Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
SABO TURBO STAR 52-140
Autor Wiadomość
Jarson75 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 29
Wysłany: 1 Sierpień 2011, 23:31   SABO TURBO STAR 52-140

Witam.Czy miał ktoś może do czynienia z tą kosiarką?Trafiła mi się ta kosiarka ale mam z nią od razu problem,z odpaleniem.U gościa paliła za drugim razem ,ale to gościu odpalał i to przed kupnem trzy razy w różnych odstępach czasu,ale do czego dążę.Czy ma ktoś jakieś dane techniczne silnika jaki się znajduje w tym sprzęcie,jest do 2T SACHC,a dokładnie to na początek chodzi mi o świece zapłonową dokładnie jakiś symbol gdzie ewentualnie można taka kupić.Wczoraj próbowałem ją odpalić prawie przez cały dzień i nic z tego iskra jest paliwo dochodzi,zadymiła tylko czasami z tłumika i tyle,kupiłem świece w STCHIlu a ona nawet iskry nie daje,.prosił bym o jakieś rady.Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 2 Sierpień 2011, 18:32   

A próbowałeś zalać gaźnik , jat tam taka wajcha do zalewania ( coś w stylu WSK), sprawdź tłumik czy nejest za bardzo zawalony nagarem bo często się w nich to zdaza( mieszanka jeśli się nimyle to 1:100). To są dosyć osobliwe silniki ;-)
 
Jarson75 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 29
Wysłany: 3 Sierpień 2011, 11:27   

Paliwo dochodzi za 3,4 razem gdy próbuje odpalić zalewa świece tłumika nie sprawdzałem,ale patrząc na końcówkę tłumika tą rurkę to nie widać żeby była z nagarem.Zawiozłem wczoraj do znajomego ma popatrzeć .Próbowaliśmy odpalić u niego i chciała zagadać ale jest coś nie tak z rozrusznikiem bo sznurek się wyciągną i nie chciał wrócić do końca ,także zobaczę co gośćiu wymodzi mówił mi że trzeba ustawić sprężynę żeby cofała sznurek stwierdził też że silnik ma kompresję i że iskra w porządku, powinna chodzić ,a co do mieszanki to zgadza się 1:100.Na tą chwilę to najbardziej zależy mi na symbolu świecy zapłonowej lub dane zamiennika i gdzie można byłoby ją kupić.Pozdrawiam.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 3 Sierpień 2011, 19:17   

A moze najzwyczajniej go zalales i olej z paliwem jest pod tlokiem dwutakty zasilane z gaznikow podcisnieniowych są na to wrażliwe na zbyt bogata mieszankę
 
Jarson75 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 29
Wysłany: 3 Sierpień 2011, 22:11   

troku, myślę ze pewnie masz rację kosiarka się robi jutro za dzwonie do gościa i powiem mu żeby zrobił mieszankę taką jak trzeba bo znając życie to leje do odpalenia mieszankę z piły 1:50
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 5 Sierpień 2011, 14:21   

Całkiem możliwe, że terazjest zalana. Ja miałem taki przypadek że z takiego silnika wylałem ok 60ml oleju wytrąconeo z zabogatej mieszanki. Powód: mało kto wierzy ze sinik musi chodzić na mieszance 1:100 i przeważnie robią 1:25 bo w dodatku stary silnik a kiedyś tak się robiło.
 
Jarson75 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 29
Wysłany: 6 Sierpień 2011, 11:28   

Problem tkwi w mocowaniu gaźnika razem ze zbiornikiem paliwa i w momęcie przykręcania do silnika podnosi się wszystko lekko do góry i ten trzpień co wchodzi do komory pływakowej który zasysa paliwo ma nieszczelność na takim małym oringu i stąd problem znajomy mówił mi że musi lekko z drugiej strony zbiornika coś podkleić żeby przy przykręcaniu nie podnosiło do góry tylko dociskało gaźnik do komory pływakowej i wtedy będzie uszczelnienie i powinna chodzić bo teraz to paliwo się leje przez filtr paliwa i zasysa lewe powietrze myślę że poniedziałek ,wtorek sprzęt ruszy w teren i jak uruchomię maszynę to dam znać.Pozdrawiam!
 
Jarson75 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 29
Wysłany: 19 Sierpień 2011, 17:21   

No i niestety sprzęt nie chodzi nie udało się jej odpalić.Gościu zrobił niby starter żeby wciągało sznurek do odpalania i po trzecim pociągnięciu się zepsuło wraca może metr sznurka i to powoli,mi się wydaje że ma za małą kompresję bardzo lekko się kręci nożem ,trzeba będzie chyba rozebrać cały silnik oglądnąć pierścienie i zrobić przegląd wszystkiego.i naprawić starter porządnie ,ale przy próbie odpalania to dość siły trzeba użyć żeby pociągnąć sznurek. Na tym etapie to zgupiałem całkowicie niby prosta dwusuwowa konstrukcja a już drugi "fachowiec" poległ,czas chyba na mnie i udowodnienie tym gościom że można sprzęt uruchomić.Gdyby ktoś miał jakieś sugestie to będę wdzięczny.Pozdrawiam.
 
Jarson75 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 29
Wysłany: 20 Sierpień 2011, 14:48   

To z innej beczki zadam pytanie.Gdybym się zdecydował wymienić silnik bo laweta jest w b.dobrym stanie napęd też to co byście polecili?
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 20 Sierpień 2011, 15:01   

Jestem zwolennikiem klasyki.Żadne OHC, mimo że nowsze rozwiązanie,
Typowy B&S Quantum a jak kasa pozwala to I/C. Moc min 5 KM.(w życiu bywa róznie,a nóz się stopa podniesie i areału przybedzie)
Jest ciekawa oferta na B&S za 173 $ z dostawą do PL,płatność paypalem ,Mogę jak byli by chętni podłączyć się do zamówienia.173 x3 /=netto 510.Ryzyko akcyzy i Vatu.

z tej strony
http://www.lawnmowerpros.com
Ostatnio zmieniony przez conri 20 Sierpień 2011, 15:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
Jarson75 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 29
Wysłany: 20 Sierpień 2011, 20:58   

Areału mi nie brakuje :-P do obrobienia około 0,46H i jak na tą chwilę robię to kosą spalinową
AGROMA BC52P ale tylko ja koszę bo wiadomo kobicie nie wrzucę tego na plecy bo nie da rady :-/ .Kupiłem to SABO bo wygląda na nie zajechaną i dwusuw a mam trochę w nie których miejscach dość pochyły teren.Zawiozę ją jeszcze teściowi ma smykałkę do mechaniki jak nie da rady zrobić będę się zastanawiał dalej,albo spróbuje oddać gościowi lub zamienić na coś na chodzie robię remont chałupy i za bardzo nie mam czasu kosić a trawa rośnie przy tej pogodzie w tym roku jak głupia a tak żonka czy syn mogliby pochodzić za kosiarką i trawnik wyglądał by lepiej niż po skoszeniu kosą.A mocowanie bu pasowało tego silnika do tej lawety,dodam że jest ona z napędem.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 20 Sierpień 2011, 21:44   

Jak chcesz zaprzęgnąć rodzinę to tylko jak masz- z napędem..Inaczej zastrajkują po pierwszej godzinie.
Gdy nie uda się reanimacja poszukaj szerokiej (50-53cm)Albo przy tym areale -listwowej.
4600m kw to kawałek ziemi.Obawiam się że koszty silnika (jeśli nówka) noża, piasty, lub nowej będą bliskie cenie całej kosiarki.Jedynie że pochyłość wymaga 2-suwu,Lub kosa na tym kawałku
Nic nie zastąpi "trymowania " kosiarką po kosie, Pomijajac zbieranie ścinków do kosza, daje równego "jeża" na trawniku.Po kosie są jednak stojące irokezy,
Lawety mają standardowe rozstawy otworów śrub lub gwintowanych bolców
Ostatnio zmieniony przez conri 20 Sierpień 2011, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
Jarson75 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 29
Wysłany: 21 Sierpień 2011, 09:28   

Dzięki za odpowiedź teraz wiem na czym stoję nie chwaląc się tak się nauczyłem kosić kosą że koszę bez 'irokezów" i jest naprawdę ładnie aż sam jestem w szoku po koszeniu jak popatrzę na trawnik ale warunek jest taki że nie może być za długa najlepiej kosić raz na tydzień i nie trzeba zbierać trawy bo praktycznie nie ma co.Pozdrawiam.
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 22 Sierpień 2011, 21:07   

Te silniki mają zawory dekompresyjne. I nawet przy bardzo małej kompresji są w stanie zapalić bez problemów.
Spróbuj zapalić ze zdjętym rozrusznikiem, nasadka na śrubę koła zamachowego i próbuj, jak zapali to niech pochodzi i niech sie wygrzeje i dop wtedy próbuj ręcznie.
 
Jarson75 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 29
Wysłany: 24 Sierpień 2011, 07:50   

Właśnie jest problem z takim odpaleniem ponieważ zbiornik paliwa zakrywa rozrusznik a gaźnik jest zespolony razem ze zbiornikiem paliwa w którym jest pływak i żeby wszystko działało to musi być razem przykręcone i złożone :-/ . A co to są te zawory dekompresyjne i gdzie one się znajdują jest to silnik 2T :?:
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 24 Sierpień 2011, 21:23   

Witam,moim skromnym zdaniem silnik dwusuwowy musi idealnie szczelny i od tego zacznijmy.Zawór dekompresyjny w powyższym silniku jest wkręcany w cylinder.Jest to element który , zmniejsza ciśnienie sprężania w czasie rozruchu.
_________________
Henry58
 
Jarson75 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 29
Wysłany: 24 Sierpień 2011, 21:39   

Henry58, dziękuje za wyjaśnienie z tym zaworem.Jak on wygląda jest się w stanie to opisać?Czy jest możliwość że on się popsuje,i jakie są wtedy objawy?. Może takie że przy próbie odpalenia jest takie szarpnięcie i wyrywa sznurek z ręki lub dochodzi do takiego momentu że bardzo ciężko jest pociągnąć i nie ma płynności w pociąganiu?I co z tą szczelnością gdzie szukać nieszczelności czy są jakieś punkty w silniku które są narażone na nieszczelność jak to sprawdzić.Pozdrawiam skromnego serwisanta.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 27 Sierpień 2011, 09:14   

Witam.Zawór dekompresyjny łatwo zobaczyć ,jeżeli jest.Jest to forma nakrętki z "guziczkiem" który możemy w cisnąć.Brak płynności przy pociąganiu za rozrusznik może spowodowane przycieraniem maszyny.Jeżeli chodzi o szczelność to, silnik musi być idealnie szczelny.Szukamy przedmuchów na uszczelniaczach,uszczelkach.Krótko mówiąc przy wszystkich elementach które uszczelniają silnik.Przy silnikach dwusuwowych nie może dostawać się tzw.lewe powietrze ponieważ, dochodzi wówczas do zubożenia mieszanki paliwo-powietrznej co co zakończy się zatarciem maszyny.
_________________
Henry58
 
Jarson75 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 29
Wysłany: 27 Sierpień 2011, 11:21   

Henry58, dziękuje za wyczerpujące wyjaśnienia.Oglądałem silnik z każdej strony i nie znalazłem tego zaworu dekompresyjnego.No cóż trzeba będzie się przyłożyć i rozebrać co nieco i posprawdzać to co trzeba ewentualnie wymienić.Tylko jedno mnie zastanawia czy dostanę jak będą potrzebne części do tego silnika,uszczelniacze pierścienie i tym podobne.Pozdrawiam!
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 28 Sierpień 2011, 14:51   

Witam.Cóż, podejrzewam że nie będzie łatwo.
_________________
Henry58
 
Jarson75 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 29
Wysłany: 31 Sierpień 2011, 09:22   

Kosiarka u teścia jak go nazywam nasz MacGyver zabiera się do przeglądu i naprawy kosiarki.Dam znać co z tego wyjdzie ale wierze w teścia bo już nie jedno naprawiał choć inni nie dawali rady.
 
Jarson75 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 29
Wysłany: 2 Wrzesień 2011, 20:00   

I jak obiecałem dan znać co ze sprzętem.Jeden dzień wystarczył teściowi żeby uruchomić kosiarkę.Na razie nie znam szczegółów w czym tkwił problem ,dowiem się jak przywiezie mi maszynę w przyszłym tygodniu,powiedział tylko że było "trochę" namieszane :-P .Powiedział jeszcze że cylinder nie ma żadnych rys i że tłok pierścienie są w stanie idealnymi że u siebie już kosił,coś tam jeszcze było przy nożu bo miał jakiś luz i nie kręcił się jak trzeba.Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za wszystkie wypowiedzi!
 
Jarson75 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 29
Wysłany: 7 Wrzesień 2011, 20:05   

Historii część dalsza...... :lol: Tak więc w poniedziałek miał mi teściu przywieść kosiarkę lecz przed wyjazdem chciał odpalić tak dla wszelkiego spokoju a tu nic :-? ,okazało się że nie ma iskry.Iskrownik wysiadł.Znalazłem na ebayu ale cena mnie powaliła na kolana 139 euro :shock: .I tu dziś dostaje telefon że z 5 iskrowników które gdzieś tam dostał udało się dobrać dwa a dokładniej to jak mi tłumaczył że wyciągał cewkę z kablem,kapturkiem i pasował i szukał takiej samej żeby pasowała do oryginalnego iskrownika.Maszyna na chodzie druga cewka w zapasie i mam nadzieję że w sobotę będzie wielki test na moich 0,46H.Pozdrawiam!
 
Jarson75 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 29
Wysłany: 10 Wrzesień 2011, 20:44   

Witam ponownie.Maszyna chodzi jak trzeba.Pali od pierwszego "kopa" :lol: .nadal jestem w szoku że teściu poradził sobie z takim sprzętem gdzie dwóch "fachowców"powiedziało mi żebym wyrzucił to na złom.Mam nadzieję że posłuży mi ona trochę sezonów.Pozdrawiam!
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum