Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosa spalinowa Makita
Autor Wiadomość
Michal2006-m1 

Dołączył: 19 Lip 2016
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Sierpień 2016, 08:17   Kosa spalinowa Makita

Witam i znowu mam problem z kosa spalinowa Makity. Rok temu zauwazylem czarna mazie cos jak przepalony olej w komorze tlumika. Myslalem ze to wina uszczelki pod tlumikiem. Kupilem nowy tlumik i uszczelke pod tlumik do kosy. Przepracowala 2h i znowu jest czarna mazia w komorze tlumika. Czy ta kosa tak po prostu ma? Czy jednak jest cos nie tak. Mieszanka wg producenta 1:50. I czy musze kosic caly czas na max obrotach? Mam miejsca z mala trawa lub pod drzewami.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 29 Sierpień 2016, 08:33   

za niskie obroty lub zły olej
 
Michal2006-m1 

Dołączył: 19 Lip 2016
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Wrzesień 2016, 15:25   

Olej stosowalem taki zielony macculloch uniwersal. Ale jak mam mala trawe to musze tez na max obrotach kosic?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 3 Wrzesień 2016, 16:01   

Kosisz tylko na wysokich obrotach wysokość trawy nie ma znaczenia a olej zmień na stihla,oleo-maca,oregona najlepiej pełny syntetyk.
 
Michal2006-m1 

Dołączył: 19 Lip 2016
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Wrzesień 2016, 18:26   

Ale my mowimy o 2 suwie. Wiec nie bardzo wiem dlaczego mowisz pelny syntetyk. Kupilem teraz oryginalny makity czerwony pokosze troche i zobacze. No tak ale sa kamienia jakies drzewka wiec musze zmiejszyc obroty.
 
Michal2006-m1 

Dołączył: 19 Lip 2016
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Wrzesień 2016, 07:47   

Witam ponownie a mozliwe ze poszedl ktorys uszczelniacz na wale? Gdzies o tym czytalem. Ale szczerze watpie ze po 2 latach nie wielkiego w sumie uzytkowania by to wlasnie moglo pasc.
 
Michal2006-m1 

Dołączył: 19 Lip 2016
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Wrzesień 2016, 09:24   

Witam ponownie rozebralem kose. Uszczelniacze sa ok. Jedno co mnie zastanawia ta maz gesta jest tez na tloku. W poprzedniej kosie bylo tylko czarno ale suchy wypalony nagar. A tu jest lepki i nie suchy. Co to moze byc?
 
Michal2006-m1 

Dołączył: 19 Lip 2016
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Wrzesień 2016, 15:36   

Mam jeszcze pytanie co do regulacji gaznika. Kupujac kose bylo podejrzewam ustawienie fabryczne ale troche obroty byly za wysokie jalowe. Dzwonilo o sprzeglo. Wiec troche zmniejszylem srube T i jest oki. Ale dwie pozostale H i L maja ograniczniki takie czerwone plastiki. I oba sa w skrajnym polozeniu czyli blokady dotykaja o siebie ze juz bardziej nie mozna przekrecic. Czy to jest prawidlowo czy nie?
 
inwestpr0 

Dołączył: 30 Wrz 2016
Posty: 8
Wysłany: 30 Wrzesień 2016, 17:34   

moja opinia to sprzet fajny ale awaryjny :(
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum