Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Podkaszarka akumulatorowa.
Autor Wiadomość
Szym3k 

Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 31
Wysłany: 26 Lipiec 2015, 08:27   Podkaszarka akumulatorowa.

Witam,

Po zakupie kosiarki przyszedł czas na podkaszarkę - chodzi o wykoszenie trawy przy murkach oporowych (tam kosiarka po prostu nie da rady wjechać). Nie chcę się bawić w zwykłą elektryczną, bo kabel mnie irytuje. Mój wybór padł na Bosch ART 23 - tylko i wyłącznie ze względu na to, że mam już wkrętarkę tej firmy i do obsługi obu urządzeń mógłbym wykorzystać jeden akumulator. Już chciałem ją kupić, ale wyczytałem, że nie tnie ona zwykłą żyłką tylko jakimiś plastikowymi nożami (widocznie firmie nie wystarcza już zarobek na samym urządzeniu - trzeba jeszcze sprzedawać materiały eksploatacyjne).
Czy ktoś z Was ma taką podkaszarkę i może powiedzieć jak się sprawuje, na jak długo starcza taki nóż i czy ewentualnie można je zrobić np. z aluminium, na j
 
DlaPilarzy.pl 

Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 25
Wysłany: 7 Wrzesień 2015, 16:13   

Samemu bym nie robił noża,szkoda zachodu przy czym efekt będzie dosyć mizerny. Pytanie dlaczego chcesz akurat akumatorową podkaszarkę,co Cię skłania do takiej opcji zamiast np zdecydować się na spalinową?
 
Szym3k 

Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 31
Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 10:35   

Witam,

Odświeżę trochę temat, ponieważ w zeszłym roku nie doszło do zakupu podkaszarki. Warunki pozostają te same - czyli podkaszarka akumulatorowa z żyłką a nie nożykami plastikowymi.
Dlaczego podkaszarka - ponieważ urządzenie ma służyć tylko do podkaszania miejsc gdzie kosiarka nie dojedzie i usuwania trawy i ziemi przy obrzeżach granitowych. Więc sami widzicie, że kosa spalinowa jest mi totalnie nie potrzebna.
Jedyne co mnie zastanawia to ile taka podkaszarka akumulatorowa pracuje na jednym ładowaniu.
W oko wpadły mi 2 modeleL Al-Ko GTLi 18V i RYOBI RLT1830H25. Przewagą tej drugiej jest to, że może pracować na aku i na kablu, ale firma jest mi totalnie nie znana i nie wiem czy to nie jakiś jedno sezonowy sprzęt.
Co o nich myślicie? Ktoś z Was ma coś podobnego?
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum