Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kiedy warto pomyśleć o odśnieżarce?
Autor Wiadomość
robert

Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 3
Wysłany: 3 Styczeń 2007, 23:23   Kiedy warto pomyśleć o odśnieżarce?

Kiedy warto pomyśleć o zakupie odśnieżarki? Czy do potrzeb prywatnych (domy prywatny) jest to przydatne? Jakie są opinie osób które zakupiły odsnieżarkę?

pozdrawiam
Robert
 
Michał2897 
:)

Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Październik 2007, 19:02   

Proponuje zakupić odsinieżarkę na jesień. Aby ją przygotować do zimowej pracy, a ile masz metrów odśnieżania? jeżeli z 300m kwadratowych to proponuje kupić odśnieżarkę
_________________
Pozdrawiam. Michał
 
wargo 
Administrator
Robot nadzorujący

Imię: Wojciech
Wiek: 29
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 64
Wysłany: 2 Październik 2007, 19:06   

Musi tez być odpowiedni teren.
 
 
Michał2897 
:)

Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Październik 2007, 19:21   

Teren to swoją drogą. tylko musi być oczyszczony z kamienic butelek itp. bo jak odśnieżarka natrafi na kamień to może zostać uszkodzony wirnik zgarniający śnieg. A co do terenu to dorze żeby nie był pod górke. Wjeżdżanie jakim kolwiek sprzętem pod górke jest ZABRONIONE!! - zabronione dlatego że zazwyczaj do odśnierzarek są stosowane silniki 4-suwowe nie można nimi podjeżdżać pod górke dlatego że nie ma wtedy smarowania na tłoku i silnik sie zaciera, wtedy w komorze cylindrycznej tłok pracuje na suchej gładzi cylindra do czego potem do chodzi zatarcie silnika
_________________
Pozdrawiam. Michał
 
grzehu82 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29 Wrzesień 2008, 19:39   

Dlatego do profesjonalnego sprzętu pracującego na pochyłościach montowane są silniki dwusuwowe smarowane mieszanką paliwo-olej :)
_________________
gRZEHU
Wolf Garten Scoter SV4
Partner P53-825DWAR
Laweta Toro 483 + B&S 825
Homelite ST 385 i kawałek ogrodu
 
 
goszcz 
goszcz

Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 23
Wysłany: 4 Lipiec 2009, 09:24   

Jak masz duży ogród, to nie zastanawiaj się, tylko kupuj odśnieżarkę! Mój ojciec kupił w tamtym roku, odśnieżał też na pochyłych terenach i wszystko super. warto w to zainwestować. lepiej więcej wydać niż być potem niezadowolonym.
 
mipel 

Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 10
Wysłany: 16 Kwiecień 2012, 11:31   

odśnieżarka przyda się zawsze wtedy kiedy mamy sporą powierzchnię. oczywiście jest wiele osób, które zimowe odśnieżanie traktują jako tzw. work out zamiast treningu na siłowni, ale to po pewnym czasie się znudzi;) jeśli mamy tylko krótki chodnik do odśeniżenia to raczej nie będzie opłacalne inwestować w odśnieżarkę, a więc kilkaset metrów to już zupełnie wystarczająca powierzchnia.
 
matek444 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 10
Wysłany: 3 Czerwiec 2012, 15:03   

Zależy jaka powierzchnia, chociaż ja preferuję ręczna odśnieżarkę :D. Zawsze tam trochę przypakujesz, ale jak naprawdę masz duży teren to warto ją zakupić. Zakupu należy dokonywać tak między Wrześniem a Październikiem, ażeby przygotować ją do pracy.
 
ciekawolog 

Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 2
Wysłany: 18 Wrzesień 2012, 13:51   

Ja kupiłem taka odśnieżarkę http://ogrodosfera.pl/Odsniezarka-elektryczna-HE4 w zeszłym roku, jestem z niej bardzo zadowolony, chodź tak naprawdę odśnieżam tylko kostkę przed domem i podjazd do garażu, ale naprawdę jest duuuzo szybciej i przyjemniej niż łopata.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 16 Październik 2013, 15:54   

Ludzie, kupujcie odśnieżarki teraz!

Jak sypnie śniegiem ceny polecą błyskawicznie w górę, a pomimo tego nie dla wszystkich wystarczy. Z braku laku i odśnieżarek pokupujecie w marketach maszyny, co się nadają na wystawę i do porównywarki cenowej, ale nie do odśnieżania. Koniec końcem i tak śnieg odgarniać trzeba będzie łopatą.

Kto myśli o odśnieżarce, teraz jest odpowiednia chwila.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Racibor
[Usunięty]

Wysłany: 24 Październik 2013, 14:59   

No i dobrze, łopatą przynajmniej jest zdrowo dla organizmu, zawsze to ruch fizyczny :D Naganiasz na te odśnieżarki jak Żyd na cebulę :-P
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 24 Październik 2013, 21:03   

Tak nie wiem ile masz lat ale starszym osobom też dasz łopatę? albo kobietom
Puknij się w łeb racibor świat poszedł do przodu ale widzę ty sztywny uparty łopatą jeszcze pewnie z biedronki bo szkoda.

A co do odśnieżarek to jasne że teraz dostaniemy lepszy rabat niż jak napisał kolega jak sypnie śniegiem to już ze sprzedawcą nie potargujemy chyba ze na koniec sezonu :)
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Październik 2013, 13:18   

Racibor, pytanie było jaki czas jest najlepszy na zakup odśnieżarki i kolega Marcin dobrze powiedział, teraz zanim spadnie śnieg. Jeśli ktoś może poczekać to również dobrze będzie po sezonie.

Zapytam jeszcze Ciebie o jedno, masz samochód? Wiesz, że bez samochodu zdrowiej? :D
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Blanka87
[Usunięty]

Wysłany: 30 Październik 2013, 14:54   

Starsi ludzi to niech siedzą w domu i dadzą młodym szansę pomachać łopatą 8-)
 
botanik 

Dołączył: 27 Wrz 2013
Posty: 5
Wysłany: 23 Grudzień 2013, 10:54   

Ja wybrałem model Toro 38273 z oferty odśnieżarek dostępnej pod adresem: http://sklep-victus.pl/61-odsniezarki
Wolę być zabezpieczony przed atakiem zimy. ;-)
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 23 Styczeń 2014, 14:54   

toro jest dobrym wyborem
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Styczeń 2014, 14:58   

Zgadza się, Toro to dobra maszyna. Jednak nie zapominajmy o odśnieżarkach Ariens :mrgreen: Najwyższa półka w Polsce :-)
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 24 Styczeń 2014, 09:18   

po raz kolejny widać brak obiektywnych odpowiedzi,jeśli proponowana odśnieżarka Toro 38273 jest taka dobra to tylko pogratulować,Chiński słaby silnik,mało wygodna regulacja wyrzutu śniegu,brak rozrusznika elektrycznego który jest jednak przydatny,jak na dany sprzęt cena jest wysoka,wystarczy porównać do tego modelu który jest o niebo lepszy

Snapper SN822EX

Dane Techniczne:

-Silnik Briggs&Stratton

-Elektryczny rozrusznik

-Pojemność silnika 205cc

-Szerokość robocza 55cm

-Wyrzut sniegu do 9m

-Pojemność zbiornika paliwa 2,8L

-Obracanie wyrzutnika 200o

-Waga 40kg
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Styczeń 2014, 11:15   

Kolego Janek! To, że Snapper ma też fajne odśnieżarki, nie zaprzeczy chyba nikt. Jednak Toro jest naprawdę dobre... czy lepsze? Ilość bajerów to jedno a wykonanie drugie.
Jak wiesz, nie jestem przywiązany do Toro bo to moja konkurencja ale wypada pochwalić coś, co jest pochwalenia godne.

Ariensy na przykład nie mają żadnych dodatków, odśnieżarka golas. Za to trwałość tych maszyn jest niesamowita.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 24 Styczeń 2014, 11:52   

Kolego Janek do tego Snappera SN822EX powinieneś raczej porównać Toro 38567 i to ze względu na podobne parametry. Różnica w cenie nie jest tu akurat decydującym czynnikiem, ważne jest by był to sprzęt bezawaryjny.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 24 Styczeń 2014, 11:52   

Chodziło mi że piszecie na zasadzie "ja popieram twoje a ty popierasz moje",a to że Ariens ma dobry sprzęt ale drogi nie neguje ale że Toro jest takie super to już tego nie popieram,tym bardziej że brak samego wyposażenia w Toro jest dużym minusem,cena tych odśnieżarek jest sporo za wysoka według mnie do danej jakości tym bardziej że ma Chiński silnik który powinien być tańszy od B&S,brak komfortowego a co ważne przydatnego dla klienta wyposażenia też w tym przypadku obniża cenę więc gdzie jest sens kupowanie czegoś co jest drogie i mało przydatne????
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
Ostatnio zmieniony przez janek38 24 Styczeń 2014, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Watchmen
[Usunięty]

Wysłany: 24 Styczeń 2014, 15:27   

no dokładnie niektórzy kupili drogi sprzęt i bronią go jak spartanie termopil
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 24 Styczeń 2014, 17:00   

Z tym popieraniem to Janek38 niestety ma rację,piszesz Troku że sprzęt powinien być bezawaryjny ale ja osobiście takiego sprzętu nie znam i prędzej czy póżniej coś się popsuć musi więc sprzęt bezawaryjny nie istnieje,porównując jedną odśnieżarkę Snapper SN822EX do drugiej wymienionej przez ciebie Toro 38567 i tak Snapper ma mocniejszy silnik,rozrusznik elektryczny oraz łatwiejszą w trakcie pracy regulacją wyrzutu śniegu więc na logikę wybór jest bardzo prosty i nie wiem o co tyle dyskusji,jestem przekonana że gdyby ktoś od przedstawiciela Snapper w Polsce zaczął tu na forum pisać to co niektórym głupio by się zrobiło
Ostatnio zmieniony przez monika 24 Styczeń 2014, 17:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 24 Styczeń 2014, 17:17   

A ja myślę, że głupio by się zrobiło wszystkim, którzy krytykują Toro, gdyby porównali ją z tym Snapperem w śniegu. Albo chociaż porozmawiali z użytkownikami tej mniejszej odśnieżarki.

Nie tylko ze sprzedawcami, bo jak podpisuje się ktoś: "najlepszy towar to ten którym się handluje".

Od kilku lat dosłownie wciskam jednostopniówki Toro prywatnym użytkownikom, którzy przychodzą z zamiarem kupna dwustopniówki. Robię tak dlatego, że moi klienci sami mnie do tego przekonali. Te maszyny trzeba przetestować, a nie oceniać po małym silniku, czy niskiej wadze. ŻADEN mi znany operator nie powiedział złego słowa na jednostopniową Toro.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 24 Styczeń 2014, 17:35   

Elektryczny rozrusznik w odśnieżarce to czysty bajer nieprzydatny, regulacja wyrzutu w toro jest dobrze skonstruowana i nie odbiega od reszty.
Poza tym przedstawiony przeze mnie model dalej wyrzuca śnieg i zbiera jego grubszą warstwę a to już chyba jest ważne dla użytkownika.
A że cena jest wyższa cóż sam produkt jest lepiej wykonany nie zapominajcie że od Toro uczyli i kopiowali producenci bo to ta firma była jedną z pierwszych co robiła nie tylko odśnieżarki na najwyższym poziomie.
Konkluzja, jeden kupuje fiata drugi mercedesa i oba auta jadą ale jest różnica i w cenie i w komforcie.

Nie przekonacie mnie że jest to zła firma, są również i inne dobre jak snapper który ma podobne parametry, jest ariens który robi je doskonałe a do klienta docelowego należy wybór i nie plujcie na wszystko co nie "wasze" koleżanki i koledzy
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 24 Styczeń 2014, 20:58   

markab.com.pl napisał/a:

Od kilku lat dosłownie wciskam jednostopniówki Toro prywatnym użytkownikom, którzy przychodzą z zamiarem kupna dwustopniówki.


Drogi kliencie Hehe co z tego że potrzebujesz napędu bo nie chce ci się pchać , co z tego że masz też nie utwardzoną nawierzchnię do odśnieżenia , co z tego że masz nie równo położoną kostkę bierz jednostopniową TORO to jedyna słuszna firma. Kolego Marcinie normalnie rozbawiłeś mnie do łez jeszcze napisz "sorry mamy taki klimat" weź Toro tak tą jednostopniową.

Kolego Andrzeju mogę się założyć ze Amerykańcom elektryczny rozrusznik się tej zimy przydał !!!
A i kiedyś to było kiedyś dziś już nie jest to samo o husqvarnie też bym kiedyś napisał najlepsze pilarki a teraz...


Snapper lepsza cena , podobna jakość , mocniejszy silnik i użyteczne bądź nieużyteczne bajery biorę SN822EX także w pełni popieram kolegę Janka

I na koniec puenty My się tu nagadamy a klient i tak pójdzie do supermarketu po pomarańcze a wróci z odśnieżarką bo promocja ^^
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 27 Styczeń 2014, 12:52   

Leszek, tylko potwierdziłeś, że nawet jak nie masz o czymś pojęcia to swoje trzy grosze dorzucisz.

Weź do ręki jednostopniówkę Toro zanim zaczniesz o nich pisać. Wjedź nią na nieutwardzoną powierzchnię i przeproś maszynę.

Być może Snapper się do tego nie nadaje. Wierzę, choć nie znam, ale skoro to wszystko (Snapper, Canadiana, Murray) z byłych fabryk Murraya wyjeżdża, to pewnie Twoja opinia jest prawdziwa. Ale nie dotyczy odśnieżarek Toro.

Wertykulatory też z napędem polecasz?
_________________
Pozdrawiam
M.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 27 Styczeń 2014, 19:55   

Przepraszać firmy nie muszę bo jej nie obraziłem ani złego słowa nie napisałem co do jej jakości daje po prostu alternatywę.

Tak dobrze zauważyłeś takie firmy jak Simplicity , Snapper , Murray , Canadiana czy Ferris są markami Briggs&Stratton.

Chciał bym zobaczyć frez tej jednostopniowej odśnieżarki i kanał wyrzutowy bo sezonie na kruszywie lub drodze pokrytej żwirem.

Ale ty Marcinie i tak napiszesz że towar który sprzedajesz krawaty wiąże usuwa ciąże

A teraz patrz mój podpis!!!

Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 09:15   

Jeśli droga do wyboru asortymentu jest właściwa to Twój podpis nie musi być ironią.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 19:15   

No właśnie nawet w zaleceniach producenta jest wyrazie napisane stosować na utwardzonych powierzchniach... Więc wciskanie klientom jednostopniowych na siłę jest moim zdaniem śmieszne. Ja rozumiem że Toro to uznana firma o niepodważalnej jakości ale NIE MA SPRZĘTU KTÓRY SIĘ NIE PSUJE !!!

A Snapper to bardzo dobra alternatywa wyboru

Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 20:29   

Jeszcze raz przeanalizowałam wszystkie za i przeciw i wybór był jak dla mnie oczywisty,w końcu zakupiłam sprzęcik Snapper L1528EX,jestem już po pierwszym odśnieżaniu,w prawdzie śniegu jeszcze nie za dużo ale frajda jest z pracy takim sprzętem,fajna maszynka,przy pierwszym uruchomieniu w domku chyba troszkę ją zalałam bo zaśmierdziało paliwem ale po co jest rozrusznik elektryczny,odpaliła momentalnie,regulacja wyrzutu śniegu jest elektryczna w prawo-lewo i góra-dół :lol: :lol: :lol: jak spadnie więcej śniegu to napiszę wrażenia z cięższej pracy
Ostatnio zmieniony przez monika 28 Styczeń 2014, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
operator 

Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 123
Wysłany: 29 Styczeń 2014, 14:37   

Wy tutaj piszecie, że nie ma na tym forum przedstawiciela Snappera, a mi osobiście się wydaje, że jest. Tyle, że nieoficjalnie...
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 29 Styczeń 2014, 17:09   

Odnoszę podobne wrażenie ale cóż, ja jestem jawny i parę innych osób również przyznaje się czym się faktycznie zajmuje ale nikogo nie zmusimy by się zaraz przyznał co robi albo czym handluje.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 29 Styczeń 2014, 19:09   

Uroki internetu... Hejterów nie brakuje zresztą za to im płacą nie ma się co dziwić. Większość firm tak robi gdyż ludzie przed zakupem wertują fora i czytają opnie w większości mijające się z prawdą :)
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 29 Styczeń 2014, 20:25   

Racja pani monika wydaje się być bardzo obeznana w sprzęcie jak na kobietę do tego ma chyba spory budżet traktorek za ok 13 tyś i odśnieżarka za 6tyś oj coś mi się wydaje że mamy nieoficjalnego przedstawiciela snappera oczywiście moge się mylić ;-)
Pozdrawiam
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 2 Luty 2014, 17:36   

Można się było takiej reakcji po was spodziewać ale to wasza sprawa że tak mnie oceniacie,z drugiej strony jak bym napisała że mam sprzęt np.z Castoramy to czy byście ocenili że jestem jej pracownikiem??,nie będę się wam tłumaczyła bo nie mam z czego ale cieszę się tym co mam i mam nadzieję że narzekać na swoje zakupy nie będę
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 2 Luty 2014, 18:24   

Proszę się tak nie irytować dobrze że pani kupuje dobre sprzęty i zna się na tym ale sama pani przyzna że niewiele kobiet zna się na takich rzeczach i jednocześnie interesuje się tym stąd nasze podejrzenia oczywiście popieram zakupy sprzętu marki snapper nie wiem jak tam odśnieżarki ale traktorki mają dobre.
Pozdrawiam i życzę miłej pracy.
 
Sparhawk
[Usunięty]

Wysłany: 18 Luty 2014, 14:37   

temat już chyba wygaśnie do następnego roku, bo na śnieg się nie zanosi i całe szczęście...
 
2szymon23
[Usunięty]

Wysłany: 20 Luty 2014, 12:26   

Niemieccy meteorolodzy przepowiadają że w tym roku na śnieg nie ma co liczyć.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 20 Luty 2014, 12:48   

no chyba że w listopadzie :-)
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 22 Luty 2014, 15:19   

kamilos napisał/a:
Proszę się tak nie irytować dobrze że pani kupuje dobre sprzęty i zna się na tym ale sama pani przyzna że niewiele kobiet zna się na takich rzeczach i jednocześnie interesuje się tym stąd nasze podejrzenia oczywiście popieram zakupy sprzętu marki snapper nie wiem jak tam odśnieżarki ale traktorki mają dobre.
Pozdrawiam i życzę miłej pracy.


Nie każda kobieta chodzi tylko do fryzjera i gotuje mężusiowi,jestem częściowo zmuszona do radzenia sobie samemu i jak dotąd jakoś fajnie mi to idzie ale stereotyp jaki widać u facetów już dawno nie ma racji bytu
Ostatnio zmieniony przez monika 22 Luty 2014, 15:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Luty 2014, 21:12   

Można robić różne błędy. Samemu mi się to zdarza. Ale nigdy bym nie napisał, że zdarza mi się to "samej". Jesteś chłopcem?

Jaśniej: nigdy żadna kobieta nie powie - mi samemu, powie mi SAMEJ (się to zdarza). To już nie jest literówka czy prosty błąd. Takich błędów nie robi kobieta "z przyrodzenia". "Ja sama", "mnie samej", itd. - tych słów używa od dziecka!
Nie od dziś wiadomo, że w internecie chcąc coś załatwić lepiej jest udawać kobietę...
  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 23 Luty 2014, 09:40   

monika napisał/a:
jestem częściowo zmuszona do radzenia sobie samemu


też mnie to zastanawia że kobieta używa takich sformułowań

może to być oczywiście literówka ale wątpię w to i dało mi to do myślenia
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 23 Luty 2014, 14:39   

Hahahahahahahahaah "poloniści za 3-grosze", szukacie dziury w całym bo moje posty są tu co niektórym nie na rękę ale mi to nie przeszkadza, pokazujecie tylko wasze skrzywione ego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , napisałam tak jak powinnam, waszym zdaniem powinnam napisać "radzenia sobie samej", to co napisałam jest bezosobowe "radzić sobie samemu" może każdy, Panowie "Jinżynierowie" przez długie J
  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 23 Luty 2014, 15:01   

ja kończę tą jałową dyskusję i to nie na temat.

Reasumując w tym sezonie odśnieżarkę przesmarowałem zakonserwowałem i czeka w pokrowcu do najbliższego śniegu - może jeszcze w tym roku
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 23 Luty 2014, 18:13   

troku napisał/a:
ja kończę tą jałową dyskusję i to nie na temat.

Reasumując w tym sezonie odśnieżarkę przesmarowałem zakonserwowałem i czeka w pokrowcu do najbliższego śniegu - może jeszcze w tym roku


lepiej żeby się w tym roku nie przydała zresztą nic na to nie wskazuje :-)
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Luty 2014, 18:29   

-samemu - nie jest formą bezosobową
on musi radzić sobie sam { samemu}
ona -sama {samej}
ono - samo {sobie radzić}
Moim zdaniem powinnaś napisać : muszę radzić sobie SAMA !
-jeśli już...
Ostatnio zmieniony przez pfp76 23 Luty 2014, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kooli
[Usunięty]

Wysłany: 20 Marzec 2014, 10:43   

Monika nie oburzaj się, ale jak ludzie widzą oczywisty błąd to reagują, no chyba że jesteś facetem więc robisz coś SAMEMU :)
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 23 Marzec 2014, 18:37   

Właściwie to mam w nosie wasze zdanie
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 4 Kwiecień 2014, 19:01   

Ta zdenerwowali kobietę a teraz się dziwią :)
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 6 Kwiecień 2014, 18:26   

Glendzior napisał/a:
Monika zjedz snickersa bo za bardzo gwiazdorzysz :-D



Takie rad to w rodzinie udzielaj
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 6 Kwiecień 2014, 20:14   

Może zawrzyjcie rozejm co? bo niepotrzebne przepychanki nam się tutaj tworzą a przecież nie oto w tym temacie chodzi
 
Krajanka 

Dołączyła: 08 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: 8 Maj 2014, 11:25   

Odśnieżarki najlepiej kupić przed okresem zimowym lub po bo wtedy można trafić na niezły sprzęt w promocyjnych cenach bo sezon już się skończył :) Na pewno przepłacicie kupując wtedy gdy spadnie pierwszy śnieg.
 
kluner 

Wiek: 48
Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 36
Wysłany: 4 Wrzesień 2014, 11:29   

To prawda. Ja będę teraz kupował. Mam nadzieję, że znajdę jakąś fajna promocję:)
 
Januszz 

Imię: Janusz
Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 6
Wysłany: 17 Listopad 2016, 22:35   

Ja planuję zakup odśnieżarki niedługo. Chociaż nie wiem, czy się nada, skoro zimy teraz takie słabe...
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum