Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Woda dla myjki
Autor Wiadomość
zozol 

Wiek: 56
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 19 Czerwiec 2014, 21:43   Woda dla myjki

Witam wszystkich, czy na forum mamy jakichś hydraulików? Chciałbym się poradzić w następującej sprawie. Sprawiłem sobie myjkę ciśnieniową i kombinuję żeby ją zasilić wodą ze studni, w której pływa sobie pompa zanurzeniowa membranowa. Pompa od kilku lat służy do podlewania ogrodu, jej wydatek powinien pokryć zapotrzebowanie myjki (porównanie parametrów). Widzę tylko jeden problem, mianowicie, myjka pracuje z różnymi przerwami a pompa daje cały czas. Jest to zwykła pompa bez żadnych zabezpieczeń, dlatego może w końcu się uszkodzić przy wzroście ciśnienia w wężu. Myślę nad tym żeby skonstruować swego rodzaju bypass. Na tę chwilę przychodzi mi do głowy pomysł zastosowania na wężu ogrodowym, np. jakiegoś zaworu bezpieczeństwa, najlepiej z regulowanym ciśnieniem otwarcia. Mógłby być zamontowany na tym odcinku jeszcze w studni, ponad lustrem wody, żeby woda mogła w razie czego psikać z powrotem. Czy jest to w ogóle wykonalne z ogólnie dostępnych akcesoriów i armatury hydraulicznej? Może ktoś stworzył podobny wynalazek i zechce się podzielić wiedzą? A może jakiś inny pomysł, bo ja przeglądam sieć i nie mogę nic konkretnego znaleźć. Oczywiście im prościej by było tym lepiej (taniej). Za wszelkie porady będę wdzięczny, pozdrawiam.
  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 19 Czerwiec 2014, 22:11   

Jest taki "patent" który sprawia ze pompa pracuje hydroforowo. Przy nabiciu cisnienia w wąż wyłacza się , gdy nastepuje pobór zaczyna pracować. Mam zamontowane to BRIO2000 na pompie ogrodowej ale nie zanurzeniowej. (typu Jet, Gardena. Omnigena) Fajnie działa bo proacuje tylko ggdy jest otwarty pobór. Np na czas mycia rąk , podlewania. Jedyny warunek przy zasilaniu w wodę myjki - konieczny filtr wstępny przed wejściem do myjki. Piasek i drobiny rujnują turbinę
 
zozol 

Wiek: 56
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 19 Czerwiec 2014, 23:15   

"Zastrzygłem uszami" na tę odpowiedź, znaczy jest jakaś nadzieja. Ale wpisuję to hasło BRIO2000 i wychodzą jakieś cuda wianki, nic na podobny temat. Gdzie o tym poczytać, jak to działa i gdzie kupić?
  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 19 Czerwiec 2014, 23:25   

Może nazwa się zmieniła. To włoskie urządzenie. Bywa podobne w Ciastoramie.Jak będę na działce to zrobię fotki. Kilka dni cierpliwości.

To w linku jest z francuskiego rynku

http://www.pompes-h2o.com...-brio-200m.html

ale moje takie samo .Pracuje w pozycji pionowej.
  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 19 Czerwiec 2014, 23:36   

wpisz w Goo..e Brio 2000 i jest masa recordów
choćby http://sklep.ekopomp.pl/s...ik-brio-2000-mt
  
 
zozol 

Wiek: 56
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 20 Czerwiec 2014, 20:27   

I to będzie to co załatwi sprawę. Teraz jak wiem czego szukać, to rzeczywiście jest tego trochę w sklepach. Nawet nie wiedziałem że takie rzeczy istnieją. Na OLX też jest w tej chwili to urządzenie za 70 zł, kilkakrotnie mniej niż w sklepach. Nie udaje mi się wkleić linka, czy to o to chodzi? Bo cena podejrzanie niska. A za konkretną pomoc klikam "pomógł".
  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 20 Czerwiec 2014, 20:57   

tanio - może było rozkręcane i zmieniane "nastawy". Jeśli sprzedający potwierdzi 100% sprawność, warto brać.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum