Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Husqvarna 40 - dławi się i gaśnie
Autor Wiadomość
Krzysiek88 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 23:20   Husqvarna 40 - dławi się i gaśnie

Witam, jeżeli ktoś ma chwile to prosze o słowko pomocy.

Występował problem taki jak na filmie,

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

z racji ze kiedyś miałem podobno problemy w kosiarce wymieniłem membrany w gaźniku ZAMA jaki jest w tej pilarce. Niestety to nie pomogło. Dowiedziałem się z forów, że wina to przestawiony gaźnik, dodam, że wszystko rozkręciłem i czyściłem w tym gaźnik.

Posługując się pewną instrukcjąz internetu za pomocą śrub L i H zacząłem regulować gaźnik, dopóki pilarka nie była bardzo ciepła jako tako chodziła, potem gasła. Doczytałem, że jeszcze jest śruba T. Wyregulowałem w końcu pilarkę, mogłbym mieć zastrzeżenia że może ciut głóśniej chodzi, byc moze wysokie obroty byly ciut za wysokie ale lux ciela okolo 15 minut metrówki na klocki. Odstawilem i zaczałem rąbac to co pociąłem, za 20 minut odpalam i po około minucie problem powrócił, zaczeła się dlawic, lekko zluzowałem nacisk na metrówke i poszła i tne dalej ze dwa cięcia okej, idzie jak burza, za chwile znowu dławi się i juz niestety koniec ... Pokreciłem srubokretem sruby L i H, znowu działa, ale pociałem jedna metrówke i dalej lipa. Ciałem tą piłą dalej, ale to była masakra, do głębokości około 5centymetrów w metrówce okej, ale im dalej tym dławi się, trzeba popuszczać nacisk i jakoś pojdzie, ale tak wyje ze az sasiad przylecial co robie, zebym sobie lanuch moze zmienil bo ją zamorduje.
Oczywiście nie naciskam ją kolanem do drewna zeby nie bylo, tne normalnie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to taki dings w gaźniku co jest na sprężynce, taki stożek, że mogłby się wyrobic? Ale znawcą nie jestem, a nie chce tez sie wpakowac jak w te membrany i nieptorzebnie kupowac. Probowac samemu coś jeszcze robic czy leciec do serwisu bo w sumie juz mam taki zamiar. Co mialem pociąć to pociąłem ale już jej nie będe mordował bo się skończy w końcu. Pilarka ma swoje lata. Slużyła wysmienicie. Jedynie jeszcze moze regulacja tymi srubami wymaga niebywałej precyzji? Lekko krecilem, milimetr po milimetrze tą śrubą, może to jednak zbyt nieprecyzyjnie.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 26 Czerwiec 2013, 05:02   

Spróbuj wymienić tłoczek przyśpiesznika z oringiem on odpowiada za wzbogacenie mieszanki w momencie dodawania gazu.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 26 Czerwiec 2013, 08:35   

andrzeju gość ma starą 40 bez dyszy przyspieszenia raczej obstawiałbym nieszczelność a ten dynks o którym pisze to iglica poza tym regulacja bez obrotomierza to szaleństwo dla cywila
 
Krzysiek88 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Wysłany: 26 Czerwiec 2013, 09:25   

No własnie nie bardzo moglem pojąć o jaki tłoczek chodzi.
Nieszczelność w którym miejscu? Obudowa gaźnika? Może trzeba by uszczelke miedzy gaznikiem a cylindrem wymienic?

Trzeba bedzie chyba zaniesc do serwisu.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 26 Czerwiec 2013, 09:33   

nie kolego nieszczelność na simeringach oraz między kolektorem ssącym a cylindrem i sprawdź przewód impulsowy
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 26 Czerwiec 2013, 20:43   

Witam.Koledzy powyżej dobrze mówią.A ja mam pytanie, jakie ustawienia gaźnika są teraz?

z poszanowaniem

Henry58
_________________
Henry58
 
Krzysiek88 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Wysłany: 26 Czerwiec 2013, 21:33   

Tzn? Nie mam pojęcia, kręcilem tymi śrubami, jak mam ocenić jakie ustawienia? Wezme chyba jutro przy okazji do serwisu, bo ją zarżnę totalnie tym własnym serwisowaniem a szkoda by było.
 
Krzysiek88 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Wysłany: 27 Czerwiec 2013, 20:11   

Byłem w dwóch serwisach :) Oba mnie chyba zawiodły :)
W pierwszym, takim jakby autoryzowanym Hysqvarny, jakis mlokos stwierdzil ze to wina mieszanki, ale jak zajarzyl ze cos znam temat to wielce wyregulowal mi piłe, stwierdzilem ze tyle to sam wiedzialem i do widzenia ... :)

W drugim wymienił mi swiece i stwierdzil ze pilarka jest zle wyregulowana bo filtr paliwa jest zalewany, pila dostaje za duzo paliwa. Probowal pod obciazeniem i dzialala, na pewno konkretniej anizeli w pierwszym, z tym ze Wy tutaj strasznie wage do obrotomierza przykladacie, a tam ani przez chwile o nim nie mysleli :) To ma wielkie znaczenie?. Coz, narazie nie planuje nią ostro dzialac wiec moze kiedys przy okazji wyjdzie w praniu czy okej jest czy dalej bedzie mulic. Bo tak jak pisalem, problem byl po kilkudziesieciu minutach. Zobaczymy ... 20zł mnie to wszystko kosztowalo razem z nowa swieca.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 27 Czerwiec 2013, 22:13   

a gdzie diagnoza ???? filtr paliwa jest zawsze mokry bo leży w zbiorniku z paliwem czytaj w baku
 
Krzysiek88 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Wysłany: 27 Czerwiec 2013, 22:17   

Hehe mój błąd. Filtr powietrza jest zalewany. Tak mówił.

Swoją drogą musze zlokalizować filtr paliwa i sprawdzić w jakim jest stanie. Podobno jest gdzieś na dnie baku?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 28 Czerwiec 2013, 10:22   

jeszcze raz powtarzam diagnoza urządzenia i gaźnika po diagnozie możemy rozmawiać o naprawie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum