzi ale 70% dealerów sprzedaje to jak Made In Italy .

A no i powiedz mi że nie poszła jakość w dół po otwarciu fabryk za kontynentem bo też byłem kiedyś dealerem Oleomaca a nawet Victusa przed stajnią Emaka.


Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 6 Kwiecień 2014, 14:43   

faktycznie jesteś nawiedzony,
większość firm min. b&s stihl olek stiga czy al-ko i inne korzysta z maszyn bądź tam robionych bądź z podzespołów więc obrażając olka obrażasz również firmę którą handlujesz.
Każda firma ma swoje linie produktów zpewne jak wiesz : najtańszy korzystny i znakomity ( cytat z leroy'a )
tak też ma victus a to klient decyduje co chce kupić i za ile.

chcesz kupić dobrze musisz wydać kasę a jak tanio to wodotrysków się nie spodziewaj

reasumując to klienci chcąc kupić taniej decydują o popycie towarów niższej jakości
tak jest niestety na całym naszym rynku, ja wychodzę z założenia że jestem za biedny by kupować tanio.

oleo-mac ma dobrą opinię wśród klientów i tego nie zmienisz, czep się agromy czy garlanda albo podobnych firm co targają czystą chińszczyznę w wątpliwej jakości.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 6 Kwiecień 2014, 16:05   

Doskonale to rozumiem i wiem . Niektórzy klienci nie chcą produktu made in china i kupując oleomaca myślą ze kupują produkt włoski bo zostają w takowy błąd wprowadzani przez dealerów.
I pisze ci że już nie prowadzę sprzedaży olka i viki :) i tak u mnie też w sklepie mam sprzęt Chiński i europejsko podobny .
Ale jednak wracając do tematu kosy Active to wyższa półka od twojego Olka i z tym się pogódź (hobby oczywiście) chociaż profesionala też ma dobrego.

Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
Ostatnio zmieniony przez leszek41 6 Kwiecień 2014, 16:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 7 Kwiecień 2014, 07:13   

troku napisał/a:


oleo-mac ma dobrą opinię wśród klientów i tego nie zmienisz, czep się agromy czy garlanda albo podobnych firm co targają czystą chińszczyznę w wątpliwej jakości.


Masz rację troku tylko dobra opinia została,a jakość pozostawia wiele do życzenia,tobie się może cały czas zdaje że żyjemy 15 lat wstecz a może po prostu musisz tak mówić z racji wykonywanej pracy w owej Firmie,jak by na to nie patrzył i tak wychodzi na jedno
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 7 Kwiecień 2014, 08:04   

Trudno wypowiadać się o produktach Active skoro ich sprzedaż na naszym rynku mieści się w granicy błędu statystycznego.

Co do wypowiedzi Janka no cóż ja w przeciwieństwie do ciebie nie żyję przeszłością,

nigdzie też nie napisałem że olek jest najlepszy,

porównuję produkty produkowane obecnie, zbieram również opinie sprzedawców i serwisantów, którzy handlują różnymi markami więc twoja subiektywna ocena jest tylko potwierdzeniem twojej doktryny " tylko co ja sprzedaję jest najlepsze reszta to szmelc "

Nigdy nie byłeś nie jesteś i pewnie nie będziesz obiektywny w związku z tym nie widzę sensu dyskusji z tobą.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 8 Kwiecień 2014, 12:40   

Akurat są trzy rodzaje lepsze-gorsze i szmelc a akurat jak dla mnie oleo i victus to to drugie a niektóre modele nawet i trzeci rodzaj więc nie zadzieraj tak "noska skarbie" bo dla innych może być to towar z "pierwszych stron gazet"lub"gazetek"

a opinie mechaników i serwisantów są najmniej ważne,najważniejsze są opinie klientów bo to oni są użytkownikami sprzętu i tacy jak ja czy inni właśnie je zbierają.
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 8 Kwiecień 2014, 16:30   

Nie generalizuj firm bo jesteś w błędzie, porównaj sobie chociażby pilarki model, wartość i jakość paru firm - znanych firm i wyjdzie że olek w klasie chobby wcale aż taki zły nie jest, wielokrotnie dorównuje konkurencji ale ma też niższą ciut cenę, nie widzę sensu kruszyć kopii i tak jak szanuję stigę za kosiarki park czy al-ko za wertykulatory 38vlb tak każda firma ma dobre produkty i gorsze więc staraj się wskazać dobry wybór a nie "jechać po innych" - to jest przynajmniej przezemnie odbierane jako trollowanie
 
Agart 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 94
Wysłany: 8 Kwiecień 2014, 17:09   

Janek zawsze wie najlepiej - nikt go nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne :mrgreen: . Tylko jego maszyny są najlepsze - ale jakoś nie chce ich pokazać na żywo...
_________________
Sprzedaję i serwisuję sprzęt Solo.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 9 Kwiecień 2014, 07:47   

Agart napisał/a:
Janek zawsze wie najlepiej - nikt go nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne :mrgreen: . Tylko jego maszyny są najlepsze - ale jakoś nie chce ich pokazać na żywo...


OOOOO Pan Mądraliński się odnalazł,nawet nie wiesz o czy mowa to po co się odzywasz jak na oczy danego sprzętu nie widziałeś,siedż dalej tam gdzie jesteś bo jeszcze obciachu sobie nastrzelasz :-P :-P


Troku może przesadziłem z tym gorszym ale górna półka to na pewno nie jest,załóżmy że część to średnia a reszta niestety ta gorsza,jeden produkt nie równy drugiemu i naszym celem jest wskazanie lepszego jakościowo i gorszego towaru,nic nie poradzę że ja akurat staram się polecać ten lepszy towar i ty tego nie zmienisz bo tak niestety jest
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 9 Kwiecień 2014, 08:12   

panowie spotkajcie się dajcie sobie po razie i piszcie na temat
 
Agart 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 94
Wysłany: 9 Kwiecień 2014, 14:05   

Dla ciebie janku na pewno Pan.
Jak zwykle wszystko czego nie sprzedajesz jest do bani. A jak ktoś ma inne zdanie to potrafisz tylko opluwać. Zaprezentuj te rewolucyjne rozwiązania w swoich maszynach to podyskutujemy - a ty nawet boisz się powiedzieć gdzie je sprzedajesz. I to ma być wiarygodność? Swego czasu twierdziłeś, że active jest lepszy niż husqvarna - jakieś dowody na poparcie tej tezy? Może dasz komuś spróbować pracy tym cudem techniki?

I jak tam ta lista sprzętu, którego chcesz sie pozbyć? Zrobiłeś ją w końcu - bo dwa lata czekam... :mrgreen:
Jerzyk - janek adresu nie ujawnia - tajemnica państwowa :lol: .
_________________
Sprzedaję i serwisuję sprzęt Solo.
Ostatnio zmieniony przez Agart 9 Kwiecień 2014, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 9 Kwiecień 2014, 15:40   

Jeżeli chcemy zmienić czyjeś zdanie nie naruszając podstawowych zasad etycznych i moralnych należy przedstawić dowody, lecz jeżeli potrafimy tylko oplówać, wytykać i szydzić to jest indoktrynacja.
Jeżeli janek38 twierdzi że active jest lepsze od husqvarny to niech przedstawi dowody,

Najlepiej jednak zrobi jak zmieni zioło które pali albo zmieni dilera
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 9 Kwiecień 2014, 17:55   

Witam.Panowie może wrócimy do tematu? Czy nadal będziemy się licytowac które jest dobre,które lepsze ,a które najlepsze? To jest forum kosiarek? Czy forum MMA? Poważni ludzie, zachowują się jak dzieci. Janki,Agarty ,Andrzeje ,posiadacie wiedzę wiec pomagajcie tym którzy jej potrzebują.


Więc wracamy do tematu. :->

z poszanowaniem Henry 58 :-)
_________________
Henry58
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 9 Kwiecień 2014, 19:07   

Hehe odwieczna działka dealerów bronić swoich barw i ja to samo zrobię .Tak się składa że też znam jakość firmy Active i tu się zgodzę z Jankiem . Ale faktycznie musisz Janek mieć coś do Oleo-maca że tak go nie lubisz. Andrzeju bardzo ładnie napisane ale co ty możesz wiedzieć masz własny interes napisać to ładnie wygląda zrozum właścicieli sklepów. A z tym ziołem to naprawdę na miejscu wypowiedź... A ty sie Agart ciesz że ci logo zostanie na twoim zdjęciu.

Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 3 Maj 2014, 08:38   

Jako , że nie było finansów jeszcze nie kupiłem, dopiero teraz coś kupię. Kłócicie się nie wiadomo o co , wrzucacie kosy powyżej 1 tys a ja prosiłem do 500zł. I dalej nie wiem co kupić.
 
Agart 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 94
Wysłany: 4 Maj 2014, 12:47   

Bo do 500 zł co byś nie kupił to jedno i to samo będzie... Jedyna różnica jaką możesz się sugerować przy zakupie to dostępność części i serwisu. Wybierz to co masz blisko i gdzie wiesz, że będą mieli możliwość i chęci naprawy w razie "W".
_________________
Sprzedaję i serwisuję sprzęt Solo.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 4 Maj 2014, 13:13   

To może ja coś powiem ja kupiłem 4 lata temu kosę nac wlbc 520 za 500zł i powiem tak przez 4 lata żadnej awarii nie było olej stihla lany od początku przekładnia smarowana raz w sezonie po zimie odpala bez problemu po prostu nic się z nią nie dzieje jak na chińską kosę to naprawdę niezły wynik.
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 12 Maj 2014, 21:25   

moja agroma prawie po 2 latach od zakupu zaliczyla ostatnio pierwsze 3 godzinne koszenie bez zadnej awarii hehehe wypalila ładnie 2 zbiorniki ......korzystam z niej okazjonalnie ale mimo tych usterek z rezsta łatwych do samodzielnego usuniecia i tak jestem z niej zadowolony .....w koncu to sprzet nieprofesjonalny i za niewielkie pieniadze
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 19 Maj 2014, 11:18   

Ostatnie pytanie i zamawiam , serwis mam niedaleko.

Yl430
http://www.budujesz.pl/fa...km-yl430-61570/

rg427
http://allegro.pl/kosa-sp...4152399073.html

Wiadomo , tańsza lepsza :) ten rg ma napewno gaźnik walbro a yl430 ponoć zama.

Którą brać?
 
Dedal 
Dadal

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 141
Wysłany: 19 Maj 2014, 11:37   Re: Kosa spalinowa do 500zł

rustin napisał/a:
Witam wszystkich!

Potrzebuję kosy spalinowej do koszenia działki 10arowej na której buduje dom ( dom stoi w stanie surowym otwartym i garaż także mniej do koszenia :) ) . Jeszcze nie jest wyrównana działka i nie ma zasianej trawy dlatego kosa to jedyne wyjście aby parę razy do roku wykosić trawę itp co porośnie. Wiem , że budżet nie jest duży ale może coś doradzicie. Warunek musi być nowa.

I czy teraz to jest dobry okres aby kupić? Tzn , już prawie zima czyli po sezonie więc może cenny będą niższe?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.


Działka 1tys m2 to stosunkowo mały areał , około 1-2 godzin koszenia.
O ile łatwo doradzać dla działań profesjonalnych lub zarobkowych zakup drogiego sprzętu ... o tyle dla koszenia amatorskiego nie ma jednej dobrej rady i jedynie słusznej ścieżki decyzyjno-zakupowej.
W Twoim przypadku poradzę tak:
1. wypożyczanie z wypożyczalni kosy (50zł/doba lub 10zł/godzina). Jeśli masz blisko do wypożyczalni to spróbój kilka razy kilka różnych kos i potem będziesz decydował jaka moc, jaka marka itp
2. zakup używki z ogłoszenia lub platformy zakupowej. Za 50-30% ceny nowego produktu można kupić kosy 5-10 letnie. Jak masz farta to możesz za 500-1000zł kupic nowet markowy sprzęt, który jeszcze pochodzi u Ciebie kolejne lata bez większych napraw. W takim wypadku kupuj modele najbardziej popularne (np. FS 250, 350,), jak najmłodsze, takie z dostępem do części zamiennych przez najbliższe kilka lat.
3. kupujesz firmowe nówki ze średniej półki za 1300-1800zł: Solo, Oleo-Mac, Makita/Dolmar .... Może Dolmar/Makita 4-suw? teraz widziałem w Leroy Merlin Makitę za 1580zł (1,45KM)
4. kupujesz firmowe nówki topowych firm: Stihl, Husqvarna za 2000-3000zł
5. kupujesz jakiegoś "chińczyka" za 300-600zł i jak masz "farta" to pochodzi u Ciebie nawet kilka lat, a jak nie to będziesz szarpał się z dochodzeniem gwarancji, poszukiwał części i złorzeczył na siebie, że głupio oszczędzałeś i wierzyłeś, że można mieć tanią kosę na lata. Jeśli już tanio - to kupuj z jak najdłuższą gwarancją (np. w Lidlu kolega kupił rok temu kosę Florabest z 3-letnia gwarancją). http://www.youtube.com/watch?v=mXILyNfXlEE
Może warto popatrzeć na kosy Hortmasz
http://zibis.pl/kosa-hortmasz-bc-46.html
Upewnij się czy na pewno jest w pobliżu serwis! Aktywny serwis. Nie wiadomo jak za kilka lat będzie z dostępnością części do „chinoli”.
6. Podrównaj teren, kup tanią kosiarkę, ustaw wysoko koła i wykaszaj kosiarką. Może nic się jej nie stanie, jak nowa to przez 2 lata możesz próbować reklamować jakby coś. Jak szybko założysz trawnik to kosiarka przeżyje i nie będzie potrzeby kupowania nowej.

Pamiętaj, że kosa firmowa nawet wieloletnia jest do naprawienia lub odsprzedania za (70-50%) kwoty zakupu. A kilkuletni chińczyk nie ma praktycznie wartości handlowej.

Mój przypadek: mam ponad 1 ha nieużytków i pierwsze 3 lata kosiłem kosami z wypożyczalni (Hitachi 3KM, Makita 1,5KM 4-suw i FS250 2,2KM ), …… a potem z ogłoszenia wyłowiłem „perełkę” i kupiłem używaną kosę Alpina 2,7KM w cenie 350zł z szelkami Husqvarny. Apliną wykosiłem już 2 ha , czyli na wypożyczanie wydałbym minimum 200zł (4 dniówki x 50zł). W tym roku kosa powinna się spłacić.
  
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 19 Maj 2014, 11:57   

Dedal którą wybrać z podanych :)
 
Dedal 
Dadal

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 141
Wysłany: 19 Maj 2014, 11:58   

rustin napisał/a:
Dedal którą wybrać z podanych :)


Z którego punktu?
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 19 Maj 2014, 20:57   

ja bym łyknał tego drozszego faworyta ....ale pamietaj ze za ta kase to nie jest to sprzet profesjonalny ....
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 19 Maj 2014, 21:47   

W sumie ten hortmasz nie taki drogi ale czym się on różni od faworyta rg427 ? czy yl430 ?
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 20 Maj 2014, 11:30   

albo cym się różni taki victus
https://kosiarka.pl/produkt-kosa-spalinowa-victus-bc43-790.html#contentab
to też chińczyk a gaźnik chyba jakiś no name , bo nie walbro.
 
Dedal 
Dadal

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 141
Wysłany: 20 Maj 2014, 12:28   

Pewnie to chińczyki z tej samej fabryki, z różnymi naklejkami. Może w droższych lepsze śrubki zastosowali.
Jeśli zdecydujesz się na chińczyka - to z jak najdłuższą gwarancją (3 lata), pełną dostępnością do części zamiennych i z naklejką znanego polskiego dystrybutora .... i z serwisem za płotem.

A może pomyśl o Makita EBH341U 4-suw za 1200-1300zł. Lejesz czyste paliwo, ma oddzielny zbiornik na 100ml oleju, mniej smrodzi, ciszej pracuje ... ale prawdziwego jedn..cia nie ma. Kosiłem taką 0,8 ha przez 2 dniówki (to taka lekka pracowita pszczółka na trawy do 50-60cm). Za 5 lat można odsprzedać za 800-900zł.
Za 5 lat po chińczyku może nie być śladu.
  
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 20 Maj 2014, 16:40   

tylko pamietaj ze w chinczyku reguacja obrotow czy tez regulacja gaznika nie jest usluga wykonywana w ramach gwarancji .....przynajmniej u mnie w agromie tak jest .....

taka regulacja jest dosc czesto wykonywana ......i kosztuje ......
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Maj 2014, 02:20   

Nie kupuj taniej kosy . Kup droższą markową podkaszarkę . Zakładam , że dom wykończysz w terminie - powiedzmy-2- lat . Wtedy uporządkujesz sobie działkę , założysz trawnik , kupisz kosiarke , a dobra markowa podkaszarka przyda ci sie do pielęgnacji.
Zamiast niepotrzebnej wtedy kosy, która nie wiadomo czy będzie jeszcze pracować {a, pewnie nie} Taki areał swobodnie obrobisz dobrą podkaszarką.
Jeżeli nie masz pieniędzy , to tym bardziej nie stać cię na badziewie ....
To taki syndrom złotej zapalniczki . Jest droga , ale dbasz o nią , pilnujesz i służy ci 20 lat . Ale tylko z pozoru jest droga ! Dokładasz do niej tylko gaz i kamienie . Policz sobie , natomiast , ile przez ten okres wydał byś na "jednorazówki"
  
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 21 Maj 2014, 08:58   

pfp76 napisał/a:
Nie kupuj taniej kosy . Kup droższą markową podkaszarkę .



taka jest prawda
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 21 Maj 2014, 09:07   

edek264 to dlaczego sam używasz kosy za 250zł już któryś rok ? :)
wiem , że lepiej jakiejś porządnej firmy kupić bo oszczędność przy chińczyku jest pozorna. Ale jak widać na forum i w polsce , niestety nie zawsze można sobie pozwolić na wydatek rzędu 1-15tys aby wykosić raz na 3 tygodnie 4ary
 
Dedal 
Dadal

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 141
Wysłany: 21 Maj 2014, 09:41   

Może ów kolega kupił bo nie wiedział (nie wierzył), że niewarto, i że to duże ryzyko lub że problemiki co raz będą. A używa jej bo już kosę ma, a że ma "farta" to lepszy egzemplarz mu się trafił i jeszcze działa.
Sam napisal, że używa okazjonalnie (jak 2-3 godziny w roku to może wytrzyma i kilka lat) jak również napisał nam, że musi często regulować i płacić za to w serwisie. I pewnie jak mu tamta kosa definitywnie padnie - to już podobnej nie kupi, .... bo ma już własne przemyślenia oraz doświadczenie z tanim zakupem.

Jak ma być tanio i na lata to kup kosę stalową klepaną, bo z 1000m2 zmalało do 400m2 (jeśli do koszenia chwastów - to godzinka koszenia będzie). Lub spalinówkę marketówkę z Leroy lub Castoramy za 200zł i co awaria reklamacja i miesiąc oczekiwania na naprawę.
A może na te 400m2 to lepiej będzie podrównać nieco teren i zakupić lekką (nawet używaną za 100-150zł) kosiarkę elektryczną i wysoko ustawić noże.
  
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 21 Maj 2014, 09:53   

Większość ma być odkaszane od płotu dlatego kosa spalinowa.
W sumie , temat wyczerpany. Posłucham rad jerzyka i kupie yl430
 
Dedal 
Dadal

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 141
Wysłany: 21 Maj 2014, 10:14   

Zatem kup chińczyka takiego najlepiej recenzowanego przez serwisantów, i z jak najdłuższą gwaracją (można wyszukać takie na 3 lata) i pełną dostępnością do części.
UPEWIJ się że masz serwis w pobliżu, serwis aktywny od lat i na lata dla tej marki.
Jak planowałem w Leroy M. kupić piłę spalinową (chyba Partner) to obsługa sklepu podała mi adresy 2-ch pobliskich serwisów ... a jak zadzwoniłem do tych serwisów to mnie poinformowali, że to historia, że nie bawią się już w ten sprzęt.

Poczytaj tu i na pilarz.pl opinie użytkowników chińskich kos i z jakimś prawdopodobieństwem sobie ustalisz, które mają mniejsze ryzyko psucia.
Te 300zł to nie majątek wszak, kup i zdawaj nam relacje z satysfacji.

A jak masz blisko do Wrocławia to możesz porozmawiać i umówić się na oględziny z pewnym handlarzem z Milicza. Za 300-500zł kupisz tam kilkuletni bardziej markowy sprzęt, po remonciku , z krótką gwarancją.
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 21 Maj 2014, 20:47   

Cytat:

edek264 to dlaczego sam używasz kosy za 250zł już któryś rok ? :)


uzywam fakt ale sprzet nieco awaryjny...uzywam jej 2-4 razy w roku do koszenia trawy na 20a
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 22 Maj 2014, 08:09   

http://allegro.pl/kosa-sp...4222064550.html
Co to za kosa? chinol?

Dedal nigdzie nie ma na 3 lata gwarancji w marketach czy coś.
  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 22 Maj 2014, 08:15   

Montowana w chinach ale dla szwedzkiej korporacji. Róznica od masówki w procencie odpadów po montażu i testach i w jakości uzytych materiałów.Nie robione z gównoleum a z tego co powinno być .
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 22 Maj 2014, 09:08   

conri, a czym się różni ta od tej 320 ?
http://allegro.pl/kosa-sp...4241795794.html
Jeżeli taka stiga da radę i nie chińczyk to warto dołożyć 200zł chyba.
Serwis w całej Polsce przyjmie gwarancyjnie do naprawy?
 
Dedal 
Dadal

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 141
Wysłany: 22 Maj 2014, 09:10   

rustin napisał/a:
http://allegro.pl/kosa-spalinowa-stiga-sb-320-d-1-2-km-szelki-24h-i4222064550.html
Co to za kosa? chinol?

Dedal nigdzie nie ma na 3 lata gwarancji w marketach czy coś.


Kosy z Lidla (kosa Florabest?), Hortmasz (Skierniewice? - zadzwoń do nich).
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 22 Maj 2014, 09:20   

Nie ma teraz w lidlu a hortmasz ma 2 lata
 
Dedal 
Dadal

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 141
Wysłany: 22 Maj 2014, 09:21   

Stiga też daje 3 lat gwarancji?!
Stiga - to te lepsze chińczyki. Wyższa cena produkcji = mniej oszczędności = lepsza jakość = wyższa cena sprzedaży. Za 300-400zł kupisz "chińską plastelinę"
Taka Stiga serii 420 lub 44 powinna dłużej pochodzić.
 
Dedal 
Dadal

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 141
Wysłany: 22 Maj 2014, 09:28   

rustin napisał/a:
Nie ma teraz w lidlu a hortmasz ma 2 lata


Cytat z ich strony (napisali 3 lata na kosiarki, zadzwoń jak z kosami jest).
http://skierniewice.nasze...47183,t,id.html

Firma Hortmasz w swojej ofercie posiada wyłącznie sprawdzone urządzenia oraz wyroby renomowanych producentów maszyn ogrodniczych i maszyn do utrzymania terenów zielonych, z kraju i zagranicy. Od kilku też lat urządzenia sprzedaje pod własnym logo. Są to wysokiej jakości glebogryzarki, kosiarki, kosy spalinowe, odśnieżarki, zamiatarki, odkurzacze do liści, nożyce do żywopłotu.

Maszyny te są produkowane w Chinach, ale na zlecenie firmy Hortmasz i pod jej kontrolą jakości. Zatrudnieni przez Hortmasz inżynierowie po mechanizacji maszyn rolniczych, przed zleceniem produkcji w Chinach rozkładają na drobne części wybrane maszyny i stwierdzają, które elementy wymagają poprawy, bądź zastosowania lepszej jakości materiałów.

Każdy model kosiarki czy glebogryzarki przed ostateczną decyzją o dopuszczeniu do sprzedaży musiał przejść odpowiednie testy. Dzięki temu firma Hortmasz może zaoferować Klientom dobrej jakości towar za bardzo rozsądną cenę. Przekonani o jakości naszej oferty Hortmasz udziela, jako nieliczna firma w Polsce, gwarancji na 3 lata.
Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale gwarancja udzielana klientowi jest kosztem firmy. Kiepskiej jakości towar obciążyłby firmę finansowo i obniżył prestiż spółki.

Dlatego nie wszystkie przetestowane przez Hortmasz maszyny trafiły do obrotu. Hortmasz do sprzedawanych przez siebie maszyn zapewnia serwis napraw i części zamienne. Są one takiej samej jakości, jak te funkcjonujące w oryginalnych urządzeniach.
W tym przypadku ceny części zamiennych mają istotne znaczenie, bo szukając najtańszego zamiennika, można w praktyce słono przepłacić.

Na polskim rynku jest wielu małych importerów kosiarek, glebogryzarek czy odśnieżarek. Są to tak zwani sprzedawcy jednego sezonu, którzy najczęściej sprzedają przez internet. To oni wprowadzają na rynek słabe jakości produkty, często nie podają rzetelnie parametrów maszyn a potem znikają nie zapewniając części zamiennych. To z tymi chińskimi najtańszymi kupionymi okazyjnie maszynami klienci mają kłopoty. Z kolei inni importerzy stosują metody, by nie ujawniać kraju pochodzenia towaru, to znaczy nie informują, że oferowany towar został wyprodukowany w chińskiej fabryce na ich zlecenie. W instrukcji obsługi wskazują swój adres jako kraj pochodzenia, jakby produkt został wyprodukowany w polskiej fabryce, której faktycznie nie ma. I tu wprowadzają klientów w błąd.

Osobny rozdział, że polskie prawo na to pozwala.
Jeszcze inni jako kraj pochodzenia na etykietach produktów importowanych z Chin wpisują symbol PRC (People Republic of China) dla wtajemniczonych jest to skrót z języka angielskiego Chińska Republika Ludowa, zamiast wpisać zwyczajnie wszystkim znane made in china. Robią to celowo, ponieważ potem nieuczciwy sprzedawcy wmawiają nieświadomym klientom, że towar został wyprodukowany w Czechach lub w Chorwacji.

Mamy maszyny i sprzęt ogrodniczy dla klientów, którzy rzeczywiście poszukują europejskich producentów, ale ceny są dwukrotnie wyższe niż te z Chin. Dlatego jeśli ktoś oferuje polską czy czeską maszynę w cenie porównywalnej do chińskich produktów to znaczy, że nie podaje uczciwie kraju pochodzenia. Średnia płaca w Polsce, czy w Czechach jest kilkakrotnie wyższa od tej chińskiej, stąd różnica w cenach powinna być istotna i to na logikę klient powinien już wiedzieć.
W Hortmaszu, jeśli klient życzy sobie urządzenie europejskiego producenta, to takie faktycznie dostanie, ale musi się liczyć z wydatkiem.
Jeśli zaś ktoś będzie chciał kupić dobrej jakości sprzęt za rozsądną cenę, to sprzedawcy Hortmaszu zaoferują mu odpowiednie urządzenie i uczciwie przedstawią parametry techniczne.

Takie zachowanie procentuje, bowiem klienci Hortmaszu do nas wracają i polecają nas kolejnym. Informacje, że kupiony przed laty w Hortmaszu sprzęt nadal pracuje, a ten marketowy już dawno się zepsuł, motywują pracowników i zarząd firmy Hortmasz do dalszego wysiłku o zadowolenie klientów.

Firma stale dostosowuje swoją ofertę do rosnących wymagań współczesnego rynku. Za długoletnie i profesjonalne działanie na rynku polskim otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Ostatnio, w 2009 roku został Mistrzem w kategorii firmy ogrodnicze w konkursie organizowanym przez Marszałka Województwa Łódzkiego. Również w 2009 został laureatem ogólnopolskim w konkursie AGROLIGA w kategorii firmy związane z obsługą rolnictwa. Tę nagrodę Zarząd Spółki otrzymał w 2010 r. z rąk Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Z kolei w 2013 roku Hortmasz zdobył tytuł Złotej Siódemki branży ogrodniczej w kategorii maszyny ogrodnicze.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy w Strobowie.Obecnie trwamajowa promocyjna sprzedaż w cenach bez VAT. Klienci, którzy w tym sezonie dokonają zakupu kosiarki, otrzymają gwarancję na 3 lata.
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 22 Maj 2014, 09:38   

Hortmasz ma 24miesiące
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 22 Maj 2014, 09:42   

radze jeszcze zwroc uwage na te gwarancje czyli co i jak ...najlepiej door to door i co wchodzi w zakres gwarancji ...bo chinskie kosy to raczej nie maja rozbudowanych serwisow ...z reszta jak nawet dasz na serwis to oni maja 14 dni na rozpatrzenie usterki reklamacji .....

z drugiej strony masz wszdzie pelno czesci za male pieniadze i spokojnie sam mozesz dokonywac tych napraw......ze juz o dokladnym skreceniu chinczyka nie wspomne bo ja po pierwszym koszeniu zgubilem 1 srubke od obudowy tlumika i rozkrecilo sie mocowanie gaznika do korpusu
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 22 Maj 2014, 09:50   

edek264, ale teraz o czym mówisz o agromie? Tej stidze?

Dzwoniłem na serwis niedaleko mnie i serwisują kosy krysiaka,stiga i powiedział , że agromy też.
 
Dedal 
Dadal

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 141
Wysłany: 22 Maj 2014, 09:55   

rustin napisał/a:
Hortmasz ma 24miesiące


Może teraz tak.
Ty mieszkasz w Lublinie?
Masz kilku sprzedawców i serwisantów Hortmasza w regionie. Pooglądaj, porozmawiaj, doradzą - odradzą ...... to lepsze niż klepanie w klawiaturę (help, help .....)
http://www.hortmasz.pl/Info/Services.aspx

Stiga zapewne też ma w pobliżu serwis/ serwisy.

kosy do 500zł Agroma, Krysiak, Demon, Einghell, Leader, NAC ..... itp to niższa półka (+/- "plastelina")
Stiga, Hortmasz, Al-Ko te za 600-1000zł to ciut lepsze chińczyki, pod większe oczekiwania = niska średnia półka. Droższe modele za 1,2-2tys zł = średnia półka.
O droższych kosach nie piszę bo Ciebie to nie interesowało wogóle.
Kupuj wyłącznie w sklepo-serwisie, bo wówczas reklamujesz w sklepie jak coś poważnego, a sklep może zwrócić/wymienić/ do dostawcy. Serwisant nie.
Tylko sklepo-serwis z wieloletnimi tradycjami. i negocjuj cenę, wyjdzie ciut drożej jak witrualnie, a można pomacać, oblukać , wypytać się czy ma ciągły dostęp do części zamiennych, co poleca z tych tanich ..... lub potem w razie ewidentnych problemów wiesz gdzie i kogo bezpośrednio i osobiście za "krawat chwycić" !

Ja bym kupił Makitę lub Dolmar 4-suw 1,5KM za 1300zł. Ona po 5-7 latch będzie jeszcze do odsprzedania za 700-800zł. Czyli koszt kosy około 100zł za rok pracy.
  
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 23 Maj 2014, 15:38   

Kosa zamówiona. Faworyt RG427 , serwis mam niedaleko i ponoć ma gaźnik walbro więc się na nią zdecydowałem . Głównie za radą jerzyk, i dzięki mu bardzo za nie i za wyrozumiałeś. Wam wszystkim też. Oby się sprawowała. Pozdrawiam
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 23 Maj 2014, 21:16   

jakos to bedzie :)
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
rustin 

Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 104
Wysłany: 29 Maj 2014, 09:15   

Kosa przyszła, wygląda , że wszystko jest ok. Jedynie mam mieszane uczucia do tej plastikowej osłony co jest na wale , co się wiesza kosę itd. Jakiś ten plastik taki kiepski, oby nie pękł bo nie będzie na czym kosy wieszać :)
Reszta w porządku, nasmarowałem przekładnie i do dzieła.
Miałem problem z odpaleniem, włączyłem na ssanie i ciągnąłem ( jak się ciągnie za rozrusznik to słychać takie dzwonienie ) za rozrusznik , nie chciała odpalić. Dopiero jak zablokowałem gaz to odpaliła ale od razu gasła , dusiło ją. I taką parę razy , to ze ssaniem , to bez , to z gazem to bez i odpaliła. Po tym jak odpaliła , musiała chwilę pochodzić bo po dodaniu gazu dusiło ja i głowica sie nie kręciła ( mam w domu jeszcze starą hechta i ona tak nie ma ) , mam też wrażenie jakby nie kosiła na pełnym gazie mimo , że linka jest do końca na gaźniku. Taki przytłumiony dźwięk, może tak ma być.
Muszę nauczyć się ją odpalać i będzie dobrze, piłę stihla włączam ssanie, ciągnę ze 2 razu aż słychać jak za dudni , wyłączam ssanie i odpala :)

Duży plus dla amortyzacji, na rączkach nie ma praktycznie żadnych drgań w porównaniu do hechta

Gaźnik zamontowany to jakiś wynalazek o nazwie walbro wyk 370

Już wiem , jaki błąd robiłem przy odpalaniu zimnego silnika. Nie blokowałem manetki gazu
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum