Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
jaka jest żywotności tanich silników chinskich?
Autor Wiadomość
marek2785 

Imię: marek
Wiek: 39
Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 12
Wysłany: 20 Czerwiec 2017, 10:07   jaka jest żywotności tanich silników chinskich?

Witam! Ostatnio zatarł mi się silnik w kosie spalinowej texas-wiem,że nie jest to konkretny sprzęt,ale na moje potrzeby(podkaszanie przy drzewkach jest ok). Za jakis czas (rok,dwa) planuję zamówić jakiś sprzęt z Chin,bo wiadomo zapłacę niewiele,a dostanę stosunkowo dobry sprzęt. Na moje koszenie przy drzewkach taka kosa wystarczy, nie potrzebuję markowego sprzętu do koszenia po 10h dziennie. Jak narazie uważam,że najlepsza opcją bedzie zakup nowego chinskiego silnika za ok.200zl, bo inne podzespoły mojej kosy texas są w całkiem dobrym stanie i powinny jeszcze kilka lat wytrzymać. Zastanawiam się tylko ile taki chinski silnik może wytrzymac(ile mth przy odpowiedniej eksploatacji).Wiem,że mógłbym od razu kupić nową kosę,ale nie mam czasu,żeby takiej szukać. Z góry dzieki za pomoc
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Czerwiec 2017, 11:21   

Masz racje -nową chińska kose bardzo trudno znależć . O wiele łatwiej będzie Ci znależć nowy chiński silnik pasujący do twoich "jeszcze dobrych " podzespolów texas'a.
Stosunkowo dobry chiński silnik ,z pewnością wytrzyma stosunkową ilość godzin pracy .
 
marek2785 

Imię: marek
Wiek: 39
Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 12
Wysłany: 20 Czerwiec 2017, 18:17   

no wystarczy,żeby 2 sezony wytrzymał. Masz jakieś doświadczenie z takimi silnikami?Teraz nawet markowe kosy nie są wcale tak dobre jak dawniej,a zakup profesjonalnej kosy do ponad 20h koszenia rocznie to jest przesada.
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 20 Czerwiec 2017, 19:54   

racja markowe nieznaczy niezawodne. sam mam chinczyka 4 sezon, kompresja ok, leje dobry olej stihl, pracuje glownie na zylce oczywiscie pelne obroty mieszanka 1:25
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
marek2785 

Imię: marek
Wiek: 39
Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 12
Wysłany: 20 Czerwiec 2017, 22:08   

generalnie to nie wszystko co chinskie jest zle,a raczej bym powiedział ze często jest odwrotnie.Chinczycy robią świetne produkty,ale oczywiście za odpowiednie pieniądze,a do Polski sprowadza się najwieksze gówno,żeby znaleźć klientów. Moja kosa TEXAS z 2008roku za 700zł działała bezawaryjnie do tej pory,a czasem nie miała lekko jak wielokrotnie sąsiedzi prosili mnie o wykoszenie ich przerosniętej trawy w sadzie. Z powodu braku czasu byłem zmuszony kosić wielką trawę przez 5 a nawet więcej godzin w czasie upałów bez dłuższej przerwy z wyjątkiem uzupełnienia baku lub nawinięcia żyłki.
PS Ostatnio nawet jakość chińskich telefonów znacząco przewyższa jakość takich producentów jak SAMSUNG,SONY czy APPLE, a ich cena jest o wiele niższa.Do tego sprowadzając taki telefon prosto z Chin płacimy nawet 2 razy mniej.
  
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Czerwiec 2017, 00:39   

Ostatnio kupiłem chińskie "oscypki" i kiełbasę Krakowską....
Rewelacja..
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 21 Czerwiec 2017, 14:39   

Żywotność tych silników jest od 5 minut do nawet w extremalnych przypadkach kilku lat
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 21 Czerwiec 2017, 15:34   

Zdarzaja sie tez niezywe
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
marek2785 

Imię: marek
Wiek: 39
Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 12
Wysłany: 21 Czerwiec 2017, 19:19   

janek38:kilka lat masz na mysli ile(2,3,8)?
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 21 Czerwiec 2017, 19:41   

dodam ze korzystam z kosy okazjonalnie; gora 5 zbiornikow w sezonie
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
sun 

Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd: PT
Wysłany: 24 Czerwiec 2017, 17:49   

Nie wiem w jakich cenach są chińczyki ale 4 sezony wytrzymała u mnie kosiarka NAC. Zatarłem silnik. Kosiłem prawie 40 arów, z czego 25 3 razy do roku, resztę częściej, raz na tydzień/dwa. Było to ze 7 lat temu i pamiętam, że kosę kupiłem w markecie za 350zł. Więc szukać silnika chińskiego za 200zł to chyba lekki masochizm
_________________
pozdrawiam
sun
  
 
retronix 

Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 17
Wysłany: 26 Wrzesień 2019, 09:32   

Na dobrym oleju trochę po pochodzą
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum