Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
John Deere czy stiga ? czy........?
Autor Wiadomość
Asaf 
Ogród 4ha

Wiek: 61
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 6
Wysłany: 26 Maj 2013, 21:19   John Deere czy stiga ? czy........?

Witam serdecznie użytkowników. Pierwszy raz trafiam na forum kosiarek i cieszę się że jest takowe.
Mam duży teren. Ogrodziłem 5 ha Różnica poziomów na działce to 14 m.
Lasek brzozowy około 60 arów
Trawnik do obrobienia około 1 ha
Nie musi być idealnie. Nie muszę zbierać trawy. Jest to pasieka i mnóstwo drzew i zarośli. nie wszystko ma być obrabiane.
Podobają mi się traktorki z tematu.
Czy jest sens kupić sprzęt używany ? Mogę wydać 12-15 tys
Dotychczas mam Gutbrod DLX 96 SA ale to chyba za delikatne. Mam go od nowości. Mam też Listwową Stigę od niedawna i radzi sobie z wysoką trawą. Mam też 9 kM bijakową Grillo i to jest mocne bardzo, radzi sobie w zaroślach i w lasku. Nawet nie wiem jak poszczególne marki są pewne i sprawdzone. Proszę o porady.
Pozdrawiam
Asaf

DSC06594_2.jpg
to Grillo GF4
Plik ściągnięto 131 raz(y) 358,05 KB

 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26 Maj 2013, 22:07   

Czy chcesz kupić sprzęt nowy czy używany?
Jesli nowy to z gwarancja czy nie koniecznie?
 
Asaf 
Ogród 4ha

Wiek: 61
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 6
Wysłany: 26 Maj 2013, 22:12   

Jeśli nowy to oczywiście z gwarancją, jeśli używany to tylko w doskonałym stanie.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26 Maj 2013, 22:14   

Asaf napisał/a:
Jeśli nowy to oczywiście z gwarancją, jeśli używany to tylko w doskonałym stanie.


Czy dużo masz koszenia pomiędzy drzewami itp?
 
Asaf 
Ogród 4ha

Wiek: 61
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 6
Wysłany: 26 Maj 2013, 22:21   

może być około hektara lub więcej. Zależy ile przeznaczę do utrzymania w porządku. Na razie suma mojego koszenia to ok 10 000 m2
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26 Maj 2013, 22:32   

Wiesz dlaczego pytam czy interesowałby cię nowy sprzęt bez gwarancji?

Ja oczywiście do niczego nie chcę przymuszać ani do niczego namawiać
W necie widzę że pojawiły się w dobrych cenach sprzęty z USA bez gwarancji np:

http://allegro.pl/husqvar...3279996689.html
u innego sprzedawcy
http://allegro.pl/husqvar...3270070644.html
http://allegro.pl/craftsm...3270100197.html

nie wiem z jakich zródeł pochodzą te traktorki ale jeżeli te traktorki są legalnego pochodzenia i bez wad fabrycznych (mam na myśli sprzęty która miały wykrytą i poszły jako odrzut po niskiej cenie) itp to ceny są atrakcyjne w porównaniu do podobnych lub tych samych sprzętów u oficjalnych dealerów

Niech koledzy forumowi wypowiedzą się co sądzą o tym...
 
Asaf 
Ogród 4ha

Wiek: 61
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 6
Wysłany: 26 Maj 2013, 23:00   

No faktycznie, oferty wydają się być ciekawe. Ale może ktoś skomentuje ?
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Maj 2013, 14:50   

A czy części zamienne są również do sprowadzenia ze Stanów czy można je dostać na miejscu? Pamiętam jak kiedyś ludzie przychodzili na serwis ze sprzętem znanych marek ale ponieważ dane modele miały różnice w produkcji na poszczególne kraje (kontynenty) to z częściami był nie lada problem.

Kwota, którą podajesz nie jest "trochę" za mała na takie rozwiązanie ale mam traktorek z napędem na 4 koła, z którym do dnia dzisiejszego nie znalazłem trawy, której by nie skosił i nie przemielił. Dodatkowo jest na tyle twardy, że może sieknąć w co nieco i się nie popsuć.

DSC00824.JPG
uderzenie noża w kamień
Plik ściągnięto 87 raz(y) 782,45 KB

DSC00510.JPG
Plik ściągnięto 116 raz(y) 586,07 KB

_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 27 Maj 2013, 21:18   

Ama Poland napisał/a:
A czy części zamienne są również do sprowadzenia ze Stanów czy można je dostać na miejscu? Pamiętam jak kiedyś ludzie przychodzili na serwis ze sprzętem znanych marek ale ponieważ dane modele miały różnice w produkcji na poszczególne kraje (kontynenty) to z częściami był nie lada problem.

Kwota, którą podajesz nie jest "trochę" za mała na takie rozwiązanie ale mam traktorek z napędem na 4 koła, z którym do dnia dzisiejszego nie znalazłem trawy, której by nie skosił i nie przemielił. Dodatkowo jest na tyle twardy, że może sieknąć w co nieco i się nie popsuć.


Alex... A może masz możliwość sprzedaży sprzętu z Twojej stajni , ale używanego ?
Co prawda ( jak wiesz ) mi się udało kupić w bardzo dobrym stanie, no ale jak ktoś by chciał coś takiego, to może warto i o tym pomyśleć.
Nie wiem jak umowa dealerska, no ale jak widać u nas w PL tez ludzie chcą mieć coś dobrego, ale i sprawdzonego, a nie szroty z allegro :(

Hmm, może to nie głupi jednak pomysł, aby sprzęt prof ... można było używany kupić u dealera ?
Ostatnio zmieniony przez Toma 27 Maj 2013, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 27 Maj 2013, 17:07   

Ama Poland ty jako dystrybutor Ariensa i jakiejś innej jeszcze marki wiadomo że nie polecisz człowiekowi zakupu sprzętu bez gwarancji ze Stanów i normalne jest że wskażesz szereg minusów takiego zakupu.
I wszystko ładnie pięknie tylko człowiek ma max 15k do wydania i potrzebuje naprawdę profesjonalnego sprzętu którego za taką kwote z Polskiej dystrybujcji z gwarancją nie kupi.

Takie traktorki jak wrzuciłem w linkach powyżej w którymś poście kosztują w Polskiej sieci dealerskiej ze dwa razy tyle co sprowadzone ze stanów.
I tu trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy ja dajmy na to chcę zapłacić 40% czy 50% mniej za sprzęt niż za porównywalny u dealera w PL i mieć sprzęt bez gwarancji i liczyć się z tym że w razie czego mogę mieć trudniejszy dostęp do części czy kupić sprzęt u Polskiego dealera za 2 razy taką kase co amerykańca i mieć satysfakcję że mam gwarancje i natychmiastowy dostęp do części.

Tak czy inaczej jak już pisałem nie chcę nikomu niczego doradzać ani niczego proponować
Ostatnio zmieniony przez dolek 27 Maj 2013, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
Asaf 
Ogród 4ha

Wiek: 61
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 6
Wysłany: 27 Maj 2013, 17:44   

Odwiedziłem dzisiaj dilera John Deer i Stiga. Ceny nowych urządzeń nie zachęcają a ograniczenia finansowe skutecznie eliminują takie zakupy. A może używany sprawdzony dobry sprzęt bez` gwarancji ?
 
Asaf 
Ogród 4ha

Wiek: 61
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 6
Wysłany: 27 Maj 2013, 19:50   

A jakie opinie ma firma "Craftsman" której nie znam w ogóle , z czym znanym to porównać ?
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 28 Maj 2013, 16:27   

Na taki teren jak pokazałeś na pierwszym zdjęciu wybrałbym się tylko bijakową lub Apache 92
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum