Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Active kosy spalinowe
Autor Wiadomość
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 19 Sierpień 2010, 13:34   Active kosy spalinowe

Czy sprzedaje ktoś kosy Firmy Active ? słyszałem że to bardzo porządny sprzęt,miał juz ktoś z takim sprzętem do czynienia?podobno zaczynają wypierać Oleomaca bo są lepsze.
Zastanawiam sie czy czasami z nimi nie pohandlować,podajcie jakies konkretne opinie
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
Ostatnio zmieniony przez janek38 19 Sierpień 2010, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26 Sierpień 2010, 20:47   

wiesz Janek zależy co sie ma na myśli z tym wypieraniem. Jak na razie to zauważyłem to markowe sprzęty zaczynają wypierać sprzęty typu NAC lub super badziewne podróbki sprzedawane obwoznie przez Rumunów pod nazwą Stool
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 27 Sierpień 2010, 14:10   

Z tego co wiem to nie można porównywać Nac-a do Acitivy bo Nac to szmelc i z tego co mi wiadomo to Ativa ma bardzo dobre kosy spalinowe(nie SCHIŃSZCZONE) i podobno lepsze od Oleomaca który jak już wiemy poleciał z jakością na łeb.

Chciałem zapytać czy ktos takim sprzętem już handluje i jak to się ma do rzeczywistości bo zamierzam bardziej zainteresować się tą Firmą
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 27 Sierpień 2010, 16:45   

janek38 napisał/a:
Ativa ma bardzo dobre kosy spalinowe(nie SCHIŃSZCZONE) i podobno lepsze od Oleomaca który jak już wiemy poleciał z jakością na łeb.

jakość jest adekwatna do ceny, każdy chce mieć profesjonalny sprzęt w cenie amatorki i dlatego producenci aby sprzedać pogarszają jakość swoich produktów, na życzenie klientów oczywiście a potem zdziwienie " kiedyś miałem OM i chodził 15 a teraz się zepsuł po 2 latach" ale jakbyś zapłacił relatywnie tyle co 15 lat temu to pewnie by też tyle samo chodziła, tak samo jest z innymi firmami pamiętacie pilarki stihl 017 a obecne 170 to już nie to samo itd itp. ...
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 27 Sierpień 2010, 16:50   

janek38 napisał/a:
Chciałem zapytać czy ktos takim sprzętem już handluje i jak to się ma do rzeczywistości bo zamierzam bardziej zainteresować się tą Firmą

zainteresuj się też tą firmą
http://www.shindaiwa.pl/
Sprzęt warty grzechu nie wiem czy ktokolwiek robi lepszy.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 28 Sierpień 2010, 06:56   

Zastanawiałem się swego czasu nad Shindaiwą ale jak dla mnie Firma która jest importerem nie jest godna zaufania,brak centralnego serwisu w Polsce,brak wszystkich części,moce po zawyżane czyli "mały przekręcik"hehe,osobiście wybrałem Zenoah także dzięki za porade ale na pewno nie skorzystam tym bardziej że nie jest to wcale taki dobry sprzęt bo psuje się również,tak na marginesie znajomy czeka już ok 1-roku na część do kosy sprzedanej w Polsce przez jednego dealera i tej części nie ma
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 28 Sierpień 2010, 10:01   

Witam, i tu się zgadzam z wypowiedzią Janka38.
_________________
Henry58
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 30 Sierpień 2010, 08:40   

Cieszy mnie to że sie ze mną zgadzasz Henry,jeżeli się orientujesz w temacie(a podejrzewam że tak)to sam wiesz że jest jeszcze dużo ważnych aspektów dla których lepiej tego sprzętu Shindaiwy nie brać ale to już temat nie na forum bo to są sprawy za kulisowe.

żasięgnąłem języka w spawie Active , znajomy sprzedaje juz ten sprzęt 3 lata i twierdzi że kosy wymiatają nawet bardziej znane Firmówki tylko nie wiem czy mu wierzyć czy nie więc
dalej czekam na jakieś opinie w sprawie Active

"ktokolwiek widział ktokolwiek wie"
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 30 Sierpień 2010, 18:48   

Witam, i znowu podzielam zdanie Janka38 :->
_________________
Henry58
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 31 Sierpień 2010, 18:26   

Active czy są lepsze czy nie lesze to nie wiem ale na pewno jesli chodzi o sprzedaż to prędzej sprzeda się Oleo-mac-a niż Active co do awaryjności to też nie ma co porównywać bo jest duzo mniej tego na rynku niż Oleo-maców.
Co do Shindaiwy to znajomy wziął się za to i sprzedał całe nic, mysle żę z powodu dość wysokich cen i brak renomy marki.
 
ogrodomaniak 

Dołączył: 29 Sie 2015
Posty: 1
Wysłany: 20 Styczeń 2016, 10:56   

Prawda jest taka, że Oleo-Maców sprzedaje się więcej bo polski dystrybutor ładuje kupę kasy w marketing i przez to marka ma coraz to lepszą rozpoznawalność. Przez to marki mniejsze, które takich zasobów finansowych nie posiadają muszą się napracować przez wiele lat aby taki poziom rozpoznawalności jak OM osiągnąć.
Dla osób zastanawiających się nad zakupem kosiarek Active: maszyny sprzedaję od kilku lat. Zaznaczę, że nie jest to hit sprzedażowy bo to produkt specyficzny dla wymagających klientów a i do najtańszych nie należy. Jednak pod względem takich newralgicznych aspektów technicznych jak napęd (mechanizm różnicowy z napędem w kąpieli olejowej), korpus (pancerne stalowe i odlewy z aluminium) i niemalże brykietowe nabijanie trawy do kosza (sucha i mokra) te kosiarki miażdżą konkurencję. Mówi się, że nie ma obecnie kosiarek na lata ponieważ to rynek wymusił na producentach konieczność ładowania w sprzęty elementów, które będą się szybciej zużywać aby napędzać sprzedaż. Taka sytuacja nie ma miejsca przy kosiarkach Active. Co do serwisu - prawda, kuleje pod względem sieci punktów i często trzeba zwracać się do dystrybutora. Jednak części były, są i będą bezterminowo dostępne. Mam nadzieję, że sytuacja z biegiem lat ulegnie poprawie. Dodam tylko dla zachęty i z ręką na sercu, że na kilkanaście sprzedanych do tej pory kosiarek nie miałem ani jednej sprawy reklamacyjnej poza 1 zgłoszeniem, gdzie przy nowej kosiarce telefonicznie poinstruowałem klienta jak napiąć linkę napędu i skontrować nakrętką aby napęd był bardziej responsywny.
Tyle w tym temacie. Mam nadzieję, że rzuciłem nieco blasku na temat sprzętu Active.
_________________
Chętnie zarażam wiedzą i doświadczeniem. Liczba nosicieli nieustannie wzrasta :-)
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 21 Luty 2016, 18:49   

Widzę że temat odżył po latach.

Napiszę tak sprzęty Active są OK ale są to produkty niszowe w Polsce i podobnie jak np Shindaiwa lub Echo. Też nie oznacza tego że jak są to jakościowe sprzęty to można sobie kupić najniższy model koszy lub pilarki i kosić hektary.

Znam przypadek gdzie koleś kupił sobie kose Active 2.0 i myślał że to oznaczenie mocy i kosił nią hektary i niestety kosa poległa a części do naprawy przewyższyły wartość kosy.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 28 Luty 2016, 14:24   

Tu powoli relacje się zmieniają ,w kosach niektórym się sprzedaje więcej Activy niż Oleomaca i są zadowoleni z podjętej decyzji,tym bardziej że Active wszystkie części i podzespoły robi w europie i nie ma nic wspólnego z chińczykami a inne firmy robią części w chinach i składają w europie w całość i tu jest różnica
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 28 Luty 2016, 19:07   

Co do maszyn Active mam jednoznaczne odczucie - zerowy serwis ale jakość jest ok ale klient oczekuje jednak więcej prócz jakości oczekuje serwisu a tu nogi kuleją jak na razie, mam nadzieję że Rysiu Radom się z tym upora i się to zmieni.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 29 Luty 2016, 20:43   

Zerowy Serwis powiadasz ? Ja mam serwis do Active ale szczerze to mógł bym go nie mieć i nic by sie nie stało bo klienta widze tylko po smar olej i zyłke. Apropos osprzęt maja też dobrej jakości !!!\

Ale za to nie ma u mnie w mieście serwisu Toro i co teraz mogę pisać ze TORO MA SŁABY SERWIS ??? alfo i omego ?
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 29 Luty 2016, 21:20   

Toro ma serwis, jak jest potrzeba to części są na wczoraj a nie na za miesiąc
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 29 Luty 2016, 21:23   

więc leszku jak znajdziesz lepszą dostępność części jak w Toro to się odzywaj bo jak ja znam a znam się to nikt tak szybkiej dostawy nie gwarantuje
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 1 Marzec 2016, 20:50   

Słuchaj no strasznie mylisz pojęcia ja nie napisałem ze active ma lepszy servis tylko że ten serwis istnieje i nie ma z nim problemu bo ty piszesz że jest zerowy a wiesz że nie jest !! wiec edytuj swoje posty i pisz na temat a nie kłam w żywe oczy bo ludzie to czytają.

HAHAHAH najlepszy serwis... do niedawna twierdziliście wspólnie z kolegami że toro to sprzęt który się nie ma prawa psuć a tu się okazuje że jednak tak nie jest ... A wręcz pewnie jest na odwrot jeżeli tak sie w serwisie wyspecjalizowali
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 2 Marzec 2016, 19:22   

Leszku dostępność części a serwis to są dwie różne bajki, toro ma części na tzw. gwizdek bo obsługuje maszyny komercyjne, golfowe i amatorskie i jak klientowi pasek czy nóż jest potrzebny to jest a w active to już bywa różnie, znam to z autopsji parokrotnie w poprzedniej pracy szukałem podzespołów do activy i zawsze trzeba było czekać.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 2 Marzec 2016, 22:20   

Andrzeju rozumiem cie ale użycie słowa "zerowy" w tym przypadku ma się nie na miejscu a mimo to piszesz tak a nie inaczej i to jest porażające!!
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 3 Marzec 2016, 13:31   

troku napisał/a:
więc leszku jak znajdziesz lepszą dostępność części jak w Toro to się odzywaj bo jak ja znam a znam się to nikt tak szybkiej dostawy nie gwarantuje


Nie schlebiaj sobie bo sporo Firm ma części na teraz a i tak nie macie 100% części do swoich maszyn w kraju od ręki więc nie jest to nic specjalnego ale dalej staraj sie wynieść Toro ponad wszystkich może się uda bo temat z częściami nie wypalił
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 5 Marzec 2016, 23:51   

do Active są w większości sprzętów drogie części.

Znajomy kupił kosę Active 2.0 i po 3 sezonach padł gażnik a cena nowego to ponad 400zł czyli bardzo drogo.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 6 Marzec 2016, 17:13   

No tak znajomy popatrz a to nie dałeś znajomemu rabatu ? to by taniej zapłacił.
model 2.0 powiadasz ?
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 6 Marzec 2016, 19:55   

Z całym szacunkiem Panowie, ale gdybym ja szukał kosy to szukałbym opinii wśród użytkowników, bo wy sprzedawcy zawsze będziecie zachwalać swój produkt bez względu na to jaki by nie był.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 6 Marzec 2016, 21:01   

problem w tym że tu właściwie mamy samych sprzedawców, a najgorsze jest to że każdy od innej marki :D Nie da się na tym forum zaczerpnąć niezależnej opinii...
_________________
Niezależny diler dobrej rady
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 7 Marzec 2016, 18:32   

Ten sprzęt sprzedaje się lokalnie , głównie z polecenia albo zaufania do sprzedawcy.

Dlatego też ciężko będzie znaleźć też i użytkownika(forumowicza) który szuka czegoś(części porady naprawy ) w necie.

Tak jasne każdy chwali swoje bo każdy w swoim ma cos naprawde dobrego i to poleca ale nie ścierpię celowego marketingowego obrażania firmy i ich produktów kosztem podniesienia jakości swojej i swojego go produktu.

Nie zawsze opinia użytkownika będzie wymierna. Nie raz testowałem klientów z eurotekami,nacami itp. etc. itd. Panie jak chodzi ile już wycieła nie zamienił bym na żadną.
Pytanie moje : w takim razie co jej jest?
Klient: nie pali...
I się okazuje że już po pierwszych oględzinach widać ze nie pierwszy to jej serwis no i taki klient napisze na forum ze te kosy są super !!!
Sytuacja gdzie klient posiada markową kosę i notorycznie leje do niej brudne paliwo (zanieczyszczenia , woda , ) wraca za chwile na czyszczenie gaźnika lub wymianę go jasne że napisze potem że moja markowa kosa nadaje się do du..
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
  
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 8 Marzec 2016, 08:29   

konradviking napisał/a:
problem w tym że tu właściwie mamy samych sprzedawców, a najgorsze jest to że każdy od innej marki :D Nie da się na tym forum zaczerpnąć niezależnej opinii...


Prawda jest gdzieś po środku,ja przy zakupie traktorka częściowo zasięgałam opinii tu i to od sprzedawców,radzili różnie i wybrałam to co uznałam za normalną poradę popartą własnymi spostrzeżeniami i się nie oszukałam,więc są tu też normalni sprzedający którzy nie tylko przekładają własny interes ponad wszystko
  
 
Przemekc1 

Imię: Przemekc1
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 10
Wysłany: 22 Maj 2017, 18:36   

Czy ktoś posiada listę punków serwisowych firmy Active? Interesuje mnie rejon małopolski. Jestem dosyć przekonany do zakupy kosiarki tej firmy, ale nie mogę znaleźć żadnego punktu serwisowego.
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 22 Maj 2017, 19:34   

bliski serwis to jeden z wyznacznikow do zakupu danej marki kosy
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 22 Maj 2017, 20:24   

serwis prawie nie istnieje części brak na dostawy prostych części serwisy czekają po 2 -3 tygodnie
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Maj 2017, 08:25   

Możesz spokojnie kupować,sprzęt produkowany przez Włochów i we Włoszech ,jak masz kogoś blisko to u niego a jak nie to przez internet,części masz dostępne bez problemu chociaż te kosy raczej się nie psują same,sprzedaż części do nich to margines tylko tacy jak jerzyk nie mający styczności z nikim z poza swojego podwórka(poza swoim psem) piszą takie pierdoły nie poparte niczym,ale nikt poważnie tego nie traktuje
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 23 Maj 2017, 10:34   

to wytłumacz mi dla czego adapter noża do kosiarki Activ który zamówiłem 15 maja emailem: wysłanym na radner@radner.pl do dzisiaj nie doszedł pomimo kilku rozmów tel. i obiecanek że dzisiaj wysyłają ???
sprzęt może i przyzwoity ale podstawowych części brak. :evil:
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Maj 2017, 10:46   

I bardzo dobrze,więcej klep bez sensu jęzorem to w ogóle nic nie dostaniesz,popieram firmę Radner widocznie przeglądają forum i widzą co piszesz,my problemu z częściami nie mamy żadnego chociaż tych części zamawia się tyle co kot napłakał bo nie ma potrzeby
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 23 Maj 2017, 11:08   

więc skoro nie ma części to sprzęt możesz sobie wyzłomować
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Maj 2017, 11:24   

Dla mnie są a dla ciebie nie ma czyż to nie dziwne?taki z ciebie sprzedawca do dupy że robisz sobie wrogów wśród importerów a póżniej chcesz części :mrgreen: i narzekasz że ich nie dostajesz,z gipsu sobie teraz zrób
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 23 Maj 2017, 15:02   

dla ciebie też nie ma bo mam kolegów którzy mają umowę handlowo serwisową z radnerem a części nie mają więc idź się leczyć najlepiej na na nogi bo na głowę to pewnie za późno.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Maj 2017, 16:44   

Ojej faktycznie masz kolegów??,a może chciał byś ich mieć,bo jak na razie to cie olewają, piastę do Active wysyłałem klientowi tydzień temu i dla mnie była :mrgreen:
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Dorah02 

Dołączyła: 30 Lip 2017
Posty: 1
Wysłany: 30 Lipiec 2017, 11:44   

janek38 napisał/a:
Z tego co wiem to nie można porównywać Nac-a do Acitivy bo Nac to szmelc i z tego co mi wiadomo to Ativa Simulation de rachat de crédit ma bardzo dobre kosy spalinowe(nie SCHIŃSZCZONE) i podobno lepsze od Oleomaca który jak już wiemy poleciał z jakością na łeb.

Chciałem zapytać czy ktos takim sprzętem już handluje i jak to się ma do rzeczywistości bo zamierzam bardziej zainteresować się tą Firmą

Hi all, I love this forum
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum