Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Awaria] Kosiarka NAC C460C - pęknięty nóż oraz inne awarie
Autor Wiadomość
kz 

Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 7
Wysłany: 24 Wrzesień 2011, 09:03   [Awaria] Kosiarka NAC C460C - pęknięty nóż oraz inne awarie

Witam wszystkich,

Chciałbym przedstawić mój problem z firmą NAC. W tamtym roku kupiłem tą kosiarkę ( 2 lata gwarancji ) z napędem jak w temacie. Po niecałym roku zepsuł się napęd kół - reklamację uznali. Teraz pękł mi nóż, tzn. żonie podczas koszenia na równym terenie. Usłyszała huk i wyleciała połówka z prawej strony wbijając się w ziemię. Gdyby tylko o 45* więcej skończyło by się to szpitalem ! i sądem !!
Opisałem sprawę w mailu. Poprosili o zdjęcia i że może łaskawie uwzględnią reklamację. Na pęknięciu w połowie przy samym mocowaniu do śruby widać nierównomierną strukturę metalu, więc wada technologiczna. Porobiłem zdjęcia wszystkiego co chcieli .... i odmówili bo pkt. 8 czyli zużywające się elementy itd. :shock: i krótko napisali, że cytuję :

"nie uznajemy panu reklamacji w ramach gwarancji,czyli nie wymienimy panu
>>> tego noża,(pkt 8 szczegółowych warunków gwarancji).Możemy panu wysłać w
>>> cenie 56zł+18zł wysyłka(paczka kurierska pobraniowa) "


Teraz pytanie do was szanowni Państwo,
- czy mieliście problemy z tą firmą NAC ?
- czy zdażyło wam się pęknięcie noża z tej firmy ?
- i czy to jest wogóle normalne, że noże pękają zagrażając życiu i zdrowiu ??? w/g mnie nie jest to normalne.

Załączam wybrane zdjęcia i oczywiście noża. Może znajdzie się specjalista wśród was od materiałoznawstwa i technologii i wypowie się na podstawie tych zdjęć. Mogę przysłać dokładniejsze z pękniętego przekroju.

Podsumowując, nie polecam produktów i sposobu załatawiania spraw z klientami od firmy NAC !!!

pozdrawiam,
kz

P.S.
Jestem już po wstępnej rozmowie z Rzecznikiem Praw Konsumenta i napiszę oficjalne pismo do firmy. Poczekamy na odpowiedź.

lacznik.jpg
Plik ściągnięto 203 raz(y) 700,27 KB

noz3.jpg
Plik ściągnięto 187 raz(y) 863,02 KB

noz2.jpg
Plik ściągnięto 211 raz(y) 886,03 KB

noz1.jpg
Plik ściągnięto 161 raz(y) 637,73 KB

kosiarka.jpg
Plik ściągnięto 149 raz(y) 652,07 KB

Ostatnio zmieniony przez kz 24 Wrzesień 2011, 09:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 24 Wrzesień 2011, 10:58   

Wszyscy dookoła trąbią że NAC to Ciński szmelc,z badziewnym silnikiem,w tym sprzęcie dzieją sie różne dziwne rzeczy,pretensje możesz mieć tylko do siebie że to dziadostwo kupiłeś,chytry dwa razy traci więc teraz nie płacz że ci się coś popsuło,zapłaciłeś psie pieniądze a myślisz że kupiłeś "profesjonalny sprzęt",teraz kup drugą to będziesz miał części do pierwszej
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
Ostatnio zmieniony przez janek38 24 Wrzesień 2011, 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
kz 

Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 7
Wysłany: 24 Wrzesień 2011, 19:39   

janek38 napisał/a:
Wszyscy dookoła trąbią że NAC to Ciński szmelc,z badziewnym silnikiem,w tym sprzęcie dzieją sie różne dziwne rzeczy,pretensje możesz mieć tylko do siebie że to dziadostwo kupiłeś,chytry dwa razy traci więc teraz nie płacz że ci się coś popsuło,zapłaciłeś psie pieniądze a myślisz że kupiłeś "profesjonalny sprzęt",teraz kup drugą to będziesz miał części do pierwszej


miły to ty nie jesteś. Nie takich oczekuję odpowiedzi i nie chcę się wdawać w rozmowy czy jestem chytry na pieniądze. Kupiłem bo tyle miałem pieniędzy i koniec. Pragnę tylko się dowiedzieć, czy tak pęknięty nóż to jest wina moja czy materiału. Nie miałem nigdy doświadczenia z żadnymi kosiarkami i tym podobnymi rzeczami.
Nóż sobie dokupię a pewne sprawy chcę zakończyć i dowiedzić czegoś więcej
 
smerf_ff 


Wiek: 62
Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 22
Skąd: Augustów
Wysłany: 25 Wrzesień 2011, 11:46   

Tak- masz rację,doprowadź sprawę do końca.Ewidentnie wada materiału.Wielokrotnie zdarzyło mi się uderzyć w kamień-na nożu szczerby i nic poza tym.
 
kz 

Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 7
Wysłany: 25 Wrzesień 2011, 14:34   

smerf_ff napisał/a:
Tak- masz rację,doprowadź sprawę do końca.Ewidentnie wada materiału.Wielokrotnie zdarzyło mi się uderzyć w kamień-na nożu szczerby i nic poza tym.


Dzięki za odpowiedź i potwierdzenie tego co byłem prawie pewien. Tak, doprowadzę to do końca.
pozdrawiam ciebie.

kz

P.S.
napiszę jak to się będzie rozwijało
Ostatnio zmieniony przez kz 25 Wrzesień 2011, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 27 Wrzesień 2011, 19:58   

Witam.Drogi kolego, przeglądając nadesłane zdjęcia wykonane przez Ciebie, zwróciłem uwagę na piastę noża(element do którego przymocowany jest nóż tnący).Mianowicie, w miejscu gdzie Mocujesz noż są dwa elementy które służą do prawidłowego ustawienia elementu tnącego , jak również można stwierdzić czy, noż tnący podczas pracy uderzył w jakiś twardy przedmiot.Elementy te, to wypustki wokół otworów.Moim skromnym zdaniem, jeżeli doszło by do uderzenia nożem w twardy przedmiot lub kretowinę, to elementy te powinny być zniszczone lub całkowicie ścięte.Swoją drogą, struktura przekroju noża nie jest jednolita a powinna być.Widać wyraźnie zmęczenie materiałowe co poskutkowało rozerwaniem noża tnącego na dwie odrębne części.
_________________
Henry58
 
kz 

Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 7
Wysłany: 28 Wrzesień 2011, 07:25   

Witam,

Bardzo dziękuję za Twoja odpowiedź Henry58 ! to jest właśnie to czego się dowiaduję od innych.

pozdrawiam,
kz
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 1 Październik 2011, 19:28   

Nóż ma ok 4mm grubości i aż dziw bierze, że pęka bez przyczyny. Wada materiałowa lub technologiczna, ale obstawiam przy pierwszym, bo w chinach z "buraczanej" stali robią takie rzeczy.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 1 Październik 2011, 19:31   

Można pokusić się o oddanie sprawy do UOKiK, że firma NAC wprowadza na rynek urządzenia zagrażające zdrowiu.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
kz 

Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 7
Wysłany: 2 Październik 2011, 19:55   

luke-z napisał/a:
Można pokusić się o oddanie sprawy do UOKiK, że firma NAC wprowadza na rynek urządzenia zagrażające zdrowiu.


tak, w związku z tym chciałbym prosić wszystkich was o kontak ze mną jeśli komuś się zdarzył taki wypadek z pękniętym nożem. Z prawnikiem i dowodami rzeczowymi wystąpimy z taką sprawą przeciwko takim firmom jak NAC. Produkującym narzędzia zagrażające życiu !

pozdrawiam,
kz

P.S.
jeśli nie jesteście w gorącej potrzebie i nie musicie nagle kupować takiego sprzętu to OMIJAJCIE z daleka NAC chińczyka !!!
Pożyczcie kosiarkę od znajomego i odkładajcie na lepszą.
Ja teraz jestem zmuszony tym pracować, bo sobie naprawiłem ale w przyszłym roku na pewno to nie będzie nac !!!
Ostatnio zmieniony przez kz 2 Październik 2011, 20:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 15 Październik 2011, 00:12   

NAC skrót oznacza NEW AMERICAN CONCEPT przekładając na polszy brzmi NOWA AMERYKAŃSKA KONCEPCJA wiele sprzedawców oszukuje klientów żę to amerykańskie kosiarki i jeszcze ten napis snow water winter brakuje jeszcze słowa fighter byłoby już wypas no nie. A to niestety jest gó...no a nie Amerykańska kosiarka to po prostu zwykły chinol a amerykańska to tylko nazwa.

Co do twojej usterki to czeka się wydatek ok 150zł za naprawe.
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 20 Październik 2011, 18:00   

Do full wypasa brakuje napisu Turbo.
Na to by się chwytali ludziska
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 23 Październik 2011, 10:03   

Fakt sprzęt NAC to w większości wyroby kosiarkopodobne, jakość materiałów budzi zastrzeżenia, nóż nie powinien pęknąć lecz się wygiąć w agrafkę, jakość stali użyta do jego produkcji widoczna jest na strukturze materiału po pęknięciu lecz wina też jest użytkownika nie wymienił go po udeżeniu w przeszkodę tylko naostrzył i kosił dalej. Niewyważony nóż wpada w wibrację powodując naprężenia w materiale i to się właśnie stało że nastąpiło zmęczenie materiału w najsłabszym miejscu noża. Powinieneś zakupić nowy nóż i piastę i kontrolować stan ostrza i piasty po każdym koszeniu bądź udeżeniu w przeszkodę.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum