Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór kosy niskobudżetowej
Autor Wiadomość
Maciej94 

Imię: Maciej
Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 10
Wysłany: 3 Maj 2016, 17:36   Wybór kosy niskobudżetowej

Witam serdecznie.

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem kosy spalinowej gdyż mam dwie działki do koszenia z chwastów oraz przydomowy ogród, w którym w trudnych miejscach nie daje rady zwykłą kosiarką.

Fakt przyznaje nie mam dużej ilości pieniędzy aby na nią przeznaczyć. Więc wszedłem na pierwszy lepszy market budowlany i w Leroy Merlin znalazłem kosę która w moim zdziwieniu otrzymuje bardzo dużo ocen pozytywnych. Jest to kosa spalinowa PNBC260-3(B) można ją tam dostać za około 300zł.

Może ktoś z Was ją ma i jest w stanie powiedzieć czy działa jako tako :)

Pozdrawiam


http://www.leroymerlin.pl...l1546.html#opis
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 3 Maj 2016, 20:50   

Nowa kosa zawsze z początku działa, więc jak kupisz to te dwa lata się pocieszysz, a to chyba najważniejsze, po dwóch latach można kupić drugą.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Maj 2016, 22:11   

Ja bym na twoim miejscu kupił . Przecież , gdyby po np. 2-ch. tygodniach okazało się , że kosa jest zepsuta i nie ma kto jej naprawić , "konradviking" (patrz post wyżej) udzielił ci dwuletniej gwarancji. W razie czego ci naprawi.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 3 Maj 2016, 22:38   

No dwa lata zazwyczaj taki sprzęt działa, jak nie to jest gwarancja, po co mnie w to mieszasz jak tak jest :D
 
Maciej94 

Imię: Maciej
Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 10
Wysłany: 3 Maj 2016, 23:04   

Dzięki za odpowiedzi.

Muszę nad nią pomyśleć....cena nie duża a przyda się na pewno :)
Niestety nie mam kasy na nic markowego no ale nie można mieć zawsze najlepszych i najdroższych rzeczy.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 4 Maj 2016, 17:23   

Chyba jesteś bardzo zamożny skoro cię stać na kupowanie kosy co 2 lata. Nie lepiej wziąć na raty coś markowego ? Miałem naca i wymieniłem na oleo mac sparta 44, inna praca zupełnie, bez smrodu niespalonej mieszanki przez ten badziewny silnik, i moc nieporównywalnie większa.
 
Maciej94 

Imię: Maciej
Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 10
Wysłany: 4 Maj 2016, 18:30   

Kupić na raty...męczyć się nie wiadomo ile a wykorzystywana będzie raz na jakiś czas....porównanie nawet cenowe tą oleo mac sparta 44 do tej którą ja podałem to olbrzymia przepaść...a i chyba nikt nie jest wstanie mi zagwarantować że rozwali się po 2 latach.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 4 Maj 2016, 19:58   

No 1500zł za Oleo Maca to ja bym na pewno nie dał, jeśli budżet wynosi 300zł, no to trudno ja mam kose za 2000zł, ale pralkę za 500zł, niektórzy mają kose za 300zł a pralkę za 3000zł, nie wszyscy potrzebują zaraz mega drogiego sprzętu.

Tak jak mówiłem dwa lata spokoju, a przy zakupie Oleo Maca jakoś nie wierze że on wytrzyma jakoś mega więcej, za cenę 1500zł musiałby wytrzymać według tej kalkulacji 10lat, a tyle na pewno nie wytrzyma. Moc większa w Oleo Macu no ale jeśli nie potrzeba więcej...

wrzuć jeszcze ten model w porównywarkę cen CENEO czy coś podobnego może uda się wyrwac ten model jeszcze taniej.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 4 Maj 2016, 20:30   

Konrad, ludzie spartami koszą zawodowo w firmacj więc nie gadaj głupot jak nie wiesz. A te piedzidełka chińskie to się nadają, ale do zabawy a nie do koszenia, do tego co chwilę się psują, więc nie wiem jak można świadomie kupować coś co jest do kitu, ale to już sprawa kupującego..
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 4 Maj 2016, 20:51   

Skoro lubicie wydawać ratami pieniądze na sprzęt wątpliwej jakości to ja przyklaskuję wam, 300 zł za kosę - nie wiem czy się śmiać czy płakać, potem się zaczyna lament jak masz kosę za te pieniądze a ona w sezonie jak jest potrzebna w serwisie leży a ty albo kupujesz drugą taką samą albo od sąsiada czy rodziny pożyczasz by wykosić. Kosy Oleo - Mac model Sparta to jest sprzęt sprawdzony i robiony od prawie 20 lat z małymi zmianami, sprawują się i za to je klienci cenią że są bezawaryjne. Nie sprzedaję ich ale miałem z nimi długą przygodę i zawsze jak klient przychodził to był zadowolony z jej zakupu. Warto dopłacić by mieć taki sprzęt,
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 4 Maj 2016, 20:56   

Ostatnio miałem spartę 044 T z 2008 roku na serwisie i po czyszczeniu gaźnika wymianie pierścieni sprzęt hula aż miło w przeciwieństwie do NAC dobre kosy NAC już się skończyły i ich na pewno nie dostaniesz a szkoda bo mieli fajne 3 modele ale najtańsza w 2009 kosztowała 700 zł
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 4 Maj 2016, 21:12   Re: Wybór kosy niskobudżetowej

Maciej94 napisał/a:
Więc wszedłem na pierwszy lepszy market budowlany i w Leroy Merlin znalazłem kosę która w moim zdziwieniu otrzymuje bardzo dużo ocen pozytywnych. Jest to kosa spalinowa PNBC260-3(B) można ją tam dostać za około 300zł.

Może ktoś z Was ją ma i jest w stanie powiedzieć czy działa jako tako :)

Pozdrawiam


Cena wręcz powala z nóg.., pewnie jakość wykonania/trwałość również.. Sadzę, że kolego jeszcze nigdy nie miałeś do czynienia z takim narzędziem jak kosa spalinowa, skoro decydujesz się wydać na taki badziew 300 zeta!! :mrgreen:
Kolega Kamilos podpowiada Ci dobrze, przemyśl to.. :-/
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 5 Maj 2016, 23:00   

No więc zrób jak koledzy radzą, jeśli masz tylko 300zł, koś trawę nożyczkami... a jak stać Cię tylko na auto za 2tys to chodź pieszo.

Nie miałem w rękach spraty, więc nie będę mówił czy jest zła czy tez nie, ale to już półka cenowa Stihla, i czy Aby na pewno ta kosa może rywalizować ze Stihlem?

Wiem że w tej cenie będzie być może nieco mocniejsza
_________________
Niezależny diler dobrej rady
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 9 Maj 2016, 08:57   

moj chinczyk daje rade 4 sezon, fakt kosze sporadycznie ostatnio wymienialem sprezyne od sprzega ....koszt sprezyny 3 zł i spokojnie mozna samemu naprawic. kupujac swoja kose wtedy i dajac za nia 350 zl wiadomo ze liczylem sie z tym ze sprzet moze byc nieco wadliwy.....z drugiej strony zobacz ile sprzedaje sie demonow na allegro.
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 10 Maj 2016, 15:17   

konradviking napisał/a:


Nie miałem w rękach spraty, więc nie będę mówił czy jest zła czy tez nie, ale to już półka cenowa Stihla, i czy Aby na pewno ta kosa może rywalizować ze Stihlem?


Ze Stihlem to zależy który model do którego porównamy ale na pewno Oleo nie dorówna Kawasaki
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Bumbum 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 49
Wysłany: 25 Maj 2016, 18:56   

janek38 napisał/a:
konradviking napisał/a:


Nie miałem w rękach spraty, więc nie będę mówił czy jest zła czy tez nie, ale to już półka cenowa Stihla, i czy Aby na pewno ta kosa może rywalizować ze Stihlem?


Ze Stihlem to zależy który model do którego porównamy ale na pewno Oleo nie dorówna Kawasaki
Toś dowalił .......... podaj modele Stihla i Kawasaki które dorównaja sparcie 440 t w jej cenie
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 27 Maj 2016, 07:50   

Bumbum napisał/a:
Toś dowalił .......... podaj modele Stihla i Kawasaki które dorównaja sparcie 440 t w jej cenie


A co to Sparta 440T ?? ze złota ? normalna kosa średniej jakości,jak chcemy coś lepszego to proszę bardzo

SARP VS551/W/-TJ45E Kawasaki

SARP-Mitsubishi VS551 TLE48

oryginalne japońce wysokiej jakości i trwałości
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 27 Maj 2016, 08:51   

Janek pewnie został dystrybutorem Cedrusa że ich sprzęt poleca :mrgreen:
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 27 Maj 2016, 15:24   

Być może został albo nie został a może piszę jak jest w przeciwieństwie do ciebie,ty pchasz ludziom co musisz bo a ja z racji tego że jestem anonimowy mogę zaproponować coś co jest faktycznie dobre i nikt mi za to nic nie powie
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 27 Maj 2016, 17:36   

ja nic nie muszę ja tylko mogę jak słyszę że coś muszę to mi się czerwona kontrolka zapala :-)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum