Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka Challenge Xtreme 3.5 km. problem z rozrusznikiem.
Autor Wiadomość
Kombajnista994 

Wiek: 29
Dołączył: 01 Maj 2015
Posty: 2
Wysłany: 1 Maj 2015, 11:45   Kosiarka Challenge Xtreme 3.5 km. problem z rozrusznikiem.

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i specjalnie do tego tematu założyłem tutaj konto ;)
Problem tyczy sie wyżej wymienionej kosiarki a mianowicie z rozrusznikiem.
Wczoraj gdy kosiłem wyciągnął sie sznurek, po wielu próbach udało mi sie dostać do rozrusznika i założyć spowrotem sznurek który wypadł z tej prowadnicy snurka i zamotał się na wale, następnie jak wszystko złożyłem spreżyna nie chciała cofać sznurka, dało cie wyciągnąć ale sznurek nie wracał :).
Więc dostałem sie do spreżyny i założyłem ją przy pomocy sąsiada od nowa, i kosiarka już działała, ucieszony zabrałem się do kończenia koszenia i jak wysypywałem pełny kosz i chciałem ją znowu odpalić, trach sprężyne znowu szlag trafił, dzisiaj rano chciałem samemu założyć te sprężyne i za cholere nie potrafie tego zrobić, nie wiem bo chyba nie pamiętam jak sie ją wczoraj założyło...
Więc mam takie pytania.
-Jak założyć tą sprężyne spowrotem na rozrusznik?
-Jaki rozrusznik trzeba do tej kosiarki dobrać? z tego co wiem jest to silnik Briggsa i jak przeglądałem internety były różne rozruszniki T2, T5, T3 co to znaczy? jaki trzeba kupić? byle jaki styknie?
-Czytałem w internecie o metodzie odpalania kosiarki przy pomocy wiertarki, czy jest to bezpieczne dla zdrowia i silnika?
Bede wdzięczny za pomoc, pozdrawiam :)
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 1 Maj 2015, 13:25   

Witam. Na początek, poszukaj typu kodu i modelu silnika . Dane te powinny być na budowie silnika jeżeli to jest silnik Brigssa.
_________________
Henry58
 
Kombajnista994 

Wiek: 29
Dołączył: 01 Maj 2015
Posty: 2
Wysłany: 1 Maj 2015, 14:02   

Kolega do mnie wpadł ze starym rozrusznikiem który działa, ale wymiarami jest zbyt mały żeby go dokręcić więc będe kombinował drutami to jakoś powiązać i próbowaliśmy odpalić kosiarke tym rozrusznikiem i działała, wykosiłem podwórko bez kosza.

Co do oznaczeń silnika to nic nie pisze, wszędzie są naklejki Challenge Xtreme i informacje jaki olej dolać i inne takie rzeczy, natomiast z przodu jest odlany napis OHV.
Szczerze mówiąc to ja nie jestem na 100% pewny czy to silnik briggsa, wiem tyle co na necie o niej pisze że to licencyjny silnik briggsa. I na tylnej klapie pisze że jest to Argos mk9, i nie wiem czy to dokładna nazwa kosiary czy silnika.
  
 
MasztaPL 

Wiek: 43
Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 1
Wysłany: 31 Październik 2016, 01:55   Argos mk9

Przez przypadek trafiłem na twój post i niestety muszę Ci powiedzieć ze argos mk9 to nie nazwa kosiarki lecz nazwa :-P sklepu a mk9 to początek kodu pocztowego z miejscowości gdzie maja magazyny i wysyłają towar na całą Anglie
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 31 Październik 2016, 12:59   

Witam. Kolego , to nie jest żaden silnik na licencji Brigss-Stratton . To jest zwykła podróba Briggsa.Tego rodzaju silniki wstawiała również firma Stiga.
_________________
Henry58
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum