Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Nierówna praca silnika kosy spalinowej -wstępna porada
Autor Wiadomość
adrianszajewski 

Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: 12 Maj 2015, 18:24   Nierówna praca silnika kosy spalinowej -wstępna porada

Witam
Posiadam kosę spalinową Husqvarna 232R
Po zimie zaczął się z nią problem. Nie równo pracuje na wysokich obrotach.
Sprawdzałem filter powietrza, jest czysty. Świecy jeszcze nie sprawdzałem, ale odpala od razu, bez żadnych problemów.
Mieszankę paliwową od zawsze sporządzałem a paliwo kupione jest w renomowanej stacji paliw.
Sprawa wygląda tak że po odpaleniu i wykonaniu pracy na najwyższych obrotach przez ok. 30s chodzi bez problemów. Potem zaczyna się dusić, zmniejszam obroty i ponownie zwiększam na maks i po chwili znów zaczyna się dusić. Czasami prawie gaśnie w czasie pracy na maksymalnych obrotach.
Tak wygląda teraz charakterystyka pracy w tej kosiarce, dla waszej wiadomości.

Oddaje kosiarkę do naprawy, ale zastanawiam się:
Kosiarka ma 17 lat (jak się dowiedziałem to dziwiłem się że jeszcze chodzi)
Jak sądzicie, ile musi kosztować naprawa żeby myśleć już o nowszej?
A jeśli nie będzie opłacalne to co polecacie kupić.
Chininę za 300zł czy inną używaną Husqvarne do dajmy 700zł?
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 12 Maj 2015, 19:43   

Przeczytaj http://e-kosiarki.net/top...mogl-vt2351.htm.

Z decyzją o kupnie innego sprzętu radzę poczekać do czasu diagnozy i wyceny serwisu.

Zakładając, że poza opisanym przez Ciebie problemem kosa nie wykazywała innych usterek, opłacalność naprawy sam zasugerowałeś (max 700 zł). Kupno innej używki wiąże się bowiem z dużym ryzykiem ze względu na nieznajomość jej stanu faktycznego.
_________________
widzę Chorągwicę
 
japko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 94
Wysłany: 13 Maj 2015, 11:00   

A filtr paliwa? Niby renomowana stacja ale czasem wpadnie paproch przy tankowaniu. I może tez uszczelniacze są zużyte, miałem tak w podkaszarce, raz chodziła elegancko, raz muliła. Podczas koszenia jak huknęło to prawie się przewróciłem, okazało się, że pękł pierścień na tłoku, i maszynka na złom. Też kupowałem dobre paliwo, olej tylko Husqvarnowski. Nie czekaj tylko daj do naprawy, jak przerysujesz cylinder to koszta wieksze.
 
adrianszajewski 

Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: 13 Maj 2015, 15:53   

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Przeczytałem podesłany temat

Dodam jeszcze że kosa spalinowa chodzi bez problemu na maksymalnych obrotach gdy przechylona jest o ok. 45-30st. do tyłu lub jest równolegle z ziemią, problem zaczyna się gdy chcę przechylić tak jak ma być przechylona, ok. 30-45st. w przód
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 14 Maj 2015, 10:43   

Prosiłeś o poradę tzw. strategiczną i podtrzymuję swoje zdanie. W rozwinięciu dodam tylko, że zawsze możesz zlecić serwisowi tylko diagnozę (płatną), a nie od razu naprawę - tu decyzję możesz podjąć później.
Jeśli zaś chodzi o poradę techniczną, udzielaną wirtualnie, to problem z jednoznaczną diagnozą jest większy, szczególnie w przypadku wiekowego sprzętu (vide cytowany wyżej wątek). Problem, opisany przez Ciebie w ostatnim poście, może tkwić zarówno w silniku jak i w układzie roboczym kosy.

Cytat:
Oddaje kosiarkę do naprawy...

Czy to jest aktualne?
_________________
widzę Chorągwicę
 
adrianszajewski 

Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: 14 Maj 2015, 12:46   

Tak, dzisiaj idę po diagnozę.
No i pewnie oddam do naprawy.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum